Blessure toch erger dan gedacht, sterspeler mist start EK

101 stemmen
Blessure toch erger dan gedacht, sterspeler mist start EK

Het EK in Duitsland staat voor de deur en de deelnemers bereiden zich voor op het prestigieuze landentornooi. Zoals altijd zijn er ook blessuregevallen en moeten grote namen verstek geven.

Bij Nederland moesten Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners definitief afscheid nemen, bij de Rode Duivels zijn Thibaut Courtois en Thomas Meunier er niet bij. Een mogelijk nog grotere naam zal de start van het EK eveneens missen: Robert Lewandowski.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Blessure erger dan gedacht

Lewandowski blesseerde zich maandagavond in de oefenwedstrijd tegen Turkije (2-1). De sterspeler van FC Barcelona is de aanvoerder en aanvalsleider van de Poolse nationale ploeg en de natie hield dan ook hun hart vast.

Eerste berichten waren positief, maar nu komt de Poolse voetbalbond toch met de bevestiging dat Lewandowski de openingsmatch toch aan zich zal moeten laten voorbijgaan door een spierscheur. Tegenstander van dienst is Nederland.

Rode Duivels & Oranje

Bij de Rode Duivels moest Thomas Meunier afhaken nadat hij in de oefeninterland tegen Luxemburg geblesseerd naar de kant moest. Jan Vertonghen, Arthur Thetae en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

En ook bij onze Noorderburen zijn er veel blessuregevallen. De Jong is de belangrijkste naam. De spelverdeler van FC Barcelona is een absolute smaakmaker van het Nederlandse elftal, maar ook Koopmeiners is een basispion onder Ronald Koeman.

Denk jij dat Lewandowski fit zal geraken voor het EK?

Meest recent

Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

6
6
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

71
71
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

32
32
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

23
23
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

226
226
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

125
125
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

83
83
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

86
86
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

132
132
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

386
386
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

124
124
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

129
129
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

177
177
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

218
218
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

220
220
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

68
68
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

179
179
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

296
296
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

415
415
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

547
547
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

83
83
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

472
472
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

668
668
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

265
265

Meer sportnieuws