TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

769 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. Jupiler Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze nog volop aan het zoeken naar enkele aanwinsten. Onder meer een spits ter vervanging van Igor Thiago staat op het lijstje en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Turkse media melden immers Belgische interesse voor Jackson Muleka, die een verleden bij Standard heeft. Besiktas zou 5 miljoen euro willen voor de Congolees.

Bob Peeters is terug in het Belgische voetbal. Kort na zijn vertrek bij Helmond Sport vond de 50-jarige immers een opvallende nieuwe uitdaging. Hij werd immers voorgesteld bij SK Beveren als nieuwe General Manager. Hij moet in die functie de komende twee seizoenen het sportieve beleid uitstippelen bij de club waar hij in het verleden al trainer was.

KRC Genk beleeft een zeer drukke mercato, waarin het een onverwachte meevaller lijkt te gaan krijgen. Het lijkt immers een graantje te gaan meepikken van een lucratieve transfer van Jhon Lucumi, van wie het nog 20 procent van de transferrechten bezit. Manchester United, Napoli, AC Milan en vooral Bournemouth denken aan de komst van de Colombiaan, voor wie Bologna minstens 18 miljoen euro verlangt.

Aan inkomende zijde bevestigde Dimitri de Condé dat Genk graag Matte Smets wil binnenhalen, maar de smaakmaker van STVV heeft verschillende andere aanbiedingen. Een terugkeer van Paul Onuachu is dan weer niet aan de orde, ook al zoekt Genk wel een nieuwe spits. Daarvoor werd ook de Zuid-Koreaan Oh Hyeon-gyu van Celtic genoemd, maar dat wou De Condé niet bevestigen.

Standard ziet in de zomer wellicht Arnaud Bodart vertrekken en dus zal een nieuwe doelman welkom zijn. Mike Vanhamel biedt zichzelf alvast aan, want de 34-jarige geeft aan dat hij het zeker ziet zitten om jong talent Epolo te ondersteunen. Hij is transfervrij nadat hij zijn contract bij La Louvière niet verlengde. Standard benaderde hem vooralsnog echter niet, drie andere clubs deden dat wel.

Bij AA Gent zal er ook nog heel wat bewegen. De Buffalo's werden gelinkt aan Simion Michez, die een goed seizoen draaide bij Beerschot en in beeld zou zijn als eventuele vervanger van Matisse Samoise, die zijn laatste contractjaar ingaat. Onze redactie vernam echter dat er van Gentse interesse momenteel geen sprake is.

Wel zouden de Buffalo's concreet zijn voor Malick Junior Yalcouyé, de 18-jarige sensatie van IFK Göteborg. Gent zou zelfs een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor de Ivoriaanse middenvelder, maar dat werd geweigerd. Göteborg zou namelijk mikken op een transfersom van 8 à 10 miljoen. Er is ook heel wat interesse voor Yalcouyé. Met Anderlecht zou er een tweede Belgische club in de markt zijn, maar ook Manchester United, Brighton, Brentford, Bayern München, PSV en Ajax volgen hem.

Voor Anderlecht zal Yalcouyé wellicht ook te duur zijn, maar Paars-Wit zou wel doorduwen voor een ander doelwit. Ze zouden een bod voorbereiden op Nathaniel Adjei, een 21-jarige verdediger van Hammarby die al een tijdje in beeld is. Net als Rangers zou Anderlecht een bod van 4 à 4,5 miljoen euro plannen. Hammarby zou echter 6 miljoen eisen, maar dat gaat Anderlecht niet betalen.

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

32
32
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

87
87
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

14
14
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

647
647
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

23
23
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

26
26
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

61
61
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

296
296
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

109
109
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

125
125
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

52
52
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

87
87
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

58
58
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

54
54
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

219
219
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

138
138
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

115
115
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

288
288
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

186
186
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

37
37

Meer sportnieuws