Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

290 stemmen
Tedesco neemt één bijzonder groot risico richting EK

Elke bondscoach is tevreden dat hij 26 spelers mag meenemen naar het EK en daarvoor werd zelfs stevig aangedrongen bij de UEFA, die aanvankelijk 23 spelers wensten toe te laten. Domenico Tedesco ziet het als een van de weinige trainers anders. Opvallend.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Geen 26 Rode Duivels

Het is al zeer vreemd dat Tedesco 25 spelers opriep en geen 26. Was het nu echt nodig om die ene speler thuis te laten? Nummer 26 van de selectie zal heus niet voor problemen zorgen op het EK. Die speler is al blij dat hij mag meegaan.

Daarnaast kondigde Tedesco al aan dat hij wellicht geen vervanger zal oproepen voor de geblesseerde Thomas Meunier. Arne Engels en Mandela Keita mochten nog wat meetrainen de afgelopen week, maar keerden al terug naar huis. Centrale middenvelders zitten er inderdaad genoeg in de kern. 

Voorlopig amper 5 fitte verdedigers

Tedesco neemt achteraan wel zeer grote risico's, zeker met de blessures van Arthur Theate en Jan Vertonghen. Roberto Martinez kreeg veel kritiek, maar de Spanjaard werkte steevast met een grote reservelijst van jongens die zich mochten klaar houden als er iets zou gebeuren net voor het EK. Dan kon er meteen geschakeld worden. Dat is nu niet het geval.

België trekt zo het EK in met amper 5! fitte verdedigers: Timothy Castagne, Wout Faes, Zeno Debast, Axel Witsel en Maxim De Cuyper. En Witsel 'voelde' zelfs al iets en werd uit voorzorg gewisseld tegen Luxemburg. Neen, de weelde is daar absoluut niet groot.

Volgens ons neemt Tedesco toch een groot risico, want achteraan mag er niets meer gebeuren de komende weken. Het valt te hopen dat Arthur Theate en Jan Vertonghen snel fit geraken, maar die laatste verscheen zelfs nog niet eens op het oefenveld. Hij kampt met een spierblessure en dat is altijd 'tricky', want het risico op verval is daarbij toch wat groter. Vertonghen is al 6 weken geblesseerd, Theate bijna een maand.

Tedesco neemt toch een groot risico. Hopelijk voor de Belgen een beredeneerd risico.

CR

Vreemd dat Tedesco geen 26 spelers meeneemt?

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

64
64
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

43
43
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

31
31
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

77
77
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

42
42
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

82
82
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

199
199
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

202
202
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

127
127
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

300
300
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

452
452
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

304
304
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

74
74
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

349
349
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

280
280
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

216
216
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

393
393
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

348
348
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

96
96
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

327
327
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

570
570
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws