Vervangers Meunier: Drie JPL-opties of toch vertrouweling?

door
Vervangers Meunier: Drie JPL-opties of toch vertrouweling?

Thomas Meunier moet officieel verstek geven voor het EK in Duitsland. De back viel in de oefenwedstrijd tegen Luxemburg (3-0) uit met een blessure en zal niet mee afreizen met de selectie van Domenico Tedesco.

De bondscoach kan nog steeds een vervanger oproepen en had zelfs nog een plekje vrij in de selectie. Het is niet duidelijk of de keuzeheer weldegelijk een vervanger zal oproepen, maar Het Nieuwsblad schuift alvast enkele namen naar voren.

Koni De Winter kreeg nog niet zo lang geleden zijn kans, maar viel net naast de selectie. De Winter is van nature een centrale verdediger, maar kan ook op de flanken uit de voeten. Verder zijn er ook opties uit de Jupiler Pro League. Hugo Siquet (Cercle Brugge) en Kyriani Sabbe (Club Brugge) worden genoemd.

LEES OOK: Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Of toch vertrouwde naam?

Of moet Tedesco, indien hij een vervanger zal oproepen, toch kiezen voor een vertrouwde naam. Alexis Saelemaekers kende een sterk seizoen bij Bologna en is een polyvalente optie terwijl Olivier Deman al eens werd uitgetest op de linksbackpositie. De laatste optie die wordt gesuggereerd is Alessio Castro-Montes.

De back van kende een straf seizoen bij Union SG en bondscoach Tedesco liet eerder al weten hem in de gaten te houden. Castro-Montes is overigens op huwelijksreis tot eind juni. Tedesco heeft aldus opties genoeg, maar zal hij die ook gebruiken? Voorlopig ziet het er naar uit dat hij niemand zal oproepen.

Blessuregevallen

Met Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans zijn er nog blessuregevallen nog voor de start van het EK. Ook Axel Witsel viel in de wedstrijd tegen Luxemburg uit, maar zou enkel uit voorzorg zijn gewisseld. Zo heeft Tedesco nog voor de eerste wedstrijd in de groepsfase kopzorgen.

Moet Tedesco een vervanger oproepen?

Meest recent

'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

3
3
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

20
20
AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

34
34
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

193
193
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

122
122
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

171
171
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

105
105
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

387
387
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

218
218
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

152
152
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

131
131
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

194
194
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

61
61
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

613
613
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

53
53
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

73
73
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

109
109
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

411
411
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

61
61
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

105
105
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

172
172
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

359
359
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

365
365

Meer sportnieuws