Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

68 stemmen
Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

De openingswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland wordt op 16 juni gespeeld. Slowakije is de tegenstander van dienst. Op het eerste zicht een onbekende tegenstander, maar het zal toch opletten geblazen zijn.

Met een zes op zes trekt Slowakije vol vertrouwen richting het EK. Eerst werd San Marino met 4-0 naar huis gestuurd, dat is op zich geen verrassing, maar vervolgens ging ook Wales met 4-0 voor de bijl. Wales was in het verleden nog de kwelduivel van de Rode Duivels op het EK.

Slowakije kreeg aldus geen tegendoelpunt binnen in de voorbereiding van het EK. De verdediging lijkt op punt te staan met onder meer David Hancko van Feyenoord en Milan Skriniar van PSG. In de EK-kwalificatiepoule kon het ook al vijf van de tien wedstrijden de nul houden.

LEES OOK: Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

Ook aanvallend sterk?

In de oefeninterlands liet het echter zien dat het ook kan scoren. Tegen Wales opende Juraj Kucka de scoren. Hancko gaf een assist op Bozenik voor de 2-0 en twee minuten later scoorde Ampadu een eigen doelpunt. De 4-0 eindstand werd vastgelegd door Benes.

Bondscoach Francesco Calzona wil mooi voetbal op de mat brengen. Slowaaks icoon Marek Hamsik werkte in het verleden bij Napoli samen met Calzona en raadde de oefenmeester aan bij de Slowaakse bond. De Rode Duivels gaan het aldus niet zomaar cadeau krijgen.

Andere tegenstanders

In de groep van de Rode Duivels zit aldus Slowakije. Roemenië en Oekraïne vervolledigen de groep. Die laatstgenoemde wordt gezien als de moeilijkste tegenstander. Roemenië wacht op 22 juni en Oekraïne op 26 juni.

Ondertussen zit bondscoach Domenico Tedesco met kopzorgen. Thomas Meunier viel geblesseerd uit. Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

Gaan de Rode Duivels van Slowakije winnen?

Meest recent

De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

3
3
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

25
25
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

23
23
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

27
27
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

110
110
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

134
134
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

104
104
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

53
53
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

534
534
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

401
401
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

183
183
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

263
263
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

78
78
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

63
63
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

66
66
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

315
315
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

716
716
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

168
168
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

510
510
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

359
359
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

247
247
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

194
194
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

286
286

Meer sportnieuws