Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

door
Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

De start van het EK nadert met rasse schreden, want vrijdag staat al de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland op het programma. De Rode Duivels beginnen drie dagen later aan hun toernooi tegen Slowakije en treffen daarna in de groepsfase nog Oekraïne en Roemenië.

De verwachting is dat de Belgen toch op zijn minst de groepsfase zouden moeten overleven. Daarna valt het af te wachten hoe ver ze zullen raken, want in de knock-outfase zal veel afhangen van de loting. In de kwartfinales wacht mogelijk al een eerste topper met favoriet Frankrijk.

LEES OOK: Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

Ceferin ziet Duitsland als topfavoriet

Les Bleus gelden samen met Engeland als de absolute topfavoriet, maar UEFA-voorzitter Aleksandar Ceferin ziet het verrassend anders. "Duitsland is mijn ultieme favoriet", laat hij immers weten. "Ze hebben de voorbije jaren niet zo goed gepresteerd, maar ze hebben een goede ploeg. En na de zeges tegen Frankrijk en Nederland in maart is de sfeer er fel verbeterd."

Pas daarna plaatst Ceferin Frankrijk, Engeland en ook nog Portugal. "Onderschat Spanje ook nooit", voegt hij er nog aan toe. "Op de tweede rij volgen dan Kroatië, België, Nederland en misschien ook Denemarken."

Rode Duivels zijn outsider

De Duivels worden dus ingeschat als een outsider voor de eindzege. Ze zullen daarvoor wel beter moeten doen dan op de vorige toernooien, toen de 'gouden generatie' telkens teleurstelde. Zowel in 2016 als in 2021 werden de kwartfinales het eindstation na nederlagen tegen respectievelijk Wales en Italië.

Voor deze kern wordt het EK echter grotendeels een volledig nieuwe ervaring. Slechts een handvol spelers van drie jaar geleden blijven nog over en bondscoach Domenico Tedesco haalde het voorbije anderhalf jaar heel wat jonge spelers bij de groep. Het wordt dus uitkijken wat dat zal geven.

Kunnen de Rode Duivels Europees kampioen worden?

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

10
10
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

57
57
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

113
113
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

192
192
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

67
67
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

61
61
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

342
342
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

90
90
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

120
120
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

283
283
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

211
211
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

199
199
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

201
201
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

70
70
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

101
101
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

169
169
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

129
129
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

565
565
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

334
334
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

75
75
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

382
382
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

510
510

Meer sportnieuws