Kim Huybrechts veert indrukwekkend recht na bekerdebacle

door
Kim Huybrechts veert indrukwekkend recht na bekerdebacle

Een maand geleden draaide de finale van de Croky Cup uit op een klein drama voor Antwerp en supporter Kim Huybrechts. The Great Old ging op pijnlijke wijze onderuit tegen Union en bleef dit seizoen achter zonder prijs. Maar na de wedstrijd liep het helemaal uit de hand, met grote gevolgen voor The Hurricane. Die lijkt echter een klein mirakel te verwezenlijken.

LEES OOK: Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

WK in het gedrang

Voor Huybrechts (professioneel darter) was het voorlopig niet zijn beste jaar binnen de PDC. Onze landgenoot staat nog steeds in de top-40 maar boekte dit seizoen nog geen spraakmakende resultaten.

Zo plaatste The Hurricane zich nog voor geen enkele Eurotour (ET) en is hij op dit moment zelfs niet geplaatst voor het WK. Een vrije val dreigt als er geen 'goede runs' komen in de volgende maanden. Naast sportieve miserie, waren er ook extrasportieve perikelen. Zo was er een fysiek incident met landgenoot Mike De Decker en... een zwaar geval van agressie na de bekerfinale.

Toen Huybrechts onderweg was naar de bus, werden hij en mede-supporters lastiggevallen door een bende allochtone jongeren. Daarbij liep The Hurricane een dubbele breuk op in de schouder en leek hij voor langere tijd out. Miraculeus herstelde de Nijlenaar echter en gisteren stond hij zowaar al weer terug aan de oche bij de volgende 'Players Championship'.

Fenomenaal gemiddelde en 9-darter

Op dat vloertornooi verbaasde The Hurricane de dartswereld door in zijn eerste partij met ongeveer 101 gemiddeld te winnen, onderweg overleefde hij ook een 9-darter van zijn opponent. Een vervolg kon Huybrechts daaraan wel niet breien, in ronde 2 ging hij kansloos met 6-0 onderuit tegen de Nederlander Doets. 

Vete met The Dreammaker

Toch zal het Huybrechts vertrouwen geven voor het volgende toernooi (vandaag) en de belangrijke qualifier voor de ET in Antwerpen, die morgen gepland staat. Tevens maakt hij minstens deels een einde aan de geruchten dat hij niet fit genoeg zou zijn om de World Cup of Darts, die eind deze maand gepland staat, te gooien samen met Dimitri Van den Bergh. Die laatste gaf vorige week nog een 'steek' door in een interview de fitheid van Huybrechts en de rol van de PDC hierin aan te kaarten. De sfeer lijkt nog steeds tegen het vriespunt aan te lurken bij onze landgenoten.

Zijn de uitlatingen van Dimitri Van den Bergh (in vraag stellen fitheid) ongepast?

Meest recent

Staelens: "Hij is altijd onderschat geweest in België"

Belgische trainers lijken in de lift te zitten. Sébastien Pocognoli en Vincent Kompany zijn ...

11
11
El Ouahdi brengt Genk boodschap over terugkeer

KRC Genk kreeg voor de interlandbreak enkele fikse tikken te verwerken. Het leed in de Europa League ...

16
16
Zeer zorgwekkende cijfers voor aanwinsten Anderlecht

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een korte onderbreking weer op gang. Anderlecht ...

77
77
PSV gelooft in jonge Belg en deelt nieuw contract uit

PSV liet afgelopen zomer met Johan Bakayoko en Kjell Peersman twee Belgen definitief vertrekken, ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw transferrecord Club, toptransfer Lewandowski'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
Anderlecht jubelt: talenten verbazen op WK U20

Gisterenavond werden de halve finales van het WK U20 afgerond. Marokko nam het op tegen Frankrijk en ...

154
154
Frank Raes keert terug op manier die niemand zag aankomen

Frank Raes is dezer dagen niet al teveel meer te zien op televisie. Het VRT-boegbeeld ging enkele ...

67
67
KRC Genk houdt hart vast: El Ouahdi komt met boodschap

Zakaria El Ouahdi was als een sneltrein aan het seizoen begonnen. De Marokkaanse rechtsback werd ...

196
196
Courtois gooit olie op het vuur: relletje escaleert

Thibaut Courtois speelt bij Real Madrid met heel wat sterren samen. De meeste spelers in de selectie ...

95
95
Geraerts doet boekje open over trainerswals bij Union

Bij Union dachten ze eindelijk verlost te zijn van hun trainersvloek toen Sébastien Pocognoli ...

107
107
'Transferblunder afgestraft: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Er is de laatste tijd al heel wat gezegd en geschreven over de transferzomer van Anderlecht. Daarbij ...

145
145
Volgende ex-jeugdinternational keert België de rug toe

De Rode Duivels zetten deze week een grote stap richting het WK door te gaan winnen in Wales. ...

76
76
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

290
290
Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

142
142
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

93
93
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

71
71
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

128
128
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

102
102
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

120
120
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

184
184
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

730
730
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

102
102
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

403
403
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

308
308
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

245
245

Meer sportnieuws