‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

321 stemmen
‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

Ondanks de mogelijkheid om 26 spelers te selecteren, heeft bondscoach Domenico Tedesco ervoor gekozen slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024. Zelfs na de blessure van Thomas Meunier heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen, ondanks de flinterdunne bezetting in de defensie.

Tedesco's focus ligt op kwaliteit boven kwantiteit om fricties en ontevredenheid binnen de groep te vermijden. Technisch directeur Franky Vercauteren benadrukte dat een kern van 26 spelers problemen kan veroorzaken omdat er maar elf kunnen starten.

 “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen. “Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Kern van 26 spelers kan problemen met zich meebrengen

Ondanks de mogelijkheid om maximaal 26 spelers te selecteren, heeft Domenico Tedesco besloten om slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024.

Jan Vertonghen en Arthur Theate waren (en zijn nog steeds) twijfelachtig vanwege blessures, wat Tedesco ertoe bracht extra aandacht te besteden aan de verdediging door een extra centrale verdediger en linksback te selecteren.

Axel Witsel heeft een plek in de selectie bemachtigd, evenals debutant Maxim De Cuyper, die als de grootste verrassing wordt gezien in Tedesco's selectie.

Tedesco's beslissing om 25 in plaats van 26 spelers te selecteren, roept bij velen vraagtekens op. Zijn keuze is echter ingegeven door een focus op kwaliteit boven kwantiteit. Tedesco wilde alleen spelers die fit, betrokken en aanwezig zijn op training.

“Omdat een kern van 26 spelers bepaalde problemen met zich kan meebrengen”, verklaarde Franky Vercauteren, technisch directeur van de KBVB, deze keuze van Tedesco. “Er mogen er maar elf starten, hé. Als er dan nog eens vijftien op de bank zitten, dan heb je bijna meer werk met hen dan met diegenen die spelen.”

Om stemmingmakerij en fricties te vermijden

Domenico Tedesco gaf aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi was gegaan om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen.

Uiteindelijk koos hij vanwege de blessures van Jan Vertonghen en Arthur Theate voor 25 spelers. Samen met Frankrijk en Tsjechië is België het enige land op het EK 2024 dat dezelfde strategie hanteert.

Tedesco legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt. “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen.

“Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

Daarom besloot Tedesco te wachten op het herstel van Vertonghen en Theate, die beiden out zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, maar kort daarna weer fit zouden moeten zijn.

“We wachten op hen, tot de finale als het moet”, zei Tedesco.

Nu ook Meunier out: maar Tedesco blijft volharden

Zelfs na de blessure van Thomas Meunier, die mogelijk niet meer herstelt voor het EK, heeft Domenico Tedesco besloten geen vervanger op te roepen. “In principe is 24 spelers meer dan genoeg, je mag zelfs met 23 gaan”, zei de bondscoach.

Hierdoor heeft Tedesco een verdedigend probleem en wordt het onbegrip groter waarom hij de selectie niet versterkt met een extra fitte speler. België beschikt momenteel over slechts vier topfitte verdedigers.

Als blijkt dat Meunier het toernooi zou missen, mag hij nog een vervanger oproepen, en België kan voor de eerste wedstrijd tegen Slowakije nog een 25ste speler toevoegen. Toch is Tedesco niet van plan dit te doen.

“Ik blijf het vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de 26 toegelaten spelers heeft geselecteerd,” zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. Frank Raes deelt dezelfde mening, vooral gezien de krapte op de vleugelbacks en in de centrale verdediging.

“Ik zou toch gewoon 26 spelers meenemen. Vreemd, vind ik”, zei Raes aan Gazet van Antwerpen.

Goede beslissing van Tedesco om 25 spelers te selecteren?

Meest recent

Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

10
10
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

73
73
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

258
258
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

152
152
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

146
146
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

43
43
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

318
318
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

71
71
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

238
238
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

193
193
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

241
241
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

997
997
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

490
490
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

198
198
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

171
171
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

89
89
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

236
236
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

214
214
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

595
595
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

738
738
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

333
333
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

644
644
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

490
490
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

713
713
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

305
305

Meer sportnieuws