‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

door
‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. CEO Bob Madou bevestigde in de podcast MidMid dat dit een topprioriteit is.

Hoewel Brugge doorgaans transfers tussen de 5 en 10 miljoen euro doet, mag er voor deze cruciale positie meer worden uitgegeven. Mika Biereth (21, Arsenal) is een naam die hoog op het lijstje van Club Brugge staat.

De Deense spits scoorde 9 goals in 22 wedstrijden tijdens een uitleenperiode bij Sturm Graz en trok interesse van zowel de Oostenrijkse club als meerdere Championship-clubs, waaronder Sheffield Wednesday.

Biereth, die eerder werd uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell, werd door Brabants Dagblad omschreven als de "Nieuwe Danish Dynamite". Hij staat bekend om zijn scorend vermogen en fysieke spel. Zelf ziet hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

Er mag wat meer uitgegeven worden voor nieuwe spits

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, zei Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, mag er voor de nieuwe spits wat meer worden uitgegeven.

“Maar pak mij daar niet op als we super overtuigd zijn van een speler - dat zal wellicht een nummer negen zijn”, voegde Madou eraan toe. Doorgaans bevinden spitsen en aanvallers zich bovendien steeds in het hogere prijssegment op de transfermarkt.

Biereth is een klinische afwerker en gewild op de transfermarkt

Mika Biereth (21, Arsenal) wordt genoemd als de nieuwe spits voor Club Brugge en volgens Het Laatste Nieuws staat de Deense aanvaller hoog op het lijstje van de landskampioen.

Biereth werd vorig seizoen voor een halfjaar uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij 9 goals scoorde in 22 wedstrijden.

De Oostenrijkse landskampioen en bekerwinnaar voert momenteel gesprekken met Arsenal om hem definitief over te nemen, terwijl ook verschillende Championship-clubs, zoals Sheffield Wednesday, interesse hebben.

Arsenal haalde Biereth in 2021 van Fulham, waar hij bekend stond als een klinische afwerker. In zijn laatste seizoen bij de U18 scoorde hij maar liefst 21 goals.

Danish dynamite: mix tussen Kane en Haaland

Bij Arsenal werd Mika Biereth vorig seizoen uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij een belangrijke rol speelde in het behalen van de dubbel. Eerder werd hij ook uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell.

Bij RKC werd Biereth op 19-jarige leeftijd onthaald als hét grote talent. Brabants Dagblad omschreef hem als de “Nieuwe Danish Dynamite”, vanwege zijn volwassen postuur en houding die ver voorbij zijn leeftijd leken te gaan.

Biereth staat bekend als een spits die erop gebrand is doelpunten te maken, maar ook niet terugschrikt voor fysiek spel. Hij vecht voor elke bal en legt druk op de verdediging. Zelf beschrijft hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

“Ik hou ervan om in de ruimtes te lopen zoals Haaland en wat Kane doet in de combinatie met zijn ploegmaats.”

Arteta wil Biereth meenemen op de pre-season tour in de VS

Mika Biereth heeft nog één seizoen onder contract bij Arsenal en het is nog onzeker of manager Mikel Arteta plannen heeft met hem voor het komende seizoen.

De Gunners zijn niet van plan om hem deze zomer te verkopen en Arteta overweegt om hem mee te nemen op de pre-season tour in de Verenigde Staten. Het lijkt erop dat Arsenal niet geïnteresseerd is in een definitieve verkoop van de 21-jarige spits, ondanks dat hij nog geen enkele officiële wedstrijd heeft gespeeld in het Arsenal-shirt.

Yousuf Sajjad, hoofd recruitment bij Arsenal, benadrukt dat Biereth niet alleen opvalt door zijn fenomenale afwerking, maar vooral door zijn sterke persoonlijkheid. “Hij is vastberaden om te winnen, maar hij gaat nooit over de grens”, zei Sajjad.

Ondanks deze geluiden uit het Arsenal-kamp, verwacht journalist Charlie Watts in de Inside Arsenal podcast dat Biereth deze zomer toch verkocht zal worden. “Ik denk dat een vertrek het meest waarschijnlijke scenario is.”

JOUW MENING TELT:
Biereth moet de nieuwe spits van Club Brugge worden

Meest recent

'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

9
9
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

464
464
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

74
74
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

157
157
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

131
131
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

86
86
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

94
94
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

154
154
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

55
55
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

476
476
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

130
130
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

345
345
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

54
54
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

79
79
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

505
505
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

104
104
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

116
116
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

725
725
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

218
218
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

329
329
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

297
297
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

230
230
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

74
74
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

226
226
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

705
705

Meer sportnieuws