Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

door
Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

Fans in heel Europa tellen af naar vrijdag. Dan staat de openingswedstrijd van het EK 2024 gepland. Gastland Duitsland opent het toernooi tegen Schotland.

De Rode Duivels beginnen eraan op maandag 17 juni. Domenico Tedesco en co openen tegen Slovakije, een haalbare kaart. Daarna volgen duels tegen Roemenië en Oekraïne. De groep doorkomen moet gewoon, vindt ook voormalig Rode Duivel Guillaume Gillet bij Complètement Foot van RTBF.

LEES OOK: Mannaert & Garcia spelen open kaart over droomloting WK

Groep overleven is het minimum

"Ik denk dat de groep overleven een must is. Dat is het absolute minimum", vertelt de voormalige middenvelder van Anderlecht. "Daarna is het een kwestie van loting. We weten min of meer tegen wie we kunnen spelen."

"In één wedstrijd kunnen de Duivels iedereen verslaan. Maar op recente toernooien hebben ze ons te vaak teleurgesteld in de manier waarop ze deze grote wedstrijden benaderden. Ze hebben de neiging om voorzichtig te spelen, terwijl we veel kwaliteit hebben. Maar waarom geen wonder als Griekenland, met op het einde de eindzege?"

Gillet geeft zijn top 3

Toch ziet Gillet de Belgen niet bij de beste drie landen scoren op het EK. Als favoriet schuift hij Duitsland naar voren. De andere finalist wordt Engeland volgens Gillet. Frankrijk vervolledigt de top drie in Duitsland.

Aan de Rode Duivels om het ongelijk van Gillet te bewijzen, en misschien wel een Grieks wonder te bewerkstelligen. Te beginnen tegen Slovakije, Roemenië en Oekraïne. Waar tekenen we?

Wie wint het EK?

Meest recent

Mannaert & Garcia spelen open kaart over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

18
18
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

42
42
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

215
215
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

149
149
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

129
129
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

181
181
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

315
315
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

104
104
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

295
295
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

65
65
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

193
193
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

431
431
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

157
157
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

271
271
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

141
141
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

201
201
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

105
105
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1155
1155
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

104
104
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

368
368
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

358
358
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

265
265
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

261
261
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

289
289

Meer sportnieuws