Schok bij Dortmund: trainer vertrekt na clash met Hummels

579 stemmen
Schok bij Dortmund: trainer vertrekt na clash met Hummels

Borussia Dortmund zorgde dit seizoen voor sensatie door het te schoppen tot de finale van de Champions League. Daarin hielden ze ook 75 minuten lang stand, maar in het slotkwartier moesten ze toch met 2-0 hun meerdere erkennen in Real Madrid. Enkele weken na dat hoogtepunt ontploft er echter een bom binnen de club.

De voorbije dagen was al bekend geraakt dat het rommelde binnen Dortmund. Zo zou in de aanloop naar de finale het tot een stevige ruzie gekomen zijn tussen trainer Edin Terzic en sterspeler Mats Hummels. De verdediger had zich eerder ook al in een interview kritisch uitgelaten over zijn coach.

LEES OOK: 'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Terzic stapt op na clash met Hummels

Beiden konden niet meer samen door één deur en dus leek het erop dat één van beiden zou moeten vertrekken. En dat is uiteindelijk Terzic geworden. De 41-jarige trainer zou woensdagavond zijn ontslag aangeboden hebben en na overleg heeft het clubbestuur dat aanvaard.

Dortmund moet zo plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer. Terzic was bovendien een echt kind van het huis. Hij was er aan de slag van 2010 tot 2013 als jeugdtrainer en na passages als assistent bij Besiktas en West Ham keerde hij in 2018 terug. Dat deed hij aanvankelijk als assistent.

Beker en CL-finale met Dortmund

In 2021 nam hij al eens over als hoofdcoach ad interim en na een seizoen als technisch directeur werd Terzic in 2022 definitief aangesteld als hoofdtrainer. Hij loodste de club in 2021 naar de bekerwinst en dit seizoen naar de Champions League-finale, maar met een vijfde plaats bleef Dortmund in de Bundesliga wel onder de verwachtingen.

Is dat een aderlating voor Dortmund?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

16
16
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

49
49
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

11
11
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

106
106
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

104
104
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

25
25
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

103
103
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

194
194
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

171
171
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

179
179
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

259
259
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

402
402
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

561
561
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

147
147
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

224
224
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws