Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

door
Geest van Courtois zorgt voor wrevel bij Rode Duivels

In de aanloop naar het EK van de Rode Duivels is er toch één gespreksonderwerp dat blijft domineren: zij die er niet bij zijn. Dat gaat van geblesseerden zoals Thomas Meunier, die in België achtergebleven is, tot de niet-selecties van spelers als Koni De Winter, Hans Vanaken of Michy Batshuayi. Maar zij worden allemaal overschaduwd door één man: Thibaut Courtois.

Terwijl hij enkele dagen eerder nog met Real Madrid de Champions League binnengehaald had, was de 32-jarige de grote afwezige bij de bekendmaking van de EK-selectie van de Rode Duivels. Een grote verrassing was dat niet, want Courtois had in december zelf al aangekondigd dat hij het toernooi zou laten schieten.

De officiële uitleg voor die beslissing was dat hij in de zomer rust wou nemen om te verzekeren dat hij helemaal hersteld is van zijn zware knieblessure, maar het is een publiek geheim dat Courtois nog altijd in conflict ligt met bondscoach Domenico Tedesco, nadat die eerste in juni vorig jaar afgehaakt had voor de match in Estland.

LEES OOK: Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Casteels niet opgezet met vragen over Courtois

Sindsdien komen er op zowat elke persconferentie vragen over de situatie van de keeper en dat was ook donderdag weer het geval. Met Koen Casteels kwam immers de vervanger van Courtois onder de lat zijn opwachting maken. Bovendien hebben Casteels en Courtois ook een speciale band: ze waren immers jarenlang concurrenten in de jeugd van Genk.

De vragen over zijn eeuwige rivaal leken Casteels ook niet bepaald te bevallen. "We zijn hier nu met de spelers die er zijn. We hebben een goede kern en we zijn overtuigd van onze kwaliteiten. Ik denk persoonlijk niet dat ik na zoveel wedstrijden in de Bundesliga nog iets te bewijzen heb", klonk het kregelig.

Perschef moet zelfs tussenkomen

De blijvende vragen noopten perschef Stefan Van Loock zelfs om in te grijpen. Toen Casteels weer een vraag kreeg over Courtois, kwam hij volgens Het Nieuwsblad tussen. "Het hoofdstuk Courtois is nu wel afgesloten", klonk het daarbij kordaat.

Zo blijft ondanks zijn afwezigheid de geest van Courtois toch continu rondwaren in de selectie van de Duivels. Ongetwijfeld zal de affaire ook bij de minste tegenslag - een tegenvallend resultaat of een foutje van Casteels - weer opgehaald worden. Ideaal zijn die omstandigheden toch niet...

Wordt er te veel nadruk gelegd op de afwezigheid van Courtois?

Meest recent

Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

31
31
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

25
25
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

45
45
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

145
145
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

30
30
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

21
21
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

553
553
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

60
60
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

110
110
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

519
519
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

264
264
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

207
207
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

539
539
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

347
347
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

335
335
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

79
79
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

740
740
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

251
251
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

128
128
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

428
428
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

683
683
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

95
95

Meer sportnieuws