‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

1731 stemmen
‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en heeft de meest scorende tiener van Europa op de shortlist staan. Franculino Djú, afkomstig uit Guinee-Bissau, heeft zich onderscheiden als een veelbelovende linksvoetige centrumspits met 17 doelpunten dit seizoen.

Zijn succesvolle debuut voor FC Midtjylland en zijn snelle opkomst hebben de interesse gewekt van grote Europese clubs zoals Liverpool, Ajax en enkele Duitse teams. Met een marktwaarde die explosief is gestegen tot 7,5 miljoen euro, wordt hij beschouwd als een koopje voor slechts 5 miljoen euro.

LEES OOK: 'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Club Brugge schakelt door voor Thiago-vervanger

Ondanks de grote inkomsten uit de Champions League-miljoenen blijft Club Brugge vasthouden aan een ‘beperkt’ transferbudget voor de komende zomermercato. Het bestuur heeft besloten om de strategie van vorig seizoen te continueren, waarbij in totaal 28 miljoen euro werd geïnvesteerd op de transfermarkt.

Club Brugge richt zich op aankopen in de prijsklasse van 5 tot 10 miljoen euro, maar voor een nieuwe spits - een prioriteit deze zomer - is het bestuur bereid om dieper in de buidel te tasten.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële aanwinst voor de aanvalslinie van Club Brugge. Daarnaast heeft de landskampioen volgens Sacha Tavolieri ook contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Club Brugge is duidelijk vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt.

Topscorer in de geschiedenis van Benfica U19

Franculino Djú werd geboren in Guinee-Bissau en trok al op jonge leeftijd de aandacht van Portugese topclubs. Hij ging op proef bij FC Braga en FC Porto, maar koos uiteindelijk voor SL Benfica.

In Lissabon bewees hij zijn talent door de doelpunten aaneen te rijgen en werd hij de topscorer in de geschiedenis van de U19.

Ondanks deze indrukwekkende prestaties bleef een promotie naar de U23 of de B-ploeg van Benfica uit, wat leidde tot zijn vertrek uit het Estadio da Luz vanwege het gebrek aan toekomstperspectief.

FC Midtjylland, bekend om hun talentontwikkeling, zag potentieel in Djú en haalde hem met open armen binnen. Franculino verkoos het sportieve project van de Deense club boven de financiële voordelen die Bordeaux bood.

Garantie op debuut met doelpunten

Zijn aanpassing aan het Scandinavische voetbal verliep vlekkeloos. Tijdens zijn eerste competitiewedstrijd op 13 augustus scoorde hij meteen een doelpunt tegen Vejle, wat resulteerde in een 1-2 overwinning.

Slechts vier dagen later maakte hij zijn eerste basisplaats in de Europa Cup onvergetelijk door een hattrick te scoren in de Europa Conference League tegen Omonia Nicosia, waarmee zijn team met 5-1 won.

Sindsdien heeft de spits een indrukwekkende opmars doorgemaakt, wat hem in september een eerste oproep voor de nationale ploeg van Guinee-Bissau opleverde.

Ook hier bleek Franculino vanaf het begin beslissend, door tijdens zijn debuut de winnende treffer te scoren in een 2-1 overwinning tegen Sierra Leone.

Franculino is de meest scorende tiener in Europa

Franculino is een linksvoetige centrumspits, bekend om zijn snelheid, gevoel voor timing en kracht. Dit seizoen scoorde hij 17 doelpunten, waarmee hij de meest scorende tiener in de Europese competities is.

Orri Oskarsson van FC Kopenhagen (15 doelpunten) en George Ilenikhena van Antwerp FC (14 doelpunten) volgen op de voet.

Het is dan ook geen verrassing dat Franculino op de radar van Club Brugge is verschenen. Liverpool, Ajax en enkele Duitse clubs hebben eveneens interesse in hem getoond.

Franculino’s marktwaarde is explosief gestegen van 2,5 miljoen euro in december tot 7,5 miljoen euro vandaag.

Volgens Tipsbladet-journalist Troels Bager Thøgersen zou Franculino voor 5 miljoen euro opgepikt kunnen worden. “Zijn leeftijd en indrukwekkende data maken hem bijzonder aantrekkelijk voor grotere Europese clubs”, aldus Thøgersen.

Club Brugge moet Franculino halen

Meest recent

'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

16
16
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

36
36
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

70
70
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

94
94
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

108
108
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

38
38
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

232
232
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

328
328
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

28
28
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

153
153
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

85
85
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

377
377
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

257
257
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

280
280
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

304
304
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

44
44
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

397
397
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

92
92
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

410
410
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

333
333
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

349
349
‘Thorgan Hazard heeft nieuwe club na Anderlecht beet’

Thorgan Hazard speelde de afgelopen seizoenen bij RSC Anderlecht, maar na een sterk jaar besloot de ...

227
227
Coucke laat miljoenen spreken: "Breng het niet naar buiten"

Marc Coucke geldt uiteraard als één van de rijkste mensen van ons land. De eigenaar ...

203
203
Ajax maakt terugkeer publiekslieveling wereldkundig

In tijden van crisis halen clubs wel vaker ex-spelers terug om de ploeg bij de hand te nemen. Dat is ...

77
77

Meer sportnieuws