Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

4043
Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

Casper Nielsen begon sterk bij Club Brugge, maar viel snel uit de gratie onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker, Rik De Mil, Ronny Deila én Nicky Hayen. Dit seizoen verliep dramatisch, met een blessure en concurrentie van Hugo Vetlesen, met als dieptepunt toen hij tegen Besiktas door de eigen fans werd uitgefloten.

Onder  Hayen kwam Nielsen nog minder in beeld. Het einde van zijn seizoen, met slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden, werd als teleurstellend beoordeeld. De mogelijke komst van Armin Gigovic (FC Rostov) als mogelijke vervanger bevestigt de onzekerheid over Nielsen's toekomst bij de club.

LEES OOK: Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Dramatische start van het seizoen: zelfs uitgefloten door eigen fans

In zijn beginperiode bij Club Brugge was Casper Nielsen een van de spelers die niet weg te denken was uit de ploeg bij Club Brugge, maar hij voldeed nadien niet aan de verwachtingen onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil.

Dit seizoen kende hij opnieuw een dramatische start en was hij geen eerste keus meer onder Ronny Deila.

Nielsen werd geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde, en de komst van zomeraanwinst Hugo Vetlesen als serieuze concurrent op het middenveld.

Bovendien wist de Deen amper indruk te maken in de speeltijd die hij kreeg van Deila. Tegen Besiktas, door onder meer een horrorpass aan de tegenstander, werd hij zelfs uitgefloten door de eigen fans. “Het tribunaal Jan Breydel laat duidelijk horen wat het ervan vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Korte heropleving pitbull-Nielsen: “Deila vindt hem maar niets”

Het was duidelijk dat Ronny Deila niet meteen het nut inzag van een speler als Casper Nielsen in zijn ploeg. De filosofie van de Noorse coach was vooral gericht op aanvallen, en daarom zag hij in Hugo Vetlesen zijn gedroomde nummer zes in plaats van Nielsen.

“Het maakt dat Deila spelers als Odoi, Balanta en in mindere mate Nielsen met zin voor overdrijving maar niets vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Na de vorige jaarwisseling kende Nielsen een korte heropleving omdat Raphael Onyedika op de Africa Cup vertoefde. “Toonde zich opnieuw de pitbull van weleer,” schreef Het Nieuwsblad.

Nielsen infiltreerde zoals vanouds en vloog er bij momenten stevig in. “Heeft stilaan zijn plek gevonden bij dit Club,” merkte de krant op. “Casper Nielsen, de grondlegger van het Brugse neorealisme,” analyseerde Het Laatste Nieuws.

Nielsen mag beschikken: Club en de speler hadden meer verwacht

Na het ontslag van Ronny Deila kwam Casper Nielsen nog veel minder in beeld onder Nicky Hayen. Hij bracht wel strijdlust, maar weinig voetballende meerwaarde en kon zich niet opwerpen tot een basisspeler.

“Het mocht soms toch net iets meer zijn,” beoordeelde Krant van West-Vlaanderen zijn seizoen.

De Deense middenvelder had slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden en kwam amper aan 16% van de mogelijke speeltijd. Het Laatste Nieuws stelt daarom de vraag of Nielsen volgend seizoen aan boord wil blijven na een seizoenseinde zonder veel speelminuten.

“Mag, maar moet niet blijven bij blauw-zwart,” aldus de krant.

Volgens De Standaard mocht hij zelfs vorige zomer al vertrekken en het is duidelijk dat zowel Club Brugge als de speler meer van zijn overgang hadden verwacht.

Het is ook geen toeval dat Club Brugge gelinkt wordt aan de komst van Armin Gigovic (FC Rostov), die een concurrent (of vervanger?) zou moeten worden van Nielsen en/of Hugo Vetlesen.

Club Brugg e moet Nielsen verkopen

Meest recent

Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

19
19
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

221
221
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

48
48
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

37
37
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

48
48
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

20
20
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

240
240
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

299
299
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

194
194
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

262
262
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

210
210
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

66
66
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

290
290
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

99
99
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

122
122
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

41
41
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

280
280
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

187
187
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

193
193
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1151
1151
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

54
54
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

213
213

Meer sportnieuws