‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

door
‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

Ondanks de mogelijkheid om 26 spelers te selecteren, heeft bondscoach Domenico Tedesco ervoor gekozen slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024. Zelfs na de blessure van Thomas Meunier heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen, ondanks de flinterdunne bezetting in de defensie.

Tedesco's focus ligt op kwaliteit boven kwantiteit om fricties en ontevredenheid binnen de groep te vermijden. Technisch directeur Franky Vercauteren benadrukte dat een kern van 26 spelers problemen kan veroorzaken omdat er maar elf kunnen starten.

 “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen. “Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Kern van 26 spelers kan problemen met zich meebrengen

Ondanks de mogelijkheid om maximaal 26 spelers te selecteren, heeft Domenico Tedesco besloten om slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024.

Jan Vertonghen en Arthur Theate waren (en zijn nog steeds) twijfelachtig vanwege blessures, wat Tedesco ertoe bracht extra aandacht te besteden aan de verdediging door een extra centrale verdediger en linksback te selecteren.

Axel Witsel heeft een plek in de selectie bemachtigd, evenals debutant Maxim De Cuyper, die als de grootste verrassing wordt gezien in Tedesco's selectie.

Tedesco's beslissing om 25 in plaats van 26 spelers te selecteren, roept bij velen vraagtekens op. Zijn keuze is echter ingegeven door een focus op kwaliteit boven kwantiteit. Tedesco wilde alleen spelers die fit, betrokken en aanwezig zijn op training.

“Omdat een kern van 26 spelers bepaalde problemen met zich kan meebrengen”, verklaarde Franky Vercauteren, technisch directeur van de KBVB, deze keuze van Tedesco. “Er mogen er maar elf starten, hé. Als er dan nog eens vijftien op de bank zitten, dan heb je bijna meer werk met hen dan met diegenen die spelen.”

Om stemmingmakerij en fricties te vermijden

Domenico Tedesco gaf aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi was gegaan om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen.

Uiteindelijk koos hij vanwege de blessures van Jan Vertonghen en Arthur Theate voor 25 spelers. Samen met Frankrijk en Tsjechië is België het enige land op het EK 2024 dat dezelfde strategie hanteert.

Tedesco legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt. “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen.

“Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

Daarom besloot Tedesco te wachten op het herstel van Vertonghen en Theate, die beiden out zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, maar kort daarna weer fit zouden moeten zijn.

“We wachten op hen, tot de finale als het moet”, zei Tedesco.

Nu ook Meunier out: maar Tedesco blijft volharden

Zelfs na de blessure van Thomas Meunier, die mogelijk niet meer herstelt voor het EK, heeft Domenico Tedesco besloten geen vervanger op te roepen. “In principe is 24 spelers meer dan genoeg, je mag zelfs met 23 gaan”, zei de bondscoach.

Hierdoor heeft Tedesco een verdedigend probleem en wordt het onbegrip groter waarom hij de selectie niet versterkt met een extra fitte speler. België beschikt momenteel over slechts vier topfitte verdedigers.

Als blijkt dat Meunier het toernooi zou missen, mag hij nog een vervanger oproepen, en België kan voor de eerste wedstrijd tegen Slowakije nog een 25ste speler toevoegen. Toch is Tedesco niet van plan dit te doen.

“Ik blijf het vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de 26 toegelaten spelers heeft geselecteerd,” zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. Frank Raes deelt dezelfde mening, vooral gezien de krapte op de vleugelbacks en in de centrale verdediging.

“Ik zou toch gewoon 26 spelers meenemen. Vreemd, vind ik”, zei Raes aan Gazet van Antwerpen.

Goede beslissing van Tedesco om 25 spelers te selecteren?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

88
88
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

113
113
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

162
162
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

340
340
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

119
119
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

58
58
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

584
584
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

330
330
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

139
139
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

314
314
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

869
869
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

330
330
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

120
120
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

344
344
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

346
346
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

176
176
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws