Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

door
Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

De start van het EK nadert met rasse schreden. Vijf dagen voor de openingswedstrijd van het toernooi heeft ook titelverdediger Italië nog een uitzwaaiwedstrijd gespeeld. Grote indruk kon de Squadra Azzurra daarin niet maken, maar ze reizen wel met een nipte zege onder de arm af naar Duitsland.

Enkele dagen geleden waren de Italianen nog blijven steken op een 0-0 tegen Turkije en dus moest er zondagavond eigenlijk gewonnen worden om het vertrouwen enigszins op peil te houden. Maar tegen Bosnië liep het toch weer eerder moeizaam voor Italië.

LEES OOK: Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Italië wint maar nipt tegen Bosnië

Dat kwam vooral omdat ze de kansen lieten liggen om de score op te drijven. Vooral spits Gianluca Scamacca had zijn vizier nog niet helemaal scherp staan. Hij miste een drietal uitstekende mogelijkheden.

Daardoor bleef het in Empoli uiteindelijk bij 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zeven minuten voor rust, maar dat was er wel eentje om in te lijsten. Davide Frattesi nam een voorzet heerlijk op de slof en plaatste de bal in de kruising.

Groep des doods op EK

Italië trekt zo naar het EK met een gelijkspel en een zege onder de arm en amper één gemaakt doelpunt. Dat zijn toch enigszins zorgwekkende cijfers, zeker omdat de titelhouder in de groepsfase een zeer lastige opdracht te wachten staat.

Ze werden immers ondergebracht in de groep des doods met Spanje, Kroatië en Albanië. De prestaties van de Squadra zullen dus toch snel beter moeten als ze niet heel snel averij willen oplopen.

Zal Italië zijn Europese titel verlengen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

55
55
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

18
18
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

206
206
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

83
83
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

124
124
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

137
137
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

337
337
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

227
227
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

117
117
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

266
266
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

58
58
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

133
133
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

417
417
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

205
205
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

549
549

Meer sportnieuws