‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

321 stemmen
‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

Ondanks de mogelijkheid om 26 spelers te selecteren, heeft bondscoach Domenico Tedesco ervoor gekozen slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024. Zelfs na de blessure van Thomas Meunier heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen, ondanks de flinterdunne bezetting in de defensie.

Tedesco's focus ligt op kwaliteit boven kwantiteit om fricties en ontevredenheid binnen de groep te vermijden. Technisch directeur Franky Vercauteren benadrukte dat een kern van 26 spelers problemen kan veroorzaken omdat er maar elf kunnen starten.

 “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen. “Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Kern van 26 spelers kan problemen met zich meebrengen

Ondanks de mogelijkheid om maximaal 26 spelers te selecteren, heeft Domenico Tedesco besloten om slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024.

Jan Vertonghen en Arthur Theate waren (en zijn nog steeds) twijfelachtig vanwege blessures, wat Tedesco ertoe bracht extra aandacht te besteden aan de verdediging door een extra centrale verdediger en linksback te selecteren.

Axel Witsel heeft een plek in de selectie bemachtigd, evenals debutant Maxim De Cuyper, die als de grootste verrassing wordt gezien in Tedesco's selectie.

Tedesco's beslissing om 25 in plaats van 26 spelers te selecteren, roept bij velen vraagtekens op. Zijn keuze is echter ingegeven door een focus op kwaliteit boven kwantiteit. Tedesco wilde alleen spelers die fit, betrokken en aanwezig zijn op training.

“Omdat een kern van 26 spelers bepaalde problemen met zich kan meebrengen”, verklaarde Franky Vercauteren, technisch directeur van de KBVB, deze keuze van Tedesco. “Er mogen er maar elf starten, hé. Als er dan nog eens vijftien op de bank zitten, dan heb je bijna meer werk met hen dan met diegenen die spelen.”

Om stemmingmakerij en fricties te vermijden

Domenico Tedesco gaf aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi was gegaan om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen.

Uiteindelijk koos hij vanwege de blessures van Jan Vertonghen en Arthur Theate voor 25 spelers. Samen met Frankrijk en Tsjechië is België het enige land op het EK 2024 dat dezelfde strategie hanteert.

Tedesco legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt. “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen.

“Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

Daarom besloot Tedesco te wachten op het herstel van Vertonghen en Theate, die beiden out zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, maar kort daarna weer fit zouden moeten zijn.

“We wachten op hen, tot de finale als het moet”, zei Tedesco.

Nu ook Meunier out: maar Tedesco blijft volharden

Zelfs na de blessure van Thomas Meunier, die mogelijk niet meer herstelt voor het EK, heeft Domenico Tedesco besloten geen vervanger op te roepen. “In principe is 24 spelers meer dan genoeg, je mag zelfs met 23 gaan”, zei de bondscoach.

Hierdoor heeft Tedesco een verdedigend probleem en wordt het onbegrip groter waarom hij de selectie niet versterkt met een extra fitte speler. België beschikt momenteel over slechts vier topfitte verdedigers.

Als blijkt dat Meunier het toernooi zou missen, mag hij nog een vervanger oproepen, en België kan voor de eerste wedstrijd tegen Slowakije nog een 25ste speler toevoegen. Toch is Tedesco niet van plan dit te doen.

“Ik blijf het vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de 26 toegelaten spelers heeft geselecteerd,” zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. Frank Raes deelt dezelfde mening, vooral gezien de krapte op de vleugelbacks en in de centrale verdediging.

“Ik zou toch gewoon 26 spelers meenemen. Vreemd, vind ik”, zei Raes aan Gazet van Antwerpen.

Goede beslissing van Tedesco om 25 spelers te selecteren?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

23
23
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

95
95
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

101
101
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

32
32
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

307
307
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

252
252
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

260
260
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

135
135
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

52
52
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

234
234
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

283
283
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

427
427
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

233
233
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1411
1411
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

563
563
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

247
247
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

326
326
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

326
326
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

979
979
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

386
386
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

142
142
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

464
464
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1397
1397
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

229
229

Meer sportnieuws