Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

door
Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

In de aanloop naar het EK van de Rode Duivels is er toch één gespreksonderwerp dat blijft domineren: zij die er niet bij zijn. Dat gaat van geblesseerden zoals Thomas Meunier, die in België achtergebleven is, tot de niet-selecties van spelers als Koni De Winter, Hans Vanaken of Michy Batshuayi. Maar zij worden allemaal overschaduwd door één man: Thibaut Courtois.

Terwijl hij enkele dagen eerder nog met Real Madrid de Champions League binnengehaald had, was de 32-jarige de grote afwezige bij de bekendmaking van de EK-selectie van de Rode Duivels. Een grote verrassing was dat niet, want Courtois had in december zelf al aangekondigd dat hij het toernooi zou laten schieten.

De officiële uitleg voor die beslissing was dat hij in de zomer rust wou nemen om te verzekeren dat hij helemaal hersteld is van zijn zware knieblessure, maar het is een publiek geheim dat Courtois nog altijd in conflict ligt met bondscoach Domenico Tedesco, nadat die eerste in juni vorig jaar afgehaakt had voor de match in Estland.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Casteels niet opgezet met vragen over Courtois

Sindsdien komen er op zowat elke persconferentie vragen over de situatie van de keeper en dat was ook donderdag weer het geval. Met Koen Casteels kwam immers de vervanger van Courtois onder de lat zijn opwachting maken. Bovendien hebben Casteels en Courtois ook een speciale band: ze waren immers jarenlang concurrenten in de jeugd van Genk.

De vragen over zijn eeuwige rivaal leken Casteels ook niet bepaald te bevallen. "We zijn hier nu met de spelers die er zijn. We hebben een goede kern en we zijn overtuigd van onze kwaliteiten. Ik denk persoonlijk niet dat ik na zoveel wedstrijden in de Bundesliga nog iets te bewijzen heb", klonk het kregelig.

Perschef moet zelfs tussenkomen

De blijvende vragen noopten perschef Stefan Van Loock zelfs om in te grijpen. Toen Casteels weer een vraag kreeg over Courtois, kwam hij volgens Het Nieuwsblad tussen. "Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten", klonk het daarbij kordaat.

Zo blijft ondanks zijn afwezigheid de geest van Courtois toch continu rondwaren in de selectie van de Duivels. Ongetwijfeld zal de affaire ook bij de minste tegenslag - een tegenvallend resultaat of een foutje van Casteels - weer opgehaald worden. Ideaal zijn die omstandigheden toch niet...

Wordt er te veel nadruk gelegd op de afwezigheid van Courtois?

Meest recent

'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

0
0
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

29
29
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

12
12
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

19
19
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

109
109
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

110
110
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

77
77
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

28
28
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

270
270
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

143
143
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

210
210
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

499
499
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

146
146
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

101
101
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

240
240
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

59
59
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

68
68
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

205
205
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

125
125
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

119
119
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

710
710
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

155
155
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

545
545

Meer sportnieuws