'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

door
'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

De voorbije weken kwam er een triest einde aan het avontuur van KV Oostende. De tweedeklasser dwong wel op sportieve wijze het behoud af, maar vond vervolgens niet tijdig een overnemer om een proflicentie te kunnen bemachtigen. Daarop moest de club het faillissement aanvragen en dat werd intussen ook uitgesproken.

Daarmee is KVO begraven, maar de voorbije weken heerste wel nog de hoop dat een fusie er nog voor zou kunnen zorgen dat de club in een andere vorm kon overleven. In het recente verleden konden onder meer Beerschot, Lierse en Lokeren zich nog terug naar het profvoetbal opwerken.

KV Oostende vindt fusiepartner

Er werden dan ook snel gesprekken opgestart met bijna alle clubs uit de regio en volgens Het Nieuwsblad hebben die nu ook resultaat opgeleverd. Aanvankelijk leek buur KSV Bredene de uitverkorene te worden, maar die gesprekken liepen uiteindelijk toch spaak omdat Bredene zelf met financiële problemen kampt en slechts in eerste provinciale speelt.

Maar nu werd toch een nieuwe partner gevonden, want KVO zou in zee gaan met KSV Diksmuide. Dat is de club waar VRT-schermgezicht Karl Vannieuwkerke het uithangbord is. Diksmuide speelde afgelopen seizoen ook in eerste provinciale, maar dwong promotie af en mag straks dus aan de bak in derde nationale.

KSV Oostende-Diksmuide gaat in derde nationale spelen

Op die manier is er volgend seizoen alsnog nationaal voetbal te zien in de Diaz Arena. Zondag zouden tijdens een vergadering in het Oostendse gemeentehuis onder meer de bewindvoerder, afgevaardigden van de supportersclubs en enkele iconen van KVO al hun zegen gegeven hebben voor het project.

Maandag of dinsdag zou de fusie bekend gemaakt moeten worden. De nieuwe club zal de naam KSV Oostende-Diksmuide krijgen. De A-ploeg gaat in Oostende spelen, terwijl de B-ploeg - die in tweede provinciale speelt - en de jeugdwerking in Diksmuide zouden blijven.

Is dat een goede oplossing voor Oostende?

Meest recent

Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

28
28
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

110
110
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

178
178
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

165
165
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

86
86
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

17
17
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

419
419
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

430
430
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

40
40
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

85
85
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

107
107
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1118
1118
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

69
69
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

48
48
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

68
68
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

165
165
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

311
311
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

59
59
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

260
260
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

273
273
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

230
230
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

693
693
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

83
83

Meer sportnieuws