‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

door
‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en heeft de meest scorende tiener van Europa op de shortlist staan. Franculino Djú, afkomstig uit Guinee-Bissau, heeft zich onderscheiden als een veelbelovende linksvoetige centrumspits met 17 doelpunten dit seizoen.

Zijn succesvolle debuut voor FC Midtjylland en zijn snelle opkomst hebben de interesse gewekt van grote Europese clubs zoals Liverpool, Ajax en enkele Duitse teams. Met een marktwaarde die explosief is gestegen tot 7,5 miljoen euro, wordt hij beschouwd als een koopje voor slechts 5 miljoen euro.

LEES OOK: Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Club Brugge schakelt door voor Thiago-vervanger

Ondanks de grote inkomsten uit de Champions League-miljoenen blijft Club Brugge vasthouden aan een ‘beperkt’ transferbudget voor de komende zomermercato. Het bestuur heeft besloten om de strategie van vorig seizoen te continueren, waarbij in totaal 28 miljoen euro werd geïnvesteerd op de transfermarkt.

Club Brugge richt zich op aankopen in de prijsklasse van 5 tot 10 miljoen euro, maar voor een nieuwe spits - een prioriteit deze zomer - is het bestuur bereid om dieper in de buidel te tasten.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële aanwinst voor de aanvalslinie van Club Brugge. Daarnaast heeft de landskampioen volgens Sacha Tavolieri ook contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Club Brugge is duidelijk vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt.

Topscorer in de geschiedenis van Benfica U19

Franculino Djú werd geboren in Guinee-Bissau en trok al op jonge leeftijd de aandacht van Portugese topclubs. Hij ging op proef bij FC Braga en FC Porto, maar koos uiteindelijk voor SL Benfica.

In Lissabon bewees hij zijn talent door de doelpunten aaneen te rijgen en werd hij de topscorer in de geschiedenis van de U19.

Ondanks deze indrukwekkende prestaties bleef een promotie naar de U23 of de B-ploeg van Benfica uit, wat leidde tot zijn vertrek uit het Estadio da Luz vanwege het gebrek aan toekomstperspectief.

FC Midtjylland, bekend om hun talentontwikkeling, zag potentieel in Djú en haalde hem met open armen binnen. Franculino verkoos het sportieve project van de Deense club boven de financiële voordelen die Bordeaux bood.

Garantie op debuut met doelpunten

Zijn aanpassing aan het Scandinavische voetbal verliep vlekkeloos. Tijdens zijn eerste competitiewedstrijd op 13 augustus scoorde hij meteen een doelpunt tegen Vejle, wat resulteerde in een 1-2 overwinning.

Slechts vier dagen later maakte hij zijn eerste basisplaats in de Europa Cup onvergetelijk door een hattrick te scoren in de Europa Conference League tegen Omonia Nicosia, waarmee zijn team met 5-1 won.

Sindsdien heeft de spits een indrukwekkende opmars doorgemaakt, wat hem in september een eerste oproep voor de nationale ploeg van Guinee-Bissau opleverde.

Ook hier bleek Franculino vanaf het begin beslissend, door tijdens zijn debuut de winnende treffer te scoren in een 2-1 overwinning tegen Sierra Leone.

Franculino is de meest scorende tiener in Europa

Franculino is een linksvoetige centrumspits, bekend om zijn snelheid, gevoel voor timing en kracht. Dit seizoen scoorde hij 17 doelpunten, waarmee hij de meest scorende tiener in de Europese competities is.

Orri Oskarsson van FC Kopenhagen (15 doelpunten) en George Ilenikhena van Antwerp FC (14 doelpunten) volgen op de voet.

Het is dan ook geen verrassing dat Franculino op de radar van Club Brugge is verschenen. Liverpool, Ajax en enkele Duitse clubs hebben eveneens interesse in hem getoond.

Franculino’s marktwaarde is explosief gestegen van 2,5 miljoen euro in december tot 7,5 miljoen euro vandaag.

Volgens Tipsbladet-journalist Troels Bager Thøgersen zou Franculino voor 5 miljoen euro opgepikt kunnen worden. “Zijn leeftijd en indrukwekkende data maken hem bijzonder aantrekkelijk voor grotere Europese clubs”, aldus Thøgersen.

Club Brugge moet Franculino halen

Meest recent

Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

10
10
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

20
20
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

120
120
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

62
62
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

97
97
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

304
304
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

45
45
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

124
124
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

392
392
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

128
128
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

182
182
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

251
251
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

406
406
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

235
235
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

548
548
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

411
411
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

230
230
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

56
56
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

317
317
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

202
202
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

902
902
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

872
872
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

735
735
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

130
130
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

682
682

Meer sportnieuws