Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

4043 stemmen
Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

Casper Nielsen begon sterk bij Club Brugge, maar viel snel uit de gratie onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker, Rik De Mil, Ronny Deila én Nicky Hayen. Dit seizoen verliep dramatisch, met een blessure en concurrentie van Hugo Vetlesen, met als dieptepunt toen hij tegen Besiktas door de eigen fans werd uitgefloten.

Onder  Hayen kwam Nielsen nog minder in beeld. Het einde van zijn seizoen, met slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden, werd als teleurstellend beoordeeld. De mogelijke komst van Armin Gigovic (FC Rostov) als mogelijke vervanger bevestigt de onzekerheid over Nielsen's toekomst bij de club.

LEES OOK: Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

Dramatische start van het seizoen: zelfs uitgefloten door eigen fans

In zijn beginperiode bij Club Brugge was Casper Nielsen een van de spelers die niet weg te denken was uit de ploeg bij Club Brugge, maar hij voldeed nadien niet aan de verwachtingen onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil.

Dit seizoen kende hij opnieuw een dramatische start en was hij geen eerste keus meer onder Ronny Deila.

Nielsen werd geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde, en de komst van zomeraanwinst Hugo Vetlesen als serieuze concurrent op het middenveld.

Bovendien wist de Deen amper indruk te maken in de speeltijd die hij kreeg van Deila. Tegen Besiktas, door onder meer een horrorpass aan de tegenstander, werd hij zelfs uitgefloten door de eigen fans. “Het tribunaal Jan Breydel laat duidelijk horen wat het ervan vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Korte heropleving pitbull-Nielsen: “Deila vindt hem maar niets”

Het was duidelijk dat Ronny Deila niet meteen het nut inzag van een speler als Casper Nielsen in zijn ploeg. De filosofie van de Noorse coach was vooral gericht op aanvallen, en daarom zag hij in Hugo Vetlesen zijn gedroomde nummer zes in plaats van Nielsen.

“Het maakt dat Deila spelers als Odoi, Balanta en in mindere mate Nielsen met zin voor overdrijving maar niets vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Na de vorige jaarwisseling kende Nielsen een korte heropleving omdat Raphael Onyedika op de Africa Cup vertoefde. “Toonde zich opnieuw de pitbull van weleer,” schreef Het Nieuwsblad.

Nielsen infiltreerde zoals vanouds en vloog er bij momenten stevig in. “Heeft stilaan zijn plek gevonden bij dit Club,” merkte de krant op. “Casper Nielsen, de grondlegger van het Brugse neorealisme,” analyseerde Het Laatste Nieuws.

Nielsen mag beschikken: Club en de speler hadden meer verwacht

Na het ontslag van Ronny Deila kwam Casper Nielsen nog veel minder in beeld onder Nicky Hayen. Hij bracht wel strijdlust, maar weinig voetballende meerwaarde en kon zich niet opwerpen tot een basisspeler.

“Het mocht soms toch net iets meer zijn,” beoordeelde Krant van West-Vlaanderen zijn seizoen.

De Deense middenvelder had slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden en kwam amper aan 16% van de mogelijke speeltijd. Het Laatste Nieuws stelt daarom de vraag of Nielsen volgend seizoen aan boord wil blijven na een seizoenseinde zonder veel speelminuten.

“Mag, maar moet niet blijven bij blauw-zwart,” aldus de krant.

Volgens De Standaard mocht hij zelfs vorige zomer al vertrekken en het is duidelijk dat zowel Club Brugge als de speler meer van zijn overgang hadden verwacht.

Het is ook geen toeval dat Club Brugge gelinkt wordt aan de komst van Armin Gigovic (FC Rostov), die een concurrent (of vervanger?) zou moeten worden van Nielsen en/of Hugo Vetlesen.

Club Brugg e moet Nielsen verkopen

Meest recent

'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

10
10
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

52
52
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

967
967
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

546
546
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

221
221
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

179
179
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

67
67
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

66
66
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

288
288
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

116
116
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

333
333
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

54
54
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

107
107
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

153
153
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

71
71
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

576
576
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

183
183
'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

293
293
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

246
246
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

432
432
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

492
492
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

646
646
Victorie voor Vitor: Anderlecht zet scheve situatie recht

Anderhalve week voor de eerste Europese opdracht van het nieuwe seizoen, heeft RSC Anderlecht een ...

368
368
Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

128
128
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

583
583

Meer sportnieuws