‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

door
‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

Arthur Theate werd verwacht terug te keren tijdens de voorbereiding op EK 2024, maar zijn rentree werd verschillende keren uitgesteld. De tweede doelstelling om de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije te halen, viel ook al in het water.

Hoogstwaarschijnlijk zal hij pas de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne de wedstrijdselectie halen. Deze vertraging benadrukt de uitdagingen rondom Theate's herstel en het belang van zijn rol in het team, met name zijn veelzijdigheid als flankverdediger en zijn bijdrage aan het evenwicht in de ploeg.

LEES OOK: Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

Blessure Theate enorme klap voor Tedesco

Arthur Theate is momenteel de onbetwiste nummer één op de linksbackpositie bij de Rode Duivels. De 24-jarige Luikenaar heeft onder bondscoach Domenico Tedesco 11 van de 12 wedstrijden gespeeld, waarvan 10 als basisspeler.

Na Wout Faes en Timothy Castagne is Theate de meest gebruikte speler in de EK-kwalificatiecampagne. “Arthur is op die positie mijn nummer één”, zei de bondscoach in maart.

De linksbackpositie, die Tedesco eerder als de achilleshiel van de selectie bestempelde, biedt beperkte opties. Maxim De Cuyper van Club Brugge heeft inmiddels Olivier Deman van Werder Bremen ingehaald in de pikorde, maar daarna wordt het lastig.

In mei sloeg de bezorgdheid toe toen Theate geblesseerd raakte aan zijn enkel tijdens een wedstrijd met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij verliet het stadion op krukken, en de scans lieten het ergste vermoeden voor het EK 2024.

“Het zou een enorme klap zijn voor de bondscoach en de Rode Duivels als Theate niet fit geraakt”, schreef Het Nieuwsblad.

Theate lag op schema om EK-voorbereiding te starten

Arthur Theate is de vaste linksachter van bondscoach Domenico Tedesco, maar dient ook als back-up voor Jan Vertonghen als centrale verdediger, de positie waarvoor hij oorspronkelijk is opgeleid.

Eind mei meldde Het Nieuwsblad dat de enkelblessure van Theate uiteindelijk meeviel. Sindsdien heeft hij hard gewerkt aan zijn herstel, met een combinatie van kinesitherapie, rust en oefeningen, onder toezicht van de medische staf van de nationale ploeg.

Hierdoor lag hij op schema om de EK-voorbereiding met de Rode Duivels te starten. Op het Gala van de Pro League Awards gaf Theate aan dat hij optimistisch is over zijn herstel.

“Het gaat al veel beter met mijn enkelblessure”, aldus Theate. “Ik werk en revalideer hard in het oefencentrum van de nationale ploeg in Tubeke. Het doel is om zo snel mogelijk klaar te zijn. Het loopt goed.”

Theate is geselecteerd voor het EK 2024, maar het bleef een race tegen de klok om volledig fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije op 17 juni.

Nieuw doel: eerste groepswedstrijd tegen Slowakije

Uiteindelijk haalde Arthur Theate de doelstelling niet om de voorbereiding op het EK 2024 te starten. Hij speelde niet in de wedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg. Hij verscheen nog altijd niet op de groepstraining en het is hoogst onzeker dat hij de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije zal halen.

Het Nieuwsblad schreef dat Theate na de eerste intense oefeningen bij de kinesist toch een stevige weerslag kreeg, maar dat zijn herstel sindsdien wel gunstig verloopt. Domenico Tedesco heeft echter nooit getwijfeld om een vervanger op te roepen voor Theate.

“Het liefst neem je natuurlijk spelers mee die volledig fit zijn, maar goed. Voor sommige jongens willen we wel wachten en geduld uitoefenen als ze die eerste matchen nog niet kunnen spelen.”, zei de bondscoach. “Op de linksback hebben we niet zoveel keuze. We zullen dus wachten.”

Comeback weeral uitgesteld: derde groepswedstrijd tegen Oekraïne

Eind vorige week werd bekend dat Arthur Theate niet op tijd fit zal zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije. Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Theate wacht.

“Zelfs al duurt het tot de finale,” zei Tedesco. “Voor Jan was die blessure mentaal een klap, maar het gaat nu beter en beter. Het zal geen twee weken meer duren voor hij weer kan trainen. Bij Arthur zal het proces nog het langst duren.”

Volgens Le Soir zal Theate pas ten vroegste tijdens de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne in aanmerking komen voor de wedstrijdselectie. Daarbij moet Tedesco rekening houden met het risico dat Theate kan hervallen na zo’n intensief herstelproces.

Bovendien is het onzeker welk niveau Theate zal halen na zijn blessure. “Hoelang zal het duren voordat jongens als Vertonghen en Theate weer op honderd procent kunnen acteren? Terug fit zijn is één ding, op topniveau geraken is iets anders,” stelde Het Laatste Nieuws.

Theate cruciaal voor het (on)evenwicht in de ploeg

Arthur Theate is een cruciale speler voor bondscoach Domenico Tedesco, die weinig opties heeft op de linksachterpositie. Hoewel Theate van oorsprong een centrale verdediger is, heeft hij zich uitstekend aangepast aan zijn rol op de linkerflank.

“Koning eenoog in het land der blinden,” schreef Het Laatste Nieuws.

Theate’s sterke punten liggen in zijn defensieve kwaliteiten, duelkracht, lef en branie. Een belangrijke taak van Theate is het ontlasten van Jérémy Doku van defensieve verplichtingen, zodat de aanvaller van Manchester City zich volledig kan concentreren op het offensieve spel.

Hierdoor speelt Timothy Castagne op de rechtsachterpositie hoger op het veld dan Theate aan de linkerkant. In balbezit schuift Theate vaak door naar het centrum, waardoor hij functioneert als een centrale verdediger in een driemansdefensie.

Castagne blijft dan de enige flankverdediger in Tedesco's systeem. Deze tactische aanpassing benadrukt het belang van Theate's veelzijdigheid en defensieve stabiliteit binnen het team.

Zal Theate nog spelen op het EK?

Meest recent

'Bliksemtransfer Hazard? Verrassende club loert'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

11
11
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

25
25
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

19
19
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

70
70
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

152
152
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

39
39
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

76
76
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

134
134
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

107
107
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

111
111
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

35
35
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

71
71
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

72
72
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

268
268
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

29
29
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

159
159
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

483
483
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

131
131
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

224
224
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

121
121
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

106
106
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

220
220
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

308
308

Meer sportnieuws