Rampscenario voor Rode Duivels? "Dan verlaat ik het EK"

3082 stemmen
Rampscenario voor Rode Duivels?

Domenico Tedesco zakte met een hoofd vol vraagtekens af naar Duitsland, waar de Rode Duivels straks met een volle ziekenboeg aan het EK beginnen. Bovendien hangen er nog meer donkere wolken in de lucht boven het oefencomplex in Freiberg. Al is dat misschien iets te sterk uitgedrukt.

Tenslotte kondigde Loïs Openda, die recent in het huwelijksbootje stapte, fier aan dat hij in blijde verwachting is van een zoon. Meer nog: de bevalling van de 24-jarige spits zijn hoogzwangere echtgenote zou uitgerekend zijn voor begin juli, wanneer de kwart- en halve finales op het programma staan.

LEES OOK: WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

Openda krijgt zoon

Heuglijk nieuws dus ten huize Openda, maar mochten de Rode Duivels zo ver geraken in het toernooi - wat toch de ambitie is - dreigt hij Tedesco zo met serieuze kopzorgen op te zadelen. Tenslotte is de goalgetter van RB Leipzig de enige echte doublure voor Romelu Lukaku in de Belgische selectie.

Daarin had de bondscoach, die diep in de punt ook wel nog Charles De Ketelaere en Leandro Trossard als eventuele alternatieven achter de hand heeft, geen plaats voor Michy Batshuayi. Een beslissing die hem nu wel eens zuur kan opbreken, want Openda is niet van plan om de geboorte te missen.

Wens van Tedesco

"Wat ik zal doen als mijn vrouw tijdens het EK bevalt? Dan ga ik mijn kind ontmoeten natuurlijk, en keer ik nadien terug naar de selectie. En als het tijdens een wedstrijd gebeurt? Ach, we vinden altijd wel een oplossing. Daar maak ik me geen zorgen over", vertelde de 17-voudig international donderdag.

"Het is aan de baby om te beslissen wanneer hij komt. Het is erg druk, maar dat geeft me ook veel energie", ziet Openda, die het EK vol vertrouwen aanvat, alvast geen graten in de huidige samenloop van omstandigheden. Al zal Tedesco stiekem toch hopen dat zijn zoon nog even op zich laat wachten.

Denkt u dat Openda een belangrijke rol zal spelen op het EK?

Meest recent

'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

29
29
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

150
150
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

421
421
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

92
92
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

255
255
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

301
301
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

32
32
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

33
33
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

40
40
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

93
93
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

121
121
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

98
98
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

133
133
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

519
519
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

332
332
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

85
85
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

50
50
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

405
405
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

141
141
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

829
829
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

136
136
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

51
51
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

116
116
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

97
97
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223

Meer sportnieuws