AA Gent heeft eerste zomerse topaanwinst helemaal binnen

door
AA Gent heeft eerste zomerse topaanwinst helemaal binnen

AA Gent begint deze zomer aan een nieuw tijdperk. Woensdag stelden de Buffalo's nog hun nieuwe sportieve structuur voor met Arnar Vidarsson als technisch directeur en Wouter Vrancken als nieuwe trainer. Amper twee dagen later strijkt hun eerste aanwinst al neer.

Het was duidelijk dat AA Gent deze zomer offensieve versterking nodig gehad. In januari verloor het Malick Fofana, Gift Orban én Hugo Cuypers en hun vertrek werd eigenlijk nooit helemaal opgevangen. Bovendien wordt deze zomer ook het aflopende contract van Laurent Depoitre niet verlengd.

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent heeft Gudjohnsen beet

Een eerste nieuwe spits hebben ze nu wel beet in de Planet Group Arena. Zoals verwacht strijkt Andri Gudjohnsen immers neer. De komst van de 22-jarige IJslander zat al langer in de pijplijn en is nu helemaal rond. Hij zette zijn handtekening tot 2028 bij AA Gent.

De naam Gudjohnsen zal u uiteraard bekend in de oren klinken, want Andri is al de derde generatie van de familie die in België komt voetballen. Papa Eidur speelde na passages bij onder meer Chelsea en FC Barcelona in de herfst van zijn carrière nog voor Cercle en Club Brugge, grootvader Arnor kwam nog uit voor Lokeren en Anderlecht.

Eerste resultaat van nieuwe scouting

De jongste Gudjohnsen kreeg zijn jeugdopleiding bij FC Barcelona, Espanyol en Real Madrid, maar brak na een passage bij Norrköping pas afgelopen seizoen helemaal door bij het Deense Lyngby. Hij scoorde er vijftien keer en speelde zich zo in de kijker van Gent.

"De transfer van Andri is het eerste mooie resultaat van een collectieve scoutingsopdracht binnen onze nieuwe structuur", jubelt technisch directeur Vidarsson. "Zelf ken ik Andri goed, want hij debuteerde bij de nationale ploeg van IJsland toen ik er bondscoach was. Hij is een spits met scorend vermogen, sterk in de zestien, en heeft de Scandinavische werkersmentaliteit."

Zal hij een aanwinst blijken voor AA Gent?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

27
27
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

59
59
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

72
72
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

231
231
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

415
415
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

207
207
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

443
443
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

682
682
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

314
314
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

675
675
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

373
373
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

535
535
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

328
328
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws