Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

11
11
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

43
43
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

38
38
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

53
53
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

226
226
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

276
276
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

87
87
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

106
106
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

76
76
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

354
354
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

157
157
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

157
157
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

151
151
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

26
26
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

62
62
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

127
127
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

105
105
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

356
356
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

93
93

Meer sportnieuws