'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

door
'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

De voorbije weken kwam er een triest einde aan het avontuur van KV Oostende. De tweedeklasser dwong wel op sportieve wijze het behoud af, maar vond vervolgens niet tijdig een overnemer om een proflicentie te kunnen bemachtigen. Daarop moest de club het faillissement aanvragen en dat werd intussen ook uitgesproken.

Daarmee is KVO begraven, maar de voorbije weken heerste wel nog de hoop dat een fusie er nog voor zou kunnen zorgen dat de club in een andere vorm kon overleven. In het recente verleden konden onder meer Beerschot, Lierse en Lokeren zich nog terug naar het profvoetbal opwerken.

KV Oostende vindt fusiepartner

Er werden dan ook snel gesprekken opgestart met bijna alle clubs uit de regio en volgens Het Nieuwsblad hebben die nu ook resultaat opgeleverd. Aanvankelijk leek buur KSV Bredene de uitverkorene te worden, maar die gesprekken liepen uiteindelijk toch spaak omdat Bredene zelf met financiële problemen kampt en slechts in eerste provinciale speelt.

Maar nu werd toch een nieuwe partner gevonden, want KVO zou in zee gaan met KSV Diksmuide. Dat is de club waar VRT-schermgezicht Karl Vannieuwkerke het uithangbord is. Diksmuide speelde afgelopen seizoen ook in eerste provinciale, maar dwong promotie af en mag straks dus aan de bak in derde nationale.

KSV Oostende-Diksmuide gaat in derde nationale spelen

Op die manier is er volgend seizoen alsnog nationaal voetbal te zien in de Diaz Arena. Zondag zouden tijdens een vergadering in het Oostendse gemeentehuis onder meer de bewindvoerder, afgevaardigden van de supportersclubs en enkele iconen van KVO al hun zegen gegeven hebben voor het project.

Maandag of dinsdag zou de fusie bekend gemaakt moeten worden. De nieuwe club zal de naam KSV Oostende-Diksmuide krijgen. De A-ploeg gaat in Oostende spelen, terwijl de B-ploeg - die in tweede provinciale speelt - en de jeugdwerking in Diksmuide zouden blijven.

Is dat een goede oplossing voor Oostende?

Meest recent

Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

1
1
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

63
63
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

357
357
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

81
81
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

28
28
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

222
222
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

146
146
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

606
606
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

227
227
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

305
305
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

181
181
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

98
98
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

560
560
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

243
243
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

119
119
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

531
531
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

448
448
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

670
670
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

252
252
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

522
522
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

351
351
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

552
552
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

387
387
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

113
113

Meer sportnieuws