Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

68 stemmen
Rode Duivels opgelet: Slowakije met enorm vertrouwen naar EK

De openingswedstrijd van de Rode Duivels op het EK in Duitsland wordt op 16 juni gespeeld. Slowakije is de tegenstander van dienst. Op het eerste zicht een onbekende tegenstander, maar het zal toch opletten geblazen zijn.

Met een zes op zes trekt Slowakije vol vertrouwen richting het EK. Eerst werd San Marino met 4-0 naar huis gestuurd, dat is op zich geen verrassing, maar vervolgens ging ook Wales met 4-0 voor de bijl. Wales was in het verleden nog de kwelduivel van de Rode Duivels op het EK.

Slowakije kreeg aldus geen tegendoelpunt binnen in de voorbereiding van het EK. De verdediging lijkt op punt te staan met onder meer David Hancko van Feyenoord en Milan Skriniar van PSG. In de EK-kwalificatiepoule kon het ook al vijf van de tien wedstrijden de nul houden.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Ook aanvallend sterk?

In de oefeninterlands liet het echter zien dat het ook kan scoren. Tegen Wales opende Juraj Kucka de scoren. Hancko gaf een assist op Bozenik voor de 2-0 en twee minuten later scoorde Ampadu een eigen doelpunt. De 4-0 eindstand werd vastgelegd door Benes.

Bondscoach Francesco Calzona wil mooi voetbal op de mat brengen. Slowaaks icoon Marek Hamsik werkte in het verleden bij Napoli samen met Calzona en raadde de oefenmeester aan bij de Slowaakse bond. De Rode Duivels gaan het aldus niet zomaar cadeau krijgen.

Andere tegenstanders

In de groep van de Rode Duivels zit aldus Slowakije. Roemenië en Oekraïne vervolledigen de groep. Die laatstgenoemde wordt gezien als de moeilijkste tegenstander. Roemenië wacht op 22 juni en Oekraïne op 26 juni.

Ondertussen zit bondscoach Domenico Tedesco met kopzorgen. Thomas Meunier viel geblesseerd uit. Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans worden nog klaargestoomd voor het EK.

Gaan de Rode Duivels van Slowakije winnen?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

0
0
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

42
42
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

78
78
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

13
13
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

59
59
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

81
81
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

72
72
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

168
168
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

130
130
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

278
278
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

334
334
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

325
325
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

121
121
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

89
89
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

303
303
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws