‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

1731 stemmen
‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en heeft de meest scorende tiener van Europa op de shortlist staan. Franculino Djú, afkomstig uit Guinee-Bissau, heeft zich onderscheiden als een veelbelovende linksvoetige centrumspits met 17 doelpunten dit seizoen.

Zijn succesvolle debuut voor FC Midtjylland en zijn snelle opkomst hebben de interesse gewekt van grote Europese clubs zoals Liverpool, Ajax en enkele Duitse teams. Met een marktwaarde die explosief is gestegen tot 7,5 miljoen euro, wordt hij beschouwd als een koopje voor slechts 5 miljoen euro.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Club Brugge schakelt door voor Thiago-vervanger

Ondanks de grote inkomsten uit de Champions League-miljoenen blijft Club Brugge vasthouden aan een ‘beperkt’ transferbudget voor de komende zomermercato. Het bestuur heeft besloten om de strategie van vorig seizoen te continueren, waarbij in totaal 28 miljoen euro werd geïnvesteerd op de transfermarkt.

Club Brugge richt zich op aankopen in de prijsklasse van 5 tot 10 miljoen euro, maar voor een nieuwe spits - een prioriteit deze zomer - is het bestuur bereid om dieper in de buidel te tasten.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële aanwinst voor de aanvalslinie van Club Brugge. Daarnaast heeft de landskampioen volgens Sacha Tavolieri ook contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Club Brugge is duidelijk vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt.

Topscorer in de geschiedenis van Benfica U19

Franculino Djú werd geboren in Guinee-Bissau en trok al op jonge leeftijd de aandacht van Portugese topclubs. Hij ging op proef bij FC Braga en FC Porto, maar koos uiteindelijk voor SL Benfica.

In Lissabon bewees hij zijn talent door de doelpunten aaneen te rijgen en werd hij de topscorer in de geschiedenis van de U19.

Ondanks deze indrukwekkende prestaties bleef een promotie naar de U23 of de B-ploeg van Benfica uit, wat leidde tot zijn vertrek uit het Estadio da Luz vanwege het gebrek aan toekomstperspectief.

FC Midtjylland, bekend om hun talentontwikkeling, zag potentieel in Djú en haalde hem met open armen binnen. Franculino verkoos het sportieve project van de Deense club boven de financiële voordelen die Bordeaux bood.

Garantie op debuut met doelpunten

Zijn aanpassing aan het Scandinavische voetbal verliep vlekkeloos. Tijdens zijn eerste competitiewedstrijd op 13 augustus scoorde hij meteen een doelpunt tegen Vejle, wat resulteerde in een 1-2 overwinning.

Slechts vier dagen later maakte hij zijn eerste basisplaats in de Europa Cup onvergetelijk door een hattrick te scoren in de Europa Conference League tegen Omonia Nicosia, waarmee zijn team met 5-1 won.

Sindsdien heeft de spits een indrukwekkende opmars doorgemaakt, wat hem in september een eerste oproep voor de nationale ploeg van Guinee-Bissau opleverde.

Ook hier bleek Franculino vanaf het begin beslissend, door tijdens zijn debuut de winnende treffer te scoren in een 2-1 overwinning tegen Sierra Leone.

Franculino is de meest scorende tiener in Europa

Franculino is een linksvoetige centrumspits, bekend om zijn snelheid, gevoel voor timing en kracht. Dit seizoen scoorde hij 17 doelpunten, waarmee hij de meest scorende tiener in de Europese competities is.

Orri Oskarsson van FC Kopenhagen (15 doelpunten) en George Ilenikhena van Antwerp FC (14 doelpunten) volgen op de voet.

Het is dan ook geen verrassing dat Franculino op de radar van Club Brugge is verschenen. Liverpool, Ajax en enkele Duitse clubs hebben eveneens interesse in hem getoond.

Franculino’s marktwaarde is explosief gestegen van 2,5 miljoen euro in december tot 7,5 miljoen euro vandaag.

Volgens Tipsbladet-journalist Troels Bager Thøgersen zou Franculino voor 5 miljoen euro opgepikt kunnen worden. “Zijn leeftijd en indrukwekkende data maken hem bijzonder aantrekkelijk voor grotere Europese clubs”, aldus Thøgersen.

Club Brugge moet Franculino halen

Meest recent

'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

9
9
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

15
15
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

61
61
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

40
40
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

164
164
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

167
167
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

58
58
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

257
257
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

27
27
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

411
411
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

290
290
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

335
335
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

135
135
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

61
61
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

116
116
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

97
97
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

46
46
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

210
210
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

258
258
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

130
130
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

77
77
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

765
765
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

522
522
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

279
279
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

307
307

Meer sportnieuws