TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. Jupiler Pro League.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze nog volop aan het zoeken naar enkele aanwinsten. Onder meer een spits ter vervanging van Igor Thiago staat op het lijstje en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Turkse media melden immers Belgische interesse voor Jackson Muleka, die een verleden bij Standard heeft. Besiktas zou 5 miljoen euro willen voor de Congolees.

Bob Peeters is terug in het Belgische voetbal. Kort na zijn vertrek bij Helmond Sport vond de 50-jarige immers een opvallende nieuwe uitdaging. Hij werd immers voorgesteld bij SK Beveren als nieuwe General Manager. Hij moet in die functie de komende twee seizoenen het sportieve beleid uitstippelen bij de club waar hij in het verleden al trainer was.

KRC Genk beleeft een zeer drukke mercato, waarin het een onverwachte meevaller lijkt te gaan krijgen. Het lijkt immers een graantje te gaan meepikken van een lucratieve transfer van Jhon Lucumi, van wie het nog 20 procent van de transferrechten bezit. Manchester United, Napoli, AC Milan en vooral Bournemouth denken aan de komst van de Colombiaan, voor wie Bologna minstens 18 miljoen euro verlangt.

Aan inkomende zijde bevestigde Dimitri de Condé dat Genk graag Matte Smets wil binnenhalen, maar de smaakmaker van STVV heeft verschillende andere aanbiedingen. Een terugkeer van Paul Onuachu is dan weer niet aan de orde, ook al zoekt Genk wel een nieuwe spits. Daarvoor werd ook de Zuid-Koreaan Oh Hyeon-gyu van Celtic genoemd, maar dat wou De Condé niet bevestigen.

Standard ziet in de zomer wellicht Arnaud Bodart vertrekken en dus zal een nieuwe doelman welkom zijn. Mike Vanhamel biedt zichzelf alvast aan, want de 34-jarige geeft aan dat hij het zeker ziet zitten om jong talent Epolo te ondersteunen. Hij is transfervrij nadat hij zijn contract bij La Louvière niet verlengde. Standard benaderde hem vooralsnog echter niet, drie andere clubs deden dat wel.

Bij AA Gent zal er ook nog heel wat bewegen. De Buffalo's werden gelinkt aan Simion Michez, die een goed seizoen draaide bij Beerschot en in beeld zou zijn als eventuele vervanger van Matisse Samoise, die zijn laatste contractjaar ingaat. Onze redactie vernam echter dat er van Gentse interesse momenteel geen sprake is.

Wel zouden de Buffalo's concreet zijn voor Malick Junior Yalcouyé, de 18-jarige sensatie van IFK Göteborg. Gent zou zelfs een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor de Ivoriaanse middenvelder, maar dat werd geweigerd. Göteborg zou namelijk mikken op een transfersom van 8 à 10 miljoen. Er is ook heel wat interesse voor Yalcouyé. Met Anderlecht zou er een tweede Belgische club in de markt zijn, maar ook Manchester United, Brighton, Brentford, Bayern München, PSV en Ajax volgen hem.

Voor Anderlecht zal Yalcouyé wellicht ook te duur zijn, maar Paars-Wit zou wel doorduwen voor een ander doelwit. Ze zouden een bod voorbereiden op Nathaniel Adjei, een 21-jarige verdediger van Hammarby die al een tijdje in beeld is. Net als Rangers zou Anderlecht een bod van 4 à 4,5 miljoen euro plannen. Hammarby zou echter 6 miljoen eisen, maar dat gaat Anderlecht niet betalen.

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

26
26
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

25
25
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

52
52
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

29
29
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

131
131
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

54
54
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

182
182
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

569
569
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

244
244
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

201
201
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

102
102
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

64
64
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

110
110
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

730
730
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

194
194
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

329
329
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

690
690
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

150
150

Meer sportnieuws