‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

door
‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

De Rode Duivels zijn aangekomen in Ludwigsburg voor het EK 2024, waar bondscoach Domenico Tedesco hoopt op een rustige voorbereiding zonder al te veel transferafleidingen.

Toch lijken meerdere spelers, waaronder Johan Bakayoko, deze zomer een transfer te maken. Hij geniet interesse van verschillende Premier League clubs, maar vooral Bayern München is in de markt voor hem.

Vorig jaar wilde Vincent Kompany hem al naar Burnley halen, maar Bakayoko bleef bij PSV. Met zijn huidige waarde geschat op minstens 40 miljoen euro, voorspelt Thorgan Hazard zelfs dat Bakayoko in de categorie van 70 miljoen bokst.

LEES OOK: Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Tedesco wil liever geen transfers tijdens het EK

Woensdag arriveerden de Rode Duivels in hun basiskamp voor het EK in Ludwigsburg, een voorstad van Stuttgart. Bondscoach Domenico Tedesco streeft naar een serene sfeer in de aanloop naar het EK 2024 en wil afleidingen tijdens het verblijf in Duitsland absoluut vermijden.

Voor meerdere spelers van de Belgische selectie staan deze zomer transfers op de planning. Hoewel de voorkeur is dat deze beslissingen vóór het EK worden genomen, blijkt dit in de praktijk vaak moeilijk te realiseren door de dynamiek van de transfermarkt.

Clubs zullen het EK gebruiken als drukmiddel. “Zo van: 'Als je nu niet beslist, kijken we naar andere spelers.' In zulke gevallen is het soms nodig om sneller te handelen”, zei advocaat Sébastien Ledure aan La Libre.

Recent maakte Koen Casteels een transfer naar het Saoedische Al Qadisiya, terwijl de deal van Zeno Debast naar Sporting Lissabon bijna rond is. Daarnaast zal Atalanta Bergamo de aankoopoptie op Charles De Ketelaere lichten.

Ook Johan Bakayoko staat naar verwachting voor een grote transfer naar een Europese topclub deze zomer.

Bakayoko wordt onhoudbaar voor PSV op de zomermercato

PSV Eindhoven veroverde vorig seizoen zijn 25ste Nederlandse landstitel. Voor Johan Bakayoko was het zijn eerste en mogelijk ook zijn laatste in Eindhoven.

Bakayoko speelde vrijwel alle wedstrijden voor PSV en was de meest constante buitenspeler, een cruciale pion in het aanvallende spel van Peter Bosz. De Belgische aanvaller wordt, samen met Joey Veerman, beschouwd als hét kroonjuweel van PSV Eindhoven.

Onder Bosz leerde Bakayoko ook druk zetten en mee verdedigen bij balverlies, zonder dat dit ten koste ging van zijn aanvallende kwaliteiten.

Hoewel zijn situatie niet urgent is, lijkt een zomertransfer onvermijdelijk. Zeker als Bakayoko zich nog meer in de schijnwerpers speelt op het EK 2024. In verschillende buitenlandse media wordt hij al beschouwd als een van de potentiële revelaties in Duitsland.

De voetbalsite Squawka vindt dat Bakayoko “net als Doku plezier uitstraalt wanneer hij dribbelt. Een 21-jarige die zo soepel zijn tegenstander passeert, zoveel assists geeft en zoveel kansen afdwingt: binnen zijn leeftijdsgroep behoort hij tot de Europese top drie.”

De Spaanse sportkrant AS noemt hem “het kroonjuweel van het Belgische voetbal. Inhoud, doelgerichtheid, persoonlijkheid, spelinzicht: Bakayoko heeft het allemaal. Een zeer complete voetballer.”

Kompany is gek van Bakayoko

De aanvaller van PSV Eindhoven geniet van interesse uit de Premier League, maar vooral van Bayern München. Vorig jaar werd Bakayoko door Vincent Kompany benaderd om naar Burnley te komen, maar hij koos ervoor om bij PSV te blijven.

“Ja, vorig jaar heeft hij mij uitgelegd hoe hij voetbal ziet. Hij heeft een geweldige visie op voetbal. Ook ik deelde mijn visie”, vertelde Bakayoko aan L’Avenir. Bovendien was het bedrag dat Burnley wilde betalen niet hoog genoeg.

Bayern München beschikt uiteraard over voldoende middelen om Bakayoko over te nemen. Hij vertegenwoordigt de hoogste transferwaarde van PSV en hij moet minstens 40 miljoen euro opbrengen.

Hazard: “Hij bokst in de categorie van 70 miljoen euro”

PSV-directeur Marcel Brands bevestigde dat PSV vorig jaar een bod van 40 miljoen euro voor Johan Bakayoko had kunnen accepteren van Brentford. In Nederland wordt verwacht dat er komende zomer aanbiedingen in de orde van grootte van veertig tot vijftig miljoen euro zullen binnenstromen bij PSV.

“PSV zal een hoge prijs vragen voor Bakayoko,” zegt oud-trainer Aad de Mos tegen Voetbal International. “Omdat hij een uitzonderlijke spits is. We weten nog niet waar zijn plafond ligt, dat zal hij misschien wel bewijzen bij Paris Saint-Germain of Manchester City.”

Thorgan Hazard, die een half seizoen samen met Bakayoko speelde bij PSV Eindhoven, merkt op in L'Avenir dat de jonge Rode Duivel vorig seizoen weer een stap vooruit heeft gezet. 

Hazard denkt dat Bakayoko een speler is die 70 miljoen euro waard is. “Hij bokst in deze categorie. Hij krijgt deze zomer een mooie transfer. Hij verdient het.”

Moet Bakayoko naar Bayern München gaan?

Meest recent

Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

6
6
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

60
60
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

20
20
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

97
97
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

201
201
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

87
87
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

66
66
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

376
376
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

63
63
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

312
312
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

177
177
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

306
306
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

421
421
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

258
258
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

214
214
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

300
300
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

374
374
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

372
372
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

319
319
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

482
482
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

682
682
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

256
256
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

48
48
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

73
73
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

355
355

Meer sportnieuws