'Kopzorgen Tedesco: volgende Duivel haakt af voor Slowakije'

door
'Kopzorgen Tedesco: volgende Duivel haakt af voor Slowakije'

Vrijdag wordt het EK officieel op gang getrapt met de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland. Maandag zijn ook de Rode Duivels aan zet, want zij spelen dan om 18u hun eerste wedstrijd tegen Slowakije. De voorbereiding op die partij loopt echter allesbehalve ideaal.

De nodige blessures bezorgen Domenico Tedesco immers kopzorgen. Donderdag hielden de Duivels in hun basiskamp in Freiberg een open training in de accomodaties van de lokale voetbalclub, maar die maakte duidelijk dat de bondscoach tegen Slowakije vooral zal moeten puzzelen.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Witsel hoogst twijfelachtig voor Slowakije

Opnieuw moest Axel Witsel zich immers beperken tot wat rondjes lopen en volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is het hoogst twijfelachtig dat de 35-jarige op tijd fit zal raken voor Slowakije. Hij hield aan de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, waarin hij tijdens de rust gewisseld werd, een contractuur in de lies over.

Dat leek geen groot probleem te zijn, maar zijn herstel sleept langer aan dan verwacht. Daardoor wordt het een race tegen de klok om Witsel op tijd klaar te stomen voor maandag. Het zegt veel over zijn toestand dat hij niet eens de opwarming met de groep mee kon doen, in tegenstelling tot Jan Vertonghen en Arthur Theate.

Onuitgegeven defensie tegen Slowakije

Die laatste twee raken in principe ook niet speelklaar voor Slowakije. Net als Thomas Meunier, die nog steeds in België wacht tot zijn blessure verder onderzocht kan worden. Ondanks dat er nu ook twijfels zijn rond Witsel, zou Tedesco echter nog steeds niet overwegen om een extra verdediger op te roepen. Als blijkt dat Meunier het hele toernooi moet missen, vatten de Duivels het EK aan met 24 spelers.

Het maakt dat de opties achterin stilaan zeer beperkt zijn en dat Tedesco tegen Slowakije zal moeten uitpakken met een onuitgegeven verdediging. Hij houdt immers slechts vier fitte verdedigers over: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast en Maxim De Cuyper. Zij lijken maandag dan ook zeker van een basisplaats, tenzij Tedesco verrast door bijvoorbeeld Aster Vranckx zoals tegen Luxemburg opnieuw achterin te posteren.

Zou Tedesco nog een extra verdediger moeten oproepen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

28
28
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

54
54
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

43
43
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

190
190
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

65
65
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

124
124
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

443
443
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

404
404
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

68
68
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

114
114
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

63
63
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

226
226
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

218
218
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

110
110
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

179
179
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

259
259
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

151
151
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

184
184
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

232
232

Meer sportnieuws