Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

door
Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

Jan Vertonghen is een centrale figuur voor de Rode Duivels, maar staat onder druk door zijn blessure en vorm. Hoewel hij belangrijk is als leider en mentor, twijfelen analisten aan zijn geschiktheid als basisspeler op het EK 2024.

Bondscoach Domenico Tedesco wacht af hoe snel Vertonghen herstelt, maar zijn recente prestaties hebben vragen opgeroepen over zijn rol.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Vandenbempt: “Vertonghen zal nog twee tot drie weken niet spelen”

Woensdag hebben de Rode Duivels hun eerste training afgewerkt in hun EK-basiskamp in Ludwigsburg. Jan Vertonghen was aanwezig op het veld, maar na de warming-up trainde hij individueel.

Vertonghen kampt met een liesblessure en zit nog in de revalidatiefase. Hoewel hij in Duitsland de groepstraining zal kunnen hervatten, zal hij niet klaar zijn voor de eerste EK-wedstrijd van de Rode Duivels tegen Slowakije.

De vraag is hoe lang Vertonghen nog aan de kant zal staan en, indien hij hersteld is, hoe het met zijn vorm gesteld zal zijn. Zijn laatste wedstrijd voor Anderlecht was op 5 mei, tijdens de play-off wedstrijd tegen Union SG.

“Het enige wat ik kan bedenken, is dat Tedesco veel vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van Vertonghen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Dat kan echt niet, Hein. Toch zeker niet bij Vertonghen. Die zal nog twee tot drie weken niet spelen”, verzekert Peter Vandenbempt.

“Vertonghen zal na bijna twee maanden niet gespeeld te hebben, niet zomaar in de ploeg kunnen stappen. Ik hoorde ook dat hij zeker nog niet speelklaar is”, aldus Vandenbempt.

Tedesco is hoopvol: “Zal geen twee weken meer duren”

Het Laatste Nieuws vraagt zich af hoe lang het zal duren voordat Jan Vertonghen weer op honderd procent kan acteren. “Weer fit zijn is één ding, op topniveau geraken is nog iets anders,” signaleert de krant.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, waarschuwt bovendien dat de kans op herval altijd aanwezig is.

Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Vertonghen wacht. “Zelfs al duurt het tot de finale.” Op 8 juni verklaarde Tedesco dat Vertonghen snel weer fit zou zijn en dat het geen twee weken meer zou duren.

Toch sleept de revalidatie van Vertonghen langer aan dan verwacht. Op 37-jarige leeftijd herstelt hij trager dan jongere spelers. Daarnaast heeft Anderlecht in mei alles op alles gezet om hem vroegtijdig speelklaar te krijgen voor de belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge, met alle gevolgen van dien, aldus Het Laatste Nieuws.

Vertonghen blijft bij de selectie: in ergste geval als luxe-staflid

Bondscoach Domenico Tedesco heeft geen vervanger voor Jan Vertonghen opgeroepen en dat zal hij ook niet meer doen. De Belgische recordinternational heeft niet alleen een sportieve waarde, maar is ook een leider en gids voor de spelers van de Belgische nationale ploeg.

Vertonghen fungeert als mentor voor de jonge spelers en zijn rol in de kleedkamer is van onschatbare waarde. “Jan zal sowieso bij ons zijn. Hij is te belangrijk voor de groep,” zei Tedesco tijdens de persconferentie over de EK-selectie.

Geblesseerd of niet, Vertonghen maakt deel uit van de groep in Duitsland. “In het ergste geval zal hij als een luxe staflid van het Tedesco-personeel fungeren. Een rol die hij aan het einde van de play-offs bij Anderlecht al speelde met Brian Riemer,” schreef La Libre.

Vertonghen out, Witsel in?

“Hij is risico voor Rode Duivels geworden” Hoewel Jan Vertonghen zowel op als naast het veld zeker een meerwaarde heeft, zijn verschillende analisten niet overtuigd dat hij - indien fit - automatisch een vaste basisspeler moet zijn tijdens het EK 2024.

Yves Taildeman merkt op in La Dernière Heure dat bondscoach Domenico Tedesco een keuze zal moeten maken tussen Axel Witsel en Vertonghen. “Is de uitgangspositie van Vertonghen duidelijk? Wij denken van niet.”

In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, die gezien werd als een graadmeter voor het EK-niveau, was Tedesco bijvoorbeeld niet tevreden over de vele kansen die de Engelsen creëerden tegen België.

“In de eerste helft was Vertonghen een van de verdedigers die zwaar te lijden had. Vooral hij was de veroorzaker van het gevaar”, aldus Taildeman. “De liesblessure van de verdediger spreekt niet in zijn voordeel. Maar het zou door de coach gebruikt kunnen worden om zijn keuze voor Witsel te rechtvaardigen.”

Ook Hans Vandeweghe heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over Vertonghen bij de Rode Duivels. “De recordinternational is een risico in de nationale ploeg geworden”, zei Vandeweghe in zijn column voor De Morgen.

De journalist vond Vertonghen de zwakste schakel tegen Engeland, waar hij in zijn rug werd gepakt en een strafschop veroorzaakte.

“Eigenlijk is hij te traag voor dit niveau, dat is ook de reden waarom hij is weggegaan bij Benfica en weer in België is komen spelen. Hij en Zeno Debast zijn risicospelers, maar we hebben nu eenmaal niet beter.”

Moet Vertonghen - indien fit - starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

91
91
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

31
31
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

104
104
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

289
289
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

113
113
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

126
126
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

233
233
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

587
587
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

231
231
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

335
335
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

306
306
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

360
360
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

786
786
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

180
180
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

545
545
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

171
171
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

360
360
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

186
186
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

181
181
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

406
406
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

616
616
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

760
760

Meer sportnieuws