‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

door
‘Club Brugge verbaast met meest scorende tiener van Europa’

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en heeft de meest scorende tiener van Europa op de shortlist staan. Franculino Djú, afkomstig uit Guinee-Bissau, heeft zich onderscheiden als een veelbelovende linksvoetige centrumspits met 17 doelpunten dit seizoen.

Zijn succesvolle debuut voor FC Midtjylland en zijn snelle opkomst hebben de interesse gewekt van grote Europese clubs zoals Liverpool, Ajax en enkele Duitse teams. Met een marktwaarde die explosief is gestegen tot 7,5 miljoen euro, wordt hij beschouwd als een koopje voor slechts 5 miljoen euro.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Club Brugge schakelt door voor Thiago-vervanger

Ondanks de grote inkomsten uit de Champions League-miljoenen blijft Club Brugge vasthouden aan een ‘beperkt’ transferbudget voor de komende zomermercato. Het bestuur heeft besloten om de strategie van vorig seizoen te continueren, waarbij in totaal 28 miljoen euro werd geïnvesteerd op de transfermarkt.

Club Brugge richt zich op aankopen in de prijsklasse van 5 tot 10 miljoen euro, maar voor een nieuwe spits - een prioriteit deze zomer - is het bestuur bereid om dieper in de buidel te tasten.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële aanwinst voor de aanvalslinie van Club Brugge. Daarnaast heeft de landskampioen volgens Sacha Tavolieri ook contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Club Brugge is duidelijk vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt.

Topscorer in de geschiedenis van Benfica U19

Franculino Djú werd geboren in Guinee-Bissau en trok al op jonge leeftijd de aandacht van Portugese topclubs. Hij ging op proef bij FC Braga en FC Porto, maar koos uiteindelijk voor SL Benfica.

In Lissabon bewees hij zijn talent door de doelpunten aaneen te rijgen en werd hij de topscorer in de geschiedenis van de U19.

Ondanks deze indrukwekkende prestaties bleef een promotie naar de U23 of de B-ploeg van Benfica uit, wat leidde tot zijn vertrek uit het Estadio da Luz vanwege het gebrek aan toekomstperspectief.

FC Midtjylland, bekend om hun talentontwikkeling, zag potentieel in Djú en haalde hem met open armen binnen. Franculino verkoos het sportieve project van de Deense club boven de financiële voordelen die Bordeaux bood.

Garantie op debuut met doelpunten

Zijn aanpassing aan het Scandinavische voetbal verliep vlekkeloos. Tijdens zijn eerste competitiewedstrijd op 13 augustus scoorde hij meteen een doelpunt tegen Vejle, wat resulteerde in een 1-2 overwinning.

Slechts vier dagen later maakte hij zijn eerste basisplaats in de Europa Cup onvergetelijk door een hattrick te scoren in de Europa Conference League tegen Omonia Nicosia, waarmee zijn team met 5-1 won.

Sindsdien heeft de spits een indrukwekkende opmars doorgemaakt, wat hem in september een eerste oproep voor de nationale ploeg van Guinee-Bissau opleverde.

Ook hier bleek Franculino vanaf het begin beslissend, door tijdens zijn debuut de winnende treffer te scoren in een 2-1 overwinning tegen Sierra Leone.

Franculino is de meest scorende tiener in Europa

Franculino is een linksvoetige centrumspits, bekend om zijn snelheid, gevoel voor timing en kracht. Dit seizoen scoorde hij 17 doelpunten, waarmee hij de meest scorende tiener in de Europese competities is.

Orri Oskarsson van FC Kopenhagen (15 doelpunten) en George Ilenikhena van Antwerp FC (14 doelpunten) volgen op de voet.

Het is dan ook geen verrassing dat Franculino op de radar van Club Brugge is verschenen. Liverpool, Ajax en enkele Duitse clubs hebben eveneens interesse in hem getoond.

Franculino’s marktwaarde is explosief gestegen van 2,5 miljoen euro in december tot 7,5 miljoen euro vandaag.

Volgens Tipsbladet-journalist Troels Bager Thøgersen zou Franculino voor 5 miljoen euro opgepikt kunnen worden. “Zijn leeftijd en indrukwekkende data maken hem bijzonder aantrekkelijk voor grotere Europese clubs”, aldus Thøgersen.

Club Brugge moet Franculino halen

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

35
35
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

11
11
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

35
35
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

26
26
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

21
21
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

52
52
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

33
33
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

67
67
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

64
64
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

144
144
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

483
483
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

142
142
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

204
204
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

258
258
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

190
190
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

456
456
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

152
152
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

702
702
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws