'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

137 stemmen
'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

De Rode Duivels stomen zich op dit moment klaar voor het EK, maar een aantal internationals zullen het toernooi  vanuit hun zetel moeten volgen. Domenico Tedesco moest immers enkele stevige namen teleurstellen doordat de plaatsjes beperkt zijn. De voornaamste afwezigen in de selectie waren Michy Batshuayi en Alexis Saelemaekers.

Die laatste had nochtans een sterk seizoen gedraaid bij Bologna, maar werd het slachtoffer van zijn rol. Er liggen voor Saelemaekers bij de nationale ploeg in principe de meeste kansen op de rechtsachter, maar bij zijn club speelde nooit op die positie. Daardoor verkoos Tedesco uiteindelijk toch Meunier.

LEES OOK: ‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Bologna gaat optie Saelemaekers toch niet lichten

Bij Bologna draafde Saelemaekers vooral op als linksbuiten, waarbij hij goed was voor vier goals en drie assists in 32 wedstrijden. Hij had daarmee een groot aandeel in de knappe vijfde plaats van zijn ploeg, die ook een ticket voor de Champions League opleverde. Saelemaekers eindigde het seizoen ook sterk en werd in april zelfs verkozen tot Speler van de Maand in de Serie A.

Desondanks moet de 24-jarige na zijn niet-selectie voor het EK nu een nieuwe domper slikken. Verschillende Italiaanse media melden immers dat Bologna verrassend genoeg zijn aankoopoptie niet zal lichten. De voorbije maanden was de verwachting nochtans dat ze niet zouden twijfelen om de vereiste 10 miljoen euro op tafel te leggen, maar het vertrek van trainer Thiago Motta heeft de situatie veranderd.

Saelemaekers moet terug naar AC Milan

Enkele dagen geleden stelde Bologna Vincenzo Italiano voor als opvolger en in diens plannen zou Saelemaekers niet voorkomen. Hij moet dus terug naar AC Milan, maar het is maar de vraag of hij daar nog een nieuwe kans zal krijgen. Het wordt niet uitgesloten, maar dat zal wellicht ook afhangen van de nieuwe coach bij de Rossoneri.

In plaats van Saelemaekers zou Italiano bij Bologna dan weer een andere oude bekende van de Jupiler Pro League willen. Hij zou immers Christian Kouamé willen meenemen van bij zijn vorige club Fiorentina. De Ivoriaan was in het seizoen 2021/22 nog aan de slag bij Anderlecht.

Moet AC Milan Saelemaekers een nieuwe kans geven?

Meest recent

Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

26
26
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

24
24
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

22
22
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

77
77
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

77
77
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

38
38
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

118
118
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

136
136
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

623
623
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

134
134
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

216
216
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

206
206
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

296
296
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

159
159
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

71
71
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

194
194
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

243
243
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

310
310
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

67
67
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

274
274
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

162
162
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

608
608
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

624
624
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

273
273

Meer sportnieuws