‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

1727
‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

De Rode Duivels zijn aangekomen in Ludwigsburg voor het EK 2024, waar bondscoach Domenico Tedesco hoopt op een rustige voorbereiding zonder al te veel transferafleidingen.

Toch lijken meerdere spelers, waaronder Johan Bakayoko, deze zomer een transfer te maken. Hij geniet interesse van verschillende Premier League clubs, maar vooral Bayern München is in de markt voor hem.

Vorig jaar wilde Vincent Kompany hem al naar Burnley halen, maar Bakayoko bleef bij PSV. Met zijn huidige waarde geschat op minstens 40 miljoen euro, voorspelt Thorgan Hazard zelfs dat Bakayoko in de categorie van 70 miljoen bokst.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Tedesco wil liever geen transfers tijdens het EK

Woensdag arriveerden de Rode Duivels in hun basiskamp voor het EK in Ludwigsburg, een voorstad van Stuttgart. Bondscoach Domenico Tedesco streeft naar een serene sfeer in de aanloop naar het EK 2024 en wil afleidingen tijdens het verblijf in Duitsland absoluut vermijden.

Voor meerdere spelers van de Belgische selectie staan deze zomer transfers op de planning. Hoewel de voorkeur is dat deze beslissingen vóór het EK worden genomen, blijkt dit in de praktijk vaak moeilijk te realiseren door de dynamiek van de transfermarkt.

Clubs zullen het EK gebruiken als drukmiddel. “Zo van: 'Als je nu niet beslist, kijken we naar andere spelers.' In zulke gevallen is het soms nodig om sneller te handelen”, zei advocaat Sébastien Ledure aan La Libre.

Recent maakte Koen Casteels een transfer naar het Saoedische Al Qadisiya, terwijl de deal van Zeno Debast naar Sporting Lissabon bijna rond is. Daarnaast zal Atalanta Bergamo de aankoopoptie op Charles De Ketelaere lichten.

Ook Johan Bakayoko staat naar verwachting voor een grote transfer naar een Europese topclub deze zomer.

Bakayoko wordt onhoudbaar voor PSV op de zomermercato

PSV Eindhoven veroverde vorig seizoen zijn 25ste Nederlandse landstitel. Voor Johan Bakayoko was het zijn eerste en mogelijk ook zijn laatste in Eindhoven.

Bakayoko speelde vrijwel alle wedstrijden voor PSV en was de meest constante buitenspeler, een cruciale pion in het aanvallende spel van Peter Bosz. De Belgische aanvaller wordt, samen met Joey Veerman, beschouwd als hét kroonjuweel van PSV Eindhoven.

Onder Bosz leerde Bakayoko ook druk zetten en mee verdedigen bij balverlies, zonder dat dit ten koste ging van zijn aanvallende kwaliteiten.

Hoewel zijn situatie niet urgent is, lijkt een zomertransfer onvermijdelijk. Zeker als Bakayoko zich nog meer in de schijnwerpers speelt op het EK 2024. In verschillende buitenlandse media wordt hij al beschouwd als een van de potentiële revelaties in Duitsland.

De voetbalsite Squawka vindt dat Bakayoko “net als Doku plezier uitstraalt wanneer hij dribbelt. Een 21-jarige die zo soepel zijn tegenstander passeert, zoveel assists geeft en zoveel kansen afdwingt: binnen zijn leeftijdsgroep behoort hij tot de Europese top drie.”

De Spaanse sportkrant AS noemt hem “het kroonjuweel van het Belgische voetbal. Inhoud, doelgerichtheid, persoonlijkheid, spelinzicht: Bakayoko heeft het allemaal. Een zeer complete voetballer.”

Kompany is gek van Bakayoko

De aanvaller van PSV Eindhoven geniet van interesse uit de Premier League, maar vooral van Bayern München. Vorig jaar werd Bakayoko door Vincent Kompany benaderd om naar Burnley te komen, maar hij koos ervoor om bij PSV te blijven.

“Ja, vorig jaar heeft hij mij uitgelegd hoe hij voetbal ziet. Hij heeft een geweldige visie op voetbal. Ook ik deelde mijn visie”, vertelde Bakayoko aan L’Avenir. Bovendien was het bedrag dat Burnley wilde betalen niet hoog genoeg.

Bayern München beschikt uiteraard over voldoende middelen om Bakayoko over te nemen. Hij vertegenwoordigt de hoogste transferwaarde van PSV en hij moet minstens 40 miljoen euro opbrengen.

Hazard: “Hij bokst in de categorie van 70 miljoen euro”

PSV-directeur Marcel Brands bevestigde dat PSV vorig jaar een bod van 40 miljoen euro voor Johan Bakayoko had kunnen accepteren van Brentford. In Nederland wordt verwacht dat er komende zomer aanbiedingen in de orde van grootte van veertig tot vijftig miljoen euro zullen binnenstromen bij PSV.

“PSV zal een hoge prijs vragen voor Bakayoko,” zegt oud-trainer Aad de Mos tegen Voetbal International. “Omdat hij een uitzonderlijke spits is. We weten nog niet waar zijn plafond ligt, dat zal hij misschien wel bewijzen bij Paris Saint-Germain of Manchester City.”

Thorgan Hazard, die een half seizoen samen met Bakayoko speelde bij PSV Eindhoven, merkt op in L'Avenir dat de jonge Rode Duivel vorig seizoen weer een stap vooruit heeft gezet. 

Hazard denkt dat Bakayoko een speler is die 70 miljoen euro waard is. “Hij bokst in deze categorie. Hij krijgt deze zomer een mooie transfer. Hij verdient het.”

Moet Bakayoko naar Bayern München gaan?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

483
483
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

40
40
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

63
63
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

169
169
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

71
71
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

137
137
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

31
31
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

91
91
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

516
516
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

168
168
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

292
292
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

570
570
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

454
454
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

494
494
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

87
87
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

399
399
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

118
118
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

401
401
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

286
286
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

99
99
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

284
284

Meer sportnieuws