Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

1351 stemmen
Crisis onhoudbaar: Tedesco krijgt stevig op z’n flikker

Domenico Tedesco selecteerde Meunier door zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar vrijdag raakte hij geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch tegen Luxemburg. Meunier ondergaat extra onderzoeken en reist voorlopig niet mee naar Duitsland.

Ondanks deze tegenslag en slechts vijf fitte verdedigers voor vier posities, blijft Tedesco bij zijn keuze van 24 spelers in plaats van 25 spelers.

De kans is groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. Timothy Castagne blijft de nummer één optie op rechtsachter, met Maxim De Cuyper als backup. Mogelijke vervangers zijn Koni De Winter, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers, en Alessio Castro-Montes, die volgens Philippe Albert de ideale kandidaat is.

Ondanks de blessureproblemen en de kwetsbare verdediging, heeft Tedesco geen vervanger opgeroepen. 

LEES OOK: “We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

Meunier in extremis opgeroepen voor het EK 2024

Tijdens de kwalificatie voor het EK 2024 speelde Thomas Meunier geen enkele rol. De rechtsachter werd slechts één keer opgeroepen, maar kreeg geen speelminuten. Jarenlang was Meunier de vaste rechtsback bij de Rode Duivels, maar Timothy Castagne heeft inmiddels zijn plaats ingenomen.

Het gebrek aan speeltijd bij zowel zijn club als de nationale ploeg heeft ertoe geleid dat Meunier veel van zijn krediet bij de Rode Duivels had verloren. In januari maakte Meunier een transfer naar het Turkse Trabzonspor, waar hij zijn carrière succesvol nieuw leven inblies en uiteindelijk zijn plekje in de EK-selectie wist te bemachtigen.

“Als je mij in januari had gezegd dat ik de EK-selectie zou halen, had ik je uitgelachen. De kans om erbij te zijn was toen wellicht nul procent,” vertelde Meunier in een interview met La Dernière Heure.

Velen vonden zijn keuze voor Trabzonspor vreemd, maar Meunier wist dat hij een club nodig had waar hij regelmatig kon spelen.

Tedesco haalt (nog) geen vervanger: “24 spelers is genoeg”

Domenico Tedesco selecteerde Thomas Meunier voor het EK 2024 dankzij zijn goede vorm bij Trabzonspor, maar hij had ook weinig alternatieven. Het Laatste Nieuws schreef bijvoorbeeld dat iedereen zich al langer bewust was dat België een goede, maar geen geweldige defensieve achterlijn heeft.

Alsof het noodlot toesloeg, raakte Meunier bovendien geblesseerd tijdens de uitzwaaimatch van de Rode Duivels tegen Luxemburg. Hij reist woensdag niet mee naar Duitsland omdat hij de komende dagen extra onderzoeken ondergaat in België.

Tedesco was teleurgesteld en bezorgd na de blessure van Meunier. “Het ziet er niet goed uit. Jullie kennen onze situatie op de fullbacks. Wat we zullen doen als hij het EK niet haalt? Normaal is 24 spelers genoeg - normaal waren het er maar 23, hè.”

Daarnaast bleef Axel Witsel uit voorzorg tijdens de rust in de kleedkamer, terwijl Jan Vertonghen en Arthur Theate ook nog out zijn.

5 nieuwe namen als vervanger voor Meunier

De EK-selectie van de Rode Duivels werd vrijdag reeds ingediend bij de UEFA, maar mocht de blessure van Thomas Meunier “voldoende ernstig” zijn, dan kan er alsnog een vervanger opgeroepen worden.

Volgens verschillende bronnen is de kans groot dat Meunier de rest van het toernooi zal missen. In de huidige selectie blijft Timothy Castagne de nummer één optie op de rechtsachter, terwijl Maxim De Cuyper daar ook kan depanneren.

Door de grote blessurelast in de verdediging zou het echter van goed squad management getuigen als Tedesco nog een extra rechtsachter bij de selectie haalt.

De meest logische opties zijn Koni De Winter, die net de EK-selectie niet haalde en zowel centraal als rechts kan spelen, Hugo Siquet, Kyriani Sabbe, Alexis Saelemaekers en vooral Alessio Castro-Montes.

“In mijn ogen is Castro-Montes de ideale kandidaat gezien zijn sterke seizoen bij Union,” zei Philippe Albert aan Le Soir.

5 verdedigers voor 4 plaatsen in al kwetsbare linie

Maar we herinneren u eraan: Domenico Tedesco is momenteel niet van plan iemand terug te roepen om zich bij de Belgische selectie aan te sluiten, ondanks dat de bondscoach vandaag over amper vijf fitte verdedigers beschikt voor vier plaatsen.

“Uitgerekend in een linie waar we het sowieso al lastig hebben”, stelde Het Laatste Nieuws. “Is er nog een verdediger in de zaal?”

René Vandereycken blijft het daarom vreemd vinden dat Tedesco maar 25 in plaats van de toegestane 26 spelers heeft geselecteerd voor het EK 2024. Samen met Frankrijk is België het enige land dat geen 26 voetballers meeneemt.

“De Winter heeft het dit seizoen goed gedaan bij Genoa én hij kan op elke positie in de verdediging uit de voeten. Hij had dus ook een oplossing kunnen zijn voor Meunier.”

Het Nieuwsblad stelde vast: “Stel nu dat De Cuyper uitvalt: dan is er zelfs geen linkerflankverdediger meer. Theate is ook out en Castagne is een rechtsachter. Kon daar niet op geanticipeerd worden?

Tedesco moet een vervanger voor Meunier oproepen

Meest recent

'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

13
13
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

164
164
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

180
180
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

355
355
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

48
48
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

167
167
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

50
50
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

92
92
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

432
432
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

633
633
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

202
202
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

143
143
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

179
179
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

155
155
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

432
432
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

96
96
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

118
118
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

173
173
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

591
591
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

539
539
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

342
342
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

129
129
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

219
219
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

709
709

Meer sportnieuws