Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

door
Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

Racisme in de voetbalwereld moet worden aangepakt en in Spanje zijn ze daar volop mee bezig. Vinicius Junior van Real Madrid werd afgelopen seizoen meermaals racistisch bejegend en de rechtbank slaat nu terug.

Tijdens de wedstrijd tussen Valencia en Real Madrid van 21 mei 2023 was Vinicius weer het mikpunt van racisme. Dat leidde tot een opstootje tussen de spelers van beide ploegen. Ondertussen zijn de daders geïdentificeerd en voor de Spaanse rechtbank verschenen.

LEES OOK: Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

Ongeziene straf

Drie Valencia-supporters moesten voor de rechter verschenen en kregen hun straf te horen: een stadionverbod van twee jaar en acht maanden celstraf. Ze zullen ook geen leden meer zijn van Valencia. Het trio las in de rechtbank ook een brief met excuses gericht aan Vinicius voor.

Real Madrid kwam inmiddels ook met een officieel statement over het incident en zal de strijd tegen racisme verderzetten. La Liga-voorzitter Javier Tebas was in de wolken met de uitspraak en hoopt dat supporters nu twee keer zullen nadenken vooraleer zich racistisch/beledigend uit te laten.

Strijd tegen racisme

De strijd tegen racisme gaat verder. Vooral in Spanje waren er afgelopen seizoen(en) tal van incidenten. De Spaanse wetgeving laat ook niet toe dat La Liga zelf straffen kan uitspreken tegenover supporters die zich hebben misdragen. Haatdragend, gedrag, racisme of geweld kan enkel via de rechtbank bestraft worden.

In België is Romelu Lukaku een voordrager in de strijd tegen racisme. De topscorer aller tijden van de Rode Duivels zette al een aantal acties op poten en spreekt in de media duidelijke taal over racisme in het voetbal. Vooral de spelers zijn het slachtoffer van spreekkoren op de tribunes.

Een terechte straf?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

27
27
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

16
16
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

32
32
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

42
42
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

42
42
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

75
75
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

85
85
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

248
248
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

105
105
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

268
268
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

394
394
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

137
137
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

410
410
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

239
239
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws