‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

door
‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. CEO Bob Madou bevestigde in de podcast MidMid dat dit een topprioriteit is.

Hoewel Brugge doorgaans transfers tussen de 5 en 10 miljoen euro doet, mag er voor deze cruciale positie meer worden uitgegeven. Mika Biereth (21, Arsenal) is een naam die hoog op het lijstje van Club Brugge staat.

De Deense spits scoorde 9 goals in 22 wedstrijden tijdens een uitleenperiode bij Sturm Graz en trok interesse van zowel de Oostenrijkse club als meerdere Championship-clubs, waaronder Sheffield Wednesday.

Biereth, die eerder werd uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell, werd door Brabants Dagblad omschreven als de "Nieuwe Danish Dynamite". Hij staat bekend om zijn scorend vermogen en fysieke spel. Zelf ziet hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

LEES OOK: Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Er mag wat meer uitgegeven worden voor nieuwe spits

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, zei Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, mag er voor de nieuwe spits wat meer worden uitgegeven.

“Maar pak mij daar niet op als we super overtuigd zijn van een speler - dat zal wellicht een nummer negen zijn”, voegde Madou eraan toe. Doorgaans bevinden spitsen en aanvallers zich bovendien steeds in het hogere prijssegment op de transfermarkt.

Biereth is een klinische afwerker en gewild op de transfermarkt

Mika Biereth (21, Arsenal) wordt genoemd als de nieuwe spits voor Club Brugge en volgens Het Laatste Nieuws staat de Deense aanvaller hoog op het lijstje van de landskampioen.

Biereth werd vorig seizoen voor een halfjaar uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij 9 goals scoorde in 22 wedstrijden.

De Oostenrijkse landskampioen en bekerwinnaar voert momenteel gesprekken met Arsenal om hem definitief over te nemen, terwijl ook verschillende Championship-clubs, zoals Sheffield Wednesday, interesse hebben.

Arsenal haalde Biereth in 2021 van Fulham, waar hij bekend stond als een klinische afwerker. In zijn laatste seizoen bij de U18 scoorde hij maar liefst 21 goals.

Danish dynamite: mix tussen Kane en Haaland

Bij Arsenal werd Mika Biereth vorig seizoen uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij een belangrijke rol speelde in het behalen van de dubbel. Eerder werd hij ook uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell.

Bij RKC werd Biereth op 19-jarige leeftijd onthaald als hét grote talent. Brabants Dagblad omschreef hem als de “Nieuwe Danish Dynamite”, vanwege zijn volwassen postuur en houding die ver voorbij zijn leeftijd leken te gaan.

Biereth staat bekend als een spits die erop gebrand is doelpunten te maken, maar ook niet terugschrikt voor fysiek spel. Hij vecht voor elke bal en legt druk op de verdediging. Zelf beschrijft hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

“Ik hou ervan om in de ruimtes te lopen zoals Haaland en wat Kane doet in de combinatie met zijn ploegmaats.”

Arteta wil Biereth meenemen op de pre-season tour in de VS

Mika Biereth heeft nog één seizoen onder contract bij Arsenal en het is nog onzeker of manager Mikel Arteta plannen heeft met hem voor het komende seizoen.

De Gunners zijn niet van plan om hem deze zomer te verkopen en Arteta overweegt om hem mee te nemen op de pre-season tour in de Verenigde Staten. Het lijkt erop dat Arsenal niet geïnteresseerd is in een definitieve verkoop van de 21-jarige spits, ondanks dat hij nog geen enkele officiële wedstrijd heeft gespeeld in het Arsenal-shirt.

Yousuf Sajjad, hoofd recruitment bij Arsenal, benadrukt dat Biereth niet alleen opvalt door zijn fenomenale afwerking, maar vooral door zijn sterke persoonlijkheid. “Hij is vastberaden om te winnen, maar hij gaat nooit over de grens”, zei Sajjad.

Ondanks deze geluiden uit het Arsenal-kamp, verwacht journalist Charlie Watts in de Inside Arsenal podcast dat Biereth deze zomer toch verkocht zal worden. “Ik denk dat een vertrek het meest waarschijnlijke scenario is.”

Biereth moet de nieuwe spits van Club Brugge worden

Meest recent

'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

17
17
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

58
58
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

196
196
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

153
153
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

282
282
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

346
346
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

96
96
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

356
356
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

34
34
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

161
161
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

161
161
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

399
399
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

105
105
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

258
258
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

272
272
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

93
93
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1976
1976
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

480
480
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

220
220
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

170
170
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

691
691
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

73
73
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

31
31
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

48
48
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

127
127

Meer sportnieuws