'Club Brugge baalt: voormalig target verovert Ligue 1'

door
'Club Brugge baalt: voormalig target verovert Ligue 1'

RC Lens doet het de laatste seizoenen uitstekend in Frankrijk. De Noord-Fransen vielen na hun terugkeer naar het hoogste niveau niet meer uit de top zeven en willen die lijn dit seizoen doortrekken. Mogelijk met hulp van een Belgisch goudhaantje.

Lens werd dit seizoen zevende, nadat het het seizoen daarvoor tweede was geëindigd. Loïs Openda was toen de grote smaakmaker, met 21 goals en 4 assist in 38 optredens in de Ligue 1. Met Ayanda Sishuba heeft Lens een Belgische opvolger klaarstaan voor de Rode Duivel.

LEES OOK: Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Ayanda ontwikkelde zich uitstekend

Sishuba maakte bij Lens ook een stormachtige ontwikkeling door. Bij de B-ploeg liet hij zich opmerken met goals en assists en dankzij die knappe prestaties mag hij ook meetrainen met de A-kern. Bovendien werd hij niet zo lang geleden ook beloond met een contract tot 2026.

Volgens Sacha Tavolieri heeft Lens nu grote plannen met Sishuba. Hij zou vanaf de hervatting mogen meetrainen met de A-kern en zou ook op meer speelminuten mogen rekenen dit seizoen. Voorlopig zit de Belgische jeugdinternational aan 8 optredens voor Lens.

Club Brugge wilde hem

Sishuba lijkt dus klaar voor zijn doorbraak in Frankrijk, maar zijn toekomst had evengoed in België kunnen liggen. Volgens Sudinfo toonde Club Brugge - een voormalige werkgever van Loïs Openda - interesse om de jonge aanvaller aan te trekken.

Sishuba gaf er echter de voorkeur aan om aan bij Lens aan zijn weg naar de top te werken en lijkt komend seizoen voor dat geduld beloond te gaan worden. Is Frankrijk binnenkort een nieuwe Belgische ster rijker?

Gaat Sishuba een even mooie carrière tegemoet als Openda?

Meest recent

'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

0
0
'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

5
5
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

92
92
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

79
79
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

52
52
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

91
91
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

92
92
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

85
85
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

77
77
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

109
109
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

158
158
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

173
173
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

102
102
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

75
75
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

290
290
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

197
197
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

581
581
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

211
211
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

480
480
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

458
458
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

352
352
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

307
307
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

279
279

Meer sportnieuws