'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

634 stemmen
'KV Oostende toch beetje gered: fusiepartner bekend'

De voorbije weken kwam er een triest einde aan het avontuur van KV Oostende. De tweedeklasser dwong wel op sportieve wijze het behoud af, maar vond vervolgens niet tijdig een overnemer om een proflicentie te kunnen bemachtigen. Daarop moest de club het faillissement aanvragen en dat werd intussen ook uitgesproken.

Daarmee is KVO begraven, maar de voorbije weken heerste wel nog de hoop dat een fusie er nog voor zou kunnen zorgen dat de club in een andere vorm kon overleven. In het recente verleden konden onder meer Beerschot, Lierse en Lokeren zich nog terug naar het profvoetbal opwerken.

KV Oostende vindt fusiepartner

Er werden dan ook snel gesprekken opgestart met bijna alle clubs uit de regio en volgens Het Nieuwsblad hebben die nu ook resultaat opgeleverd. Aanvankelijk leek buur KSV Bredene de uitverkorene te worden, maar die gesprekken liepen uiteindelijk toch spaak omdat Bredene zelf met financiële problemen kampt en slechts in eerste provinciale speelt.

Maar nu werd toch een nieuwe partner gevonden, want KVO zou in zee gaan met KSV Diksmuide. Dat is de club waar VRT-schermgezicht Karl Vannieuwkerke het uithangbord is. Diksmuide speelde afgelopen seizoen ook in eerste provinciale, maar dwong promotie af en mag straks dus aan de bak in derde nationale.

KSV Oostende-Diksmuide gaat in derde nationale spelen

Op die manier is er volgend seizoen alsnog nationaal voetbal te zien in de Diaz Arena. Zondag zouden tijdens een vergadering in het Oostendse gemeentehuis onder meer de bewindvoerder, afgevaardigden van de supportersclubs en enkele iconen van KVO al hun zegen gegeven hebben voor het project.

Maandag of dinsdag zou de fusie bekend gemaakt moeten worden. De nieuwe club zal de naam KSV Oostende-Diksmuide krijgen. De A-ploeg gaat in Oostende spelen, terwijl de B-ploeg - die in tweede provinciale speelt - en de jeugdwerking in Diksmuide zouden blijven.

Is dat een goede oplossing voor Oostende?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

11
11
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

66
66
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

35
35
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

54
54
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

291
291
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

121
121
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

458
458
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

235
235
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

357
357
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1263
1263
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

544
544
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

800
800
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

590
590
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

278
278
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

139
139
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws