Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

door
Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Duitsland aan hun jacht op EK-glorie. In aanloop naar het startschot tegen Slowakije kampt Domenico Tedesco vooral achterin met heel wat kopzorgen. Daarvoor mag de bondscoach blijkbaar deels met een beschuldigende vinger richting Anderlecht wijzen.

Tenslotte zou Paars-Wit voor een stuk verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand van Jan Vertonghen, die wel tot de selectie behoort maar de openingsmatch wellicht aan zijn neus voorbij zal zien gaan. De vraag is momenteel zelfs of de 37-jarige verdediger tijdig fit zal geraken om in de groepsfase in actie te komen.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Anderlecht pushte Vertonghen

Nadat hij ruim een maand geleden een liesblessure opliep lieten de Brusselaars nochtans meteen weten dat Vertonghen zijn EK-deelname zeker niet in het gedrang zou komen. Nadien benadrukte Brian Riemer ook nog meermaals dat hij mede daarom geen enkel risico meer zou nemen met de 154-voudig international.

Dat blijkt nu dan toch niet helemaal te kloppen, want volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft Anderlecht er in de week voor de mogelijke titelclash tegen Club Brugge alles aan gedaan om Vertonghen vroeger klaar te stomen. Niet geheel onbegrijpelijk, al zou dat wel voor een terugval hebben gezorgd.

Pech voor Tedesco

Dat zijn revalidatieproces zoveel vertraging opliep, en het herstel langer duurt dan aanvankelijk voorzien, valt dus deels aan de titelkoorts in het Lotto Park te wijten. Ongetwijfeld tot frustratie van Tedesco, die in de oefenpot tegen Luxemburg tot overmaat van ramp nog met extra defensieve kopzorgen werd opgezadeld.

Per slot van rekening moesten zowel Thomas Meunier als Axel Witsel de strijd vroegtijdig staken, met een experimentele achterhoede tot gevolg. Met tevens nog Arthur Theate in de lappenmand stapelen de personeelsproblemen in de Belgische verdediging, waar de alternatieven alsmaar schaarser worden, zich dus op.

Tedesco had enkel fitte spelers moeten selecteren

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

27
27
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

26
26
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

147
147
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

65
65
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

109
109
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

118
118
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

60
60
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

99
99
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

124
124
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

307
307
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

334
334
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1085
1085
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

75
75
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

163
163
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

672
672
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

703
703
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

427
427
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

584
584
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

588
588

Meer sportnieuws