Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

door
Ongezien in voetbalwereld: Racisme-rel zorgt voor celstraf

Racisme in de voetbalwereld moet worden aangepakt en in Spanje zijn ze daar volop mee bezig. Vinicius Junior van Real Madrid werd afgelopen seizoen meermaals racistisch bejegend en de rechtbank slaat nu terug.

Tijdens de wedstrijd tussen Valencia en Real Madrid van 21 mei 2023 was Vinicius weer het mikpunt van racisme. Dat leidde tot een opstootje tussen de spelers van beide ploegen. Ondertussen zijn de daders geïdentificeerd en voor de Spaanse rechtbank verschenen.

LEES OOK: 'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Ongeziene straf

Drie Valencia-supporters moesten voor de rechter verschenen en kregen hun straf te horen: een stadionverbod van twee jaar en acht maanden celstraf. Ze zullen ook geen leden meer zijn van Valencia. Het trio las in de rechtbank ook een brief met excuses gericht aan Vinicius voor.

Real Madrid kwam inmiddels ook met een officieel statement over het incident en zal de strijd tegen racisme verderzetten. La Liga-voorzitter Javier Tebas was in de wolken met de uitspraak en hoopt dat supporters nu twee keer zullen nadenken vooraleer zich racistisch/beledigend uit te laten.

Strijd tegen racisme

De strijd tegen racisme gaat verder. Vooral in Spanje waren er afgelopen seizoen(en) tal van incidenten. De Spaanse wetgeving laat ook niet toe dat La Liga zelf straffen kan uitspreken tegenover supporters die zich hebben misdragen. Haatdragend, gedrag, racisme of geweld kan enkel via de rechtbank bestraft worden.

In België is Romelu Lukaku een voordrager in de strijd tegen racisme. De topscorer aller tijden van de Rode Duivels zette al een aantal acties op poten en spreekt in de media duidelijke taal over racisme in het voetbal. Vooral de spelers zijn het slachtoffer van spreekkoren op de tribunes.

Een terechte straf?

Meest recent

'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

0
0
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

18
18
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

38
38
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

33
33
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

67
67
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

106
106
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

307
307
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

307
307
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

499
499
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

298
298
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

67
67
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

93
93
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

193
193
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

580
580
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

294
294
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

105
105
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

511
511
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

175
175
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

404
404
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

199
199
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

892
892
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

472
472

Meer sportnieuws