Broos en Zuid-Afrika in grote problemen vlak voor WK-kwalificatieduel

door
Broos en Zuid-Afrika in grote problemen vlak voor WK-kwalificatieduel

Na de woelige aanstelling van Marc Brys bij Kameroen kende ook Hugo Broos problemen in Afrika. Het Zuid-Afrikaans elftal zat namelijk een hele nacht vast op de luchthaven van Port Harcourt in Nigeria. 

Het gehele nationale elftal van Zuid-Afrika, inclusief staf en trainer Hugo Broos, hebben op woensdagavond 5 juni geslapen in de luchthaven van Port Harcourt in Nigeria. Dat meldde de Daily Post. Zuid-Afrika kon niet doorreizen naar Uyo, waar ze donderdagavond een kwalificatieduel moesten spelen tegen Nigeria in het kader van de FIFA World Cup 2026.

Het vliegveld van Port Harcourt zou namelijk gesloten zijn geweest op het moment dat het Zuid-Afrikaans elftal moest vertrekken. Gelukkig slaagde het team van Hugo Broos er donderdag in om tot hun bestemming in Nigeria te geraken. De wedstrijd werd verplaatst naar vrijdag om 21u.

Zuid-Afrika staat voorlopig derde in Groep C van de WK-kwalificatie met drie punten, één punt meer dan Nigeria. Bij winst kunnen zowel Zuid-Afrika als Nigeria over Rwanda en Benin springen en groepsleider worden. 

POLL: Haalt Zuid-Afrika het WK van 2026?

Meest recent

Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

9
9
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

32
32
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

104
104
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

103
103
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

90
90
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

53
53
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

77
77
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

92
92
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

155
155
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

189
189
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

80
80
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

238
238
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

64
64
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

57
57
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

248
248
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

469
469
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

310
310

Meer sportnieuws