‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

1502
‘Danish dynamite voor Club: mix tussen Kane en Haaland’

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. CEO Bob Madou bevestigde in de podcast MidMid dat dit een topprioriteit is.

Hoewel Brugge doorgaans transfers tussen de 5 en 10 miljoen euro doet, mag er voor deze cruciale positie meer worden uitgegeven. Mika Biereth (21, Arsenal) is een naam die hoog op het lijstje van Club Brugge staat.

De Deense spits scoorde 9 goals in 22 wedstrijden tijdens een uitleenperiode bij Sturm Graz en trok interesse van zowel de Oostenrijkse club als meerdere Championship-clubs, waaronder Sheffield Wednesday.

Biereth, die eerder werd uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell, werd door Brabants Dagblad omschreven als de "Nieuwe Danish Dynamite". Hij staat bekend om zijn scorend vermogen en fysieke spel. Zelf ziet hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

LEES OOK: Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

Er mag wat meer uitgegeven worden voor nieuwe spits

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC, moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, zei Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, mag er voor de nieuwe spits wat meer worden uitgegeven.

“Maar pak mij daar niet op als we super overtuigd zijn van een speler - dat zal wellicht een nummer negen zijn”, voegde Madou eraan toe. Doorgaans bevinden spitsen en aanvallers zich bovendien steeds in het hogere prijssegment op de transfermarkt.

Biereth is een klinische afwerker en gewild op de transfermarkt

Mika Biereth (21, Arsenal) wordt genoemd als de nieuwe spits voor Club Brugge en volgens Het Laatste Nieuws staat de Deense aanvaller hoog op het lijstje van de landskampioen.

Biereth werd vorig seizoen voor een halfjaar uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij 9 goals scoorde in 22 wedstrijden.

De Oostenrijkse landskampioen en bekerwinnaar voert momenteel gesprekken met Arsenal om hem definitief over te nemen, terwijl ook verschillende Championship-clubs, zoals Sheffield Wednesday, interesse hebben.

Arsenal haalde Biereth in 2021 van Fulham, waar hij bekend stond als een klinische afwerker. In zijn laatste seizoen bij de U18 scoorde hij maar liefst 21 goals.

Danish dynamite: mix tussen Kane en Haaland

Bij Arsenal werd Mika Biereth vorig seizoen uitgeleend aan Sturm Graz, waar hij een belangrijke rol speelde in het behalen van de dubbel. Eerder werd hij ook uitgeleend aan RKC Waalwijk en Motherwell.

Bij RKC werd Biereth op 19-jarige leeftijd onthaald als hét grote talent. Brabants Dagblad omschreef hem als de “Nieuwe Danish Dynamite”, vanwege zijn volwassen postuur en houding die ver voorbij zijn leeftijd leken te gaan.

Biereth staat bekend als een spits die erop gebrand is doelpunten te maken, maar ook niet terugschrikt voor fysiek spel. Hij vecht voor elke bal en legt druk op de verdediging. Zelf beschrijft hij zich als een mix tussen Harry Kane en Erling Haaland.

“Ik hou ervan om in de ruimtes te lopen zoals Haaland en wat Kane doet in de combinatie met zijn ploegmaats.”

Arteta wil Biereth meenemen op de pre-season tour in de VS

Mika Biereth heeft nog één seizoen onder contract bij Arsenal en het is nog onzeker of manager Mikel Arteta plannen heeft met hem voor het komende seizoen.

De Gunners zijn niet van plan om hem deze zomer te verkopen en Arteta overweegt om hem mee te nemen op de pre-season tour in de Verenigde Staten. Het lijkt erop dat Arsenal niet geïnteresseerd is in een definitieve verkoop van de 21-jarige spits, ondanks dat hij nog geen enkele officiële wedstrijd heeft gespeeld in het Arsenal-shirt.

Yousuf Sajjad, hoofd recruitment bij Arsenal, benadrukt dat Biereth niet alleen opvalt door zijn fenomenale afwerking, maar vooral door zijn sterke persoonlijkheid. “Hij is vastberaden om te winnen, maar hij gaat nooit over de grens”, zei Sajjad.

Ondanks deze geluiden uit het Arsenal-kamp, verwacht journalist Charlie Watts in de Inside Arsenal podcast dat Biereth deze zomer toch verkocht zal worden. “Ik denk dat een vertrek het meest waarschijnlijke scenario is.”

Biereth moet de nieuwe spits van Club Brugge worden

Meest recent

Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

31
31
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

58
58
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

149
149
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

211
211
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

117
117
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

259
259
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

378
378
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

439
439
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

595
595
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

71
71
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

430
430
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

61
61
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

40
40
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

193
193
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

327
327
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

69
69
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

65
65
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

210
210
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

246
246
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

243
243
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1330
1330
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

137
137
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

54
54
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

362
362
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

101
101

Meer sportnieuws