Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

228
Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

Jan Vertonghen is een centrale figuur voor de Rode Duivels, maar staat onder druk door zijn blessure en vorm. Hoewel hij belangrijk is als leider en mentor, twijfelen analisten aan zijn geschiktheid als basisspeler op het EK 2024.

Bondscoach Domenico Tedesco wacht af hoe snel Vertonghen herstelt, maar zijn recente prestaties hebben vragen opgeroepen over zijn rol.

LEES OOK: Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Vandenbempt: “Vertonghen zal nog twee tot drie weken niet spelen”

Woensdag hebben de Rode Duivels hun eerste training afgewerkt in hun EK-basiskamp in Ludwigsburg. Jan Vertonghen was aanwezig op het veld, maar na de warming-up trainde hij individueel.

Vertonghen kampt met een liesblessure en zit nog in de revalidatiefase. Hoewel hij in Duitsland de groepstraining zal kunnen hervatten, zal hij niet klaar zijn voor de eerste EK-wedstrijd van de Rode Duivels tegen Slowakije.

De vraag is hoe lang Vertonghen nog aan de kant zal staan en, indien hij hersteld is, hoe het met zijn vorm gesteld zal zijn. Zijn laatste wedstrijd voor Anderlecht was op 5 mei, tijdens de play-off wedstrijd tegen Union SG.

“Het enige wat ik kan bedenken, is dat Tedesco veel vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van Vertonghen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Dat kan echt niet, Hein. Toch zeker niet bij Vertonghen. Die zal nog twee tot drie weken niet spelen”, verzekert Peter Vandenbempt.

“Vertonghen zal na bijna twee maanden niet gespeeld te hebben, niet zomaar in de ploeg kunnen stappen. Ik hoorde ook dat hij zeker nog niet speelklaar is”, aldus Vandenbempt.

Tedesco is hoopvol: “Zal geen twee weken meer duren”

Het Laatste Nieuws vraagt zich af hoe lang het zal duren voordat Jan Vertonghen weer op honderd procent kan acteren. “Weer fit zijn is één ding, op topniveau geraken is nog iets anders,” signaleert de krant.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, waarschuwt bovendien dat de kans op herval altijd aanwezig is.

Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Vertonghen wacht. “Zelfs al duurt het tot de finale.” Op 8 juni verklaarde Tedesco dat Vertonghen snel weer fit zou zijn en dat het geen twee weken meer zou duren.

Toch sleept de revalidatie van Vertonghen langer aan dan verwacht. Op 37-jarige leeftijd herstelt hij trager dan jongere spelers. Daarnaast heeft Anderlecht in mei alles op alles gezet om hem vroegtijdig speelklaar te krijgen voor de belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge, met alle gevolgen van dien, aldus Het Laatste Nieuws.

Vertonghen blijft bij de selectie: in ergste geval als luxe-staflid

Bondscoach Domenico Tedesco heeft geen vervanger voor Jan Vertonghen opgeroepen en dat zal hij ook niet meer doen. De Belgische recordinternational heeft niet alleen een sportieve waarde, maar is ook een leider en gids voor de spelers van de Belgische nationale ploeg.

Vertonghen fungeert als mentor voor de jonge spelers en zijn rol in de kleedkamer is van onschatbare waarde. “Jan zal sowieso bij ons zijn. Hij is te belangrijk voor de groep,” zei Tedesco tijdens de persconferentie over de EK-selectie.

Geblesseerd of niet, Vertonghen maakt deel uit van de groep in Duitsland. “In het ergste geval zal hij als een luxe staflid van het Tedesco-personeel fungeren. Een rol die hij aan het einde van de play-offs bij Anderlecht al speelde met Brian Riemer,” schreef La Libre.

Vertonghen out, Witsel in?

“Hij is risico voor Rode Duivels geworden” Hoewel Jan Vertonghen zowel op als naast het veld zeker een meerwaarde heeft, zijn verschillende analisten niet overtuigd dat hij - indien fit - automatisch een vaste basisspeler moet zijn tijdens het EK 2024.

Yves Taildeman merkt op in La Dernière Heure dat bondscoach Domenico Tedesco een keuze zal moeten maken tussen Axel Witsel en Vertonghen. “Is de uitgangspositie van Vertonghen duidelijk? Wij denken van niet.”

In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, die gezien werd als een graadmeter voor het EK-niveau, was Tedesco bijvoorbeeld niet tevreden over de vele kansen die de Engelsen creëerden tegen België.

“In de eerste helft was Vertonghen een van de verdedigers die zwaar te lijden had. Vooral hij was de veroorzaker van het gevaar”, aldus Taildeman. “De liesblessure van de verdediger spreekt niet in zijn voordeel. Maar het zou door de coach gebruikt kunnen worden om zijn keuze voor Witsel te rechtvaardigen.”

Ook Hans Vandeweghe heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over Vertonghen bij de Rode Duivels. “De recordinternational is een risico in de nationale ploeg geworden”, zei Vandeweghe in zijn column voor De Morgen.

De journalist vond Vertonghen de zwakste schakel tegen Engeland, waar hij in zijn rug werd gepakt en een strafschop veroorzaakte.

“Eigenlijk is hij te traag voor dit niveau, dat is ook de reden waarom hij is weggegaan bij Benfica en weer in België is komen spelen. Hij en Zeno Debast zijn risicospelers, maar we hebben nu eenmaal niet beter.”

Moet Vertonghen - indien fit - starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

8
8
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

18
18
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

9
9
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

245
245
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

42
42
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

46
46
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

70
70
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

96
96
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

53
53
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

130
130
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

218
218
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

216
216
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

219
219
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

155
155
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

997
997
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

239
239
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

151
151
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

486
486
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

234
234
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

163
163
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

423
423
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

756
756
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

32
32
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

118
118
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

233
233

Meer sportnieuws