Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

10
10
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

88
88
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

111
111
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

48
48
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

97
97
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

54
54
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

108
108
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

255
255
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

171
171
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

427
427
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

282
282
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws