TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt er deze zomer heel wat beweging verwacht. Zo blijft het goed mogelijk dat Antonio Nusa een lucratieve transfer zal maken. Het Noorse goudhaantje werd de voorbije weken alweer aan verschillende clubs gelinkt en nu zou een opmerkelijke kandidaat zich melden. Fenerbahçe, dat onlangs José Mourinho als trainer aanstelde, zou namelijk een bod voorbereiden.

Daarnaast mogen ook nog de nodige overbodige spelers het Jan Breydelstadion verlaten. Shion Homma en Dedryck Boyata mogen vertrekken, aangezien zij niet meteen in de sportieve plannen voorkomen. Daarnaast zou Club ook definitief afwillen van de terugkerende huurlingen Roman Yaremchuk, Faitout Maouassa en Kamal Sowah.

Het zou goed kunnen dat Madi Monamay komend seizoen terugkeert naar België. Het 18-jarige toptalent was de voorbije seizoenen aan de slag bij Bayer Leverkusen, maar daar lijkt hij in de zomer te gaan vertrekken. Hij zou al voorstellen op zak hebben van verschillende topclubs uit ons land, maar ook PSV aast op de jonge verdediger.

Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe coach voor RSCA Futures. Het had daarvoor zijn zinnen gezet op Edward Still, maar die lijkt niet te gaan komen. De 33-jarige, die ook een voorstel van Zulte Waregem op zak had, zou er volgens Franse bronnen voor kiezen om assistent van zijn broer Will Still te worden bij het Franse RC Lens.

Ondertussen blijft het ook wachten op de nodige zomertransfers bij Paars-Wit. CEO Sports Jesper Fredberg gaf in een gesprek met de supporters alvast de plannen prijs. Het is de bedoeling dat er in de zomer een vijftal aanwinsten bijkomen. Daarbij zitten al zeker twee centrale verdedigers, een offensieve middenvelder en een flankaanvaller, die de langdurige afwezigheid van Thorgan Hazard moet opvangen. Daarnaast willen ze ook Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni aan boord houden.

KRC Genk heeft zijn eerste zomeraanwinst wel al beet. Zoals verwacht komt in het spoor van Thorsten Fink ook Jarne Steuckers over van STVV. De 22-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor vier seizoenen en zou Genk door een afkoopsom in zijn contract amper 800.000 euro gekost hebben.

Buitenland

Manchester City maakt volop werk van zijn toekomst en daar horen ook de nodige contractverlengingen bij. Zo zouden ze de overeenkomst van Erling Haaland willen openbreken, maar ook die van Phil Foden. De 24-jarige middenvelder ontplofte afgelopen seizoen helemaal en werd verkozen tot Speler van het Jaar in Engeland. City wil hem dan ook belonen met een weekloon van 440.000 euro, waarmee Foden de best betaalde Engelse voetballer ooit zou kunnen worden.

City lijkt daarentegen wel afscheid te nemen van Sergio Gomez. De linksachter werd twee jaar geleden weggeplukt bij Anderlecht, maar kon zich nooit doorzetten. De Spanjaard lijkt nu terug te keren naar zijn thuisland, want Real Sociedad zou volop werk maken van zijn komst.

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Kylian Mbappé, maar de honger van de Koninklijke is nog niet gestild. De volgende Galactico voor de zomer van 2025 zou namelijk al gepland staan. Dan zou Real willen proberen om Florian Wirtz binnen te halen. De 21-jarige Duitser is het absolute goudhaantje van Bayer Leverkusen en moet dan ook 150 miljoen euro kosten.

Zou Fenerbahçe een stap vooruit zijn voor Nusa?

Meest recent

'Dit talent moet Anderlecht opnieuw doen dromen'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

3
3
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

48
48
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

14
14
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

25
25
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

22
22
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

207
207
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

119
119
Gouden Schoen-race plots weer helemaal open

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

172
172
'Zware klap voor Hayen bij eerste ingreep'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

200
200
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

286
286
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

165
165
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

42
42
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

162
162
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

437
437
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

188
188
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

201
201
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

68
68
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

180
180
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

233
233
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

649
649
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

250
250
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

490
490
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

452
452
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

91
91

Meer sportnieuws