Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

door
Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

Domenico Tedesco selecteerde Meunier door zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar vrijdag raakte hij geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch tegen Luxemburg. Meunier ondergaat extra onderzoeken en reist voorlopig niet mee naar Duitsland.

Ondanks deze tegenslag en slechts vijf fitte verdedigers voor vier posities, blijft Tedesco bij zijn keuze van 24 spelers in plaats van 25 spelers.

De kans is groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. Timothy Castagne blijft de nummer één optie op rechtsachter, met Maxim De Cuyper als backup. Mogelijke vervangers zijn Koni De Winter, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers, en Alessio Castro-Montes, die volgens Philippe Albert de ideale kandidaat is.

Ondanks de blessureproblemen en de kwetsbare verdediging, heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen. 

LEES OOK: ‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Meunier in extremis opgeroepen voor het EK 2024

Tijdens de kwalificatie voor het EK 2024 speelde Thomas Meunier geen enkele rol. De rechtsachter werd slechts één keer opgeroepen, maar kreeg geen speelminuten. Jarenlang was Meunier de vaste rechtsback bij de Rode Duivels, maar Timothy Castagne heeft inmiddels zijn plaats ingenomen.

Het gebrek aan speeltijd bij zowel zijn club als de nationale ploeg heeft ertoe geleid dat Meunier veel van zijn krediet bij de Rode Duivels had verloren. In januari maakte Meunier een transfer naar het Turkse Trabzonspor, waar hij zijn carrière succesvol nieuw leven inblies en uiteindelijk zijn plekje in de EK-selectie wist te bemachtigen.

“Als je mij in januari had gezegd dat ik de EK-selectie zou halen, had ik je uitgelachen. De kans om erbij te zijn was toen wellicht nul procent,” vertelde Meunier in een interview met La Dernière Heure.

Velen vonden zijn keuze voor Trabzonspor vreemd, maar Meunier wist dat hij een club nodig had waar hij regelmatig kon spelen.

Tedesco haalt (nog) geen vervanger: “24 spelers is genoeg”

Domenico Tedesco selecteerde Thomas Meunier voor het EK 2024 dankzij zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar hij had ook weinig alternatieven. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat iedereen zich al langer bewust was dat België een goede, maar geen geweldige defensieve achterlijn heeft.

Alsof het noodlot toesloeg, raakte Meunier bovendien geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch van de Rode Duivels tegen Luxemburg. Hij reist woensdag niet mee naar Duitsland omdat hij de komende dagen extra onderzoeken ondergaat in België.

Tedesco was teleurgesteld en bezorgd na de blessure van Meunier. “Het ziet er niet goed uit. Jullie kennen onze situatie op de fullbacks. Wat we zullen doen als hij het EK niet haalt? Normaal is 24 spelers genoeg - normaal waren het er maar 23, hè.”

Daarnaast bleef Axel Witsel uit voorzorg tijdens de rust in de kleedkamer, terwijl Jan Vertonghen en Arthur Theate ook nog out zijn.

5 nieuwe namen als vervanger voor Meunier

De EK-selectie van de Rode Duivels werd vrijdag reeds ingediend bij de UEFA, maar mocht de blessure van Thomas Meunier “voldoende ernstig” zijn, dan kan er alsnog een vervanger opgeroepen worden.

Volgens verschillende bronnen is de kans groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. In de huidige selectie blijft Timothy Castagne de nummer één optie op de rechtsachter, terwijl Maxim De Cuyper daar ook kan depanneren.

Door de grote blessurelast in de verdediging zou het echter van goed squad management getuigen als Tedesco nog een extra rechtsachter bij de selectie haalt.

De meest logische opties zijn Koni De Winter, die net de EK-selectie niet haalde en zowel centraal als rechts kan spelen, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers en vooral Alessio Castro-Montes.

“In mijn ogen is Castro-Montes de ideale kandidaat gezien zijn sterke seizoen bij Union,” zei Philippe Albert aan Le Soir.

5 verdedigers voor 4 plaatsen in al kwetsbare linie

Maar we herinneren u eraan: Domenico Tedesco is momenteel niet van plan iemand terug te roepen om zich bij de Belgische selectie aan te sluiten, ondanks dat de bondscoach vandaag over amper vijf fitte verdedigers beschikt voor vier plaatsen.

“Uitgerekend in een linie waar we het sowieso al lastig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws. “Is er nog een verdediger in de zaal?”

René Vandereycken blijft het daarom vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de toegestane 26 spelers heeft geselecteerd voor het EK 2024. Samen met Frankrijk is België het enige land dat geen 26 voetballers meeneemt.

“De Winter heeft het dit seizoen goed gedaan bij Genoa én hij kan op elke positie in de verdediging uit de voeten. Hij had dus ook een oplossing kunnen zijn voor Meunier.”

Het Nieuwsblad stelde vast: “Stel nu dat De Cuyper uitvalt: dan is er zelfs geen linkerflankverdediger meer. Theate is ook out en Castagne is een rechtsachter. Kon daar niet op geanticipeerd worden?

Tedesco moet een vervanger voor Meunier oproepen

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

10
10
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

79
79
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

20
20
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

187
187
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

13
13
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

125
125
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

208
208
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

322
322
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

53
53
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

143
143
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

284
284
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

138
138
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

61
61
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

368
368
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

113
113
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

87
87
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

489
489
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

746
746
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

311
311
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

307
307
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1059
1059
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

523
523
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

192
192

Meer sportnieuws