Anderlecht bibbert: 'Vertonghen neigt naar pensioen'

door
Anderlecht bibbert: 'Vertonghen neigt naar pensioen'

De vraagtekens rond Jan Vertonghen nemen almaar toe. Op de korte termijn valt het af te wachten wanneer Domenico Tedesco een beroep kan doen op de 37-jarige verdediger. Na het EK moet hij dan weer de knoop doorhakken over zijn toekomst bij Anderlecht.

Daar hoopt Brian Riemer uiteraard dat hij nog een jaar langer kan rekenen op zijn defensieleider, ook Jesper Fredberg zet de deur wagenwijd open om zijn contract nog met een extra seizoen te verlengen. De bal ligt nu dus helemaal in het kamp van Vertonghen zelf.

LEES OOK: Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

Vertonghen op pensioen?

Recent leken alle signalen er nog op te wijzen dat hij nog geen zin had om zijn schoenen definitief aan de haak te hangen. Zowel in de documentaire Mauve als in een gesprek met Het Nieuwsblad hintte Vertonghen duidelijk op een verlengd verblijf in het Lotto Park.

Al was daar wel een voorwaarde aan verbonden. "Ik wil alleen zeker zijn dat ik Anderlecht kan geven wat het verdient. Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club", klonkt het namelijk. Zijn liesblessure dreigt in dat opzicht roet in het eten te gooien.

Fredberg houdt hart vast

"Vertonghen is allergisch voor blessureleed. Dat doet hem met de dag meer twijfelen of hij wel nog een seizoen zal doorgaan. De vrees dat ie niet meer zou kunnen brengen of geven wat hij gewoon is, maalt doorheen zijn hoofd", weet Het Laatste Nieuws tenslotte.

Nadat het hem tevergeefs nog trachtte klaar te stomen voor het slot van de titelrace wacht Paars-Wit dus met een bang hart af hoe de 154-voudig Rode Duivel straks het EK zal verteren. In de tussentijd houdt Fredberg alvast de ogen open voor vers bloed achterin.

Denkt u dat Vertonghen na het EK zal stoppen?

Meest recent

‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

21
21
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

11
11
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

43
43
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

48
48
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

30
30
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

139
139
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

35
35
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

114
114
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

53
53
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

62
62
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

162
162
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

93
93
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

47
47
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

354
354
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

143
143
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

108
108
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

25
25
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

10
10
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

313
313
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

716
716
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

564
564
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

379
379
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1834
1834
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

68
68
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

231
231

Meer sportnieuws