Eendracht Aalst onderneemt ultieme poging tot redding

door
Eendracht Aalst onderneemt ultieme poging tot redding

Bij heel wat Belgische clubs oogt de financiële situatie schrijnend. Standard lijkt bijvoorbeeld met grote problemen te zitten en vorige week werd KV Oostende zelfs helemaal failliet verklaard. Met Eendracht Aalst zit nog een traditieclub in grote problemen.

Eendracht Aalst kreeg geen licentie voor nationaal voetbal

De Ajuinen kenden al een zeer woelig seizoen. In de zomer streken nieuwe eigenaars uit Turkije neer, die met ex-Rode Duivel Kevin Mirallas meteen een grote naam als technisch directeur aanstelden. Er streken ook snel een aantal buitenlandse spelers neer, maar toch rommelde het regelmatig in Aalst.

Desondanks wist het wel de titel in tweede nationale A te veroveren, maar daarna kwam snel een nieuwe klap. Aalst kreeg immers geen licentie om te promoveren naar eerste nationale en zelfs de licentie voor tweede en derde nationale werd geweigerd. Daardoor dreigde de club weg te zakken naar eerste provinciale.

Laatste beroep bij BAS

Maar Eendracht Aalst geeft de strijd nog niet helemaal op. Nadat de motivatie van de controlecommissie voor het weigeren van de licentie vrijgaf, beslist het clubbestuur om naar het BAS te trekken. Dat meldt Het Nieuwsblad. In een eerdere fase kregen ze daar al eens nul op het rekest, maar nu wagen ze een nieuwe poging.

Het wordt deze keer wel alles of niets. Als het BAS hen opnieuw geen gelijk geeft, dan is de degradatie naar eerste provinciale immers onafwendbaar voor Eendracht Aalst. Dat zou weleens de doodsteek voor de club kunnen gaan betekenen.

Zal Eendracht Aalst volgend seizoen nog nationaal spelen?

Meest recent

'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

16
16
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

55
55
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

63
63
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

63
63
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

40
40
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

474
474
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

89
89
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

56
56
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

74
74
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

253
253
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

154
154
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

167
167
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

238
238
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

110
110
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

572
572
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

136
136
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

293
293
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

496
496
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

300
300
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

711
711

Meer sportnieuws