Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

1
1
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

88
88
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

306
306
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

175
175
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

408
408
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

128
128
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

133
133
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

256
256
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

213
213
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

105
105
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

436
436
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

366
366
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

43
43
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

177
177
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

285
285
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

29
29
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

118
118
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

111
111
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

128
128
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

122
122
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

96
96
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

342
342

Meer sportnieuws