TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze nog volop aan het zoeken naar enkele aanwinsten. Onder meer een spits ter vervanging van Igor Thiago staat op het lijstje en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Turkse media melden immers Belgische interesse voor Jackson Muleka, die een verleden bij Standard heeft. Besiktas zou 5 miljoen euro willen voor de Congolees.

Bob Peeters is terug in het Belgische voetbal. Kort na zijn vertrek bij Helmond Sport vond de 50-jarige immers een opvallende nieuwe uitdaging. Hij werd immers voorgesteld bij SK Beveren als nieuwe General Manager. Hij moet in die functie de komende twee seizoenen het sportieve beleid uitstippelen bij de club waar hij in het verleden al trainer was.

KRC Genk beleeft een zeer drukke mercato, waarin het een onverwachte meevaller lijkt te gaan krijgen. Het lijkt immers een graantje te gaan meepikken van een lucratieve transfer van Jhon Lucumi, van wie het nog 20 procent van de transferrechten bezit. Manchester United, Napoli, AC Milan en vooral Bournemouth denken aan de komst van de Colombiaan, voor wie Bologna minstens 18 miljoen euro verlangt.

Aan inkomende zijde bevestigde Dimitri de Condé dat Genk graag Matte Smets wil binnenhalen, maar de smaakmaker van STVV heeft verschillende andere aanbiedingen. Een terugkeer van Paul Onuachu is dan weer niet aan de orde, ook al zoekt Genk wel een nieuwe spits. Daarvoor werd ook de Zuid-Koreaan Oh Hyeon-gyu van Celtic genoemd, maar dat wou De Condé niet bevestigen.

Standard ziet in de zomer wellicht Arnaud Bodart vertrekken en dus zal een nieuwe doelman welkom zijn. Mike Vanhamel biedt zichzelf alvast aan, want de 34-jarige geeft aan dat hij het zeker ziet zitten om jong talent Epolo te ondersteunen. Hij is transfervrij nadat hij zijn contract bij La Louvière niet verlengde. Standard benaderde hem vooralsnog echter niet, drie andere clubs deden dat wel.

Bij AA Gent zal er ook nog heel wat bewegen. De Buffalo's werden gelinkt aan Simion Michez, die een goed seizoen draaide bij Beerschot en in beeld zou zijn als eventuele vervanger van Matisse Samoise, die zijn laatste contractjaar ingaat. Onze redactie vernam echter dat er van Gentse interesse momenteel geen sprake is.

Wel zouden de Buffalo's concreet zijn voor Malick Junior Yalcouyé, de 18-jarige sensatie van IFK Göteborg. Gent zou zelfs een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor de Ivoriaanse middenvelder, maar dat werd geweigerd. Göteborg zou namelijk mikken op een transfersom van 8 à 10 miljoen. Er is ook heel wat interesse voor Yalcouyé. Met Anderlecht zou er een tweede Belgische club in de markt zijn, maar ook Manchester United, Brighton, Brentford, Bayern München, PSV en Ajax volgen hem.

Voor Anderlecht zal Yalcouyé wellicht ook te duur zijn, maar Paars-Wit zou wel doorduwen voor een ander doelwit. Ze zouden een bod voorbereiden op Nathaniel Adjei, een 21-jarige verdediger van Hammarby die al een tijdje in beeld is. Net als Rangers zou Anderlecht een bod van 4 à 4,5 miljoen euro plannen. Hammarby zou echter 6 miljoen eisen, maar dat gaat Anderlecht niet betalen.

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

156
156
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

87
87
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

173
173
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

94
94
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

209
209
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

217
217
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

401
401
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

257
257
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

497
497
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

480
480
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

150
150
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

364
364
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

254
254
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

511
511
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

681
681

Meer sportnieuws