Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

door
Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

In de aanloop naar het EK van de Rode Duivels is er toch één gespreksonderwerp dat blijft domineren: zij die er niet bij zijn. Dat gaat van geblesseerden zoals Thomas Meunier, die in België achtergebleven is, tot de niet-selecties van spelers als Koni De Winter, Hans Vanaken of Michy Batshuayi. Maar zij worden allemaal overschaduwd door één man: Thibaut Courtois.

Terwijl hij enkele dagen eerder nog met Real Madrid de Champions League binnengehaald had, was de 32-jarige de grote afwezige bij de bekendmaking van de EK-selectie van de Rode Duivels. Een grote verrassing was dat niet, want Courtois had in december zelf al aangekondigd dat hij het toernooi zou laten schieten.

De officiële uitleg voor die beslissing was dat hij in de zomer rust wou nemen om te verzekeren dat hij helemaal hersteld is van zijn zware knieblessure, maar het is een publiek geheim dat Courtois nog altijd in conflict ligt met bondscoach Domenico Tedesco, nadat die eerste in juni vorig jaar afgehaakt had voor de match in Estland.

LEES OOK: Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Casteels niet opgezet met vragen over Courtois

Sindsdien komen er op zowat elke persconferentie vragen over de situatie van de keeper en dat was ook donderdag weer het geval. Met Koen Casteels kwam immers de vervanger van Courtois onder de lat zijn opwachting maken. Bovendien hebben Casteels en Courtois ook een speciale band: ze waren immers jarenlang concurrenten in de jeugd van Genk.

De vragen over zijn eeuwige rivaal leken Casteels ook niet bepaald te bevallen. "We zijn hier nu met de spelers die er zijn. We hebben een goede kern en we zijn overtuigd van onze kwaliteiten. Ik denk persoonlijk niet dat ik na zoveel wedstrijden in de Bundesliga nog iets te bewijzen heb", klonk het kregelig.

Perschef moet zelfs tussenkomen

De blijvende vragen noopten perschef Stefan Van Loock zelfs om in te grijpen. Toen Casteels weer een vraag kreeg over Courtois, kwam hij volgens Het Nieuwsblad tussen. "Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten", klonk het daarbij kordaat.

Zo blijft ondanks zijn afwezigheid de geest van Courtois toch continu rondwaren in de selectie van de Duivels. Ongetwijfeld zal de affaire ook bij de minste tegenslag - een tegenvallend resultaat of een foutje van Casteels - weer opgehaald worden. Ideaal zijn die omstandigheden toch niet...

Wordt er te veel nadruk gelegd op de afwezigheid van Courtois?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

38
38
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

20
20
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

44
44
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

53
53
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

45
45
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

83
83
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

93
93
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

268
268
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

107
107
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

283
283
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

401
401
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

283
283
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

140
140
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

417
417
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

124
124

Meer sportnieuws