Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

door
Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Duitsland aan hun jacht op EK-glorie. In aanloop naar het startschot tegen Slowakije kampt Domenico Tedesco vooral achterin met heel wat kopzorgen. Daarvoor mag de bondscoach blijkbaar deels met een beschuldigende vinger richting Anderlecht wijzen.

Tenslotte zou Paars-Wit voor een stuk verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand van Jan Vertonghen, die wel tot de selectie behoort maar de openingsmatch wellicht aan zijn neus voorbij zal zien gaan. De vraag is momenteel zelfs of de 37-jarige verdediger tijdig fit zal geraken om in de groepsfase in actie te komen.

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Anderlecht pushte Vertonghen

Nadat hij ruim een maand geleden een liesblessure opliep lieten de Brusselaars nochtans meteen weten dat Vertonghen zijn EK-deelname zeker niet in het gedrang zou komen. Nadien benadrukte Brian Riemer ook nog meermaals dat hij mede daarom geen enkel risico meer zou nemen met de 154-voudig international.

Dat blijkt nu dan toch niet helemaal te kloppen, want volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft Anderlecht er in de week voor de mogelijke titelclash tegen Club Brugge alles aan gedaan om Vertonghen vroeger klaar te stomen. Niet geheel onbegrijpelijk, al zou dat wel voor een terugval hebben gezorgd.

Pech voor Tedesco

Dat zijn revalidatieproces zoveel vertraging opliep, en het herstel langer duurt dan aanvankelijk voorzien, valt dus deels aan de titelkoorts in het Lotto Park te wijten. Ongetwijfeld tot frustratie van Tedesco, die in de oefenpot tegen Luxemburg tot overmaat van ramp nog met extra defensieve kopzorgen werd opgezadeld.

Per slot van rekening moesten zowel Thomas Meunier als Axel Witsel de strijd vroegtijdig staken, met een experimentele achterhoede tot gevolg. Met tevens nog Arthur Theate in de lappenmand stapelen de personeelsproblemen in de Belgische verdediging, waar de alternatieven alsmaar schaarser worden, zich dus op.

Tedesco had enkel fitte spelers moeten selecteren

Meest recent

'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

40
40
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

177
177
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

457
457
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

261
261
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

42
42
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

167
167
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

56
56
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

35
35
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

170
170
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

179
179
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

114
114
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

481
481
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

374
374
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

109
109
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

502
502
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

345
345
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

177
177
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

91
91
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

244
244
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

472
472
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

419
419
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

186
186

Meer sportnieuws