Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

162 stemmen
Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

Racisme in de voetbalwereld moet worden aangepakt en in Spanje zijn ze daar volop mee bezig. Vinicius Junior van Real Madrid werd afgelopen seizoen meermaals racistisch bejegend en de rechtbank slaat nu terug.

Tijdens de wedstrijd tussen Valencia en Real Madrid van 21 mei 2023 was Vinicius weer het mikpunt van racisme. Dat leidde tot een opstootje tussen de spelers van beide ploegen. Ondertussen zijn de daders geïdentificeerd en voor de Spaanse rechtbank verschenen.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

Ongeziene straf

Drie Valencia-supporters moesten voor de rechter verschenen en kregen hun straf te horen: een stadionverbod van twee jaar en acht maanden celstraf. Ze zullen ook geen leden meer zijn van Valencia. Het trio las in de rechtbank ook een brief met excuses gericht aan Vinicius voor.

Real Madrid kwam inmiddels ook met een officieel statement over het incident en zal de strijd tegen racisme verderzetten. La Liga-voorzitter Javier Tebas was in de wolken met de uitspraak en hoopt dat supporters nu twee keer zullen nadenken vooraleer zich racistisch/beledigend uit te laten.

Strijd tegen racisme

De strijd tegen racisme gaat verder. Vooral in Spanje waren er afgelopen seizoen(en) tal van incidenten. De Spaanse wetgeving laat ook niet toe dat La Liga zelf straffen kan uitspreken tegenover supporters die zich hebben misdragen. Haatdragend, gedrag, racisme of geweld kan enkel via de rechtbank bestraft worden.

In België is Romelu Lukaku een voordrager in de strijd tegen racisme. De topscorer aller tijden van de Rode Duivels zette al een aantal acties op poten en spreekt in de media duidelijke taal over racisme in het voetbal. Vooral de spelers zijn het slachtoffer van spreekkoren op de tribunes.

Een terechte straf?

Meest recent

MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

11
11
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

95
95
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

33
33
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

90
90
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

39
39
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

52
52
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

136
136
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

74
74
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

155
155
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

358
358
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

299
299
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

228
228
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

319
319
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

83
83
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

310
310
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

598
598
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

585
585
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

652
652
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

138
138
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

198
198
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63

Meer sportnieuws