Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

door
Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

Fans in heel Europa tellen af naar vrijdag. Dan staat de openingswedstrijd van het EK 2024 gepland. Gastland Duitsland opent het toernooi tegen Schotland.

De Rode Duivels beginnen eraan op maandag 17 juni. Domenico Tedesco en co openen tegen Slovakije, een haalbare kaart. Daarna volgen duels tegen Roemenië en Oekraïne. De groep doorkomen moet gewoon, vindt ook voormalig Rode Duivel Guillaume Gillet bij Complètement Foot van RTBF.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Groep overleven is het minimum

"Ik denk dat de groep overleven een must is. Dat is het absolute minimum", vertelt de voormalige middenvelder van Anderlecht. "Daarna is het een kwestie van loting. We weten min of meer tegen wie we kunnen spelen."

"In één wedstrijd kunnen de Duivels iedereen verslaan. Maar op recente toernooien hebben ze ons te vaak teleurgesteld in de manier waarop ze deze grote wedstrijden benaderden. Ze hebben de neiging om voorzichtig te spelen, terwijl we veel kwaliteit hebben. Maar waarom geen wonder als Griekenland, met op het einde de eindzege?"

Gillet geeft zijn top 3

Toch ziet Gillet de Belgen niet bij de beste drie landen scoren op het EK. Als favoriet schuift hij Duitsland naar voren. De andere finalist wordt Engeland volgens Gillet. Frankrijk vervolledigt de top drie in Duitsland.

Aan de Rode Duivels om het ongelijk van Gillet te bewijzen, en misschien wel een Grieks wonder te bewerkstelligen. Te beginnen tegen Slovakije, Roemenië en Oekraïne. Waar tekenen we?

Wie wint het EK?

Meest recent

‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

2
2
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

89
89
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

42
42
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

256
256
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

108
108
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

99
99
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

24
24
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

138
138
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

284
284
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

73
73
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

289
289
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

51
51
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

678
678
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

427
427
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

70
70
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

533
533
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

242
242
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

429
429
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

661
661
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

576
576
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

222
222
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

94
94
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

332
332
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

130
130
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

574
574

Meer sportnieuws