'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

door
'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

De voorbije weken kwam er een triest einde aan het avontuur van KV Oostende. De tweedeklasser dwong wel op sportieve wijze het behoud af, maar vond vervolgens niet tijdig een overnemer om een proflicentie te kunnen bemachtigen. Daarop moest de club het faillissement aanvragen en dat werd intussen ook uitgesproken.

Daarmee is KVO begraven, maar de voorbije weken heerste wel nog de hoop dat een fusie er nog voor zou kunnen zorgen dat de club in een andere vorm kon overleven. In het recente verleden konden onder meer Beerschot, Lierse en Lokeren zich nog terug naar het profvoetbal opwerken.

KV Oostende vindt fusiepartner

Er werden dan ook snel gesprekken opgestart met bijna alle clubs uit de regio en volgens Het Nieuwsblad hebben die nu ook resultaat opgeleverd. Aanvankelijk leek buur KSV Bredene de uitverkorene te worden, maar die gesprekken liepen uiteindelijk toch spaak omdat Bredene zelf met financiële problemen kampt en slechts in eerste provinciale speelt.

Maar nu werd toch een nieuwe partner gevonden, want KVO zou in zee gaan met KSV Diksmuide. Dat is de club waar VRT-schermgezicht Karl Vannieuwkerke het uithangbord is. Diksmuide speelde afgelopen seizoen ook in eerste provinciale, maar dwong promotie af en mag straks dus aan de bak in derde nationale.

KSV Oostende-Diksmuide gaat in derde nationale spelen

Op die manier is er volgend seizoen alsnog nationaal voetbal te zien in de Diaz Arena. Zondag zouden tijdens een vergadering in het Oostendse gemeentehuis onder meer de bewindvoerder, afgevaardigden van de supportersclubs en enkele iconen van KVO al hun zegen gegeven hebben voor het project.

Maandag of dinsdag zou de fusie bekend gemaakt moeten worden. De nieuwe club zal de naam KSV Oostende-Diksmuide krijgen. De A-ploeg gaat in Oostende spelen, terwijl de B-ploeg - die in tweede provinciale speelt - en de jeugdwerking in Diksmuide zouden blijven.

Is dat een goede oplossing voor Oostende?

Meest recent

'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

15
15
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

19
19
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

86
86
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

48
48
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

123
123
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

117
117
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

321
321
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

40
40
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

58
58
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

581
581
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

85
85
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

94
94
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

134
134
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

131
131
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

229
229
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

117
117
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

883
883
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

524
524
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

80
80
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

334
334
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

181
181
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

102
102
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

247
247
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

430
430
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

90
90

Meer sportnieuws