Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

66
66
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

32
32
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

43
43
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

20
20
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

43
43
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

60
60
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

148
148
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

16
16
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

311
311
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

125
125
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

64
64
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

263
263
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

287
287
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

32
32
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

141
141
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

214
214
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

155
155
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

187
187
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

104
104
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

649
649
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

60
60
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

159
159
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

428
428
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws