TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt er deze zomer heel wat beweging verwacht. Zo blijft het goed mogelijk dat Antonio Nusa een lucratieve transfer zal maken. Het Noorse goudhaantje werd de voorbije weken alweer aan verschillende clubs gelinkt en nu zou een opmerkelijke kandidaat zich melden. Fenerbahçe, dat onlangs José Mourinho als trainer aanstelde, zou namelijk een bod voorbereiden.

Daarnaast mogen ook nog de nodige overbodige spelers het Jan Breydelstadion verlaten. Shion Homma en Dedryck Boyata mogen vertrekken, aangezien zij niet meteen in de sportieve plannen voorkomen. Daarnaast zou Club ook definitief afwillen van de terugkerende huurlingen Roman Yaremchuk, Faitout Maouassa en Kamal Sowah.

Het zou goed kunnen dat Madi Monamay komend seizoen terugkeert naar België. Het 18-jarige toptalent was de voorbije seizoenen aan de slag bij Bayer Leverkusen, maar daar lijkt hij in de zomer te gaan vertrekken. Hij zou al voorstellen op zak hebben van verschillende topclubs uit ons land, maar ook PSV aast op de jonge verdediger.

Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe coach voor RSCA Futures. Het had daarvoor zijn zinnen gezet op Edward Still, maar die lijkt niet te gaan komen. De 33-jarige, die ook een voorstel van Zulte Waregem op zak had, zou er volgens Franse bronnen voor kiezen om assistent van zijn broer Will Still te worden bij het Franse RC Lens.

Ondertussen blijft het ook wachten op de nodige zomertransfers bij Paars-Wit. CEO Sports Jesper Fredberg gaf in een gesprek met de supporters alvast de plannen prijs. Het is de bedoeling dat er in de zomer een vijftal aanwinsten bijkomen. Daarbij zitten al zeker twee centrale verdedigers, een offensieve middenvelder en een flankaanvaller, die de langdurige afwezigheid van Thorgan Hazard moet opvangen. Daarnaast willen ze ook Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni aan boord houden.

KRC Genk heeft zijn eerste zomeraanwinst wel al beet. Zoals verwacht komt in het spoor van Thorsten Fink ook Jarne Steuckers over van STVV. De 22-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor vier seizoenen en zou Genk door een afkoopsom in zijn contract amper 800.000 euro gekost hebben.

Buitenland

Manchester City maakt volop werk van zijn toekomst en daar horen ook de nodige contractverlengingen bij. Zo zouden ze de overeenkomst van Erling Haaland willen openbreken, maar ook die van Phil Foden. De 24-jarige middenvelder ontplofte afgelopen seizoen helemaal en werd verkozen tot Speler van het Jaar in Engeland. City wil hem dan ook belonen met een weekloon van 440.000 euro, waarmee Foden de best betaalde Engelse voetballer ooit zou kunnen worden.

City lijkt daarentegen wel afscheid te nemen van Sergio Gomez. De linksachter werd twee jaar geleden weggeplukt bij Anderlecht, maar kon zich nooit doorzetten. De Spanjaard lijkt nu terug te keren naar zijn thuisland, want Real Sociedad zou volop werk maken van zijn komst.

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Kylian Mbappé, maar de honger van de Koninklijke is nog niet gestild. De volgende Galactico voor de zomer van 2025 zou namelijk al gepland staan. Dan zou Real willen proberen om Florian Wirtz binnen te halen. De 21-jarige Duitser is het absolute goudhaantje van Bayer Leverkusen en moet dan ook 150 miljoen euro kosten.

Zou Fenerbahçe een stap vooruit zijn voor Nusa?

Meest recent

Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

3
3
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

23
23
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

46
46
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

32
32
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

168
168
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

105
105
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

133
133
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

87
87
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

115
115
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

164
164
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

47
47
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

805
805
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

68
68
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

78
78
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

351
351
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

91
91
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

380
380
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

391
391
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

66
66
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

197
197
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

156
156
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

90
90
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

282
282
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

58
58

Meer sportnieuws