'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

137 stemmen
'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

De Rode Duivels stomen zich op dit moment klaar voor het EK, maar een aantal internationals zullen het toernooi  vanuit hun zetel moeten volgen. Domenico Tedesco moest immers enkele stevige namen teleurstellen doordat de plaatsjes beperkt zijn. De voornaamste afwezigen in de selectie waren Michy Batshuayi en Alexis Saelemaekers.

Die laatste had nochtans een sterk seizoen gedraaid bij Bologna, maar werd het slachtoffer van zijn rol. Er liggen voor Saelemaekers bij de nationale ploeg in principe de meeste kansen op de rechtsachter, maar bij zijn club speelde nooit op die positie. Daardoor verkoos Tedesco uiteindelijk toch Meunier.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Bologna gaat optie Saelemaekers toch niet lichten

Bij Bologna draafde Saelemaekers vooral op als linksbuiten, waarbij hij goed was voor vier goals en drie assists in 32 wedstrijden. Hij had daarmee een groot aandeel in de knappe vijfde plaats van zijn ploeg, die ook een ticket voor de Champions League opleverde. Saelemaekers eindigde het seizoen ook sterk en werd in april zelfs verkozen tot Speler van de Maand in de Serie A.

Desondanks moet de 24-jarige na zijn niet-selectie voor het EK nu een nieuwe domper slikken. Verschillende Italiaanse media melden immers dat Bologna verrassend genoeg zijn aankoopoptie niet zal lichten. De voorbije maanden was de verwachting nochtans dat ze niet zouden twijfelen om de vereiste 10 miljoen euro op tafel te leggen, maar het vertrek van trainer Thiago Motta heeft de situatie veranderd.

Saelemaekers moet terug naar AC Milan

Enkele dagen geleden stelde Bologna Vincenzo Italiano voor als opvolger en in diens plannen zou Saelemaekers niet voorkomen. Hij moet dus terug naar AC Milan, maar het is maar de vraag of hij daar nog een nieuwe kans zal krijgen. Het wordt niet uitgesloten, maar dat zal wellicht ook afhangen van de nieuwe coach bij de Rossoneri.

In plaats van Saelemaekers zou Italiano bij Bologna dan weer een andere oude bekende van de Jupiler Pro League willen. Hij zou immers Christian Kouamé willen meenemen van bij zijn vorige club Fiorentina. De Ivoriaan was in het seizoen 2021/22 nog aan de slag bij Anderlecht.

Moet AC Milan Saelemaekers een nieuwe kans geven?

Meest recent

‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

0
0
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

181
181
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

287
287
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

116
116
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

38
38
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

182
182
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

71
71
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

75
75
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

100
100
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

144
144
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

33
33
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

147
147
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

37
37
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

212
212
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

62
62
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

322
322
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

228
228
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

757
757
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

217
217
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

87
87
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

80
80
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

370
370
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

732
732
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

63
63
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

568
568

Meer sportnieuws