Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

door
Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

De start van het EK nadert met rasse schreden. Vijf dagen voor de openingswedstrijd van het toernooi heeft ook titelverdediger Italië nog een uitzwaaiwedstrijd gespeeld. Grote indruk kon de Squadra Azzurra daarin niet maken, maar ze reizen wel met een nipte zege onder de arm af naar Duitsland.

Enkele dagen geleden waren de Italianen nog blijven steken op een 0-0 tegen Turkije en dus moest er zondagavond eigenlijk gewonnen worden om het vertrouwen enigszins op peil te houden. Maar tegen Bosnië liep het toch weer eerder moeizaam voor Italië.

LEES OOK: Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

Italië wint maar nipt tegen Bosnië

Dat kwam vooral omdat ze de kansen lieten liggen om de score op te drijven. Vooral spits Gianluca Scamacca had zijn vizier nog niet helemaal scherp staan. Hij miste een drietal uitstekende mogelijkheden.

Daardoor bleef het in Empoli uiteindelijk bij 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zeven minuten voor rust, maar dat was er wel eentje om in te lijsten. Davide Frattesi nam een voorzet heerlijk op de slof en plaatste de bal in de kruising.

Groep des doods op EK

Italië trekt zo naar het EK met een gelijkspel en een zege onder de arm en amper één gemaakt doelpunt. Dat zijn toch enigszins zorgwekkende cijfers, zeker omdat de titelhouder in de groepsfase een zeer lastige opdracht te wachten staat.

Ze werden immers ondergebracht in de groep des doods met Spanje, Kroatië en Albanië. De prestaties van de Squadra zullen dus toch snel beter moeten als ze niet heel snel averij willen oplopen.

Zal Italië zijn Europese titel verlengen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

2
2
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

9
9
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

11
11
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

45
45
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

30
30
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

34
34
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

62
62
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

135
135
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

111
111
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

107
107
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

56
56
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

49
49
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

112
112
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

166
166
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

247
247
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

146
146
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

93
93
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

344
344
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

65
65
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

116
116
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

479
479
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

127
127
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws