‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

door
‘Totale ramp: plan-Theate mislukt compleet’

Arthur Theate werd verwacht terug te keren tijdens de voorbereiding op EK 2024, maar zijn rentree werd verschillende keren uitgesteld. De tweede doelstelling om de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije te halen, viel ook al in het water.

Hoogstwaarschijnlijk zal hij pas de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne de wedstrijdselectie halen. Deze vertraging benadrukt de uitdagingen rondom Theate's herstel en het belang van zijn rol in het team, met name zijn veelzijdigheid als flankverdediger en zijn bijdrage aan het evenwicht in de ploeg.

LEES OOK: Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Blessure Theate enorme klap voor Tedesco

Arthur Theate is momenteel de onbetwiste nummer één op de linksbackpositie bij de Rode Duivels. De 24-jarige Luikenaar heeft onder bondscoach Domenico Tedesco 11 van de 12 wedstrijden gespeeld, waarvan 10 als basisspeler.

Na Wout Faes en Timothy Castagne is Theate de meest gebruikte speler in de EK-kwalificatiecampagne. “Arthur is op die positie mijn nummer één”, zei de bondscoach in maart.

De linksbackpositie, die Tedesco eerder als de achilleshiel van de selectie bestempelde, biedt beperkte opties. Maxim De Cuyper van Club Brugge heeft inmiddels Olivier Deman van Werder Bremen ingehaald in de pikorde, maar daarna wordt het lastig.

In mei sloeg de bezorgdheid toe toen Theate geblesseerd raakte aan zijn enkel tijdens een wedstrijd met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij verliet het stadion op krukken, en de scans lieten het ergste vermoeden voor het EK 2024.

“Het zou een enorme klap zijn voor de bondscoach en de Rode Duivels als Theate niet fit geraakt”, schreef Het Nieuwsblad.

Theate lag op schema om EK-voorbereiding te starten

Arthur Theate is de vaste linksachter van bondscoach Domenico Tedesco, maar dient ook als back-up voor Jan Vertonghen als centrale verdediger, de positie waarvoor hij oorspronkelijk is opgeleid.

Eind mei meldde Het Nieuwsblad dat de enkelblessure van Theate uiteindelijk meeviel. Sindsdien heeft hij hard gewerkt aan zijn herstel, met een combinatie van kinesitherapie, rust en oefeningen, onder toezicht van de medische staf van de nationale ploeg.

Hierdoor lag hij op schema om de EK-voorbereiding met de Rode Duivels te starten. Op het Gala van de Pro League Awards gaf Theate aan dat hij optimistisch is over zijn herstel.

“Het gaat al veel beter met mijn enkelblessure”, aldus Theate. “Ik werk en revalideer hard in het oefencentrum van de nationale ploeg in Tubeke. Het doel is om zo snel mogelijk klaar te zijn. Het loopt goed.”

Theate is geselecteerd voor het EK 2024, maar het bleef een race tegen de klok om volledig fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije op 17 juni.

Nieuw doel: eerste groepswedstrijd tegen Slowakije

Uiteindelijk haalde Arthur Theate de doelstelling niet om de voorbereiding op het EK 2024 te starten. Hij speelde niet in de wedstrijden tegen Montenegro en Luxemburg. Hij verscheen nog altijd niet op de groepstraining en het is hoogst onzeker dat hij de eerste groepswedstrijd tegen Slowakije zal halen.

Het Nieuwsblad schreef dat Theate na de eerste intense oefeningen bij de kinesist toch een stevige weerslag kreeg, maar dat zijn herstel sindsdien wel gunstig verloopt. Domenico Tedesco heeft echter nooit getwijfeld om een vervanger op te roepen voor Theate.

“Het liefst neem je natuurlijk spelers mee die volledig fit zijn, maar goed. Voor sommige jongens willen we wel wachten en geduld uitoefenen als ze die eerste matchen nog niet kunnen spelen.”, zei de bondscoach. “Op de linksback hebben we niet zoveel keuze. We zullen dus wachten.”

Comeback weeral uitgesteld: derde groepswedstrijd tegen Oekraïne

Eind vorige week werd bekend dat Arthur Theate niet op tijd fit zal zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije. Bondscoach Domenico Tedesco gaf aan dat hij zowel op menselijk als voetballend vlak op Theate wacht.

“Zelfs al duurt het tot de finale,” zei Tedesco. “Voor Jan was die blessure mentaal een klap, maar het gaat nu beter en beter. Het zal geen twee weken meer duren voor hij weer kan trainen. Bij Arthur zal het proces nog het langst duren.”

Volgens Le Soir zal Theate pas ten vroegste tijdens de derde groepswedstrijd tegen Oekraïne in aanmerking komen voor de wedstrijdselectie. Daarbij moet Tedesco rekening houden met het risico dat Theate kan hervallen na zo’n intensief herstelproces.

Bovendien is het onzeker welk niveau Theate zal halen na zijn blessure. “Hoelang zal het duren voordat jongens als Vertonghen en Theate weer op honderd procent kunnen acteren? Terug fit zijn is één ding, op topniveau geraken is iets anders,” stelde Het Laatste Nieuws.

Theate cruciaal voor het (on)evenwicht in de ploeg

Arthur Theate is een cruciale speler voor bondscoach Domenico Tedesco, die weinig opties heeft op de linksachterpositie. Hoewel Theate van oorsprong een centrale verdediger is, heeft hij zich uitstekend aangepast aan zijn rol op de linkerflank.

“Koning eenoog in het land der blinden,” schreef Het Laatste Nieuws.

Theate’s sterke punten liggen in zijn defensieve kwaliteiten, duelkracht, lef en branie. Een belangrijke taak van Theate is het ontlasten van Jérémy Doku van defensieve verplichtingen, zodat de aanvaller van Manchester City zich volledig kan concentreren op het offensieve spel.

Hierdoor speelt Timothy Castagne op de rechtsachterpositie hoger op het veld dan Theate aan de linkerkant. In balbezit schuift Theate vaak door naar het centrum, waardoor hij functioneert als een centrale verdediger in een driemansdefensie.

Castagne blijft dan de enige flankverdediger in Tedesco's systeem. Deze tactische aanpassing benadrukt het belang van Theate's veelzijdigheid en defensieve stabiliteit binnen het team.

Zal Theate nog spelen op het EK?

Meest recent

Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

4
4
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

55
55
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

83
83
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

27
27
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

55
55
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

231
231
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

42
42
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

177
177
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

177
177
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

61
61
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

21
21
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

65
65
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

182
182
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

90
90
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

69
69
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

113
113
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

374
374
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

39
39
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

163
163
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

144
144
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

278
278
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

9
9
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

335
335

Meer sportnieuws