Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

door
Rode Duivels onder druk door Courtois: “Minste foutje”

Thibaut Courtois gaat niet mee naar het EK. De Rode Duivel was nochtans tijdig hersteld en pakte met Real Madrid de Champions League. Het botert echter niet tussen de goalie en bondscoach Domenico Tedesco.

Het verhaal is al uitgebreid in de media gekomen. Er was een dispuut tussen Tedesco en Courtois over de aanvoerdersband. Vervolgens besloot de doelman naar huis te gaan na een vermeende blessure. Sindsdien zit er ruis op de relatie tussen Courtois en de nationale ploeg.

De sluitpost kampte het afgelopen seizoen ook met een zware blessure en terugval na die blessure. Toch herstelde hij tijdig om het seizoenseinde van Real Madrid mee te maken. In vijf wedstrijden slikte Courtois geen tegendoelpunt met als hoogtepunt een sterke prestatie in de finale van de Champions League (2-0 winst vs Dortmund, red.).

LEES OOK: Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Extra druk op doelmannen?

Koen Casteels, Thomas Kaminski en Matz Sels zijn de doelmannen van de Rode Duivels op het EK in Duitsland. In de podcast Sjotcast van Het Nieuwsblad stelt analist Franky Van der Elst dat er extra druk zal zijn op de goalies van de nationale ploeg. Volgens hem zal er bij het minste foutje naar Courtois worden gewezen.

De Rode Duivels zelf lijken niet al te veel aandacht te besteden aan de situatie en focussen zich op de spelers die er wel bij zijn, maar de media blijft er uiteraard mee bezig. Courtois wordt gezien als één van de beste doelmannen ter wereld. Volgens Van der Elst moet de rust bewaard worden door er niet al te veel over te praten.

Courtois tijdig terug

Courtois kampte met een blessure bij Real Madrid en gaf forfait voor het EK. Nog voor de start van het prestigieuze landentornooi werd de doelman echter al fit bevonden en werkte hij een vijftal matchen met De Koninklijke af. Dat deed hij ook op indrukwekkende wijze.

Toch gaat Courtois niet mee naar het EK. Volgens Van der Elst heeft België nog goede doelmannen en wordt er soms overdreven met de lof voor het jeugdproduct van KRC Genk. “Courtois is de beste doelman van de natie, maar soms gaat men te ver met lof voor hem”, klinkt het.

Had jij Courtois meegenomen naar het EK?

Meest recent

De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

5
5
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

95
95
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

52
52
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

47
47
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

37
37
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

432
432
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

143
143
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

89
89
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

95
95
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

147
147
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

331
331
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

173
173
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

298
298
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

192
192
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

143
143
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

36
36
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

689
689
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

416
416
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

156
156
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1374
1374
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

806
806
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

69
69
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

680
680
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1572
1572

Meer sportnieuws