Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

door
Ceferin schat EK-kansen Duivels in en ziet één topfavoriet

De start van het EK nadert met rasse schreden, want vrijdag staat al de openingsmatch tussen gastland Duitsland en Schotland op het programma. De Rode Duivels beginnen drie dagen later aan hun toernooi tegen Slowakije en treffen daarna in de groepsfase nog Oekraïne en Roemenië.

De verwachting is dat de Belgen toch op zijn minst de groepsfase zouden moeten overleven. Daarna valt het af te wachten hoe ver ze zullen raken, want in de knock-outfase zal veel afhangen van de loting. In de kwartfinales wacht mogelijk al een eerste topper met favoriet Frankrijk.

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Ceferin ziet Duitsland als topfavoriet

Les Bleus gelden samen met Engeland als de absolute topfavoriet, maar UEFA-voorzitter Aleksandar Ceferin ziet het verrassend anders. "Duitsland is mijn ultieme favoriet", laat hij immers weten. "Ze hebben de voorbije jaren niet zo goed gepresteerd, maar ze hebben een goede ploeg. En na de zeges tegen Frankrijk en Nederland in maart is de sfeer er fel verbeterd."

Pas daarna plaatst Ceferin Frankrijk, Engeland en ook nog Portugal. "Onderschat Spanje ook nooit", voegt hij er nog aan toe. "Op de tweede rij volgen dan Kroatië, België, Nederland en misschien ook Denemarken."

Rode Duivels zijn outsider

De Duivels worden dus ingeschat als een outsider voor de eindzege. Ze zullen daarvoor wel beter moeten doen dan op de vorige toernooien, toen de 'gouden generatie' telkens teleurstelde. Zowel in 2016 als in 2021 werden de kwartfinales het eindstation na nederlagen tegen respectievelijk Wales en Italië.

Voor deze kern wordt het EK echter grotendeels een volledig nieuwe ervaring. Slechts een handvol spelers van drie jaar geleden blijven nog over en bondscoach Domenico Tedesco haalde het voorbije anderhalf jaar heel wat jonge spelers bij de groep. Het wordt dus uitkijken wat dat zal geven.

Kunnen de Rode Duivels Europees kampioen worden?

Meest recent

AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

20
20
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

320
320
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

547
547
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

12
12
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

724
724
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

116
116
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

96
96
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

63
63
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

121
121
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

159
159
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

53
53
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

300
300
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

42
42
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

148
148
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

269
269
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

135
135
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

150
150
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

261
261
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

98
98
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

455
455
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

334
334
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

671
671
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

129
129
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

356
356

Meer sportnieuws