Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

84 stemmen
Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

De start van het EK nadert met rasse schreden, want vrijdag staat al de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland op het programma. De Rode Duivels beginnen drie dagen later aan hun toernooi tegen Slowakije en treffen daarna in de groepsfase nog Oekraïne en Roemenië.

De verwachting is dat de Belgen toch op zijn minst de groepsfase zouden moeten overleven. Daarna valt het af te wachten hoe ver ze zullen raken, want in de knock-outfase zal veel afhangen van de loting. In de kwartfinales wacht mogelijk al een eerste topper met favoriet Frankrijk.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Ceferin ziet Duitsland als topfavoriet

Les Bleus gelden samen met Engeland als de absolute topfavoriet, maar UEFA-voorzitter Aleksandar Ceferin ziet het verrassend anders. "Duitsland is mijn ultieme favoriet", laat hij immers weten. "Ze hebben de voorbije jaren niet zo goed gepresteerd, maar ze hebben een goede ploeg. En na de zeges tegen Frankrijk en Nederland in maart is de sfeer er fel verbeterd."

Pas daarna plaatst Ceferin Frankrijk, Engeland en ook nog Portugal. "Onderschat Spanje ook nooit", voegt hij er nog aan toe. "Op de tweede rij volgen dan Kroatië, België, Nederland en misschien ook Denemarken."

Rode Duivels zijn outsider

De Duivels worden dus ingeschat als een outsider voor de eindzege. Ze zullen daarvoor wel beter moeten doen dan op de vorige toernooien, toen de 'gouden generatie' telkens teleurstelde. Zowel in 2016 als in 2021 werden de kwartfinales het eindstation na nederlagen tegen respectievelijk Wales en Italië.

Voor deze kern wordt het EK echter grotendeels een volledig nieuwe ervaring. Slechts een handvol spelers van drie jaar geleden blijven nog over en bondscoach Domenico Tedesco haalde het voorbije anderhalf jaar heel wat jonge spelers bij de groep. Het wordt dus uitkijken wat dat zal geven.

Kunnen de Rode Duivels Europees kampioen worden?

Meest recent

Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

82
82
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

134
134
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

164
164
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

262
262
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

270
270
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

224
224
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

116
116
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

334
334
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

230
230
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

128
128
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

101
101
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

139
139
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

178
178
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

128
128
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

94
94
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

451
451
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

111
111
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

299
299
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

165
165
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

398
398
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

242
242
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

178
178
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

470
470

Meer sportnieuws