‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

door
‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

Ondanks de mogelijkheid om 26 spelers te selecteren, heeft bondscoach Domenico Tedesco ervoor gekozen slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024. Zelfs na de blessure van Thomas Meunier heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen, ondanks de flinterdunne bezetting in de defensie.

Tedesco's focus ligt op kwaliteit boven kwantiteit om fricties en ontevredenheid binnen de groep te vermijden. Technisch directeur Franky Vercauteren benadrukte dat een kern van 26 spelers problemen kan veroorzaken omdat er maar elf kunnen starten.

 “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen. “Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Kern van 26 spelers kan problemen met zich meebrengen

Ondanks de mogelijkheid om maximaal 26 spelers te selecteren, heeft Domenico Tedesco besloten om slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024.

Jan Vertonghen en Arthur Theate waren (en zijn nog steeds) twijfelachtig vanwege blessures, wat Tedesco ertoe bracht extra aandacht te besteden aan de verdediging door een extra centrale verdediger en linksback te selecteren.

Axel Witsel heeft een plek in de selectie bemachtigd, evenals debutant Maxim De Cuyper, die als de grootste verrassing wordt gezien in Tedesco's selectie.

Tedesco's beslissing om 25 in plaats van 26 spelers te selecteren, roept bij velen vraagtekens op. Zijn keuze is echter ingegeven door een focus op kwaliteit boven kwantiteit. Tedesco wilde alleen spelers die fit, betrokken en aanwezig zijn op training.

“Omdat een kern van 26 spelers bepaalde problemen met zich kan meebrengen”, verklaarde Franky Vercauteren, technisch directeur van de KBVB, deze keuze van Tedesco. “Er mogen er maar elf starten, hé. Als er dan nog eens vijftien op de bank zitten, dan heb je bijna meer werk met hen dan met diegenen die spelen.”

Om stemmingmakerij en fricties te vermijden

Domenico Tedesco gaf aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi was gegaan om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen.

Uiteindelijk koos hij vanwege de blessures van Jan Vertonghen en Arthur Theate voor 25 spelers. Samen met Frankrijk en Tsjechië is België het enige land op het EK 2024 dat dezelfde strategie hanteert.

Tedesco legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt. “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen.

“Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

Daarom besloot Tedesco te wachten op het herstel van Vertonghen en Theate, die beiden out zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, maar kort daarna weer fit zouden moeten zijn.

“We wachten op hen, tot de finale als het moet”, zei Tedesco.

Nu ook Meunier out: maar Tedesco blijft volharden

Zelfs na de blessure van Thomas Meunier, die mogelijk niet meer herstelt voor het EK, heeft Domenico Tedesco besloten geen vervanger op te roepen. “In principe is 24 spelers meer dan genoeg, je mag zelfs met 23 gaan”, zei de bondscoach.

Hierdoor heeft Tedesco een verdedigend probleem en wordt het onbegrip groter waarom hij de selectie niet versterkt met een extra fitte speler. België beschikt momenteel over slechts vier topfitte verdedigers.

Als blijkt dat Meunier het toernooi zou missen, mag hij nog een vervanger oproepen, en België kan voor de eerste wedstrijd tegen Slowakije nog een 25ste speler toevoegen. Toch is Tedesco niet van plan dit te doen.

“Ik blijf het vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de 26 toegelaten spelers heeft geselecteerd,” zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. Frank Raes deelt dezelfde mening, vooral gezien de krapte op de vleugelbacks en in de centrale verdediging.

“Ik zou toch gewoon 26 spelers meenemen. Vreemd, vind ik”, zei Raes aan Gazet van Antwerpen.

Goede beslissing van Tedesco om 25 spelers te selecteren?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

13
13
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

107
107
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

153
153
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

265
265
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

568
568
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

442
442
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

32
32
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

352
352
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

989
989
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

576
576
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

420
420
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

983
983
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

119
119
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

213
213
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

140
140
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

232
232
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

623
623
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

854
854
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1385
1385
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

72
72
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

317
317

Meer sportnieuws