Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

door
Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

De start van het EK nadert met rasse schreden, want vrijdag staat al de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland op het programma. De Rode Duivels beginnen drie dagen later aan hun toernooi tegen Slowakije en treffen daarna in de groepsfase nog Oekraïne en Roemenië.

De verwachting is dat de Belgen toch op zijn minst de groepsfase zouden moeten overleven. Daarna valt het af te wachten hoe ver ze zullen raken, want in de knock-outfase zal veel afhangen van de loting. In de kwartfinales wacht mogelijk al een eerste topper met favoriet Frankrijk.

LEES OOK: Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Ceferin ziet Duitsland als topfavoriet

Les Bleus gelden samen met Engeland als de absolute topfavoriet, maar UEFA-voorzitter Aleksandar Ceferin ziet het verrassend anders. "Duitsland is mijn ultieme favoriet", laat hij immers weten. "Ze hebben de voorbije jaren niet zo goed gepresteerd, maar ze hebben een goede ploeg. En na de zeges tegen Frankrijk en Nederland in maart is de sfeer er fel verbeterd."

Pas daarna plaatst Ceferin Frankrijk, Engeland en ook nog Portugal. "Onderschat Spanje ook nooit", voegt hij er nog aan toe. "Op de tweede rij volgen dan Kroatië, België, Nederland en misschien ook Denemarken."

Rode Duivels zijn outsider

De Duivels worden dus ingeschat als een outsider voor de eindzege. Ze zullen daarvoor wel beter moeten doen dan op de vorige toernooien, toen de 'gouden generatie' telkens teleurstelde. Zowel in 2016 als in 2021 werden de kwartfinales het eindstation na nederlagen tegen respectievelijk Wales en Italië.

Voor deze kern wordt het EK echter grotendeels een volledig nieuwe ervaring. Slechts een handvol spelers van drie jaar geleden blijven nog over en bondscoach Domenico Tedesco haalde het voorbije anderhalf jaar heel wat jonge spelers bij de groep. Het wordt dus uitkijken wat dat zal geven.

Kunnen de Rode Duivels Europees kampioen worden?

Meest recent

Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

8
8
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

102
102
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

64
64
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

75
75
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

122
122
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

127
127
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

93
93
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

245
245
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

111
111
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

514
514
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

168
168
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

384
384
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

214
214
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

97
97
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

145
145
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

288
288
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

202
202
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

335
335
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

258
258
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

55
55
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

99
99
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

149
149
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

118
118
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

347
347
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

335
335

Meer sportnieuws