Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

door
Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Duitsland aan hun jacht op EK-glorie. In aanloop naar het startschot tegen Slowakije kampt Domenico Tedesco vooral achterin met heel wat kopzorgen. Daarvoor mag de bondscoach blijkbaar deels met een beschuldigende vinger richting Anderlecht wijzen.

Tenslotte zou Paars-Wit voor een stuk verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand van Jan Vertonghen, die wel tot de selectie behoort maar de openingsmatch wellicht aan zijn neus voorbij zal zien gaan. De vraag is momenteel zelfs of de 37-jarige verdediger tijdig fit zal geraken om in de groepsfase in actie te komen.

LEES OOK: Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Anderlecht pushte Vertonghen

Nadat hij ruim een maand geleden een liesblessure opliep lieten de Brusselaars nochtans meteen weten dat Vertonghen zijn EK-deelname zeker niet in het gedrang zou komen. Nadien benadrukte Brian Riemer ook nog meermaals dat hij mede daarom geen enkel risico meer zou nemen met de 154-voudig international.

Dat blijkt nu dan toch niet helemaal te kloppen, want volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft Anderlecht er in de week voor de mogelijke titelclash tegen Club Brugge alles aan gedaan om Vertonghen vroeger klaar te stomen. Niet geheel onbegrijpelijk, al zou dat wel voor een terugval hebben gezorgd.

Pech voor Tedesco

Dat zijn revalidatieproces zoveel vertraging opliep, en het herstel langer duurt dan aanvankelijk voorzien, valt dus deels aan de titelkoorts in het Lotto Park te wijten. Ongetwijfeld tot frustratie van Tedesco, die in de oefenpot tegen Luxemburg tot overmaat van ramp nog met extra defensieve kopzorgen werd opgezadeld.

Per slot van rekening moesten zowel Thomas Meunier als Axel Witsel de strijd vroegtijdig staken, met een experimentele achterhoede tot gevolg. Met tevens nog Arthur Theate in de lappenmand stapelen de personeelsproblemen in de Belgische verdediging, waar de alternatieven alsmaar schaarser worden, zich dus op.

Tedesco had enkel fitte spelers moeten selecteren

Meest recent

Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

10
10
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

43
43
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

40
40
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

77
77
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

45
45
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

84
84
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

55
55
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

90
90
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

82
82
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

135
135
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

596
596
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

243
243
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

108
108
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

94
94
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

88
88
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

245
245
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

129
129
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

179
179
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

103
103
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

286
286
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

251
251
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

318
318

Meer sportnieuws