Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

door
Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

De openingswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland wordt op 16 juni gespeeld. Slowakije is de tegenstander van dienst. Op het eerste zicht een onbekende tegenstander, maar het zal toch opletten geblazen zijn.

Met een zes op zes trekt Slowakije vol vertrouwen richting het EK. Eerst werd San Marino met 4-0 naar huis gestuurd, dat is op zich geen verrassing, maar vervolgens ging ook Wales met 4-0 voor de bijl. Wales was in het verleden nog de kwelduivel van de Rode Duivels op het EK.

Slowakije kreeg aldus geen tegendoelpunt binnen in de voorbereiding van het EK. De verdediging lijkt op punt te staan met onder meer David Hancko van Feyenoord en Milan Skriniar van PSG. In de EK-kwalificatiepoule kon het ook al vijf van de tien wedstrijden de nul houden.

LEES OOK: Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Ook aanvallend sterk?

In de oefeninterlands liet het echter zien dat het ook kan scoren. Tegen Wales opende Juraj Kucka de scoren. Hancko gaf een assist op Bozenik voor de 2-0 en twee minuten later scoorde Ampadu een eigen doelpunt. De 4-0 eindstand werd vastgelegd door Benes.

Bondscoach Francesco Calzona wil mooi voetbal op de mat brengen. Slowaaks icoon Marek Hamsik werkte in het verleden bij Napoli samen met Calzona en raadde de oefenmeester aan bij de Slowaakse bond. De Rode Duivels gaan het aldus niet zomaar cadeau krijgen.

Andere tegenstanders

In de groep van de Rode Duivels zit aldus Slowakije. Roemenië en Oekraïne vervolledigen de groep. Die laatstgenoemde wordt gezien als de moeilijkste tegenstander. Roemenië wacht op 22 juni en Oekraïne op 26 juni.

Ondertussen zit bondscoach Domenico Tedesco met kopzorgen. Thomas Meunier viel geblesseerd uit. Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

Gaan de Rode Duivels van Slowakije winnen?

Meest recent

Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

26
26
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

225
225
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

28
28
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

47
47
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

136
136
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

80
80
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

266
266
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

125
125
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

164
164
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

122
122
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

194
194
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

221
221
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

160
160
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

170
170
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

39
39
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

289
289
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

525
525
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

332
332
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

176
176
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

65
65
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

166
166
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

132
132
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

476
476
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

312
312

Meer sportnieuws