Tedesco stuurt keihard signaal na blessure Meunier

207 stemmen
Tedesco stuurt keihard signaal na blessure Meunier

De Rode Duivels zwaaiden zaterdagavond hun fans uit met een ruime zege tegen Luxemburg, dat met 3-0 voor de bijl ging. Toch heersten er na de laatste wedstrijd voor het EK vooral zorgen. Al vroeg in de partij viel Thomas Meunier geblesseerd uit en dat stelt bondscoach Domenico Tedesco voor een probleem.

Tedesco gaf na de wedstrijd snel aan dat hij weinig hoop koesterde dat de rechtsachter fit zou raken voor het EK en de KBVB maakte zondag ook bekend dat Meunier woensdag niet met de rest van de selectie zal afreizen naar Duitsland. Omdat ook Vertonghen en Theate nog niet fit zijn, telt de selectie momenteel slechts vijf fitte verdedigers: Castagne, Faes, Witsel, Debast en De Cuyper.

LEES OOK: Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Weinig opties om Meunier te vervangen

En dus stelt zich de vraag of er een vervanger opgeroepen moet worden. De voorbije dagen werden al verschillende namen naar voor geschoven, zoals Alexis Saelemaekers, Hugo Siquet, Alessio Castro-Montes, Kyriani Sabbe of Koni De Winter. Maar Tedesco liet zelf al uitschijnen dat hij er eerder naar neigt om geen extra speler bij de selectie te halen.

Daarin ziet Alexandre Teklak een stevig signaal in van de bondscoach. "Het moet zijn dat hij vertrouwen heeft in een terugkeer van Theate. De andere vaststelling is dat er niet veel opties zijn", aldus de analist in La Dernière Heure. "Keita en Engels trainden mee, maar hebben niet het juiste profiel. Gelooft Tedesco wel in Deman?"

Tedesco twijfelt over meerwaarde van vervangers

"Castro-Montes is ook een delicate keuze, want hij werd nog nooit opgeroepen. Je gaat er geen speler bijnemen om de hoop te vullen, maar omdat je denkt dat hij iets kan bijbrengen. Als de bondscoach nog niet beslist heeft, moet het zijn dat hij daar twijfels bij heeft", besluit Teklak.

Dat sluit alvast aan bij de woorden van Tedesco toen hij zijn selectie bekend maakte. De terugkeer van Axel Witsel en de beslissing om slechts 25 spelers te selecteren schreef hij toen toe aan het feit dat een aantal jongeren hem niet overtuigd hadden. Daarmee leek hij vooral te doelen op De Winter, die er in maart nog bijgeweest was tegen Ierland en Engeland.

Vind je dat één van die opties een meerwaarde kan zijn voor de selectie?

Meest recent

Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

1
1
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

419
419
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

7
7
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

15
15
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

36
36
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

183
183
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

84
84
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

108
108
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

43
43
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

64
64
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

50
50
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

201
201
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

110
110
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

276
276
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

319
319
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

248
248

Meer sportnieuws