Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

155
Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

Thibaut Courtois gaat niet mee naar het EK. De Rode Duivel was nochtans tijdig hersteld en pakte met Real Madrid de Champions League. Het botert echter niet tussen de goalie en bondscoach Domenico Tedesco.

Het verhaal is al uitgebreid in de media gekomen. Er was een dispuut tussen Tedesco en Courtois over de aanvoerdersband. Vervolgens besloot de doelman naar huis te gaan na een vermeende blessure. Sindsdien zit er ruis op de relatie tussen Courtois en de nationale ploeg.

De sluitpost kampte het afgelopen seizoen ook met een zware blessure en terugval na die blessure. Toch herstelde hij tijdig om het seizoenseinde van Real Madrid mee te maken. In vijf wedstrijden slikte Courtois geen tegendoelpunt met als hoogtepunt een sterke prestatie in de finale van de Champions League (2-0 winst vs Dortmund, red.).

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Extra druk op doelmannen?

Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels zijn de doelmannen van de Rode Duivels op het EK in Duitsland. In de podcast Sjotcast van Het Nieuwsblad stelt analist Franky Van der Elst dat er extra druk zal zijn op de goalies van de nationale ploeg. Volgens hem zal er bij het minste foutje naar Courtois worden gewezen.

De Rode Duivels zelf lijken niet al te veel aandacht te besteden aan de situatie en focussen zich op de spelers die er wel bij zijn, maar de media blijft er uiteraard mee bezig. Courtois wordt gezien als één van de beste doelmannen ter wereld. Volgens Van der Elst moet de rust bewaard worden door er niet al te veel over te praten.

Courtois tijdig terug

Courtois kampte met een blessure bij Real Madrid en gaf forfait voor het EK. Nog voor de start van het prestigieuze landentornooi werd de doelman echter al fit bevonden en werkte hij een vijftal matchen met De Koninklijke af. Dat deed hij ook op indrukwekkende wijze.

Toch gaat Courtois niet mee naar het EK. Volgens Van der Elst heeft België nog goede doelmannen en wordt er soms overdreven met de lof voor het jeugdproduct van KRC Genk. “Courtois is de beste doelman van de natie, maar soms gaat men te ver met lof voor hem”, klinkt het.

Had jij Courtois meegenomen naar het EK?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

0
0
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

53
53
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

111
111
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

24
24
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

54
54
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

65
65
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

148
148
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

60
60
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

201
201
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

276
276
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

366
366
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

287
287
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

177
177
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

73
73
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws