Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

door
Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

Domenico Tedesco selecteerde Meunier door zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar vrijdag raakte hij geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch tegen Luxemburg. Meunier ondergaat extra onderzoeken en reist voorlopig niet mee naar Duitsland.

Ondanks deze tegenslag en slechts vijf fitte verdedigers voor vier posities, blijft Tedesco bij zijn keuze van 24 spelers in plaats van 25 spelers.

De kans is groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. Timothy Castagne blijft de nummer één optie op rechtsachter, met Maxim De Cuyper als backup. Mogelijke vervangers zijn Koni De Winter, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers, en Alessio Castro-Montes, die volgens Philippe Albert de ideale kandidaat is.

Ondanks de blessureproblemen en de kwetsbare verdediging, heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen. 

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Meunier in extremis opgeroepen voor het EK 2024

Tijdens de kwalificatie voor het EK 2024 speelde Thomas Meunier geen enkele rol. De rechtsachter werd slechts één keer opgeroepen, maar kreeg geen speelminuten. Jarenlang was Meunier de vaste rechtsback bij de Rode Duivels, maar Timothy Castagne heeft inmiddels zijn plaats ingenomen.

Het gebrek aan speeltijd bij zowel zijn club als de nationale ploeg heeft ertoe geleid dat Meunier veel van zijn krediet bij de Rode Duivels had verloren. In januari maakte Meunier een transfer naar het Turkse Trabzonspor, waar hij zijn carrière succesvol nieuw leven inblies en uiteindelijk zijn plekje in de EK-selectie wist te bemachtigen.

“Als je mij in januari had gezegd dat ik de EK-selectie zou halen, had ik je uitgelachen. De kans om erbij te zijn was toen wellicht nul procent,” vertelde Meunier in een interview met La Dernière Heure.

Velen vonden zijn keuze voor Trabzonspor vreemd, maar Meunier wist dat hij een club nodig had waar hij regelmatig kon spelen.

Tedesco haalt (nog) geen vervanger: “24 spelers is genoeg”

Domenico Tedesco selecteerde Thomas Meunier voor het EK 2024 dankzij zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar hij had ook weinig alternatieven. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat iedereen zich al langer bewust was dat België een goede, maar geen geweldige defensieve achterlijn heeft.

Alsof het noodlot toesloeg, raakte Meunier bovendien geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch van de Rode Duivels tegen Luxemburg. Hij reist woensdag niet mee naar Duitsland omdat hij de komende dagen extra onderzoeken ondergaat in België.

Tedesco was teleurgesteld en bezorgd na de blessure van Meunier. “Het ziet er niet goed uit. Jullie kennen onze situatie op de fullbacks. Wat we zullen doen als hij het EK niet haalt? Normaal is 24 spelers genoeg - normaal waren het er maar 23, hè.”

Daarnaast bleef Axel Witsel uit voorzorg tijdens de rust in de kleedkamer, terwijl Jan Vertonghen en Arthur Theate ook nog out zijn.

5 nieuwe namen als vervanger voor Meunier

De EK-selectie van de Rode Duivels werd vrijdag reeds ingediend bij de UEFA, maar mocht de blessure van Thomas Meunier “voldoende ernstig” zijn, dan kan er alsnog een vervanger opgeroepen worden.

Volgens verschillende bronnen is de kans groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. In de huidige selectie blijft Timothy Castagne de nummer één optie op de rechtsachter, terwijl Maxim De Cuyper daar ook kan depanneren.

Door de grote blessurelast in de verdediging zou het echter van goed squad management getuigen als Tedesco nog een extra rechtsachter bij de selectie haalt.

De meest logische opties zijn Koni De Winter, die net de EK-selectie niet haalde en zowel centraal als rechts kan spelen, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers en vooral Alessio Castro-Montes.

“In mijn ogen is Castro-Montes de ideale kandidaat gezien zijn sterke seizoen bij Union,” zei Philippe Albert aan Le Soir.

5 verdedigers voor 4 plaatsen in al kwetsbare linie

Maar we herinneren u eraan: Domenico Tedesco is momenteel niet van plan iemand terug te roepen om zich bij de Belgische selectie aan te sluiten, ondanks dat de bondscoach vandaag over amper vijf fitte verdedigers beschikt voor vier plaatsen.

“Uitgerekend in een linie waar we het sowieso al lastig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws. “Is er nog een verdediger in de zaal?”

René Vandereycken blijft het daarom vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de toegestane 26 spelers heeft geselecteerd voor het EK 2024. Samen met Frankrijk is België het enige land dat geen 26 voetballers meeneemt.

“De Winter heeft het dit seizoen goed gedaan bij Genoa én hij kan op elke positie in de verdediging uit de voeten. Hij had dus ook een oplossing kunnen zijn voor Meunier.”

Het Nieuwsblad stelde vast: “Stel nu dat De Cuyper uitvalt: dan is er zelfs geen linkerflankverdediger meer. Theate is ook out en Castagne is een rechtsachter. Kon daar niet op geanticipeerd worden?

Tedesco moet een vervanger voor Meunier oproepen

Meest recent

Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

14
14
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

33
33
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

112
112
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

21
21
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

13
13
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

24
24
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

44
44
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

102
102
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

56
56
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

72
72
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

130
130
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

161
161
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

194
194
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

53
53
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

242
242
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

155
155
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

160
160
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

113
113
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

257
257
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

249
249
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

223
223
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

620
620

Meer sportnieuws