Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

1351 stemmen
Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

Domenico Tedesco selecteerde Meunier door zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar vrijdag raakte hij geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch tegen Luxemburg. Meunier ondergaat extra onderzoeken en reist voorlopig niet mee naar Duitsland.

Ondanks deze tegenslag en slechts vijf fitte verdedigers voor vier posities, blijft Tedesco bij zijn keuze van 24 spelers in plaats van 25 spelers.

De kans is groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. Timothy Castagne blijft de nummer één optie op rechtsachter, met Maxim De Cuyper als backup. Mogelijke vervangers zijn Koni De Winter, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers, en Alessio Castro-Montes, die volgens Philippe Albert de ideale kandidaat is.

Ondanks de blessureproblemen en de kwetsbare verdediging, heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen. 

LEES OOK: 'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Meunier in extremis opgeroepen voor het EK 2024

Tijdens de kwalificatie voor het EK 2024 speelde Thomas Meunier geen enkele rol. De rechtsachter werd slechts één keer opgeroepen, maar kreeg geen speelminuten. Jarenlang was Meunier de vaste rechtsback bij de Rode Duivels, maar Timothy Castagne heeft inmiddels zijn plaats ingenomen.

Het gebrek aan speeltijd bij zowel zijn club als de nationale ploeg heeft ertoe geleid dat Meunier veel van zijn krediet bij de Rode Duivels had verloren. In januari maakte Meunier een transfer naar het Turkse Trabzonspor, waar hij zijn carrière succesvol nieuw leven inblies en uiteindelijk zijn plekje in de EK-selectie wist te bemachtigen.

“Als je mij in januari had gezegd dat ik de EK-selectie zou halen, had ik je uitgelachen. De kans om erbij te zijn was toen wellicht nul procent,” vertelde Meunier in een interview met La Dernière Heure.

Velen vonden zijn keuze voor Trabzonspor vreemd, maar Meunier wist dat hij een club nodig had waar hij regelmatig kon spelen.

Tedesco haalt (nog) geen vervanger: “24 spelers is genoeg”

Domenico Tedesco selecteerde Thomas Meunier voor het EK 2024 dankzij zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar hij had ook weinig alternatieven. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat iedereen zich al langer bewust was dat België een goede, maar geen geweldige defensieve achterlijn heeft.

Alsof het noodlot toesloeg, raakte Meunier bovendien geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch van de Rode Duivels tegen Luxemburg. Hij reist woensdag niet mee naar Duitsland omdat hij de komende dagen extra onderzoeken ondergaat in België.

Tedesco was teleurgesteld en bezorgd na de blessure van Meunier. “Het ziet er niet goed uit. Jullie kennen onze situatie op de fullbacks. Wat we zullen doen als hij het EK niet haalt? Normaal is 24 spelers genoeg - normaal waren het er maar 23, hè.”

Daarnaast bleef Axel Witsel uit voorzorg tijdens de rust in de kleedkamer, terwijl Jan Vertonghen en Arthur Theate ook nog out zijn.

5 nieuwe namen als vervanger voor Meunier

De EK-selectie van de Rode Duivels werd vrijdag reeds ingediend bij de UEFA, maar mocht de blessure van Thomas Meunier “voldoende ernstig” zijn, dan kan er alsnog een vervanger opgeroepen worden.

Volgens verschillende bronnen is de kans groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. In de huidige selectie blijft Timothy Castagne de nummer één optie op de rechtsachter, terwijl Maxim De Cuyper daar ook kan depanneren.

Door de grote blessurelast in de verdediging zou het echter van goed squad management getuigen als Tedesco nog een extra rechtsachter bij de selectie haalt.

De meest logische opties zijn Koni De Winter, die net de EK-selectie niet haalde en zowel centraal als rechts kan spelen, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers en vooral Alessio Castro-Montes.

“In mijn ogen is Castro-Montes de ideale kandidaat gezien zijn sterke seizoen bij Union,” zei Philippe Albert aan Le Soir.

5 verdedigers voor 4 plaatsen in al kwetsbare linie

Maar we herinneren u eraan: Domenico Tedesco is momenteel niet van plan iemand terug te roepen om zich bij de Belgische selectie aan te sluiten, ondanks dat de bondscoach vandaag over amper vijf fitte verdedigers beschikt voor vier plaatsen.

“Uitgerekend in een linie waar we het sowieso al lastig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws. “Is er nog een verdediger in de zaal?”

René Vandereycken blijft het daarom vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de toegestane 26 spelers heeft geselecteerd voor het EK 2024. Samen met Frankrijk is België het enige land dat geen 26 voetballers meeneemt.

“De Winter heeft het dit seizoen goed gedaan bij Genoa én hij kan op elke positie in de verdediging uit de voeten. Hij had dus ook een oplossing kunnen zijn voor Meunier.”

Het Nieuwsblad stelde vast: “Stel nu dat De Cuyper uitvalt: dan is er zelfs geen linkerflankverdediger meer. Theate is ook out en Castagne is een rechtsachter. Kon daar niet op geanticipeerd worden?

Tedesco moet een vervanger voor Meunier oproepen

Meest recent

Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

12
12
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

60
60
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

191
191
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

312
312
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

79
79
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

256
256
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

464
464
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

258
258
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

149
149
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

190
190
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

186
186
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

345
345
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

710
710
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

117
117
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

466
466
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

365
365
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

109
109
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

116
116
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

391
391
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

290
290
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

119
119
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

679
679

Meer sportnieuws