‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

door
‘70 miljoen megastunt: Kompany zet Rode Duivels op stelten’

De Rode Duivels zijn aangekomen in Ludwigsburg voor het EK 2024, waar bondscoach Domenico Tedesco hoopt op een rustige voorbereiding zonder al te veel transferafleidingen.

Toch lijken meerdere spelers, waaronder Johan Bakayoko, deze zomer een transfer te maken. Hij geniet interesse van verschillende Premier League clubs, maar vooral Bayern München is in de markt voor hem.

Vorig jaar wilde Vincent Kompany hem al naar Burnley halen, maar Bakayoko bleef bij PSV. Met zijn huidige waarde geschat op minstens 40 miljoen euro, voorspelt Thorgan Hazard zelfs dat Bakayoko in de categorie van 70 miljoen bokst.

LEES OOK: Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

Tedesco wil liever geen transfers tijdens het EK

Woensdag arriveerden de Rode Duivels in hun basiskamp voor het EK in Ludwigsburg, een voorstad van Stuttgart. Bondscoach Domenico Tedesco streeft naar een serene sfeer in de aanloop naar het EK 2024 en wil afleidingen tijdens het verblijf in Duitsland absoluut vermijden.

Voor meerdere spelers van de Belgische selectie staan deze zomer transfers op de planning. Hoewel de voorkeur is dat deze beslissingen vóór het EK worden genomen, blijkt dit in de praktijk vaak moeilijk te realiseren door de dynamiek van de transfermarkt.

Clubs zullen het EK gebruiken als drukmiddel. “Zo van: 'Als je nu niet beslist, kijken we naar andere spelers.' In zulke gevallen is het soms nodig om sneller te handelen”, zei advocaat Sébastien Ledure aan La Libre.

Recent maakte Koen Casteels een transfer naar het Saoedische Al Qadisiya, terwijl de deal van Zeno Debast naar Sporting Lissabon bijna rond is. Daarnaast zal Atalanta Bergamo de aankoopoptie op Charles De Ketelaere lichten.

Ook Johan Bakayoko staat naar verwachting voor een grote transfer naar een Europese topclub deze zomer.

Bakayoko wordt onhoudbaar voor PSV op de zomermercato

PSV Eindhoven veroverde vorig seizoen zijn 25ste Nederlandse landstitel. Voor Johan Bakayoko was het zijn eerste en mogelijk ook zijn laatste in Eindhoven.

Bakayoko speelde vrijwel alle wedstrijden voor PSV en was de meest constante buitenspeler, een cruciale pion in het aanvallende spel van Peter Bosz. De Belgische aanvaller wordt, samen met Joey Veerman, beschouwd als hét kroonjuweel van PSV Eindhoven.

Onder Bosz leerde Bakayoko ook druk zetten en mee verdedigen bij balverlies, zonder dat dit ten koste ging van zijn aanvallende kwaliteiten.

Hoewel zijn situatie niet urgent is, lijkt een zomertransfer onvermijdelijk. Zeker als Bakayoko zich nog meer in de schijnwerpers speelt op het EK 2024. In verschillende buitenlandse media wordt hij al beschouwd als een van de potentiële revelaties in Duitsland.

De voetbalsite Squawka vindt dat Bakayoko “net als Doku plezier uitstraalt wanneer hij dribbelt. Een 21-jarige die zo soepel zijn tegenstander passeert, zoveel assists geeft en zoveel kansen afdwingt: binnen zijn leeftijdsgroep behoort hij tot de Europese top drie.”

De Spaanse sportkrant AS noemt hem “het kroonjuweel van het Belgische voetbal. Inhoud, doelgerichtheid, persoonlijkheid, spelinzicht: Bakayoko heeft het allemaal. Een zeer complete voetballer.”

Kompany is gek van Bakayoko

De aanvaller van PSV Eindhoven geniet van interesse uit de Premier League, maar vooral van Bayern München. Vorig jaar werd Bakayoko door Vincent Kompany benaderd om naar Burnley te komen, maar hij koos ervoor om bij PSV te blijven.

“Ja, vorig jaar heeft hij mij uitgelegd hoe hij voetbal ziet. Hij heeft een geweldige visie op voetbal. Ook ik deelde mijn visie”, vertelde Bakayoko aan L’Avenir. Bovendien was het bedrag dat Burnley wilde betalen niet hoog genoeg.

Bayern München beschikt uiteraard over voldoende middelen om Bakayoko over te nemen. Hij vertegenwoordigt de hoogste transferwaarde van PSV en hij moet minstens 40 miljoen euro opbrengen.

Hazard: “Hij bokst in de categorie van 70 miljoen euro”

PSV-directeur Marcel Brands bevestigde dat PSV vorig jaar een bod van 40 miljoen euro voor Johan Bakayoko had kunnen accepteren van Brentford. In Nederland wordt verwacht dat er komende zomer aanbiedingen in de orde van grootte van veertig tot vijftig miljoen euro zullen binnenstromen bij PSV.

“PSV zal een hoge prijs vragen voor Bakayoko,” zegt oud-trainer Aad de Mos tegen Voetbal International. “Omdat hij een uitzonderlijke spits is. We weten nog niet waar zijn plafond ligt, dat zal hij misschien wel bewijzen bij Paris Saint-Germain of Manchester City.”

Thorgan Hazard, die een half seizoen samen met Bakayoko speelde bij PSV Eindhoven, merkt op in L'Avenir dat de jonge Rode Duivel vorig seizoen weer een stap vooruit heeft gezet. 

Hazard denkt dat Bakayoko een speler is die 70 miljoen euro waard is. “Hij bokst in deze categorie. Hij krijgt deze zomer een mooie transfer. Hij verdient het.”

Moet Bakayoko naar Bayern München gaan?

Meest recent

'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

45
45
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

60
60
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

33
33
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

185
185
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

101
101
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

66
66
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

70
70
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

52
52
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

162
162
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

340
340
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

260
260
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

114
114
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

185
185
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

26
26
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

450
450
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

814
814
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

86
86
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

319
319
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

55
55
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

540
540
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

122
122
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

460
460
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

73
73
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

202
202

Meer sportnieuws