Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

door
Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

De start van het EK nadert met rasse schreden, want vrijdag staat al de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland op het programma. De Rode Duivels beginnen drie dagen later aan hun toernooi tegen Slowakije en treffen daarna in de groepsfase nog Oekraïne en Roemenië.

De verwachting is dat de Belgen toch op zijn minst de groepsfase zouden moeten overleven. Daarna valt het af te wachten hoe ver ze zullen raken, want in de knock-outfase zal veel afhangen van de loting. In de kwartfinales wacht mogelijk al een eerste topper met favoriet Frankrijk.

LEES OOK: Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

Ceferin ziet Duitsland als topfavoriet

Les Bleus gelden samen met Engeland als de absolute topfavoriet, maar UEFA-voorzitter Aleksandar Ceferin ziet het verrassend anders. "Duitsland is mijn ultieme favoriet", laat hij immers weten. "Ze hebben de voorbije jaren niet zo goed gepresteerd, maar ze hebben een goede ploeg. En na de zeges tegen Frankrijk en Nederland in maart is de sfeer er fel verbeterd."

Pas daarna plaatst Ceferin Frankrijk, Engeland en ook nog Portugal. "Onderschat Spanje ook nooit", voegt hij er nog aan toe. "Op de tweede rij volgen dan Kroatië, België, Nederland en misschien ook Denemarken."

Rode Duivels zijn outsider

De Duivels worden dus ingeschat als een outsider voor de eindzege. Ze zullen daarvoor wel beter moeten doen dan op de vorige toernooien, toen de 'gouden generatie' telkens teleurstelde. Zowel in 2016 als in 2021 werden de kwartfinales het eindstation na nederlagen tegen respectievelijk Wales en Italië.

Voor deze kern wordt het EK echter grotendeels een volledig nieuwe ervaring. Slechts een handvol spelers van drie jaar geleden blijven nog over en bondscoach Domenico Tedesco haalde het voorbije anderhalf jaar heel wat jonge spelers bij de groep. Het wordt dus uitkijken wat dat zal geven.

Kunnen de Rode Duivels Europees kampioen worden?

Meest recent

"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

0
0
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

11
11
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

18
18
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

150
150
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

93
93
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

92
92
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

76
76
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

191
191
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

122
122
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

163
163
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

474
474
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

155
155
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

99
99
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

306
306
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

379
379
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

283
283
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

272
272
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

170
170
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64

Meer sportnieuws