'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

door
'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

De voorbije weken kwam er een triest einde aan het avontuur van KV Oostende. De tweedeklasser dwong wel op sportieve wijze het behoud af, maar vond vervolgens niet tijdig een overnemer om een proflicentie te kunnen bemachtigen. Daarop moest de club het faillissement aanvragen en dat werd intussen ook uitgesproken.

Daarmee is KVO begraven, maar de voorbije weken heerste wel nog de hoop dat een fusie er nog voor zou kunnen zorgen dat de club in een andere vorm kon overleven. In het recente verleden konden onder meer Beerschot, Lierse en Lokeren zich nog terug naar het profvoetbal opwerken.

KV Oostende vindt fusiepartner

Er werden dan ook snel gesprekken opgestart met bijna alle clubs uit de regio en volgens Het Nieuwsblad hebben die nu ook resultaat opgeleverd. Aanvankelijk leek buur KSV Bredene de uitverkorene te worden, maar die gesprekken liepen uiteindelijk toch spaak omdat Bredene zelf met financiële problemen kampt en slechts in eerste provinciale speelt.

Maar nu werd toch een nieuwe partner gevonden, want KVO zou in zee gaan met KSV Diksmuide. Dat is de club waar VRT-schermgezicht Karl Vannieuwkerke het uithangbord is. Diksmuide speelde afgelopen seizoen ook in eerste provinciale, maar dwong promotie af en mag straks dus aan de bak in derde nationale.

KSV Oostende-Diksmuide gaat in derde nationale spelen

Op die manier is er volgend seizoen alsnog nationaal voetbal te zien in de Diaz Arena. Zondag zouden tijdens een vergadering in het Oostendse gemeentehuis onder meer de bewindvoerder, afgevaardigden van de supportersclubs en enkele iconen van KVO al hun zegen gegeven hebben voor het project.

Maandag of dinsdag zou de fusie bekend gemaakt moeten worden. De nieuwe club zal de naam KSV Oostende-Diksmuide krijgen. De A-ploeg gaat in Oostende spelen, terwijl de B-ploeg - die in tweede provinciale speelt - en de jeugdwerking in Diksmuide zouden blijven.

Is dat een goede oplossing voor Oostende?

Meest recent

Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

11
11
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

3
3
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

22
22
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

143
143
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

141
141
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

169
169
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

65
65
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

20
20
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

38
38
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

46
46
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

68
68
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

68
68
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

64
64
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

106
106
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

157
157
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

56
56
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

232
232
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

35
35
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

81
81
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

206
206
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

179
179
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

142
142

Meer sportnieuws