‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

door
‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. CEO Bob Madou bevestigde in de podcast MidMid dat dit een topprioriteit is.

Hoewel Brugge doorgaans transfers tussen de 5 en 10 miljoen euro doet, mag er voor deze cruciale positie meer worden uitgegeven. Mika Biereth (21, Arsenal) is een naam die hoog op het lijstje van Club Brugge staat.

De Deense spits scoorde 9 goals in 22 wedstrijden tijdens een uitleenperiode bij Sturm Graz en trok interesse van zowel de Oostenrijkse club als meerdere Championship-clubs, waaronder Sheffield Wednesday.

Biereth, die eerder werd uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell, werd door Brabants Dagblad omschreven als de "Nieuwe Danish Dynamite". Hij staat bekend om zijn scorend vermogen en fysieke spel. Zelf ziet hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

LEES OOK: Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Er mag wat meer uitgegeven worden voor nieuwe spits

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, zei Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, mag er voor de nieuwe spits wat meer worden uitgegeven.

“Maar pak mij daar niet op als we super overtuigd zijn van een speler - dat zal wellicht een nummer negen zijn”, voegde Madou eraan toe. Doorgaans bevinden spitsen en aanvallers zich bovendien steeds in het hogere prijssegment op de transfermarkt.

Biereth is een klinische afwerker en gewild op de transfermarkt

Mika Biereth (21, Arsenal) wordt genoemd als de nieuwe spits voor Club Brugge en volgens Het Laatste Nieuws staat de Deense aanvaller hoog op het lijstje van de landskampioen.

Biereth werd vorig seizoen voor een halfjaar uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij 9 goals scoorde in 22 wedstrijden.

De Oostenrijkse landskampioen en bekerwinnaar voert momenteel gesprekken met Arsenal om hem definitief over te nemen, terwijl ook verschillende Championship-clubs, zoals Sheffield Wednesday, interesse hebben.

Arsenal haalde Biereth in 2021 van Fulham, waar hij bekend stond als een klinische afwerker. In zijn laatste seizoen bij de U18 scoorde hij maar liefst 21 goals.

Danish dynamite: mix tussen Kane en Haaland

Bij Arsenal werd Mika Biereth vorig seizoen uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij een belangrijke rol speelde in het behalen van de dubbel. Eerder werd hij ook uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell.

Bij RKC werd Biereth op 19-jarige leeftijd onthaald als hét grote talent. Brabants Dagblad omschreef hem als de “Nieuwe Danish Dynamite”, vanwege zijn volwassen postuur en houding die ver voorbij zijn leeftijd leken te gaan.

Biereth staat bekend als een spits die erop gebrand is doelpunten te maken, maar ook niet terugschrikt voor fysiek spel. Hij vecht voor elke bal en legt druk op de verdediging. Zelf beschrijft hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

“Ik hou ervan om in de ruimtes te lopen zoals Haaland en wat Kane doet in de combinatie met zijn ploegmaats.”

Arteta wil Biereth meenemen op de pre-season tour in de VS

Mika Biereth heeft nog één seizoen onder contract bij Arsenal en het is nog onzeker of manager Mikel Arteta plannen heeft met hem voor het komende seizoen.

De Gunners zijn niet van plan om hem deze zomer te verkopen en Arteta overweegt om hem mee te nemen op de pre-season tour in de Verenigde Staten. Het lijkt erop dat Arsenal niet geïnteresseerd is in een definitieve verkoop van de 21-jarige spits, ondanks dat hij nog geen enkele officiële wedstrijd heeft gespeeld in het Arsenal-shirt.

Yousuf Sajjad, hoofd recruitment bij Arsenal, benadrukt dat Biereth niet alleen opvalt door zijn fenomenale afwerking, maar vooral door zijn sterke persoonlijkheid. “Hij is vastberaden om te winnen, maar hij gaat nooit over de grens”, zei Sajjad.

Ondanks deze geluiden uit het Arsenal-kamp, verwacht journalist Charlie Watts in de Inside Arsenal podcast dat Biereth deze zomer toch verkocht zal worden. “Ik denk dat een vertrek het meest waarschijnlijke scenario is.”

Biereth moet de nieuwe spits van Club Brugge worden

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

24
24
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

111
111
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

51
51
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

67
67
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

225
225
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

143
143
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

191
191
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

384
384
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

214
214
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

556
556
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

111
111
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

35
35
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

213
213
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

210
210
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

143
143
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

192
192
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

152
152
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

390
390
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

274
274

Meer sportnieuws