Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

door
Tedesco vloekt: 'Anderlecht nam risico's met Vertonghen'

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Duitsland aan hun jacht op EK-glorie. In aanloop naar het startschot tegen Slowakije kampt Domenico Tedesco vooral achterin met heel wat kopzorgen. Daarvoor mag de bondscoach blijkbaar deels met een beschuldigende vinger richting Anderlecht wijzen.

Tenslotte zou Paars-Wit voor een stuk verantwoordelijk zijn voor de huidige toestand van Jan Vertonghen, die wel tot de selectie behoort maar de openingsmatch wellicht aan zijn neus voorbij zal zien gaan. De vraag is momenteel zelfs of de 37-jarige verdediger tijdig fit zal geraken om in de groepsfase in actie te komen.

LEES OOK: Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Anderlecht pushte Vertonghen

Nadat hij ruim een maand geleden een liesblessure opliep lieten de Brusselaars nochtans meteen weten dat Vertonghen zijn EK-deelname zeker niet in het gedrang zou komen. Nadien benadrukte Brian Riemer ook nog meermaals dat hij mede daarom geen enkel risico meer zou nemen met de 154-voudig international.

Dat blijkt nu dan toch niet helemaal te kloppen, want volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad heeft Anderlecht er in de week voor de mogelijke titelclash tegen Club Brugge alles aan gedaan om Vertonghen vroeger klaar te stomen. Niet geheel onbegrijpelijk, al zou dat wel voor een terugval hebben gezorgd.

Pech voor Tedesco

Dat zijn revalidatieproces zoveel vertraging opliep, en het herstel langer duurt dan aanvankelijk voorzien, valt dus deels aan de titelkoorts in het Lotto Park te wijten. Ongetwijfeld tot frustratie van Tedesco, die in de oefenpot tegen Luxemburg tot overmaat van ramp nog met extra defensieve kopzorgen werd opgezadeld.

Per slot van rekening moesten zowel Thomas Meunier als Axel Witsel de strijd vroegtijdig staken, met een experimentele achterhoede tot gevolg. Met tevens nog Arthur Theate in de lappenmand stapelen de personeelsproblemen in de Belgische verdediging, waar de alternatieven alsmaar schaarser worden, zich dus op.

Tedesco had enkel fitte spelers moeten selecteren

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

58
58
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

109
109
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

83
83
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

158
158
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

141
141
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

181
181
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

61
61
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

163
163
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

408
408
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

355
355
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

116
116
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

121
121
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

335
335
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

240
240
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

109
109
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

264
264
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

27
27
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

120
120
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

535
535
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

137
137
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

102
102
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

359
359
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

199
199

Meer sportnieuws