Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

door
Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

Domenico Tedesco selecteerde Meunier door zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar vrijdag raakte hij geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch tegen Luxemburg. Meunier ondergaat extra onderzoeken en reist voorlopig niet mee naar Duitsland.

Ondanks deze tegenslag en slechts vijf fitte verdedigers voor vier posities, blijft Tedesco bij zijn keuze van 24 spelers in plaats van 25 spelers.

De kans is groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. Timothy Castagne blijft de nummer één optie op rechtsachter, met Maxim De Cuyper als backup. Mogelijke vervangers zijn Koni De Winter, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers, en Alessio Castro-Montes, die volgens Philippe Albert de ideale kandidaat is.

Ondanks de blessureproblemen en de kwetsbare verdediging, heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen. 

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Meunier in extremis opgeroepen voor het EK 2024

Tijdens de kwalificatie voor het EK 2024 speelde Thomas Meunier geen enkele rol. De rechtsachter werd slechts één keer opgeroepen, maar kreeg geen speelminuten. Jarenlang was Meunier de vaste rechtsback bij de Rode Duivels, maar Timothy Castagne heeft inmiddels zijn plaats ingenomen.

Het gebrek aan speeltijd bij zowel zijn club als de nationale ploeg heeft ertoe geleid dat Meunier veel van zijn krediet bij de Rode Duivels had verloren. In januari maakte Meunier een transfer naar het Turkse Trabzonspor, waar hij zijn carrière succesvol nieuw leven inblies en uiteindelijk zijn plekje in de EK-selectie wist te bemachtigen.

“Als je mij in januari had gezegd dat ik de EK-selectie zou halen, had ik je uitgelachen. De kans om erbij te zijn was toen wellicht nul procent,” vertelde Meunier in een interview met La Dernière Heure.

Velen vonden zijn keuze voor Trabzonspor vreemd, maar Meunier wist dat hij een club nodig had waar hij regelmatig kon spelen.

Tedesco haalt (nog) geen vervanger: “24 spelers is genoeg”

Domenico Tedesco selecteerde Thomas Meunier voor het EK 2024 dankzij zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar hij had ook weinig alternatieven. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat iedereen zich al langer bewust was dat België een goede, maar geen geweldige defensieve achterlijn heeft.

Alsof het noodlot toesloeg, raakte Meunier bovendien geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch van de Rode Duivels tegen Luxemburg. Hij reist woensdag niet mee naar Duitsland omdat hij de komende dagen extra onderzoeken ondergaat in België.

Tedesco was teleurgesteld en bezorgd na de blessure van Meunier. “Het ziet er niet goed uit. Jullie kennen onze situatie op de fullbacks. Wat we zullen doen als hij het EK niet haalt? Normaal is 24 spelers genoeg - normaal waren het er maar 23, hè.”

Daarnaast bleef Axel Witsel uit voorzorg tijdens de rust in de kleedkamer, terwijl Jan Vertonghen en Arthur Theate ook nog out zijn.

5 nieuwe namen als vervanger voor Meunier

De EK-selectie van de Rode Duivels werd vrijdag reeds ingediend bij de UEFA, maar mocht de blessure van Thomas Meunier “voldoende ernstig” zijn, dan kan er alsnog een vervanger opgeroepen worden.

Volgens verschillende bronnen is de kans groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. In de huidige selectie blijft Timothy Castagne de nummer één optie op de rechtsachter, terwijl Maxim De Cuyper daar ook kan depanneren.

Door de grote blessurelast in de verdediging zou het echter van goed squad management getuigen als Tedesco nog een extra rechtsachter bij de selectie haalt.

De meest logische opties zijn Koni De Winter, die net de EK-selectie niet haalde en zowel centraal als rechts kan spelen, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers en vooral Alessio Castro-Montes.

“In mijn ogen is Castro-Montes de ideale kandidaat gezien zijn sterke seizoen bij Union,” zei Philippe Albert aan Le Soir.

5 verdedigers voor 4 plaatsen in al kwetsbare linie

Maar we herinneren u eraan: Domenico Tedesco is momenteel niet van plan iemand terug te roepen om zich bij de Belgische selectie aan te sluiten, ondanks dat de bondscoach vandaag over amper vijf fitte verdedigers beschikt voor vier plaatsen.

“Uitgerekend in een linie waar we het sowieso al lastig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws. “Is er nog een verdediger in de zaal?”

René Vandereycken blijft het daarom vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de toegestane 26 spelers heeft geselecteerd voor het EK 2024. Samen met Frankrijk is België het enige land dat geen 26 voetballers meeneemt.

“De Winter heeft het dit seizoen goed gedaan bij Genoa én hij kan op elke positie in de verdediging uit de voeten. Hij had dus ook een oplossing kunnen zijn voor Meunier.”

Het Nieuwsblad stelde vast: “Stel nu dat De Cuyper uitvalt: dan is er zelfs geen linkerflankverdediger meer. Theate is ook out en Castagne is een rechtsachter. Kon daar niet op geanticipeerd worden?

Tedesco moet een vervanger voor Meunier oproepen

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

14
14
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

94
94
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

134
134
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

52
52
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

92
92
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

184
184
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

92
92
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

89
89
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

115
115
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

374
374
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

81
81
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

525
525
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

698
698
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

124
124
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

422
422
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

302
302
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

630
630
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

440
440
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

108
108
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

908
908
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

253
253
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

290
290
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

874
874
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1219
1219

Meer sportnieuws