TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt er deze zomer heel wat beweging verwacht. Zo blijft het goed mogelijk dat Antonio Nusa een lucratieve transfer zal maken. Het Noorse goudhaantje werd de voorbije weken alweer aan verschillende clubs gelinkt en nu zou een opmerkelijke kandidaat zich melden. Fenerbahçe, dat onlangs José Mourinho als trainer aanstelde, zou namelijk een bod voorbereiden.

Daarnaast mogen ook nog de nodige overbodige spelers het Jan Breydelstadion verlaten. Shion Homma en Dedryck Boyata mogen vertrekken, aangezien zij niet meteen in de sportieve plannen voorkomen. Daarnaast zou Club ook definitief afwillen van de terugkerende huurlingen Roman Yaremchuk, Faitout Maouassa en Kamal Sowah.

Het zou goed kunnen dat Madi Monamay komend seizoen terugkeert naar België. Het 18-jarige toptalent was de voorbije seizoenen aan de slag bij Bayer Leverkusen, maar daar lijkt hij in de zomer te gaan vertrekken. Hij zou al voorstellen op zak hebben van verschillende topclubs uit ons land, maar ook PSV aast op de jonge verdediger.

Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe coach voor RSCA Futures. Het had daarvoor zijn zinnen gezet op Edward Still, maar die lijkt niet te gaan komen. De 33-jarige, die ook een voorstel van Zulte Waregem op zak had, zou er volgens Franse bronnen voor kiezen om assistent van zijn broer Will Still te worden bij het Franse RC Lens.

Ondertussen blijft het ook wachten op de nodige zomertransfers bij Paars-Wit. CEO Sports Jesper Fredberg gaf in een gesprek met de supporters alvast de plannen prijs. Het is de bedoeling dat er in de zomer een vijftal aanwinsten bijkomen. Daarbij zitten al zeker twee centrale verdedigers, een offensieve middenvelder en een flankaanvaller, die de langdurige afwezigheid van Thorgan Hazard moet opvangen. Daarnaast willen ze ook Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni aan boord houden.

KRC Genk heeft zijn eerste zomeraanwinst wel al beet. Zoals verwacht komt in het spoor van Thorsten Fink ook Jarne Steuckers over van STVV. De 22-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor vier seizoenen en zou Genk door een afkoopsom in zijn contract amper 800.000 euro gekost hebben.

Buitenland

Manchester City maakt volop werk van zijn toekomst en daar horen ook de nodige contractverlengingen bij. Zo zouden ze de overeenkomst van Erling Haaland willen openbreken, maar ook die van Phil Foden. De 24-jarige middenvelder ontplofte afgelopen seizoen helemaal en werd verkozen tot Speler van het Jaar in Engeland. City wil hem dan ook belonen met een weekloon van 440.000 euro, waarmee Foden de best betaalde Engelse voetballer ooit zou kunnen worden.

City lijkt daarentegen wel afscheid te nemen van Sergio Gomez. De linksachter werd twee jaar geleden weggeplukt bij Anderlecht, maar kon zich nooit doorzetten. De Spanjaard lijkt nu terug te keren naar zijn thuisland, want Real Sociedad zou volop werk maken van zijn komst.

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Kylian Mbappé, maar de honger van de Koninklijke is nog niet gestild. De volgende Galactico voor de zomer van 2025 zou namelijk al gepland staan. Dan zou Real willen proberen om Florian Wirtz binnen te halen. De 21-jarige Duitser is het absolute goudhaantje van Bayer Leverkusen en moet dan ook 150 miljoen euro kosten.

Zou Fenerbahçe een stap vooruit zijn voor Nusa?

Meest recent

'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

52
52
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

50
50
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

101
101
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

46
46
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

244
244
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

55
55
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

178
178
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

263
263
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

117
117
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

301
301
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

176
176
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

597
597
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

119
119
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

107
107
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

396
396
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

150
150
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

277
277
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

200
200
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

116
116
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

117
117
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

326
326

Meer sportnieuws