'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

137 stemmen
'Saelemaekers slikt gigantische transferdomper'

De Rode Duivels stomen zich op dit moment klaar voor het EK, maar een aantal internationals zullen het toernooi  vanuit hun zetel moeten volgen. Domenico Tedesco moest immers enkele stevige namen teleurstellen doordat de plaatsjes beperkt zijn. De voornaamste afwezigen in de selectie waren Michy Batshuayi en Alexis Saelemaekers.

Die laatste had nochtans een sterk seizoen gedraaid bij Bologna, maar werd het slachtoffer van zijn rol. Er liggen voor Saelemaekers bij de nationale ploeg in principe de meeste kansen op de rechtsachter, maar bij zijn club speelde nooit op die positie. Daardoor verkoos Tedesco uiteindelijk toch Meunier.

LEES OOK: ‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Bologna gaat optie Saelemaekers toch niet lichten

Bij Bologna draafde Saelemaekers vooral op als linksbuiten, waarbij hij goed was voor vier goals en drie assists in 32 wedstrijden. Hij had daarmee een groot aandeel in de knappe vijfde plaats van zijn ploeg, die ook een ticket voor de Champions League opleverde. Saelemaekers eindigde het seizoen ook sterk en werd in april zelfs verkozen tot Speler van de Maand in de Serie A.

Desondanks moet de 24-jarige na zijn niet-selectie voor het EK nu een nieuwe domper slikken. Verschillende Italiaanse media melden immers dat Bologna verrassend genoeg zijn aankoopoptie niet zal lichten. De voorbije maanden was de verwachting nochtans dat ze niet zouden twijfelen om de vereiste 10 miljoen euro op tafel te leggen, maar het vertrek van trainer Thiago Motta heeft de situatie veranderd.

Saelemaekers moet terug naar AC Milan

Enkele dagen geleden stelde Bologna Vincenzo Italiano voor als opvolger en in diens plannen zou Saelemaekers niet voorkomen. Hij moet dus terug naar AC Milan, maar het is maar de vraag of hij daar nog een nieuwe kans zal krijgen. Het wordt niet uitgesloten, maar dat zal wellicht ook afhangen van de nieuwe coach bij de Rossoneri.

In plaats van Saelemaekers zou Italiano bij Bologna dan weer een andere oude bekende van de Jupiler Pro League willen. Hij zou immers Christian Kouamé willen meenemen van bij zijn vorige club Fiorentina. De Ivoriaan was in het seizoen 2021/22 nog aan de slag bij Anderlecht.

Moet AC Milan Saelemaekers een nieuwe kans geven?

Meest recent

Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

0
0
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

91
91
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

86
86
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

43
43
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

59
59
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

115
115
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

73
73
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

60
60
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

127
127
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

141
141
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

107
107
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

227
227
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

414
414
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

282
282
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

28
28
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

133
133
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

163
163
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

790
790
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

228
228
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

132
132
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68

Meer sportnieuws