Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

245 stemmen
Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

In de aanloop naar het EK van de Rode Duivels is er toch één gespreksonderwerp dat blijft domineren: zij die er niet bij zijn. Dat gaat van geblesseerden zoals Thomas Meunier, die in België achtergebleven is, tot de niet-selecties van spelers als Koni De Winter, Hans Vanaken of Michy Batshuayi. Maar zij worden allemaal overschaduwd door één man: Thibaut Courtois.

Terwijl hij enkele dagen eerder nog met Real Madrid de Champions League binnengehaald had, was de 32-jarige de grote afwezige bij de bekendmaking van de EK-selectie van de Rode Duivels. Een grote verrassing was dat niet, want Courtois had in december zelf al aangekondigd dat hij het toernooi zou laten schieten.

De officiële uitleg voor die beslissing was dat hij in de zomer rust wou nemen om te verzekeren dat hij helemaal hersteld is van zijn zware knieblessure, maar het is een publiek geheim dat Courtois nog altijd in conflict ligt met bondscoach Domenico Tedesco, nadat die eerste in juni vorig jaar afgehaakt had voor de match in Estland.

LEES OOK: Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Casteels niet opgezet met vragen over Courtois

Sindsdien komen er op zowat elke persconferentie vragen over de situatie van de keeper en dat was ook donderdag weer het geval. Met Koen Casteels kwam immers de vervanger van Courtois onder de lat zijn opwachting maken. Bovendien hebben Casteels en Courtois ook een speciale band: ze waren immers jarenlang concurrenten in de jeugd van Genk.

De vragen over zijn eeuwige rivaal leken Casteels ook niet bepaald te bevallen. "We zijn hier nu met de spelers die er zijn. We hebben een goede kern en we zijn overtuigd van onze kwaliteiten. Ik denk persoonlijk niet dat ik na zoveel wedstrijden in de Bundesliga nog iets te bewijzen heb", klonk het kregelig.

Perschef moet zelfs tussenkomen

De blijvende vragen noopten perschef Stefan Van Loock zelfs om in te grijpen. Toen Casteels weer een vraag kreeg over Courtois, kwam hij volgens Het Nieuwsblad tussen. "Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten", klonk het daarbij kordaat.

Zo blijft ondanks zijn afwezigheid de geest van Courtois toch continu rondwaren in de selectie van de Duivels. Ongetwijfeld zal de affaire ook bij de minste tegenslag - een tegenvallend resultaat of een foutje van Casteels - weer opgehaald worden. Ideaal zijn die omstandigheden toch niet...

Wordt er te veel nadruk gelegd op de afwezigheid van Courtois?

Meest recent

STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

3
3
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

12
12
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

31
31
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

133
133
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

55
55
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

196
196
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

122
122
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

515
515
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

740
740
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

63
63
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

390
390
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1808
1808
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

437
437
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

639
639
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

178
178
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

838
838
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

196
196
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

215
215
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

124
124
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

580
580
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

432
432
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

306
306
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1145
1145

Meer sportnieuws