TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

769 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende transfer Club, Genk casht onverwacht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE. Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zijn ze nog volop aan het zoeken naar enkele aanwinsten. Onder meer een spits ter vervanging van Igor Thiago staat op het lijstje en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Turkse media melden immers Belgische interesse voor Jackson Muleka, die een verleden bij Standard heeft. Besiktas zou 5 miljoen euro willen voor de Congolees.

Bob Peeters is terug in het Belgische voetbal. Kort na zijn vertrek bij Helmond Sport vond de 50-jarige immers een opvallende nieuwe uitdaging. Hij werd immers voorgesteld bij SK Beveren als nieuwe General Manager. Hij moet in die functie de komende twee seizoenen het sportieve beleid uitstippelen bij de club waar hij in het verleden al trainer was.

KRC Genk beleeft een zeer drukke mercato, waarin het een onverwachte meevaller lijkt te gaan krijgen. Het lijkt immers een graantje te gaan meepikken van een lucratieve transfer van Jhon Lucumi, van wie het nog 20 procent van de transferrechten bezit. Manchester United, Napoli, AC Milan en vooral Bournemouth denken aan de komst van de Colombiaan, voor wie Bologna minstens 18 miljoen euro verlangt.

Aan inkomende zijde bevestigde Dimitri de Condé dat Genk graag Matte Smets wil binnenhalen, maar de smaakmaker van STVV heeft verschillende andere aanbiedingen. Een terugkeer van Paul Onuachu is dan weer niet aan de orde, ook al zoekt Genk wel een nieuwe spits. Daarvoor werd ook de Zuid-Koreaan Oh Hyeon-gyu van Celtic genoemd, maar dat wou De Condé niet bevestigen.

Standard ziet in de zomer wellicht Arnaud Bodart vertrekken en dus zal een nieuwe doelman welkom zijn. Mike Vanhamel biedt zichzelf alvast aan, want de 34-jarige geeft aan dat hij het zeker ziet zitten om jong talent Epolo te ondersteunen. Hij is transfervrij nadat hij zijn contract bij La Louvière niet verlengde. Standard benaderde hem vooralsnog echter niet, drie andere clubs deden dat wel.

Bij AA Gent zal er ook nog heel wat bewegen. De Buffalo's werden gelinkt aan Simion Michez, die een goed seizoen draaide bij Beerschot en in beeld zou zijn als eventuele vervanger van Matisse Samoise, die zijn laatste contractjaar ingaat. Onze redactie vernam echter dat er van Gentse interesse momenteel geen sprake is.

Wel zouden de Buffalo's concreet zijn voor Malick Junior Yalcouyé, de 18-jarige sensatie van IFK Göteborg. Gent zou zelfs een bod van 5 miljoen euro neergelegd hebben voor de Ivoriaanse middenvelder, maar dat werd geweigerd. Göteborg zou namelijk mikken op een transfersom van 8 à 10 miljoen. Er is ook heel wat interesse voor Yalcouyé. Met Anderlecht zou er een tweede Belgische club in de markt zijn, maar ook Manchester United, Brighton, Brentford, Bayern München, PSV en Ajax volgen hem.

Voor Anderlecht zal Yalcouyé wellicht ook te duur zijn, maar Paars-Wit zou wel doorduwen voor een ander doelwit. Ze zouden een bod voorbereiden op Nathaniel Adjei, een 21-jarige verdediger van Hammarby die al een tijdje in beeld is. Net als Rangers zou Anderlecht een bod van 4 à 4,5 miljoen euro plannen. Hammarby zou echter 6 miljoen eisen, maar dat gaat Anderlecht niet betalen.

Zou Muleka een goede spits zijn voor Club Brugge?

Meest recent

'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

0
0
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

8
8
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

14
14
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

97
97
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

61
61
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

44
44
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

139
139
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

253
253
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

71
71
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

136
136
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

33
33
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

214
214
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

64
64
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

572
572
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

543
543
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

277
277
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

150
150
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

297
297
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

157
157
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

189
189
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

76
76

Meer sportnieuws