Tedesco stuurt keihard signaal na blessure Meunier

207 stemmen
Tedesco stuurt keihard signaal na blessure Meunier

De Rode Duivels zwaaiden zaterdagavond hun fans uit met een ruime zege tegen Luxemburg, dat met 3-0 voor de bijl ging. Toch heersten er na de laatste wedstrijd voor het EK vooral zorgen. Al vroeg in de partij viel Thomas Meunier geblesseerd uit en dat stelt bondscoach Domenico Tedesco voor een probleem.

Tedesco gaf na de wedstrijd snel aan dat hij weinig hoop koesterde dat de rechtsachter fit zou raken voor het EK en de KBVB maakte zondag ook bekend dat Meunier woensdag niet met de rest van de selectie zal afreizen naar Duitsland. Omdat ook Vertonghen en Theate nog niet fit zijn, telt de selectie momenteel slechts vijf fitte verdedigers: Castagne, Faes, Witsel, Debast en De Cuyper.

LEES OOK: Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Weinig opties om Meunier te vervangen

En dus stelt zich de vraag of er een vervanger opgeroepen moet worden. De voorbije dagen werden al verschillende namen naar voor geschoven, zoals Alexis Saelemaekers, Hugo Siquet, Alessio Castro-Montes, Kyriani Sabbe of Koni De Winter. Maar Tedesco liet zelf al uitschijnen dat hij er eerder naar neigt om geen extra speler bij de selectie te halen.

Daarin ziet Alexandre Teklak een stevig signaal in van de bondscoach. "Het moet zijn dat hij vertrouwen heeft in een terugkeer van Theate. De andere vaststelling is dat er niet veel opties zijn", aldus de analist in La Dernière Heure. "Keita en Engels trainden mee, maar hebben niet het juiste profiel. Gelooft Tedesco wel in Deman?"

Tedesco twijfelt over meerwaarde van vervangers

"Castro-Montes is ook een delicate keuze, want hij werd nog nooit opgeroepen. Je gaat er geen speler bijnemen om de hoop te vullen, maar omdat je denkt dat hij iets kan bijbrengen. Als de bondscoach nog niet beslist heeft, moet het zijn dat hij daar twijfels bij heeft", besluit Teklak.

Dat sluit alvast aan bij de woorden van Tedesco toen hij zijn selectie bekend maakte. De terugkeer van Axel Witsel en de beslissing om slechts 25 spelers te selecteren schreef hij toen toe aan het feit dat een aantal jongeren hem niet overtuigd hadden. Daarmee leek hij vooral te doelen op De Winter, die er in maart nog bijgeweest was tegen Ierland en Engeland.

Vind je dat één van die opties een meerwaarde kan zijn voor de selectie?

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

52
52
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

3
3
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

388
388
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

330
330
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

218
218
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

286
286
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

81
81
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

258
258
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102

Meer sportnieuws