Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

door
Titelverdediger Italië trekt met nipte zege naar EK

De start van het EK nadert met rasse schreden. Vijf dagen voor de openingswedstrijd van het toernooi heeft ook titelverdediger Italië nog een uitzwaaiwedstrijd gespeeld. Grote indruk kon de Squadra Azzurra daarin niet maken, maar ze reizen wel met een nipte zege onder de arm af naar Duitsland.

Enkele dagen geleden waren de Italianen nog blijven steken op een 0-0 tegen Turkije en dus moest er zondagavond eigenlijk gewonnen worden om het vertrouwen enigszins op peil te houden. Maar tegen Bosnië liep het toch weer eerder moeizaam voor Italië.

Italië wint maar nipt tegen Bosnië

Dat kwam vooral omdat ze de kansen lieten liggen om de score op te drijven. Vooral spits Gianluca Scamacca had zijn vizier nog niet helemaal scherp staan. Hij miste een drietal uitstekende mogelijkheden.

Daardoor bleef het in Empoli uiteindelijk bij 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zeven minuten voor rust, maar dat was er wel eentje om in te lijsten. Davide Frattesi nam een voorzet heerlijk op de slof en plaatste de bal in de kruising.

Groep des doods op EK

Italië trekt zo naar het EK met een gelijkspel en een zege onder de arm en amper één gemaakt doelpunt. Dat zijn toch enigszins zorgwekkende cijfers, zeker omdat de titelhouder in de groepsfase een zeer lastige opdracht te wachten staat.

Ze werden immers ondergebracht in de groep des doods met Spanje, Kroatië en Albanië. De prestaties van de Squadra zullen dus toch snel beter moeten als ze niet heel snel averij willen oplopen.

Zal Italië zijn Europese titel verlengen?

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

13
13
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

17
17
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

284
284
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

66
66
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

122
122
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

126
126
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

153
153
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

113
113
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

50
50
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

353
353
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

199
199
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

294
294
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

136
136
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

209
209
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

613
613
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

338
338
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

473
473

Meer sportnieuws