Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

220
Helemaal kansloos: Duivel brengt geen greintje concurrentie

Loïs Openda staat bekend als een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij zoekt nog naar zijn plaats bij de Rode Duivels. Hoewel hij vertrouwen geniet van coach Domenico Tedesco, heeft hij nog geen doelpunt weten te maken in zijn elf interlands onder Tedesco.

Zijn gebrek aan precisie en zichtbaarheid in het spel zorgen voor twijfels over zijn rol als vervanger van Romelu Lukaku. Openda staat al bijna twee jaar droog bij de nationale ploeg, wat zijn drang om te scoren tijdens de oefenwedstrijd tegen Montenegro illustreerde. Zijn zoektocht naar een goal blijft voorlopig vruchteloos.

LEES OOK: Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

De laatste stap van goalgetter Openda: de Rode Duivels

Loïs Openda heeft zich al jarenlang bewezen als een ware doelpuntenmachine, en vorig seizoen heeft hij die reputatie meer dan ooit waargemaakt.

Met 24 treffers in 34 competitiewedstrijden voor RB Leipzig eindigde hij op de derde plaats in de topscorerslijst van de Bundesliga. Slechts drie spelers overtroffen dit aantal in hun eerste seizoen op het hoogste niveau in Duitsland: Uwe Seeler (30 goals) en Harry Kane (35 goals).

In de afgelopen vier jaar is Openda de meest scorende Belg in actie geweest in de top tien competities.

De laatste stap voor Openda bevindt zich nu in de nationale ploeg en hij wordt steeds meer gezien als een serieuze concurrent voor Romelu Lukaku bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco onderhoudt regelmatig contact met Openda en voorziet hem van waardevol advies. “Er is een connectie tussen ons”, zei de spits. Tedesco heeft een groot vertrouwen in Openda en hij beschouwt hem als een 'high priority-speler'. “Loïs is een prioriteit voor mij”, aldus de bondscoach.

Elf interlands onder Tedesco: 0 goals

Loïs Openda heeft tot nu toe elf interlands gespeeld onder Domenico Tedesco, maar het lijkt erop dat het huwelijk tussen hen vooralsnog geen groot succes is. Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden.

Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels. Onder Tedesco deed hij de netten nog geen enkele keer trillen.

“Voor hem is het wachten op de bevrijding. Bij de nationale ploeg is het voorlopig altijd net niet”, stelde Marc Degryse na de interland tegen Ierland in maart. Desondanks blijft het vertrouwen van Tedesco groot in Openda.

Hij is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Openda is naast Romelu Lukaku de enige zuivere spits in de EK-selectie, wat het vertrouwen van de bondscoach in de 24-jarige benadrukt.

“Lukaku heeft geen greintje concurrentie”

Loïs Openda kreeg woensdag zijn kans in de oefenwedstrijd tegen Montenegro. Hij werd een paar keer goed diep gestuurd door Kevin De Bruyne en glipte twee keer door de buitenspelval.

Helaas liet de afwerking en de precisie het meermaals afweten bij de spits van RB Leipzig. “Dat had Michy Batshuayi - gepasseerd door Tedesco - misschien beter gedaan”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Alle lof voor de werkethiek van Loïs Openda, maar als vervanger van Lukaku moet je er minstens één binnen trappen”, zei Peter Vandenbempt bij Sporza. “Het is vreemd, want bij RB Leipzig scoort hij veel. Alleen is het bij de nationale ploeg echt al lang geleden. Dat is hoe dan ook een werkpunt.”

Bovendien was Openda onzichtbaar in het spel en onzichtbaar in de combinaties.

“Toonde zich niet de killer die hij in Duitsland is. Onvoldoende”, schreef Het Nieuwsblad. “Openda bleef 90 minuten onder de maat. De situatie bleef zoals we die voor de wedstrijd ook al kenden: Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie.”

“Kan de sluipschutter van Leipzig ook opstaan bij de Duivels?” vraagt Het Laatste Nieuws zich af. “Op dat vlak heeft Openda toch nog serieuze stappen te zetten. Wat zijn cijfers bij RB Leipzig ook mogen beweren.”

De bodem bereikt: Openda staat al bijna 2 jaar droog bij Rode Duivels

Ondertussen is het al bijna twee jaar geleden (oktober 2022) sinds Loïs Openda heeft gescoord voor de nationale ploeg. De spits beseft dat hij een doelpunt nodig heeft en daarom ging hij tijdens de wedstrijd tegen Montenegro in de clinch met Jérémy Doku om de strafschop voor de 2-0 te trappen.

Openda verloor het pleit en moest afdruipen, waarna Leandro Trossard de penalty omzette. “Ik vond dat een beetje triest en zielig. We gaan er geen staatszaak van maken, maar was dat nu echt nodig?” vroeg Peter Vandenbempt zich af.

“Discussies zijn normaal in het voetbal, het is gezond dat iedereen wil scoren. Maar alles is oké”, zei bondscoach Domenico Tedesco na het pijnlijke tafereel.

Jan Mulder verklaarde op VTM dat iedereen verwacht dat Openda stilaan begint te scoren bij de Duivels, maar dat hij niet zo nadrukkelijk op zoek moet gaan naar een goal.

Zal Openda scoren op het EK?

Meest recent

Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

30
30
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

102
102
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

316
316
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

55
55
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

245
245
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

418
418
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

141
141
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

393
393
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

136
136
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

348
348
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

322
322
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

112
112
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

376
376
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

360
360
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

496
496
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

91
91
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

83
83
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

340
340
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

231
231
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

158
158
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

218
218
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

208
208
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

501
501
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

137
137
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

266
266

Meer sportnieuws