Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

228
Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

Jan Vertonghen is een centrale figuur voor de Rode Duivels, maar staat onder druk door zijn blessure en vorm. Hoewel hij belangrijk is als leider en mentor, twijfelen analisten aan zijn geschiktheid als basisspeler op het EK 2024.

Bondscoach Domenico Tedesco wacht af hoe snel Vertonghen herstelt, maar zijn recente prestaties hebben vragen opgeroepen over zijn rol.

LEES OOK: Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Vandenbempt: “Vertonghen zal nog twee tot drie weken niet spelen”

Woensdag hebben de Rode Duivels hun eerste training afgewerkt in hun EK-basiskamp in Ludwigsburg. Jan Vertonghen was aanwezig op het veld, maar na de warming-up trainde hij individueel.

Vertonghen kampt met een liesblessure en zit nog in de revalidatiefase. Hoewel hij in Duitsland de groepstraining zal kunnen hervatten, zal hij niet klaar zijn voor de eerste EK-wedstrijd van de Rode Duivels tegen Slowakije.

De vraag is hoe lang Vertonghen nog aan de kant zal staan en, indien hij hersteld is, hoe het met zijn vorm gesteld zal zijn. Zijn laatste wedstrijd voor Anderlecht was op 5 mei, tijdens de play-off wedstrijd tegen Union SG.

“Het enige wat ik kan bedenken, is dat Tedesco veel vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van Vertonghen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Dat kan echt niet, Hein. Toch zeker niet bij Vertonghen. Die zal nog twee tot drie weken niet spelen”, verzekert Peter Vandenbempt.

“Vertonghen zal na bijna twee maanden niet gespeeld te hebben, niet zomaar in de ploeg kunnen stappen. Ik hoorde ook dat hij zeker nog niet speelklaar is”, aldus Vandenbempt.

Tedesco is hoopvol: “Zal geen twee weken meer duren”

Het Laatste Nieuws vraagt zich af hoe lang het zal duren voordat Jan Vertonghen weer op honderd procent kan acteren. “Weer fit zijn is één ding, op topniveau geraken is nog iets anders,” signaleert de krant.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, waarschuwt bovendien dat de kans op herval altijd aanwezig is.

Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Vertonghen wacht. “Zelfs al duurt het tot de finale.” Op 8 juni verklaarde Tedesco dat Vertonghen snel weer fit zou zijn en dat het geen twee weken meer zou duren.

Toch sleept de revalidatie van Vertonghen langer aan dan verwacht. Op 37-jarige leeftijd herstelt hij trager dan jongere spelers. Daarnaast heeft Anderlecht in mei alles op alles gezet om hem vroegtijdig speelklaar te krijgen voor de belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge, met alle gevolgen van dien, aldus Het Laatste Nieuws.

Vertonghen blijft bij de selectie: in ergste geval als luxe-staflid

Bondscoach Domenico Tedesco heeft geen vervanger voor Jan Vertonghen opgeroepen en dat zal hij ook niet meer doen. De Belgische recordinternational heeft niet alleen een sportieve waarde, maar is ook een leider en gids voor de spelers van de Belgische nationale ploeg.

Vertonghen fungeert als mentor voor de jonge spelers en zijn rol in de kleedkamer is van onschatbare waarde. “Jan zal sowieso bij ons zijn. Hij is te belangrijk voor de groep,” zei Tedesco tijdens de persconferentie over de EK-selectie.

Geblesseerd of niet, Vertonghen maakt deel uit van de groep in Duitsland. “In het ergste geval zal hij als een luxe staflid van het Tedesco-personeel fungeren. Een rol die hij aan het einde van de play-offs bij Anderlecht al speelde met Brian Riemer,” schreef La Libre.

Vertonghen out, Witsel in?

“Hij is risico voor Rode Duivels geworden” Hoewel Jan Vertonghen zowel op als naast het veld zeker een meerwaarde heeft, zijn verschillende analisten niet overtuigd dat hij - indien fit - automatisch een vaste basisspeler moet zijn tijdens het EK 2024.

Yves Taildeman merkt op in La Dernière Heure dat bondscoach Domenico Tedesco een keuze zal moeten maken tussen Axel Witsel en Vertonghen. “Is de uitgangspositie van Vertonghen duidelijk? Wij denken van niet.”

In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, die gezien werd als een graadmeter voor het EK-niveau, was Tedesco bijvoorbeeld niet tevreden over de vele kansen die de Engelsen creëerden tegen België.

“In de eerste helft was Vertonghen een van de verdedigers die zwaar te lijden had. Vooral hij was de veroorzaker van het gevaar”, aldus Taildeman. “De liesblessure van de verdediger spreekt niet in zijn voordeel. Maar het zou door de coach gebruikt kunnen worden om zijn keuze voor Witsel te rechtvaardigen.”

Ook Hans Vandeweghe heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over Vertonghen bij de Rode Duivels. “De recordinternational is een risico in de nationale ploeg geworden”, zei Vandeweghe in zijn column voor De Morgen.

De journalist vond Vertonghen de zwakste schakel tegen Engeland, waar hij in zijn rug werd gepakt en een strafschop veroorzaakte.

“Eigenlijk is hij te traag voor dit niveau, dat is ook de reden waarom hij is weggegaan bij Benfica en weer in België is komen spelen. Hij en Zeno Debast zijn risicospelers, maar we hebben nu eenmaal niet beter.”

Moet Vertonghen - indien fit - starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

2
2
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

28
28
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

203
203
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

33
33
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

318
318
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

104
104
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

201
201
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

261
261
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

23
23
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

118
118
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

150
150
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

61
61
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

342
342
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

65
65
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

235
235
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

770
770
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

351
351
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

436
436
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

167
167
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

255
255
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

387
387
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

78
78
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

260
260
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

123
123
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

287
287

Meer sportnieuws