‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

door
‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. CEO Bob Madou bevestigde in de podcast MidMid dat dit een topprioriteit is.

Hoewel Brugge doorgaans transfers tussen de 5 en 10 miljoen euro doet, mag er voor deze cruciale positie meer worden uitgegeven. Mika Biereth (21, Arsenal) is een naam die hoog op het lijstje van Club Brugge staat.

De Deense spits scoorde 9 goals in 22 wedstrijden tijdens een uitleenperiode bij Sturm Graz en trok interesse van zowel de Oostenrijkse club als meerdere Championship-clubs, waaronder Sheffield Wednesday.

Biereth, die eerder werd uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell, werd door Brabants Dagblad omschreven als de "Nieuwe Danish Dynamite". Hij staat bekend om zijn scorend vermogen en fysieke spel. Zelf ziet hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

LEES OOK: Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Er mag wat meer uitgegeven worden voor nieuwe spits

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, zei Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, mag er voor de nieuwe spits wat meer worden uitgegeven.

“Maar pak mij daar niet op als we super overtuigd zijn van een speler - dat zal wellicht een nummer negen zijn”, voegde Madou eraan toe. Doorgaans bevinden spitsen en aanvallers zich bovendien steeds in het hogere prijssegment op de transfermarkt.

Biereth is een klinische afwerker en gewild op de transfermarkt

Mika Biereth (21, Arsenal) wordt genoemd als de nieuwe spits voor Club Brugge en volgens Het Laatste Nieuws staat de Deense aanvaller hoog op het lijstje van de landskampioen.

Biereth werd vorig seizoen voor een halfjaar uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij 9 goals scoorde in 22 wedstrijden.

De Oostenrijkse landskampioen en bekerwinnaar voert momenteel gesprekken met Arsenal om hem definitief over te nemen, terwijl ook verschillende Championship-clubs, zoals Sheffield Wednesday, interesse hebben.

Arsenal haalde Biereth in 2021 van Fulham, waar hij bekend stond als een klinische afwerker. In zijn laatste seizoen bij de U18 scoorde hij maar liefst 21 goals.

Danish dynamite: mix tussen Kane en Haaland

Bij Arsenal werd Mika Biereth vorig seizoen uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij een belangrijke rol speelde in het behalen van de dubbel. Eerder werd hij ook uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell.

Bij RKC werd Biereth op 19-jarige leeftijd onthaald als hét grote talent. Brabants Dagblad omschreef hem als de “Nieuwe Danish Dynamite”, vanwege zijn volwassen postuur en houding die ver voorbij zijn leeftijd leken te gaan.

Biereth staat bekend als een spits die erop gebrand is doelpunten te maken, maar ook niet terugschrikt voor fysiek spel. Hij vecht voor elke bal en legt druk op de verdediging. Zelf beschrijft hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

“Ik hou ervan om in de ruimtes te lopen zoals Haaland en wat Kane doet in de combinatie met zijn ploegmaats.”

Arteta wil Biereth meenemen op de pre-season tour in de VS

Mika Biereth heeft nog één seizoen onder contract bij Arsenal en het is nog onzeker of manager Mikel Arteta plannen heeft met hem voor het komende seizoen.

De Gunners zijn niet van plan om hem deze zomer te verkopen en Arteta overweegt om hem mee te nemen op de pre-season tour in de Verenigde Staten. Het lijkt erop dat Arsenal niet geïnteresseerd is in een definitieve verkoop van de 21-jarige spits, ondanks dat hij nog geen enkele officiële wedstrijd heeft gespeeld in het Arsenal-shirt.

Yousuf Sajjad, hoofd recruitment bij Arsenal, benadrukt dat Biereth niet alleen opvalt door zijn fenomenale afwerking, maar vooral door zijn sterke persoonlijkheid. “Hij is vastberaden om te winnen, maar hij gaat nooit over de grens”, zei Sajjad.

Ondanks deze geluiden uit het Arsenal-kamp, verwacht journalist Charlie Watts in de Inside Arsenal podcast dat Biereth deze zomer toch verkocht zal worden. “Ik denk dat een vertrek het meest waarschijnlijke scenario is.”

Biereth moet de nieuwe spits van Club Brugge worden

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

21
21
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

39
39
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

21
21
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

148
148
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

257
257
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

32
32
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

130
130
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

308
308
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

354
354
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

182
182
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

600
600
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

398
398
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

117
117
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

437
437
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

672
672
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

332
332
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

186
186
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

554
554
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

545
545

Meer sportnieuws