Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

door
Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

Elke bondscoach is tevreden dat hij 26 spelers mag meenemen naar het EK en daarvoor werd zelfs stevig aangedrongen bij de UEFA, die aanvankelijk 23 spelers wensten toe te laten. Domenico Tedesco ziet het als een van de weinige trainers anders. Opvallend.

LEES OOK: Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Geen 26 Rode Duivels

Het is al zeer vreemd dat Tedesco 25 spelers opriep en geen 26. Was het nu echt nodig om die ene speler thuis te laten? Nummer 26 van de selectie zal heus niet voor problemen zorgen op het EK. Die speler is al blij dat hij mag meegaan.

Daarnaast kondigde Tedesco al aan dat hij wellicht geen vervanger zal oproepen voor de geblesseerde Thomas Meunier. Arne Engels en Mandela Keita mochten nog wat meetrainen de afgelopen week, maar keerden al terug naar huis. Centrale middenvelders zitten er inderdaad genoeg in de kern. 

Voorlopig amper 5 fitte verdedigers

Tedesco neemt achteraan wel zeer grote risico's, zeker met de blessures van Arthur Theate en Jan Vertonghen. Roberto Martinez kreeg veel kritiek, maar de Spanjaard werkte steevast met een grote reservelijst van jongens die zich mochten klaar houden als er iets zou gebeuren net voor het EK. Dan kon er meteen geschakeld worden. Dat is nu niet het geval.

België trekt zo het EK in met amper 5! fitte verdedigers: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast, Axel Witsel en Maxim De Cuyper. En Witsel 'voelde' zelfs al iets en werd uit voorzorg gewisseld tegen Luxemburg. Neen, de weelde is daar absoluut niet groot.

Volgens ons neemt Tedesco toch een groot risico, want achteraan mag er niets meer gebeuren de komende weken. Het valt te hopen dat Arthur Theate en Jan Vertonghen snel fit geraken, maar die laatste verscheen zelfs nog niet eens op het oefenveld. Hij kampt met een spierblessure en dat is altijd 'tricky', want het risico op verval is daarbij toch wat groter. Vertonghen is al 6 weken geblesseerd, Theate bijna een maand.

Tedesco neemt toch een groot risico. Hopelijk voor de Belgen een beredeneerd risico.

CR

Vreemd dat Tedesco geen 26 spelers meeneemt?

Meest recent

Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

8
8
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

8
8
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

74
74
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

37
37
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

62
62
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

314
314
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

181
181
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

65
65
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

96
96
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

307
307
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

58
58
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

156
156
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

184
184
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

171
171
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

865
865
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

165
165
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

137
137
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

373
373
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

271
271
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

624
624
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

752
752

Meer sportnieuws