Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

door
Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

Thibaut Courtois gaat niet mee naar het EK. De Rode Duivel was nochtans tijdig hersteld en pakte met Real Madrid de Champions League. Het botert echter niet tussen de goalie en bondscoach Domenico Tedesco.

Het verhaal is al uitgebreid in de media gekomen. Er was een dispuut tussen Tedesco en Courtois over de aanvoerdersband. Vervolgens besloot de doelman naar huis te gaan na een vermeende blessure. Sindsdien zit er ruis op de relatie tussen Courtois en de nationale ploeg.

De sluitpost kampte het afgelopen seizoen ook met een zware blessure en terugval na die blessure. Toch herstelde hij tijdig om het seizoenseinde van Real Madrid mee te maken. In vijf wedstrijden slikte Courtois geen tegendoelpunt met als hoogtepunt een sterke prestatie in de finale van de Champions League (2-0 winst vs Dortmund, red.).

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Extra druk op doelmannen?

Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels zijn de doelmannen van de Rode Duivels op het EK in Duitsland. In de podcast Sjotcast van Het Nieuwsblad stelt analist Franky Van der Elst dat er extra druk zal zijn op de goalies van de nationale ploeg. Volgens hem zal er bij het minste foutje naar Courtois worden gewezen.

De Rode Duivels zelf lijken niet al te veel aandacht te besteden aan de situatie en focussen zich op de spelers die er wel bij zijn, maar de media blijft er uiteraard mee bezig. Courtois wordt gezien als één van de beste doelmannen ter wereld. Volgens Van der Elst moet de rust bewaard worden door er niet al te veel over te praten.

Courtois tijdig terug

Courtois kampte met een blessure bij Real Madrid en gaf forfait voor het EK. Nog voor de start van het prestigieuze landentornooi werd de doelman echter al fit bevonden en werkte hij een vijftal matchen met De Koninklijke af. Dat deed hij ook op indrukwekkende wijze.

Toch gaat Courtois niet mee naar het EK. Volgens Van der Elst heeft België nog goede doelmannen en wordt er soms overdreven met de lof voor het jeugdproduct van KRC Genk. “Courtois is de beste doelman van de natie, maar soms gaat men te ver met lof voor hem”, klinkt het.

Had jij Courtois meegenomen naar het EK?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

1
1
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

22
22
Ruben Van Gucht in totale shock na 'Tinder-schandaal'

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

1
1
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

17
17
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

190
190
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

118
118
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

151
151
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

49
49
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

208
208
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

85
85
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

85
85
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

113
113
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

331
331
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

94
94
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

448
448
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

251
251
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

67
67
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

208
208
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

467
467
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

572
572
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

73
73
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws