Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

door
Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Duitsland aan hun jacht op EK-glorie. In aanloop naar het startschot tegen Slowakije kampt Domenico Tedesco vooral achterin met heel wat kopzorgen. Daarvoor mag de bondscoach blijkbaar deels met een beschuldigende vinger richting Anderlecht wijzen.

Tenslotte zou Paars-Wit voor een stuk verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand van Jan Vertonghen, die wel tot de selectie behoort maar de openingsmatch wellicht aan zijn neus voorbij zal zien gaan. De vraag is momenteel zelfs of de 37-jarige verdediger tijdig fit zal geraken om in de groepsfase in actie te komen.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Anderlecht pushte Vertonghen

Nadat hij ruim een maand geleden een liesblessure opliep lieten de Brusselaars nochtans meteen weten dat Vertonghen zijn EK-deelname zeker niet in het gedrang zou komen. Nadien benadrukte Brian Riemer ook nog meermaals dat hij mede daarom geen enkel risico meer zou nemen met de 154-voudig international.

Dat blijkt nu dan toch niet helemaal te kloppen, want volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft Anderlecht er in de week voor de mogelijke titelclash tegen Club Brugge alles aan gedaan om Vertonghen vroeger klaar te stomen. Niet geheel onbegrijpelijk, al zou dat wel voor een terugval hebben gezorgd.

Pech voor Tedesco

Dat zijn revalidatieproces zoveel vertraging opliep, en het herstel langer duurt dan aanvankelijk voorzien, valt dus deels aan de titelkoorts in het Lotto Park te wijten. Ongetwijfeld tot frustratie van Tedesco, die in de oefenpot tegen Luxemburg tot overmaat van ramp nog met extra defensieve kopzorgen werd opgezadeld.

Per slot van rekening moesten zowel Thomas Meunier als Axel Witsel de strijd vroegtijdig staken, met een experimentele achterhoede tot gevolg. Met tevens nog Arthur Theate in de lappenmand stapelen de personeelsproblemen in de Belgische verdediging, waar de alternatieven alsmaar schaarser worden, zich dus op.

Tedesco had enkel fitte spelers moeten selecteren

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

31
31
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

25
25
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

25
25
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

93
93
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

73
73
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

245
245
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

229
229
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

65
65
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

384
384
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

102
102
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

405
405
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

185
185
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

329
329
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

517
517
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

236
236
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

159
159
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

273
273
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

56
56
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

417
417
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

361
361
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

388
388
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

187
187
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

210
210
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

113
113

Meer sportnieuws