‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

door
‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

Arthur Theate werd verwacht terug te keren tijdens de voorbereiding op EK 2024, maar zijn rentree werd verschillende keren uitgesteld. De tweede doelstelling om de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije te halen, viel ook al in het water.

Hoogstwaarschijnlijk zal hij pas de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne de wedstrijdselectie halen. Deze vertraging benadrukt de uitdagingen rondom Theate's herstel en het belang van zijn rol in het team, met name zijn veelzijdigheid als flankverdediger en zijn bijdrage aan het evenwicht in de ploeg.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Blessure Theate enorme klap voor Tedesco

Arthur Theate is momenteel de onbetwiste nummer één op de linksbackpositie bij de Rode Duivels. De 24-jarige Luikenaar heeft onder bondscoach Domenico Tedesco 11 van de 12 wedstrijden gespeeld, waarvan 10 als basisspeler.

Na Wout Faes en Timothy Castagne is Theate de meest gebruikte speler in de EK-kwalificatiecampagne. “Arthur is op die positie mijn nummer één”, zei de bondscoach in maart.

De linksbackpositie, die Tedesco eerder als de achilleshiel van de selectie bestempelde, biedt beperkte opties. Maxim De Cuyper van Club Brugge heeft inmiddels Olivier Deman van Werder Bremen ingehaald in de pikorde, maar daarna wordt het lastig.

In mei sloeg de bezorgdheid toe toen Theate geblesseerd raakte aan zijn enkel tijdens een wedstrijd met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij verliet het stadion op krukken, en de scans lieten het ergste vermoeden voor het EK 2024.

“Het zou een enorme klap zijn voor de bondscoach en de Rode Duivels als Theate niet fit geraakt”, schreef Het Nieuwsblad.

Theate lag op schema om EK-voorbereiding te starten

Arthur Theate is de vaste linksachter van bondscoach Domenico Tedesco, maar dient ook als back-up voor Jan Vertonghen als centrale verdediger, de positie waarvoor hij oorspronkelijk is opgeleid.

Eind mei meldde Het Nieuwsblad dat de enkelblessure van Theate uiteindelijk meeviel. Sindsdien heeft hij hard gewerkt aan zijn herstel, met een combinatie van kinesitherapie, rust en oefeningen, onder toezicht van de medische staf van de nationale ploeg.

Hierdoor lag hij op schema om de EK-voorbereiding met de Rode Duivels te starten. Op het Gala van de Pro League Awards gaf Theate aan dat hij optimistisch is over zijn herstel.

“Het gaat al veel beter met mijn enkelblessure”, aldus Theate. “Ik werk en revalideer hard in het oefencentrum van de nationale ploeg in Tubeke. Het doel is om zo snel mogelijk klaar te zijn. Het loopt goed.”

Theate is geselecteerd voor het EK 2024, maar het bleef een race tegen de klok om volledig fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije op 17 juni.

Nieuw doel: eerste groepswedstrijd tegen Slowakije

Uiteindelijk haalde Arthur Theate de doelstelling niet om de voorbereiding op het EK 2024 te starten. Hij speelde niet in de wedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg. Hij verscheen nog altijd niet op de groepstraining en het is hoogst onzeker dat hij de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije zal halen.

Het Nieuwsblad schreef dat Theate na de eerste intense oefeningen bij de kinesist toch een stevige weerslag kreeg, maar dat zijn herstel sindsdien wel gunstig verloopt. Domenico Tedesco heeft echter nooit getwijfeld om een vervanger op te roepen voor Theate.

“Het liefst neem je natuurlijk spelers mee die volledig fit zijn, maar goed. Voor sommige jongens willen we wel wachten en geduld uitoefenen als ze die eerste matchen nog niet kunnen spelen.”, zei de bondscoach. “Op de linksback hebben we niet zoveel keuze. We zullen dus wachten.”

Comeback weeral uitgesteld: derde groepswedstrijd tegen Oekraïne

Eind vorige week werd bekend dat Arthur Theate niet op tijd fit zal zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije. Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Theate wacht.

“Zelfs al duurt het tot de finale,” zei Tedesco. “Voor Jan was die blessure mentaal een klap, maar het gaat nu beter en beter. Het zal geen twee weken meer duren voor hij weer kan trainen. Bij Arthur zal het proces nog het langst duren.”

Volgens Le Soir zal Theate pas ten vroegste tijdens de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne in aanmerking komen voor de wedstrijdselectie. Daarbij moet Tedesco rekening houden met het risico dat Theate kan hervallen na zo’n intensief herstelproces.

Bovendien is het onzeker welk niveau Theate zal halen na zijn blessure. “Hoelang zal het duren voordat jongens als Vertonghen en Theate weer op honderd procent kunnen acteren? Terug fit zijn is één ding, op topniveau geraken is iets anders,” stelde Het Laatste Nieuws.

Theate cruciaal voor het (on)evenwicht in de ploeg

Arthur Theate is een cruciale speler voor bondscoach Domenico Tedesco, die weinig opties heeft op de linksachterpositie. Hoewel Theate van oorsprong een centrale verdediger is, heeft hij zich uitstekend aangepast aan zijn rol op de linkerflank.

“Koning eenoog in het land der blinden,” schreef Het Laatste Nieuws.

Theate’s sterke punten liggen in zijn defensieve kwaliteiten, duelkracht, lef en branie. Een belangrijke taak van Theate is het ontlasten van Jérémy Doku van defensieve verplichtingen, zodat de aanvaller van Manchester City zich volledig kan concentreren op het offensieve spel.

Hierdoor speelt Timothy Castagne op de rechtsachterpositie hoger op het veld dan Theate aan de linkerkant. In balbezit schuift Theate vaak door naar het centrum, waardoor hij functioneert als een centrale verdediger in een driemansdefensie.

Castagne blijft dan de enige flankverdediger in Tedesco's systeem. Deze tactische aanpassing benadrukt het belang van Theate's veelzijdigheid en defensieve stabiliteit binnen het team.

Zal Theate nog spelen op het EK?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

43
43
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

69
69
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

85
85
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

38
38
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

239
239
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

128
128
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

429
429
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

215
215
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

447
447
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

688
688
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

682
682
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

377
377
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

591
591
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

540
540
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws