'Rode Duivel bezorgt EK-concurrenten daver op het lijf'

door
'Rode Duivel bezorgt EK-concurrenten daver op het lijf'

De Rode Duivels zijn in volle voorbereiding op het EK in Duitsland. De Belgen openen hun toernooi op maandag 17 juni. Slovakije is dan de tegenstander. Het is al uitkijken naar de opstelling van bondscoach Domenico Tedesco.

In de oefenwedstrijd tegen Luxemburg leken we al een voorsmaakje te krijgen van het type-elftal van de Duitser. Op het middenveld zagen we Mangala, Onana en De Bruyne aan de aftrap verschijnen. Voorin rekende Tedesco op het trio Trossard-Lukaku-Doku. Enkel achter de verdediging lijken nog vraagtekens te staan.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Offensieve weelde

Tedesco trekt met serieuze offensieve weelde naar Duitsland. Naast het genoemde drietal kan hij voorbeeld ook nog rekenen op Loïs Openda, Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko. Die laatste beleefde een topseizoen met PSV en pakte de Nederlandse titel. Bakayoko was in de Eredivisie goed voor 12 goals en 9 assists.

Ook in de Champions League deed hij het goed. Hij schopte het tot in de achtste finales en was goed voor 1 goal en 1 assist. Maar vooral één statistiek springt in het oog. Zo meldt OptaJoe op X dat geen enkele andere winger in het kampioenenbal meer kansen creëerde dan Bakayoko uit open spel (2,6).

Geheim wapen?

Voor Bakayoko lijkt geen basisplaats weggelegd op het aankomende EK, maar de aangehaalde statistiek toont aan dat hij misschien wel het geheime wapen van Tedesco zou kunnen worden in Duitsland.

Bovendien kan de ambitieuze Bakayoko zich voor de ogen van heel Europa nog wat meer in de kijker spelen van geïnteresseerde clubs. Als hij ook op het EK schittert, dan lijkt een transfer zo stilaan onafwendbaar.

Verdient Bakayoko een basisplaats bij de Duivels?

Meest recent

'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

6
6
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

22
22
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

6
6
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

160
160
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

76
76
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

67
67
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

172
172
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

102
102
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

121
121
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

288
288
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

267
267
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

324
324
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

519
519
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

87
87
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

152
152
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

406
406
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

83
83
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

129
129
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

362
362
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

333
333
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1014
1014
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

141
141
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

384
384
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

550
550

Meer sportnieuws