‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

door
‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

De Rode Duivels zijn aangekomen in Ludwigsburg voor het EK 2024, waar bondscoach Domenico Tedesco hoopt op een rustige voorbereiding zonder al te veel transferafleidingen.

Toch lijken meerdere spelers, waaronder Johan Bakayoko, deze zomer een transfer te maken. Hij geniet interesse van verschillende Premier League clubs, maar vooral Bayern München is in de markt voor hem.

Vorig jaar wilde Vincent Kompany hem al naar Burnley halen, maar Bakayoko bleef bij PSV. Met zijn huidige waarde geschat op minstens 40 miljoen euro, voorspelt Thorgan Hazard zelfs dat Bakayoko in de categorie van 70 miljoen bokst.

LEES OOK: 'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Tedesco wil liever geen transfers tijdens het EK

Woensdag arriveerden de Rode Duivels in hun basiskamp voor het EK in Ludwigsburg, een voorstad van Stuttgart. Bondscoach Domenico Tedesco streeft naar een serene sfeer in de aanloop naar het EK 2024 en wil afleidingen tijdens het verblijf in Duitsland absoluut vermijden.

Voor meerdere spelers van de Belgische selectie staan deze zomer transfers op de planning. Hoewel de voorkeur is dat deze beslissingen vóór het EK worden genomen, blijkt dit in de praktijk vaak moeilijk te realiseren door de dynamiek van de transfermarkt.

Clubs zullen het EK gebruiken als drukmiddel. “Zo van: 'Als je nu niet beslist, kijken we naar andere spelers.' In zulke gevallen is het soms nodig om sneller te handelen”, zei advocaat Sébastien Ledure aan La Libre.

Recent maakte Koen Casteels een transfer naar het Saoedische Al Qadisiya, terwijl de deal van Zeno Debast naar Sporting Lissabon bijna rond is. Daarnaast zal Atalanta Bergamo de aankoopoptie op Charles De Ketelaere lichten.

Ook Johan Bakayoko staat naar verwachting voor een grote transfer naar een Europese topclub deze zomer.

Bakayoko wordt onhoudbaar voor PSV op de zomermercato

PSV Eindhoven veroverde vorig seizoen zijn 25ste Nederlandse landstitel. Voor Johan Bakayoko was het zijn eerste en mogelijk ook zijn laatste in Eindhoven.

Bakayoko speelde vrijwel alle wedstrijden voor PSV en was de meest constante buitenspeler, een cruciale pion in het aanvallende spel van Peter Bosz. De Belgische aanvaller wordt, samen met Joey Veerman, beschouwd als hét kroonjuweel van PSV Eindhoven.

Onder Bosz leerde Bakayoko ook druk zetten en mee verdedigen bij balverlies, zonder dat dit ten koste ging van zijn aanvallende kwaliteiten.

Hoewel zijn situatie niet urgent is, lijkt een zomertransfer onvermijdelijk. Zeker als Bakayoko zich nog meer in de schijnwerpers speelt op het EK 2024. In verschillende buitenlandse media wordt hij al beschouwd als een van de potentiële revelaties in Duitsland.

De voetbalsite Squawka vindt dat Bakayoko “net als Doku plezier uitstraalt wanneer hij dribbelt. Een 21-jarige die zo soepel zijn tegenstander passeert, zoveel assists geeft en zoveel kansen afdwingt: binnen zijn leeftijdsgroep behoort hij tot de Europese top drie.”

De Spaanse sportkrant AS noemt hem “het kroonjuweel van het Belgische voetbal. Inhoud, doelgerichtheid, persoonlijkheid, spelinzicht: Bakayoko heeft het allemaal. Een zeer complete voetballer.”

Kompany is gek van Bakayoko

De aanvaller van PSV Eindhoven geniet van interesse uit de Premier League, maar vooral van Bayern München. Vorig jaar werd Bakayoko door Vincent Kompany benaderd om naar Burnley te komen, maar hij koos ervoor om bij PSV te blijven.

“Ja, vorig jaar heeft hij mij uitgelegd hoe hij voetbal ziet. Hij heeft een geweldige visie op voetbal. Ook ik deelde mijn visie”, vertelde Bakayoko aan L’Avenir. Bovendien was het bedrag dat Burnley wilde betalen niet hoog genoeg.

Bayern München beschikt uiteraard over voldoende middelen om Bakayoko over te nemen. Hij vertegenwoordigt de hoogste transferwaarde van PSV en hij moet minstens 40 miljoen euro opbrengen.

Hazard: “Hij bokst in de categorie van 70 miljoen euro”

PSV-directeur Marcel Brands bevestigde dat PSV vorig jaar een bod van 40 miljoen euro voor Johan Bakayoko had kunnen accepteren van Brentford. In Nederland wordt verwacht dat er komende zomer aanbiedingen in de orde van grootte van veertig tot vijftig miljoen euro zullen binnenstromen bij PSV.

“PSV zal een hoge prijs vragen voor Bakayoko,” zegt oud-trainer Aad de Mos tegen Voetbal International. “Omdat hij een uitzonderlijke spits is. We weten nog niet waar zijn plafond ligt, dat zal hij misschien wel bewijzen bij Paris Saint-Germain of Manchester City.”

Thorgan Hazard, die een half seizoen samen met Bakayoko speelde bij PSV Eindhoven, merkt op in L'Avenir dat de jonge Rode Duivel vorig seizoen weer een stap vooruit heeft gezet. 

Hazard denkt dat Bakayoko een speler is die 70 miljoen euro waard is. “Hij bokst in deze categorie. Hij krijgt deze zomer een mooie transfer. Hij verdient het.”

Moet Bakayoko naar Bayern München gaan?

Meest recent

'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

11
11
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

23
23
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

147
147
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

49
49
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

161
161
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

17
17
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

353
353
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

189
189
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

51
51
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

97
97
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

62
62
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

298
298
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

274
274
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

95
95
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

184
184
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

207
207
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

217
217
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

193
193
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

82
82
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

46
46
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

190
190
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

89
89
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

434
434

Meer sportnieuws