Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

door
Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

De openingswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland wordt op 16 juni gespeeld. Slowakije is de tegenstander van dienst. Op het eerste zicht een onbekende tegenstander, maar het zal toch opletten geblazen zijn.

Met een zes op zes trekt Slowakije vol vertrouwen richting het EK. Eerst werd San Marino met 4-0 naar huis gestuurd, dat is op zich geen verrassing, maar vervolgens ging ook Wales met 4-0 voor de bijl. Wales was in het verleden nog de kwelduivel van de Rode Duivels op het EK.

Slowakije kreeg aldus geen tegendoelpunt binnen in de voorbereiding van het EK. De verdediging lijkt op punt te staan met onder meer David Hancko van Feyenoord en Milan Skriniar van PSG. In de EK-kwalificatiepoule kon het ook al vijf van de tien wedstrijden de nul houden.

LEES OOK: The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Ook aanvallend sterk?

In de oefeninterlands liet het echter zien dat het ook kan scoren. Tegen Wales opende Juraj Kucka de scoren. Hancko gaf een assist op Bozenik voor de 2-0 en twee minuten later scoorde Ampadu een eigen doelpunt. De 4-0 eindstand werd vastgelegd door Benes.

Bondscoach Francesco Calzona wil mooi voetbal op de mat brengen. Slowaaks icoon Marek Hamsik werkte in het verleden bij Napoli samen met Calzona en raadde de oefenmeester aan bij de Slowaakse bond. De Rode Duivels gaan het aldus niet zomaar cadeau krijgen.

Andere tegenstanders

In de groep van de Rode Duivels zit aldus Slowakije. Roemenië en Oekraïne vervolledigen de groep. Die laatstgenoemde wordt gezien als de moeilijkste tegenstander. Roemenië wacht op 22 juni en Oekraïne op 26 juni.

Ondertussen zit bondscoach Domenico Tedesco met kopzorgen. Thomas Meunier viel geblesseerd uit. Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

Gaan de Rode Duivels van Slowakije winnen?

Meest recent

'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

15
15
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

153
153
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

76
76
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

19
19
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

66
66
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

152
152
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

188
188
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

566
566
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

485
485
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

203
203
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

157
157
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

344
344
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

166
166
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

313
313
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

223
223
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

197
197
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

372
372
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

269
269
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

424
424
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

201
201
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

187
187
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

640
640
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

223
223
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

178
178
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

678
678

Meer sportnieuws