‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

728
‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

Arthur Theate werd verwacht terug te keren tijdens de voorbereiding op EK 2024, maar zijn rentree werd verschillende keren uitgesteld. De tweede doelstelling om de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije te halen, viel ook al in het water.

Hoogstwaarschijnlijk zal hij pas de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne de wedstrijdselectie halen. Deze vertraging benadrukt de uitdagingen rondom Theate's herstel en het belang van zijn rol in het team, met name zijn veelzijdigheid als flankverdediger en zijn bijdrage aan het evenwicht in de ploeg.

LEES OOK: Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Blessure Theate enorme klap voor Tedesco

Arthur Theate is momenteel de onbetwiste nummer één op de linksbackpositie bij de Rode Duivels. De 24-jarige Luikenaar heeft onder bondscoach Domenico Tedesco 11 van de 12 wedstrijden gespeeld, waarvan 10 als basisspeler.

Na Wout Faes en Timothy Castagne is Theate de meest gebruikte speler in de EK-kwalificatiecampagne. “Arthur is op die positie mijn nummer één”, zei de bondscoach in maart.

De linksbackpositie, die Tedesco eerder als de achilleshiel van de selectie bestempelde, biedt beperkte opties. Maxim De Cuyper van Club Brugge heeft inmiddels Olivier Deman van Werder Bremen ingehaald in de pikorde, maar daarna wordt het lastig.

In mei sloeg de bezorgdheid toe toen Theate geblesseerd raakte aan zijn enkel tijdens een wedstrijd met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij verliet het stadion op krukken, en de scans lieten het ergste vermoeden voor het EK 2024.

“Het zou een enorme klap zijn voor de bondscoach en de Rode Duivels als Theate niet fit geraakt”, schreef Het Nieuwsblad.

Theate lag op schema om EK-voorbereiding te starten

Arthur Theate is de vaste linksachter van bondscoach Domenico Tedesco, maar dient ook als back-up voor Jan Vertonghen als centrale verdediger, de positie waarvoor hij oorspronkelijk is opgeleid.

Eind mei meldde Het Nieuwsblad dat de enkelblessure van Theate uiteindelijk meeviel. Sindsdien heeft hij hard gewerkt aan zijn herstel, met een combinatie van kinesitherapie, rust en oefeningen, onder toezicht van de medische staf van de nationale ploeg.

Hierdoor lag hij op schema om de EK-voorbereiding met de Rode Duivels te starten. Op het Gala van de Pro League Awards gaf Theate aan dat hij optimistisch is over zijn herstel.

“Het gaat al veel beter met mijn enkelblessure”, aldus Theate. “Ik werk en revalideer hard in het oefencentrum van de nationale ploeg in Tubeke. Het doel is om zo snel mogelijk klaar te zijn. Het loopt goed.”

Theate is geselecteerd voor het EK 2024, maar het bleef een race tegen de klok om volledig fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije op 17 juni.

Nieuw doel: eerste groepswedstrijd tegen Slowakije

Uiteindelijk haalde Arthur Theate de doelstelling niet om de voorbereiding op het EK 2024 te starten. Hij speelde niet in de wedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg. Hij verscheen nog altijd niet op de groepstraining en het is hoogst onzeker dat hij de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije zal halen.

Het Nieuwsblad schreef dat Theate na de eerste intense oefeningen bij de kinesist toch een stevige weerslag kreeg, maar dat zijn herstel sindsdien wel gunstig verloopt. Domenico Tedesco heeft echter nooit getwijfeld om een vervanger op te roepen voor Theate.

“Het liefst neem je natuurlijk spelers mee die volledig fit zijn, maar goed. Voor sommige jongens willen we wel wachten en geduld uitoefenen als ze die eerste matchen nog niet kunnen spelen.”, zei de bondscoach. “Op de linksback hebben we niet zoveel keuze. We zullen dus wachten.”

Comeback weeral uitgesteld: derde groepswedstrijd tegen Oekraïne

Eind vorige week werd bekend dat Arthur Theate niet op tijd fit zal zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije. Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Theate wacht.

“Zelfs al duurt het tot de finale,” zei Tedesco. “Voor Jan was die blessure mentaal een klap, maar het gaat nu beter en beter. Het zal geen twee weken meer duren voor hij weer kan trainen. Bij Arthur zal het proces nog het langst duren.”

Volgens Le Soir zal Theate pas ten vroegste tijdens de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne in aanmerking komen voor de wedstrijdselectie. Daarbij moet Tedesco rekening houden met het risico dat Theate kan hervallen na zo’n intensief herstelproces.

Bovendien is het onzeker welk niveau Theate zal halen na zijn blessure. “Hoelang zal het duren voordat jongens als Vertonghen en Theate weer op honderd procent kunnen acteren? Terug fit zijn is één ding, op topniveau geraken is iets anders,” stelde Het Laatste Nieuws.

Theate cruciaal voor het (on)evenwicht in de ploeg

Arthur Theate is een cruciale speler voor bondscoach Domenico Tedesco, die weinig opties heeft op de linksachterpositie. Hoewel Theate van oorsprong een centrale verdediger is, heeft hij zich uitstekend aangepast aan zijn rol op de linkerflank.

“Koning eenoog in het land der blinden,” schreef Het Laatste Nieuws.

Theate’s sterke punten liggen in zijn defensieve kwaliteiten, duelkracht, lef en branie. Een belangrijke taak van Theate is het ontlasten van Jérémy Doku van defensieve verplichtingen, zodat de aanvaller van Manchester City zich volledig kan concentreren op het offensieve spel.

Hierdoor speelt Timothy Castagne op de rechtsachterpositie hoger op het veld dan Theate aan de linkerkant. In balbezit schuift Theate vaak door naar het centrum, waardoor hij functioneert als een centrale verdediger in een driemansdefensie.

Castagne blijft dan de enige flankverdediger in Tedesco's systeem. Deze tactische aanpassing benadrukt het belang van Theate's veelzijdigheid en defensieve stabiliteit binnen het team.

Zal Theate nog spelen op het EK?

Meest recent

Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

16
16
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

16
16
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

100
100
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

42
42
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

10
10
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

41
41
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

70
70
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

98
98
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

140
140
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

67
67
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

63
63
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

108
108
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

426
426
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

42
42
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

195
195
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

80
80
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

37
37
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

49
49
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

363
363
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

65
65
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

75
75
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

302
302
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

254
254
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

443
443
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

187
187

Meer sportnieuws