Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220 stemmen
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

76
76
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

146
146
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

89
89
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

226
226
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

52
52
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

94
94
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

78
78
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

75
75
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

333
333
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

879
879
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

753
753
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

102
102
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1034
1034
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

474
474
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

328
328
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

601
601
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

662
662
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1046
1046
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

386
386
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

543
543
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1571
1571
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

374
374
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

501
501
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

316
316
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

130
130

Meer sportnieuws