Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

stemmen
Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

Elke bondscoach is tevreden dat hij 26 spelers mag meenemen naar het EK en daarvoor werd zelfs stevig aangedrongen bij de UEFA, die aanvankelijk 23 spelers wensten toe te laten. Domenico Tedesco ziet het als een van de weinige trainers anders. Opvallend.

LEES OOK: Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Geen 26 Rode Duivels

Het is al zeer vreemd dat Tedesco 25 spelers opriep en geen 26. Was het nu echt nodig om die ene speler thuis te laten? Nummer 26 van de selectie zal heus niet voor problemen zorgen op het EK. Die speler is al blij dat hij mag meegaan.

Daarnaast kondigde Tedesco al aan dat hij wellicht geen vervanger zal oproepen voor de geblesseerde Thomas Meunier. Arne Engels en Mandela Keita mochten nog wat meetrainen de afgelopen week, maar keerden al terug naar huis. Centrale middenvelders zitten er inderdaad genoeg in de kern. 

Voorlopig amper 5 fitte verdedigers

Tedesco neemt achteraan wel zeer grote risico's, zeker met de blessures van Arthur Theate en Jan Vertonghen. Roberto Martinez kreeg veel kritiek, maar de Spanjaard werkte steevast met een grote reservelijst van jongens die zich mochten klaar houden als er iets zou gebeuren net voor het EK. Dan kon er meteen geschakeld worden. Dat is nu niet het geval.

België trekt zo het EK in met amper 5! fitte verdedigers: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast, Axel Witsel en Maxim De Cuyper. En Witsel 'voelde' zelfs al iets en werd uit voorzorg gewisseld tegen Luxemburg. Neen, de weelde is daar absoluut niet groot.

Volgens ons neemt Tedesco toch een groot risico, want achteraan mag er niets meer gebeuren de komende weken. Het valt te hopen dat Arthur Theate en Jan Vertonghen snel fit geraken, maar die laatste verscheen zelfs nog niet eens op het oefenveld. Hij kampt met een spierblessure en dat is altijd 'tricky', want het risico op verval is daarbij toch wat groter. Vertonghen is al 6 weken geblesseerd, Theate bijna een maand.

Tedesco neemt toch een groot risico. Hopelijk voor de Belgen een beredeneerd risico.

CR

Vreemd dat Tedesco geen 26 spelers meeneemt?

Meest recent

'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

272
272
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

53
53
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

360
360
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

22
22
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

309
309
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

188
188
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

207
207
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

105
105
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1115
1115
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

88
88
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

287
287
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

233
233
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

175
175
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

474
474
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

844
844
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

679
679
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

244
244
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

229
229
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

172
172
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

68
68

Meer sportnieuws