Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

4043 stemmen
Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

Casper Nielsen begon sterk bij Club Brugge, maar viel snel uit de gratie onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker, Rik De Mil, Ronny Deila én Nicky Hayen. Dit seizoen verliep dramatisch, met een blessure en concurrentie van Hugo Vetlesen, met als dieptepunt toen hij tegen Besiktas door de eigen fans werd uitgefloten.

Onder  Hayen kwam Nielsen nog minder in beeld. Het einde van zijn seizoen, met slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden, werd als teleurstellend beoordeeld. De mogelijke komst van Armin Gigovic (FC Rostov) als mogelijke vervanger bevestigt de onzekerheid over Nielsen's toekomst bij de club.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Dramatische start van het seizoen: zelfs uitgefloten door eigen fans

In zijn beginperiode bij Club Brugge was Casper Nielsen een van de spelers die niet weg te denken was uit de ploeg bij Club Brugge, maar hij voldeed nadien niet aan de verwachtingen onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil.

Dit seizoen kende hij opnieuw een dramatische start en was hij geen eerste keus meer onder Ronny Deila.

Nielsen werd geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde, en de komst van zomeraanwinst Hugo Vetlesen als serieuze concurrent op het middenveld.

Bovendien wist de Deen amper indruk te maken in de speeltijd die hij kreeg van Deila. Tegen Besiktas, door onder meer een horrorpass aan de tegenstander, werd hij zelfs uitgefloten door de eigen fans. “Het tribunaal Jan Breydel laat duidelijk horen wat het ervan vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Korte heropleving pitbull-Nielsen: “Deila vindt hem maar niets”

Het was duidelijk dat Ronny Deila niet meteen het nut inzag van een speler als Casper Nielsen in zijn ploeg. De filosofie van de Noorse coach was vooral gericht op aanvallen, en daarom zag hij in Hugo Vetlesen zijn gedroomde nummer zes in plaats van Nielsen.

“Het maakt dat Deila spelers als Odoi, Balanta en in mindere mate Nielsen met zin voor overdrijving maar niets vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Na de vorige jaarwisseling kende Nielsen een korte heropleving omdat Raphael Onyedika op de Africa Cup vertoefde. “Toonde zich opnieuw de pitbull van weleer,” schreef Het Nieuwsblad.

Nielsen infiltreerde zoals vanouds en vloog er bij momenten stevig in. “Heeft stilaan zijn plek gevonden bij dit Club,” merkte de krant op. “Casper Nielsen, de grondlegger van het Brugse neorealisme,” analyseerde Het Laatste Nieuws.

Nielsen mag beschikken: Club en de speler hadden meer verwacht

Na het ontslag van Ronny Deila kwam Casper Nielsen nog veel minder in beeld onder Nicky Hayen. Hij bracht wel strijdlust, maar weinig voetballende meerwaarde en kon zich niet opwerpen tot een basisspeler.

“Het mocht soms toch net iets meer zijn,” beoordeelde Krant van West-Vlaanderen zijn seizoen.

De Deense middenvelder had slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden en kwam amper aan 16% van de mogelijke speeltijd. Het Laatste Nieuws stelt daarom de vraag of Nielsen volgend seizoen aan boord wil blijven na een seizoenseinde zonder veel speelminuten.

“Mag, maar moet niet blijven bij blauw-zwart,” aldus de krant.

Volgens De Standaard mocht hij zelfs vorige zomer al vertrekken en het is duidelijk dat zowel Club Brugge als de speler meer van zijn overgang hadden verwacht.

Het is ook geen toeval dat Club Brugge gelinkt wordt aan de komst van Armin Gigovic (FC Rostov), die een concurrent (of vervanger?) zou moeten worden van Nielsen en/of Hugo Vetlesen.

Club Brugg e moet Nielsen verkopen

Meest recent

Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

1
1
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

46
46
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

10
10
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

20
20
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

72
72
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

59
59
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

148
148
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

193
193
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

432
432
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

186
186
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

289
289
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

29
29
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

164
164
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

194
194
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

482
482
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

185
185
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

43
43
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

43
43
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

122
122
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

262
262

Meer sportnieuws