Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

door
Tedesco-favoriet in opspraak: “Hij is risicospeler geworden”

Jan Vertonghen is een centrale figuur voor de Rode Duivels, maar staat onder druk door zijn blessure en vorm. Hoewel hij belangrijk is als leider en mentor, twijfelen analisten aan zijn geschiktheid als basisspeler op het EK 2024.

Bondscoach Domenico Tedesco wacht af hoe snel Vertonghen herstelt, maar zijn recente prestaties hebben vragen opgeroepen over zijn rol.

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Vandenbempt: “Vertonghen zal nog twee tot drie weken niet spelen”

Woensdag hebben de Rode Duivels hun eerste training afgewerkt in hun EK-basiskamp in Ludwigsburg. Jan Vertonghen was aanwezig op het veld, maar na de warming-up trainde hij individueel.

Vertonghen kampt met een liesblessure en zit nog in de revalidatiefase. Hoewel hij in Duitsland de groepstraining zal kunnen hervatten, zal hij niet klaar zijn voor de eerste EK-wedstrijd van de Rode Duivels tegen Slowakije.

De vraag is hoe lang Vertonghen nog aan de kant zal staan en, indien hij hersteld is, hoe het met zijn vorm gesteld zal zijn. Zijn laatste wedstrijd voor Anderlecht was op 5 mei, tijdens de play-off wedstrijd tegen Union SG.

“Het enige wat ik kan bedenken, is dat Tedesco veel vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van Vertonghen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Sporza Daily. “Dat kan echt niet, Hein. Toch zeker niet bij Vertonghen. Die zal nog twee tot drie weken niet spelen”, verzekert Peter Vandenbempt.

“Vertonghen zal na bijna twee maanden niet gespeeld te hebben, niet zomaar in de ploeg kunnen stappen. Ik hoorde ook dat hij zeker nog niet speelklaar is”, aldus Vandenbempt.

Tedesco is hoopvol: “Zal geen twee weken meer duren”

Het Laatste Nieuws vraagt zich af hoe lang het zal duren voordat Jan Vertonghen weer op honderd procent kan acteren. “Weer fit zijn is één ding, op topniveau geraken is nog iets anders,” signaleert de krant.

Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, waarschuwt bovendien dat de kans op herval altijd aanwezig is.

Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Vertonghen wacht. “Zelfs al duurt het tot de finale.” Op 8 juni verklaarde Tedesco dat Vertonghen snel weer fit zou zijn en dat het geen twee weken meer zou duren.

Toch sleept de revalidatie van Vertonghen langer aan dan verwacht. Op 37-jarige leeftijd herstelt hij trager dan jongere spelers. Daarnaast heeft Anderlecht in mei alles op alles gezet om hem vroegtijdig speelklaar te krijgen voor de belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge, met alle gevolgen van dien, aldus Het Laatste Nieuws.

Vertonghen blijft bij de selectie: in ergste geval als luxe-staflid

Bondscoach Domenico Tedesco heeft geen vervanger voor Jan Vertonghen opgeroepen en dat zal hij ook niet meer doen. De Belgische recordinternational heeft niet alleen een sportieve waarde, maar is ook een leider en gids voor de spelers van de Belgische nationale ploeg.

Vertonghen fungeert als mentor voor de jonge spelers en zijn rol in de kleedkamer is van onschatbare waarde. “Jan zal sowieso bij ons zijn. Hij is te belangrijk voor de groep,” zei Tedesco tijdens de persconferentie over de EK-selectie.

Geblesseerd of niet, Vertonghen maakt deel uit van de groep in Duitsland. “In het ergste geval zal hij als een luxe staflid van het Tedesco-personeel fungeren. Een rol die hij aan het einde van de play-offs bij Anderlecht al speelde met Brian Riemer,” schreef La Libre.

Vertonghen out, Witsel in?

“Hij is risico voor Rode Duivels geworden” Hoewel Jan Vertonghen zowel op als naast het veld zeker een meerwaarde heeft, zijn verschillende analisten niet overtuigd dat hij - indien fit - automatisch een vaste basisspeler moet zijn tijdens het EK 2024.

Yves Taildeman merkt op in La Dernière Heure dat bondscoach Domenico Tedesco een keuze zal moeten maken tussen Axel Witsel en Vertonghen. “Is de uitgangspositie van Vertonghen duidelijk? Wij denken van niet.”

In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland, die gezien werd als een graadmeter voor het EK-niveau, was Tedesco bijvoorbeeld niet tevreden over de vele kansen die de Engelsen creëerden tegen België.

“In de eerste helft was Vertonghen een van de verdedigers die zwaar te lijden had. Vooral hij was de veroorzaker van het gevaar”, aldus Taildeman. “De liesblessure van de verdediger spreekt niet in zijn voordeel. Maar het zou door de coach gebruikt kunnen worden om zijn keuze voor Witsel te rechtvaardigen.”

Ook Hans Vandeweghe heeft herhaaldelijk zijn zorgen geuit over Vertonghen bij de Rode Duivels. “De recordinternational is een risico in de nationale ploeg geworden”, zei Vandeweghe in zijn column voor De Morgen.

De journalist vond Vertonghen de zwakste schakel tegen Engeland, waar hij in zijn rug werd gepakt en een strafschop veroorzaakte.

“Eigenlijk is hij te traag voor dit niveau, dat is ook de reden waarom hij is weggegaan bij Benfica en weer in België is komen spelen. Hij en Zeno Debast zijn risicospelers, maar we hebben nu eenmaal niet beter.”

Moet Vertonghen - indien fit - starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

2
2
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

53
53
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

35
35
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

26
26
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

179
179
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

155
155
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

173
173
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

23
23
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

42
42
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

52
52
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

73
73
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

71
71
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

69
69
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

111
111
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

161
161
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

57
57
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

251
251
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

82
82
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

208
208

Meer sportnieuws