'Kopzorgen Tedesco: volgende Duivel haakt af voor Slowakije'

door
'Kopzorgen Tedesco: volgende Duivel haakt af voor Slowakije'

Vrijdag wordt het EK officieel op gang getrapt met de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland. Maandag zijn ook de Rode Duivels aan zet, want zij spelen dan om 18u hun eerste wedstrijd tegen Slowakije. De voorbereiding op die partij loopt echter allesbehalve ideaal.

De nodige blessures bezorgen Domenico Tedesco immers kopzorgen. Donderdag hielden de Duivels in hun basiskamp in Freiberg een open training in de accomodaties van de lokale voetbalclub, maar die maakte duidelijk dat de bondscoach tegen Slowakije vooral zal moeten puzzelen.

LEES OOK: Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

Witsel hoogst twijfelachtig voor Slowakije

Opnieuw moest Axel Witsel zich immers beperken tot wat rondjes lopen en volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is het hoogst twijfelachtig dat de 35-jarige op tijd fit zal raken voor Slowakije. Hij hield aan de uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg, waarin hij tijdens de rust gewisseld werd, een contractuur in de lies over.

Dat leek geen groot probleem te zijn, maar zijn herstel sleept langer aan dan verwacht. Daardoor wordt het een race tegen de klok om Witsel op tijd klaar te stomen voor maandag. Het zegt veel over zijn toestand dat hij niet eens de opwarming met de groep mee kon doen, in tegenstelling tot Jan Vertonghen en Arthur Theate.

Onuitgegeven defensie tegen Slowakije

Die laatste twee raken in principe ook niet speelklaar voor Slowakije. Net als Thomas Meunier, die nog steeds in België wacht tot zijn blessure verder onderzocht kan worden. Ondanks dat er nu ook twijfels zijn rond Witsel, zou Tedesco echter nog steeds niet overwegen om een extra verdediger op te roepen. Als blijkt dat Meunier het hele toernooi moet missen, vatten de Duivels het EK aan met 24 spelers.

Het maakt dat de opties achterin stilaan zeer beperkt zijn en dat Tedesco tegen Slowakije zal moeten uitpakken met een onuitgegeven verdediging. Hij houdt immers slechts vier fitte verdedigers over: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast en Maxim De Cuyper. Zij lijken maandag dan ook zeker van een basisplaats, tenzij Tedesco verrast door bijvoorbeeld Aster Vranckx zoals tegen Luxemburg opnieuw achterin te posteren.

Zou Tedesco nog een extra verdediger moeten oproepen?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

34
34
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

36
36
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

136
136
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

40
40
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

83
83
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

95
95
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

33
33
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

111
111
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

180
180
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

276
276
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

142
142
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

28
28
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

392
392
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

130
130
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

82
82
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

76
76
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

102
102
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

172
172
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

187
187
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws