Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

237 stemmen
Ex-Rode Duivel heeft vreselijk nieuws voor België

Fans in heel Europa tellen af naar vrijdag. Dan staat de openingswedstrijd van het EK 2024 gepland. Gastland Duitsland opent het toernooi tegen Schotland.

De Rode Duivels beginnen eraan op maandag 17 juni. Domenico Tedesco en co openen tegen Slovakije, een haalbare kaart. Daarna volgen duels tegen Roemenië en Oekraïne. De groep doorkomen moet gewoon, vindt ook voormalig Rode Duivel Guillaume Gillet bij Complètement Foot van RTBF.

LEES OOK: Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Groep overleven is het minimum

"Ik denk dat de groep overleven een must is. Dat is het absolute minimum", vertelt de voormalige middenvelder van Anderlecht. "Daarna is het een kwestie van loting. We weten min of meer tegen wie we kunnen spelen."

"In één wedstrijd kunnen de Duivels iedereen verslaan. Maar op recente toernooien hebben ze ons te vaak teleurgesteld in de manier waarop ze deze grote wedstrijden benaderden. Ze hebben de neiging om voorzichtig te spelen, terwijl we veel kwaliteit hebben. Maar waarom geen wonder als Griekenland, met op het einde de eindzege?"

Gillet geeft zijn top 3

Toch ziet Gillet de Belgen niet bij de beste drie landen scoren op het EK. Als favoriet schuift hij Duitsland naar voren. De andere finalist wordt Engeland volgens Gillet. Frankrijk vervolledigt de top drie in Duitsland.

Aan de Rode Duivels om het ongelijk van Gillet te bewijzen, en misschien wel een Grieks wonder te bewerkstelligen. Te beginnen tegen Slovakije, Roemenië en Oekraïne. Waar tekenen we?

Wie wint het EK?

Meest recent

Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

50
50
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

112
112
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

33
33
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

263
263
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

301
301
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

34
34
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

152
152
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

387
387
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

249
249
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

561
561
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

162
162
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

218
218
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

475
475
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

369
369
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

612
612
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

569
569
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

655
655
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

244
244
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

135
135
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

254
254
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

587
587
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

178
178

Meer sportnieuws