Schok bij Dortmund: trainer vertrekt na clash met Hummels

579
Schok bij Dortmund: trainer vertrekt na clash met Hummels

Borussia Dortmund zorgde dit seizoen voor sensatie door het te schoppen tot de finale van de Champions League. Daarin hielden ze ook 75 minuten lang stand, maar in het slotkwartier moesten ze toch met 2-0 hun meerdere erkennen in Real Madrid. Enkele weken na dat hoogtepunt ontploft er echter een bom binnen de club.

De voorbije dagen was al bekend geraakt dat het rommelde binnen Dortmund. Zo zou in de aanloop naar de finale het tot een stevige ruzie gekomen zijn tussen trainer Edin Terzic en sterspeler Mats Hummels. De verdediger had zich eerder ook al in een interview kritisch uitgelaten over zijn coach.

LEES OOK: Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

Terzic stapt op na clash met Hummels

Beiden konden niet meer samen door één deur en dus leek het erop dat één van beiden zou moeten vertrekken. En dat is uiteindelijk Terzic geworden. De 41-jarige trainer zou woensdagavond zijn ontslag aangeboden hebben en na overleg heeft het clubbestuur dat aanvaard.

Dortmund moet zo plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer. Terzic was bovendien een echt kind van het huis. Hij was er aan de slag van 2010 tot 2013 als jeugdtrainer en na passages als assistent bij Besiktas en West Ham keerde hij in 2018 terug. Dat deed hij aanvankelijk als assistent.

Beker en CL-finale met Dortmund

In 2021 nam hij al eens over als hoofdcoach ad interim en na een seizoen als technisch directeur werd Terzic in 2022 definitief aangesteld als hoofdtrainer. Hij loodste de club in 2021 naar de bekerwinst en dit seizoen naar de Champions League-finale, maar met een vijfde plaats bleef Dortmund in de Bundesliga wel onder de verwachtingen.

Is dat een aderlating voor Dortmund?

Meest recent

KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

4
4
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

17
17
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

31
31
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

101
101
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

85
85
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

93
93
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

651
651
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

184
184
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

117
117
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

344
344
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

197
197
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

142
142
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

334
334
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

634
634
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

108
108
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

209
209
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

151
151
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

784
784
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

259
259
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

514
514
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1023
1023
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

217
217
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

128
128
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

121
121

Meer sportnieuws