‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

door
‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

Arthur Theate werd verwacht terug te keren tijdens de voorbereiding op EK 2024, maar zijn rentree werd verschillende keren uitgesteld. De tweede doelstelling om de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije te halen, viel ook al in het water.

Hoogstwaarschijnlijk zal hij pas de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne de wedstrijdselectie halen. Deze vertraging benadrukt de uitdagingen rondom Theate's herstel en het belang van zijn rol in het team, met name zijn veelzijdigheid als flankverdediger en zijn bijdrage aan het evenwicht in de ploeg.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Blessure Theate enorme klap voor Tedesco

Arthur Theate is momenteel de onbetwiste nummer één op de linksbackpositie bij de Rode Duivels. De 24-jarige Luikenaar heeft onder bondscoach Domenico Tedesco 11 van de 12 wedstrijden gespeeld, waarvan 10 als basisspeler.

Na Wout Faes en Timothy Castagne is Theate de meest gebruikte speler in de EK-kwalificatiecampagne. “Arthur is op die positie mijn nummer één”, zei de bondscoach in maart.

De linksbackpositie, die Tedesco eerder als de achilleshiel van de selectie bestempelde, biedt beperkte opties. Maxim De Cuyper van Club Brugge heeft inmiddels Olivier Deman van Werder Bremen ingehaald in de pikorde, maar daarna wordt het lastig.

In mei sloeg de bezorgdheid toe toen Theate geblesseerd raakte aan zijn enkel tijdens een wedstrijd met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij verliet het stadion op krukken, en de scans lieten het ergste vermoeden voor het EK 2024.

“Het zou een enorme klap zijn voor de bondscoach en de Rode Duivels als Theate niet fit geraakt”, schreef Het Nieuwsblad.

Theate lag op schema om EK-voorbereiding te starten

Arthur Theate is de vaste linksachter van bondscoach Domenico Tedesco, maar dient ook als back-up voor Jan Vertonghen als centrale verdediger, de positie waarvoor hij oorspronkelijk is opgeleid.

Eind mei meldde Het Nieuwsblad dat de enkelblessure van Theate uiteindelijk meeviel. Sindsdien heeft hij hard gewerkt aan zijn herstel, met een combinatie van kinesitherapie, rust en oefeningen, onder toezicht van de medische staf van de nationale ploeg.

Hierdoor lag hij op schema om de EK-voorbereiding met de Rode Duivels te starten. Op het Gala van de Pro League Awards gaf Theate aan dat hij optimistisch is over zijn herstel.

“Het gaat al veel beter met mijn enkelblessure”, aldus Theate. “Ik werk en revalideer hard in het oefencentrum van de nationale ploeg in Tubeke. Het doel is om zo snel mogelijk klaar te zijn. Het loopt goed.”

Theate is geselecteerd voor het EK 2024, maar het bleef een race tegen de klok om volledig fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije op 17 juni.

Nieuw doel: eerste groepswedstrijd tegen Slowakije

Uiteindelijk haalde Arthur Theate de doelstelling niet om de voorbereiding op het EK 2024 te starten. Hij speelde niet in de wedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg. Hij verscheen nog altijd niet op de groepstraining en het is hoogst onzeker dat hij de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije zal halen.

Het Nieuwsblad schreef dat Theate na de eerste intense oefeningen bij de kinesist toch een stevige weerslag kreeg, maar dat zijn herstel sindsdien wel gunstig verloopt. Domenico Tedesco heeft echter nooit getwijfeld om een vervanger op te roepen voor Theate.

“Het liefst neem je natuurlijk spelers mee die volledig fit zijn, maar goed. Voor sommige jongens willen we wel wachten en geduld uitoefenen als ze die eerste matchen nog niet kunnen spelen.”, zei de bondscoach. “Op de linksback hebben we niet zoveel keuze. We zullen dus wachten.”

Comeback weeral uitgesteld: derde groepswedstrijd tegen Oekraïne

Eind vorige week werd bekend dat Arthur Theate niet op tijd fit zal zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije. Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Theate wacht.

“Zelfs al duurt het tot de finale,” zei Tedesco. “Voor Jan was die blessure mentaal een klap, maar het gaat nu beter en beter. Het zal geen twee weken meer duren voor hij weer kan trainen. Bij Arthur zal het proces nog het langst duren.”

Volgens Le Soir zal Theate pas ten vroegste tijdens de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne in aanmerking komen voor de wedstrijdselectie. Daarbij moet Tedesco rekening houden met het risico dat Theate kan hervallen na zo’n intensief herstelproces.

Bovendien is het onzeker welk niveau Theate zal halen na zijn blessure. “Hoelang zal het duren voordat jongens als Vertonghen en Theate weer op honderd procent kunnen acteren? Terug fit zijn is één ding, op topniveau geraken is iets anders,” stelde Het Laatste Nieuws.

Theate cruciaal voor het (on)evenwicht in de ploeg

Arthur Theate is een cruciale speler voor bondscoach Domenico Tedesco, die weinig opties heeft op de linksachterpositie. Hoewel Theate van oorsprong een centrale verdediger is, heeft hij zich uitstekend aangepast aan zijn rol op de linkerflank.

“Koning eenoog in het land der blinden,” schreef Het Laatste Nieuws.

Theate’s sterke punten liggen in zijn defensieve kwaliteiten, duelkracht, lef en branie. Een belangrijke taak van Theate is het ontlasten van Jérémy Doku van defensieve verplichtingen, zodat de aanvaller van Manchester City zich volledig kan concentreren op het offensieve spel.

Hierdoor speelt Timothy Castagne op de rechtsachterpositie hoger op het veld dan Theate aan de linkerkant. In balbezit schuift Theate vaak door naar het centrum, waardoor hij functioneert als een centrale verdediger in een driemansdefensie.

Castagne blijft dan de enige flankverdediger in Tedesco's systeem. Deze tactische aanpassing benadrukt het belang van Theate's veelzijdigheid en defensieve stabiliteit binnen het team.

Zal Theate nog spelen op het EK?

Meest recent

STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

18
18
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

85
85
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

51
51
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

41
41
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

104
104
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

42
42
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

376
376
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

91
91
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

139
139
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

257
257
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

315
315
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

445
445
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

31
31
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

434
434
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

210
210
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

153
153
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

354
354
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

96
96
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

158
158
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

87
87
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

105
105
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

89
89
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

652
652
Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

In de Premier League heeft Manchester United zich herpakt na de slipper tegen Everton FC. Tegen ...

34
34
Rotweek voor Club: Antwerp start nieuw hoofdstuk met stunt

Club Brugge moet terugblikken op een ware rotweek. Enkele dagen na de zware Champions ...

335
335

Meer sportnieuws