Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

door
Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

De openingswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland wordt op 16 juni gespeeld. Slowakije is de tegenstander van dienst. Op het eerste zicht een onbekende tegenstander, maar het zal toch opletten geblazen zijn.

Met een zes op zes trekt Slowakije vol vertrouwen richting het EK. Eerst werd San Marino met 4-0 naar huis gestuurd, dat is op zich geen verrassing, maar vervolgens ging ook Wales met 4-0 voor de bijl. Wales was in het verleden nog de kwelduivel van de Rode Duivels op het EK.

Slowakije kreeg aldus geen tegendoelpunt binnen in de voorbereiding van het EK. De verdediging lijkt op punt te staan met onder meer David Hancko van Feyenoord en Milan Skriniar van PSG. In de EK-kwalificatiepoule kon het ook al vijf van de tien wedstrijden de nul houden.

LEES OOK: Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Ook aanvallend sterk?

In de oefeninterlands liet het echter zien dat het ook kan scoren. Tegen Wales opende Juraj Kucka de scoren. Hancko gaf een assist op Bozenik voor de 2-0 en twee minuten later scoorde Ampadu een eigen doelpunt. De 4-0 eindstand werd vastgelegd door Benes.

Bondscoach Francesco Calzona wil mooi voetbal op de mat brengen. Slowaaks icoon Marek Hamsik werkte in het verleden bij Napoli samen met Calzona en raadde de oefenmeester aan bij de Slowaakse bond. De Rode Duivels gaan het aldus niet zomaar cadeau krijgen.

Andere tegenstanders

In de groep van de Rode Duivels zit aldus Slowakije. Roemenië en Oekraïne vervolledigen de groep. Die laatstgenoemde wordt gezien als de moeilijkste tegenstander. Roemenië wacht op 22 juni en Oekraïne op 26 juni.

Ondertussen zit bondscoach Domenico Tedesco met kopzorgen. Thomas Meunier viel geblesseerd uit. Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

Gaan de Rode Duivels van Slowakije winnen?

Meest recent

Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

10
10
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

32
32
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

85
85
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

155
155
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

63
63
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

44
44
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

130
130
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

419
419
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

175
175
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

688
688
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

160
160
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

117
117
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

143
143
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

206
206
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

626
626
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

57
57
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

347
347
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

284
284
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

177
177
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

406
406
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

51
51
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

307
307
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102

Meer sportnieuws