Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

door
Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

Elke bondscoach is tevreden dat hij 26 spelers mag meenemen naar het EK en daarvoor werd zelfs stevig aangedrongen bij de UEFA, die aanvankelijk 23 spelers wensten toe te laten. Domenico Tedesco ziet het als een van de weinige trainers anders. Opvallend.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Geen 26 Rode Duivels

Het is al zeer vreemd dat Tedesco 25 spelers opriep en geen 26. Was het nu echt nodig om die ene speler thuis te laten? Nummer 26 van de selectie zal heus niet voor problemen zorgen op het EK. Die speler is al blij dat hij mag meegaan.

Daarnaast kondigde Tedesco al aan dat hij wellicht geen vervanger zal oproepen voor de geblesseerde Thomas Meunier. Arne Engels en Mandela Keita mochten nog wat meetrainen de afgelopen week, maar keerden al terug naar huis. Centrale middenvelders zitten er inderdaad genoeg in de kern. 

Voorlopig amper 5 fitte verdedigers

Tedesco neemt achteraan wel zeer grote risico's, zeker met de blessures van Arthur Theate en Jan Vertonghen. Roberto Martinez kreeg veel kritiek, maar de Spanjaard werkte steevast met een grote reservelijst van jongens die zich mochten klaar houden als er iets zou gebeuren net voor het EK. Dan kon er meteen geschakeld worden. Dat is nu niet het geval.

België trekt zo het EK in met amper 5! fitte verdedigers: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast, Axel Witsel en Maxim De Cuyper. En Witsel 'voelde' zelfs al iets en werd uit voorzorg gewisseld tegen Luxemburg. Neen, de weelde is daar absoluut niet groot.

Volgens ons neemt Tedesco toch een groot risico, want achteraan mag er niets meer gebeuren de komende weken. Het valt te hopen dat Arthur Theate en Jan Vertonghen snel fit geraken, maar die laatste verscheen zelfs nog niet eens op het oefenveld. Hij kampt met een spierblessure en dat is altijd 'tricky', want het risico op verval is daarbij toch wat groter. Vertonghen is al 6 weken geblesseerd, Theate bijna een maand.

Tedesco neemt toch een groot risico. Hopelijk voor de Belgen een beredeneerd risico.

CR

Vreemd dat Tedesco geen 26 spelers meeneemt?

Meest recent

'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

4
4
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

69
69
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

145
145
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

129
129
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

58
58
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

38
38
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

151
151
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

164
164
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

259
259
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

163
163
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

101
101
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

165
165
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

95
95
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

198
198
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

90
90
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

127
127
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

117
117
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

163
163
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

696
696
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

294
294
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

126
126
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

106
106

Meer sportnieuws