‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

1727 stemmen
‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

De Rode Duivels zijn aangekomen in Ludwigsburg voor het EK 2024, waar bondscoach Domenico Tedesco hoopt op een rustige voorbereiding zonder al te veel transferafleidingen.

Toch lijken meerdere spelers, waaronder Johan Bakayoko, deze zomer een transfer te maken. Hij geniet interesse van verschillende Premier League clubs, maar vooral Bayern München is in de markt voor hem.

Vorig jaar wilde Vincent Kompany hem al naar Burnley halen, maar Bakayoko bleef bij PSV. Met zijn huidige waarde geschat op minstens 40 miljoen euro, voorspelt Thorgan Hazard zelfs dat Bakayoko in de categorie van 70 miljoen bokst.

LEES OOK: 'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Tedesco wil liever geen transfers tijdens het EK

Woensdag arriveerden de Rode Duivels in hun basiskamp voor het EK in Ludwigsburg, een voorstad van Stuttgart. Bondscoach Domenico Tedesco streeft naar een serene sfeer in de aanloop naar het EK 2024 en wil afleidingen tijdens het verblijf in Duitsland absoluut vermijden.

Voor meerdere spelers van de Belgische selectie staan deze zomer transfers op de planning. Hoewel de voorkeur is dat deze beslissingen vóór het EK worden genomen, blijkt dit in de praktijk vaak moeilijk te realiseren door de dynamiek van de transfermarkt.

Clubs zullen het EK gebruiken als drukmiddel. “Zo van: 'Als je nu niet beslist, kijken we naar andere spelers.' In zulke gevallen is het soms nodig om sneller te handelen”, zei advocaat Sébastien Ledure aan La Libre.

Recent maakte Koen Casteels een transfer naar het Saoedische Al Qadisiya, terwijl de deal van Zeno Debast naar Sporting Lissabon bijna rond is. Daarnaast zal Atalanta Bergamo de aankoopoptie op Charles De Ketelaere lichten.

Ook Johan Bakayoko staat naar verwachting voor een grote transfer naar een Europese topclub deze zomer.

Bakayoko wordt onhoudbaar voor PSV op de zomermercato

PSV Eindhoven veroverde vorig seizoen zijn 25ste Nederlandse landstitel. Voor Johan Bakayoko was het zijn eerste en mogelijk ook zijn laatste in Eindhoven.

Bakayoko speelde vrijwel alle wedstrijden voor PSV en was de meest constante buitenspeler, een cruciale pion in het aanvallende spel van Peter Bosz. De Belgische aanvaller wordt, samen met Joey Veerman, beschouwd als hét kroonjuweel van PSV Eindhoven.

Onder Bosz leerde Bakayoko ook druk zetten en mee verdedigen bij balverlies, zonder dat dit ten koste ging van zijn aanvallende kwaliteiten.

Hoewel zijn situatie niet urgent is, lijkt een zomertransfer onvermijdelijk. Zeker als Bakayoko zich nog meer in de schijnwerpers speelt op het EK 2024. In verschillende buitenlandse media wordt hij al beschouwd als een van de potentiële revelaties in Duitsland.

De voetbalsite Squawka vindt dat Bakayoko “net als Doku plezier uitstraalt wanneer hij dribbelt. Een 21-jarige die zo soepel zijn tegenstander passeert, zoveel assists geeft en zoveel kansen afdwingt: binnen zijn leeftijdsgroep behoort hij tot de Europese top drie.”

De Spaanse sportkrant AS noemt hem “het kroonjuweel van het Belgische voetbal. Inhoud, doelgerichtheid, persoonlijkheid, spelinzicht: Bakayoko heeft het allemaal. Een zeer complete voetballer.”

Kompany is gek van Bakayoko

De aanvaller van PSV Eindhoven geniet van interesse uit de Premier League, maar vooral van Bayern München. Vorig jaar werd Bakayoko door Vincent Kompany benaderd om naar Burnley te komen, maar hij koos ervoor om bij PSV te blijven.

“Ja, vorig jaar heeft hij mij uitgelegd hoe hij voetbal ziet. Hij heeft een geweldige visie op voetbal. Ook ik deelde mijn visie”, vertelde Bakayoko aan L’Avenir. Bovendien was het bedrag dat Burnley wilde betalen niet hoog genoeg.

Bayern München beschikt uiteraard over voldoende middelen om Bakayoko over te nemen. Hij vertegenwoordigt de hoogste transferwaarde van PSV en hij moet minstens 40 miljoen euro opbrengen.

Hazard: “Hij bokst in de categorie van 70 miljoen euro”

PSV-directeur Marcel Brands bevestigde dat PSV vorig jaar een bod van 40 miljoen euro voor Johan Bakayoko had kunnen accepteren van Brentford. In Nederland wordt verwacht dat er komende zomer aanbiedingen in de orde van grootte van veertig tot vijftig miljoen euro zullen binnenstromen bij PSV.

“PSV zal een hoge prijs vragen voor Bakayoko,” zegt oud-trainer Aad de Mos tegen Voetbal International. “Omdat hij een uitzonderlijke spits is. We weten nog niet waar zijn plafond ligt, dat zal hij misschien wel bewijzen bij Paris Saint-Germain of Manchester City.”

Thorgan Hazard, die een half seizoen samen met Bakayoko speelde bij PSV Eindhoven, merkt op in L'Avenir dat de jonge Rode Duivel vorig seizoen weer een stap vooruit heeft gezet. 

Hazard denkt dat Bakayoko een speler is die 70 miljoen euro waard is. “Hij bokst in deze categorie. Hij krijgt deze zomer een mooie transfer. Hij verdient het.”

Moet Bakayoko naar Bayern München gaan?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

28
28
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

28
28
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

10
10
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

32
32
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

57
57
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

197
197
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

47
47
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

341
341
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

161
161
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

111
111
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

600
600
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

130
130
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

407
407
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

644
644
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

477
477
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

412
412
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

492
492
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

255
255

Meer sportnieuws