‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

1731 stemmen
‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en heeft de meest scorende tiener van Europa op de shortlist staan. Franculino Djú, afkomstig uit Guinee-Bissau, heeft zich onderscheiden als een veelbelovende linksvoetige centrumspits met 17 doelpunten dit seizoen.

Zijn succesvolle debuut voor FC Midtjylland en zijn snelle opkomst hebben de interesse gewekt van grote Europese clubs zoals Liverpool, Ajax en enkele Duitse teams. Met een marktwaarde die explosief is gestegen tot 7,5 miljoen euro, wordt hij beschouwd als een koopje voor slechts 5 miljoen euro.

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge schakelt door voor Thiago-vervanger

Ondanks de grote inkomsten uit de Champions League-miljoenen blijft Club Brugge vasthouden aan een ‘beperkt’ transferbudget voor de komende zomermercato. Het bestuur heeft besloten om de strategie van vorig seizoen te continueren, waarbij in totaal 28 miljoen euro werd geïnvesteerd op de transfermarkt.

Club Brugge richt zich op aankopen in de prijsklasse van 5 tot 10 miljoen euro, maar voor een nieuwe spits - een prioriteit deze zomer - is het bestuur bereid om dieper in de buidel te tasten.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële aanwinst voor de aanvalslinie van Club Brugge. Daarnaast heeft de landskampioen volgens Sacha Tavolieri ook contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Club Brugge is duidelijk vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt.

Topscorer in de geschiedenis van Benfica U19

Franculino Djú werd geboren in Guinee-Bissau en trok al op jonge leeftijd de aandacht van Portugese topclubs. Hij ging op proef bij FC Braga en FC Porto, maar koos uiteindelijk voor SL Benfica.

In Lissabon bewees hij zijn talent door de doelpunten aaneen te rijgen en werd hij de topscorer in de geschiedenis van de U19.

Ondanks deze indrukwekkende prestaties bleef een promotie naar de U23 of de B-ploeg van Benfica uit, wat leidde tot zijn vertrek uit het Estadio da Luz vanwege het gebrek aan toekomstperspectief.

FC Midtjylland, bekend om hun talentontwikkeling, zag potentieel in Djú en haalde hem met open armen binnen. Franculino verkoos het sportieve project van de Deense club boven de financiële voordelen die Bordeaux bood.

Garantie op debuut met doelpunten

Zijn aanpassing aan het Scandinavische voetbal verliep vlekkeloos. Tijdens zijn eerste competitiewedstrijd op 13 augustus scoorde hij meteen een doelpunt tegen Vejle, wat resulteerde in een 1-2 overwinning.

Slechts vier dagen later maakte hij zijn eerste basisplaats in de Europa Cup onvergetelijk door een hattrick te scoren in de Europa Conference League tegen Omonia Nicosia, waarmee zijn team met 5-1 won.

Sindsdien heeft de spits een indrukwekkende opmars doorgemaakt, wat hem in september een eerste oproep voor de nationale ploeg van Guinee-Bissau opleverde.

Ook hier bleek Franculino vanaf het begin beslissend, door tijdens zijn debuut de winnende treffer te scoren in een 2-1 overwinning tegen Sierra Leone.

Franculino is de meest scorende tiener in Europa

Franculino is een linksvoetige centrumspits, bekend om zijn snelheid, gevoel voor timing en kracht. Dit seizoen scoorde hij 17 doelpunten, waarmee hij de meest scorende tiener in de Europese competities is.

Orri Oskarsson van FC Kopenhagen (15 doelpunten) en George Ilenikhena van Antwerp FC (14 doelpunten) volgen op de voet.

Het is dan ook geen verrassing dat Franculino op de radar van Club Brugge is verschenen. Liverpool, Ajax en enkele Duitse clubs hebben eveneens interesse in hem getoond.

Franculino’s marktwaarde is explosief gestegen van 2,5 miljoen euro in december tot 7,5 miljoen euro vandaag.

Volgens Tipsbladet-journalist Troels Bager Thøgersen zou Franculino voor 5 miljoen euro opgepikt kunnen worden. “Zijn leeftijd en indrukwekkende data maken hem bijzonder aantrekkelijk voor grotere Europese clubs”, aldus Thøgersen.

Club Brugge moet Franculino halen

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

25
25
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

220
220
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

171
171
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

100
100
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

158
158
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

56
56
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

321
321
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

112
112
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

672
672
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

72
72
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

296
296
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

592
592
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

807
807
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws