TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Onverwacht bod Nusa, City gaat voor megadeal'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt er deze zomer heel wat beweging verwacht. Zo blijft het goed mogelijk dat Antonio Nusa een lucratieve transfer zal maken. Het Noorse goudhaantje werd de voorbije weken alweer aan verschillende clubs gelinkt en nu zou een opmerkelijke kandidaat zich melden. Fenerbahçe, dat onlangs José Mourinho als trainer aanstelde, zou namelijk een bod voorbereiden.

Daarnaast mogen ook nog de nodige overbodige spelers het Jan Breydelstadion verlaten. Shion Homma en Dedryck Boyata mogen vertrekken, aangezien zij niet meteen in de sportieve plannen voorkomen. Daarnaast zou Club ook definitief afwillen van de terugkerende huurlingen Roman Yaremchuk, Faitout Maouassa en Kamal Sowah.

Het zou goed kunnen dat Madi Monamay komend seizoen terugkeert naar België. Het 18-jarige toptalent was de voorbije seizoenen aan de slag bij Bayer Leverkusen, maar daar lijkt hij in de zomer te gaan vertrekken. Hij zou al voorstellen op zak hebben van verschillende topclubs uit ons land, maar ook PSV aast op de jonge verdediger.

Anderlecht is nog op zoek naar een nieuwe coach voor RSCA Futures. Het had daarvoor zijn zinnen gezet op Edward Still, maar die lijkt niet te gaan komen. De 33-jarige, die ook een voorstel van Zulte Waregem op zak had, zou er volgens Franse bronnen voor kiezen om assistent van zijn broer Will Still te worden bij het Franse RC Lens.

Ondertussen blijft het ook wachten op de nodige zomertransfers bij Paars-Wit. CEO Sports Jesper Fredberg gaf in een gesprek met de supporters alvast de plannen prijs. Het is de bedoeling dat er in de zomer een vijftal aanwinsten bijkomen. Daarbij zitten al zeker twee centrale verdedigers, een offensieve middenvelder en een flankaanvaller, die de langdurige afwezigheid van Thorgan Hazard moet opvangen. Daarnaast willen ze ook Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni aan boord houden.

KRC Genk heeft zijn eerste zomeraanwinst wel al beet. Zoals verwacht komt in het spoor van Thorsten Fink ook Jarne Steuckers over van STVV. De 22-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor vier seizoenen en zou Genk door een afkoopsom in zijn contract amper 800.000 euro gekost hebben.

Buitenland

Manchester City maakt volop werk van zijn toekomst en daar horen ook de nodige contractverlengingen bij. Zo zouden ze de overeenkomst van Erling Haaland willen openbreken, maar ook die van Phil Foden. De 24-jarige middenvelder ontplofte afgelopen seizoen helemaal en werd verkozen tot Speler van het Jaar in Engeland. City wil hem dan ook belonen met een weekloon van 440.000 euro, waarmee Foden de best betaalde Engelse voetballer ooit zou kunnen worden.

City lijkt daarentegen wel afscheid te nemen van Sergio Gomez. De linksachter werd twee jaar geleden weggeplukt bij Anderlecht, maar kon zich nooit doorzetten. De Spanjaard lijkt nu terug te keren naar zijn thuisland, want Real Sociedad zou volop werk maken van zijn komst.

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Kylian Mbappé, maar de honger van de Koninklijke is nog niet gestild. De volgende Galactico voor de zomer van 2025 zou namelijk al gepland staan. Dan zou Real willen proberen om Florian Wirtz binnen te halen. De 21-jarige Duitser is het absolute goudhaantje van Bayer Leverkusen en moet dan ook 150 miljoen euro kosten.

Zou Fenerbahçe een stap vooruit zijn voor Nusa?

Meest recent

Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

5
5
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

130
130
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

92
92
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

132
132
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

231
231
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

187
187
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

37
37
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

142
142
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

77
77
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

475
475
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

150
150
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

86
86
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

161
161
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

54
54
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

370
370
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

465
465
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

213
213
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

90
90
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

89
89
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

196
196
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

102
102
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

283
283
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

24
24
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

121
121

Meer sportnieuws