Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

228
Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

Jan Vertonghen is een centrale figuur voor de Rode Duivels, maar staat onder druk door zijn blessure en vorm. Hoewel hij belangrijk is als leider en mentor, twijfelen analisten aan zijn geschiktheid als basisspeler op het EK 2024.

Bondscoach Domenico Tedesco wacht af hoe snel Vertonghen herstelt, maar zijn recente prestaties hebben vragen opgeroepen over zijn rol.

LEES OOK: Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Vandenbempt: “Vertonghen zal nog twee tot drie weken niet spelen”

Woensdag hebben de Rode Duivels hun eerste training afgewerkt in hun EK-basiskamp in Ludwigsburg. Jan Vertonghen was aanwezig op het veld, maar na de warming-up trainde hij individueel.

Vertonghen kampt met een liesblessure en zit nog in de revalidatiefase. Hoewel hij in Duitsland de groepstraining zal kunnen hervatten, zal hij niet klaar zijn voor de eerste EK-wedstrijd van de Rode Duivels tegen Slowakije.

De vraag is hoe lang Vertonghen nog aan de kant zal staan en, indien hij hersteld is, hoe het met zijn vorm gesteld zal zijn. Zijn laatste wedstrijd voor Anderlecht was op 5 mei, tijdens de play-off wedstrijd tegen Union SG.

“Het enige wat ik kan bedenken, is dat Tedesco veel vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van Vertonghen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Dat kan echt niet, Hein. Toch zeker niet bij Vertonghen. Die zal nog twee tot drie weken niet spelen”, verzekert Peter Vandenbempt.

“Vertonghen zal na bijna twee maanden niet gespeeld te hebben, niet zomaar in de ploeg kunnen stappen. Ik hoorde ook dat hij zeker nog niet speelklaar is”, aldus Vandenbempt.

Tedesco is hoopvol: “Zal geen twee weken meer duren”

Het Laatste Nieuws vraagt zich af hoe lang het zal duren voordat Jan Vertonghen weer op honderd procent kan acteren. “Weer fit zijn is één ding, op topniveau geraken is nog iets anders,” signaleert de krant.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, waarschuwt bovendien dat de kans op herval altijd aanwezig is.

Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Vertonghen wacht. “Zelfs al duurt het tot de finale.” Op 8 juni verklaarde Tedesco dat Vertonghen snel weer fit zou zijn en dat het geen twee weken meer zou duren.

Toch sleept de revalidatie van Vertonghen langer aan dan verwacht. Op 37-jarige leeftijd herstelt hij trager dan jongere spelers. Daarnaast heeft Anderlecht in mei alles op alles gezet om hem vroegtijdig speelklaar te krijgen voor de belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge, met alle gevolgen van dien, aldus Het Laatste Nieuws.

Vertonghen blijft bij de selectie: in ergste geval als luxe-staflid

Bondscoach Domenico Tedesco heeft geen vervanger voor Jan Vertonghen opgeroepen en dat zal hij ook niet meer doen. De Belgische recordinternational heeft niet alleen een sportieve waarde, maar is ook een leider en gids voor de spelers van de Belgische nationale ploeg.

Vertonghen fungeert als mentor voor de jonge spelers en zijn rol in de kleedkamer is van onschatbare waarde. “Jan zal sowieso bij ons zijn. Hij is te belangrijk voor de groep,” zei Tedesco tijdens de persconferentie over de EK-selectie.

Geblesseerd of niet, Vertonghen maakt deel uit van de groep in Duitsland. “In het ergste geval zal hij als een luxe staflid van het Tedesco-personeel fungeren. Een rol die hij aan het einde van de play-offs bij Anderlecht al speelde met Brian Riemer,” schreef La Libre.

Vertonghen out, Witsel in?

“Hij is risico voor Rode Duivels geworden” Hoewel Jan Vertonghen zowel op als naast het veld zeker een meerwaarde heeft, zijn verschillende analisten niet overtuigd dat hij - indien fit - automatisch een vaste basisspeler moet zijn tijdens het EK 2024.

Yves Taildeman merkt op in La Dernière Heure dat bondscoach Domenico Tedesco een keuze zal moeten maken tussen Axel Witsel en Vertonghen. “Is de uitgangspositie van Vertonghen duidelijk? Wij denken van niet.”

In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, die gezien werd als een graadmeter voor het EK-niveau, was Tedesco bijvoorbeeld niet tevreden over de vele kansen die de Engelsen creëerden tegen België.

“In de eerste helft was Vertonghen een van de verdedigers die zwaar te lijden had. Vooral hij was de veroorzaker van het gevaar”, aldus Taildeman. “De liesblessure van de verdediger spreekt niet in zijn voordeel. Maar het zou door de coach gebruikt kunnen worden om zijn keuze voor Witsel te rechtvaardigen.”

Ook Hans Vandeweghe heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over Vertonghen bij de Rode Duivels. “De recordinternational is een risico in de nationale ploeg geworden”, zei Vandeweghe in zijn column voor De Morgen.

De journalist vond Vertonghen de zwakste schakel tegen Engeland, waar hij in zijn rug werd gepakt en een strafschop veroorzaakte.

“Eigenlijk is hij te traag voor dit niveau, dat is ook de reden waarom hij is weggegaan bij Benfica en weer in België is komen spelen. Hij en Zeno Debast zijn risicospelers, maar we hebben nu eenmaal niet beter.”

Moet Vertonghen - indien fit - starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

7
7
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

48
48
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

22
22
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

36
36
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

51
51
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

28
28
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

147
147
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

279
279
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

188
188
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

184
184
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

129
129
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

458
458
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

139
139
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

267
267
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

234
234
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

153
153
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

84
84
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

116
116
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

155
155
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

57
57
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

116
116
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

217
217
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

30
30
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

76
76
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

169
169

Meer sportnieuws