TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

769 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. Jupiler Pro League.

LEES OOK: Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze nog volop aan het zoeken naar enkele aanwinsten. Onder meer een spits ter vervanging van Igor Thiago staat op het lijstje en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Turkse media melden immers Belgische interesse voor Jackson Muleka, die een verleden bij Standard heeft. Besiktas zou 5 miljoen euro willen voor de Congolees.

Bob Peeters is terug in het Belgische voetbal. Kort na zijn vertrek bij Helmond Sport vond de 50-jarige immers een opvallende nieuwe uitdaging. Hij werd immers voorgesteld bij SK Beveren als nieuwe General Manager. Hij moet in die functie de komende twee seizoenen het sportieve beleid uitstippelen bij de club waar hij in het verleden al trainer was.

KRC Genk beleeft een zeer drukke mercato, waarin het een onverwachte meevaller lijkt te gaan krijgen. Het lijkt immers een graantje te gaan meepikken van een lucratieve transfer van Jhon Lucumi, van wie het nog 20 procent van de transferrechten bezit. Manchester United, Napoli, AC Milan en vooral Bournemouth denken aan de komst van de Colombiaan, voor wie Bologna minstens 18 miljoen euro verlangt.

Aan inkomende zijde bevestigde Dimitri de Condé dat Genk graag Matte Smets wil binnenhalen, maar de smaakmaker van STVV heeft verschillende andere aanbiedingen. Een terugkeer van Paul Onuachu is dan weer niet aan de orde, ook al zoekt Genk wel een nieuwe spits. Daarvoor werd ook de Zuid-Koreaan Oh Hyeon-gyu van Celtic genoemd, maar dat wou De Condé niet bevestigen.

Standard ziet in de zomer wellicht Arnaud Bodart vertrekken en dus zal een nieuwe doelman welkom zijn. Mike Vanhamel biedt zichzelf alvast aan, want de 34-jarige geeft aan dat hij het zeker ziet zitten om jong talent Epolo te ondersteunen. Hij is transfervrij nadat hij zijn contract bij La Louvière niet verlengde. Standard benaderde hem vooralsnog echter niet, drie andere clubs deden dat wel.

Bij AA Gent zal er ook nog heel wat bewegen. De Buffalo's werden gelinkt aan Simion Michez, die een goed seizoen draaide bij Beerschot en in beeld zou zijn als eventuele vervanger van Matisse Samoise, die zijn laatste contractjaar ingaat. Onze redactie vernam echter dat er van Gentse interesse momenteel geen sprake is.

Wel zouden de Buffalo's concreet zijn voor Malick Junior Yalcouyé, de 18-jarige sensatie van IFK Göteborg. Gent zou zelfs een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor de Ivoriaanse middenvelder, maar dat werd geweigerd. Göteborg zou namelijk mikken op een transfersom van 8 à 10 miljoen. Er is ook heel wat interesse voor Yalcouyé. Met Anderlecht zou er een tweede Belgische club in de markt zijn, maar ook Manchester United, Brighton, Brentford, Bayern München, PSV en Ajax volgen hem.

Voor Anderlecht zal Yalcouyé wellicht ook te duur zijn, maar Paars-Wit zou wel doorduwen voor een ander doelwit. Ze zouden een bod voorbereiden op Nathaniel Adjei, een 21-jarige verdediger van Hammarby die al een tijdje in beeld is. Net als Rangers zou Anderlecht een bod van 4 à 4,5 miljoen euro plannen. Hammarby zou echter 6 miljoen eisen, maar dat gaat Anderlecht niet betalen.

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

63
63
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

70
70
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

84
84
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

483
483
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

260
260
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

130
130
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

129
129
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

188
188
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

173
173
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

501
501
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

592
592
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

305
305
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

561
561
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

459
459
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

638
638
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

282
282
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

275
275
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

411
411
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

263
263
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws