‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

321 stemmen
‘Schrik bij Rode Duivels: fricties en stemmingmakerij’

Ondanks de mogelijkheid om 26 spelers te selecteren, heeft bondscoach Domenico Tedesco ervoor gekozen slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024. Zelfs na de blessure van Thomas Meunier heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen, ondanks de flinterdunne bezetting in de defensie.

Tedesco's focus ligt op kwaliteit boven kwantiteit om fricties en ontevredenheid binnen de groep te vermijden. Technisch directeur Franky Vercauteren benadrukte dat een kern van 26 spelers problemen kan veroorzaken omdat er maar elf kunnen starten.

 “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen. “Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Kern van 26 spelers kan problemen met zich meebrengen

Ondanks de mogelijkheid om maximaal 26 spelers te selecteren, heeft Domenico Tedesco besloten om slechts 25 spelers mee te nemen naar het EK 2024.

Jan Vertonghen en Arthur Theate waren (en zijn nog steeds) twijfelachtig vanwege blessures, wat Tedesco ertoe bracht extra aandacht te besteden aan de verdediging door een extra centrale verdediger en linksback te selecteren.

Axel Witsel heeft een plek in de selectie bemachtigd, evenals debutant Maxim De Cuyper, die als de grootste verrassing wordt gezien in Tedesco's selectie.

Tedesco's beslissing om 25 in plaats van 26 spelers te selecteren, roept bij velen vraagtekens op. Zijn keuze is echter ingegeven door een focus op kwaliteit boven kwantiteit. Tedesco wilde alleen spelers die fit, betrokken en aanwezig zijn op training.

“Omdat een kern van 26 spelers bepaalde problemen met zich kan meebrengen”, verklaarde Franky Vercauteren, technisch directeur van de KBVB, deze keuze van Tedesco. “Er mogen er maar elf starten, hé. Als er dan nog eens vijftien op de bank zitten, dan heb je bijna meer werk met hen dan met diegenen die spelen.”

Om stemmingmakerij en fricties te vermijden

Domenico Tedesco gaf aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi was gegaan om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen.

Uiteindelijk koos hij vanwege de blessures van Jan Vertonghen en Arthur Theate voor 25 spelers. Samen met Frankrijk en Tsjechië is België het enige land op het EK 2024 dat dezelfde strategie hanteert.

Tedesco legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt. “Om de kans op stemmingmakerij door ontevreden bankzitters te vermijden”, stelde De Morgen.

“Hij wil op het EK fricties vermijden – vandaar zijn keuze om aanvankelijk maar 25 in plaats van 26 spelers op te roepen”, schreef De Standaard.

Daarom besloot Tedesco te wachten op het herstel van Vertonghen en Theate, die beiden out zijn voor de eerste EK-wedstrijd tegen Slowakije, maar kort daarna weer fit zouden moeten zijn.

“We wachten op hen, tot de finale als het moet”, zei Tedesco.

Nu ook Meunier out: maar Tedesco blijft volharden

Zelfs na de blessure van Thomas Meunier, die mogelijk niet meer herstelt voor het EK, heeft Domenico Tedesco besloten geen vervanger op te roepen. “In principe is 24 spelers meer dan genoeg, je mag zelfs met 23 gaan”, zei de bondscoach.

Hierdoor heeft Tedesco een verdedigend probleem en wordt het onbegrip groter waarom hij de selectie niet versterkt met een extra fitte speler. België beschikt momenteel over slechts vier topfitte verdedigers.

Als blijkt dat Meunier het toernooi zou missen, mag hij nog een vervanger oproepen, en België kan voor de eerste wedstrijd tegen Slowakije nog een 25ste speler toevoegen. Toch is Tedesco niet van plan dit te doen.

“Ik blijf het vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de 26 toegelaten spelers heeft geselecteerd,” zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. Frank Raes deelt dezelfde mening, vooral gezien de krapte op de vleugelbacks en in de centrale verdediging.

“Ik zou toch gewoon 26 spelers meenemen. Vreemd, vind ik”, zei Raes aan Gazet van Antwerpen.

Goede beslissing van Tedesco om 25 spelers te selecteren?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

298
298
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

386
386
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1047
1047
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

413
413
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

155
155
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws