Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

door
Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

Elke bondscoach is tevreden dat hij 26 spelers mag meenemen naar het EK en daarvoor werd zelfs stevig aangedrongen bij de UEFA, die aanvankelijk 23 spelers wensten toe te laten. Domenico Tedesco ziet het als een van de weinige trainers anders. Opvallend.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Geen 26 Rode Duivels

Het is al zeer vreemd dat Tedesco 25 spelers opriep en geen 26. Was het nu echt nodig om die ene speler thuis te laten? Nummer 26 van de selectie zal heus niet voor problemen zorgen op het EK. Die speler is al blij dat hij mag meegaan.

Daarnaast kondigde Tedesco al aan dat hij wellicht geen vervanger zal oproepen voor de geblesseerde Thomas Meunier. Arne Engels en Mandela Keita mochten nog wat meetrainen de afgelopen week, maar keerden al terug naar huis. Centrale middenvelders zitten er inderdaad genoeg in de kern. 

Voorlopig amper 5 fitte verdedigers

Tedesco neemt achteraan wel zeer grote risico's, zeker met de blessures van Arthur Theate en Jan Vertonghen. Roberto Martinez kreeg veel kritiek, maar de Spanjaard werkte steevast met een grote reservelijst van jongens die zich mochten klaar houden als er iets zou gebeuren net voor het EK. Dan kon er meteen geschakeld worden. Dat is nu niet het geval.

België trekt zo het EK in met amper 5! fitte verdedigers: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast, Axel Witsel en Maxim De Cuyper. En Witsel 'voelde' zelfs al iets en werd uit voorzorg gewisseld tegen Luxemburg. Neen, de weelde is daar absoluut niet groot.

Volgens ons neemt Tedesco toch een groot risico, want achteraan mag er niets meer gebeuren de komende weken. Het valt te hopen dat Arthur Theate en Jan Vertonghen snel fit geraken, maar die laatste verscheen zelfs nog niet eens op het oefenveld. Hij kampt met een spierblessure en dat is altijd 'tricky', want het risico op verval is daarbij toch wat groter. Vertonghen is al 6 weken geblesseerd, Theate bijna een maand.

Tedesco neemt toch een groot risico. Hopelijk voor de Belgen een beredeneerd risico.

CR

Vreemd dat Tedesco geen 26 spelers meeneemt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

74
74
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

115
115
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

29
29
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

81
81
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

174
174
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

151
151
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

118
118
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

167
167
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

317
317
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

473
473
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

756
756
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

164
164
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

25
25
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

116
116
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

127
127
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

511
511
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

312
312
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

478
478
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

684
684
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

342
342

Meer sportnieuws