Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

4043 stemmen
Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

Casper Nielsen begon sterk bij Club Brugge, maar viel snel uit de gratie onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker, Rik De Mil, Ronny Deila én Nicky Hayen. Dit seizoen verliep dramatisch, met een blessure en concurrentie van Hugo Vetlesen, met als dieptepunt toen hij tegen Besiktas door de eigen fans werd uitgefloten.

Onder  Hayen kwam Nielsen nog minder in beeld. Het einde van zijn seizoen, met slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden, werd als teleurstellend beoordeeld. De mogelijke komst van Armin Gigovic (FC Rostov) als mogelijke vervanger bevestigt de onzekerheid over Nielsen's toekomst bij de club.

LEES OOK: Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Dramatische start van het seizoen: zelfs uitgefloten door eigen fans

In zijn beginperiode bij Club Brugge was Casper Nielsen een van de spelers die niet weg te denken was uit de ploeg bij Club Brugge, maar hij voldeed nadien niet aan de verwachtingen onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil.

Dit seizoen kende hij opnieuw een dramatische start en was hij geen eerste keus meer onder Ronny Deila.

Nielsen werd geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde, en de komst van zomeraanwinst Hugo Vetlesen als serieuze concurrent op het middenveld.

Bovendien wist de Deen amper indruk te maken in de speeltijd die hij kreeg van Deila. Tegen Besiktas, door onder meer een horrorpass aan de tegenstander, werd hij zelfs uitgefloten door de eigen fans. “Het tribunaal Jan Breydel laat duidelijk horen wat het ervan vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Korte heropleving pitbull-Nielsen: “Deila vindt hem maar niets”

Het was duidelijk dat Ronny Deila niet meteen het nut inzag van een speler als Casper Nielsen in zijn ploeg. De filosofie van de Noorse coach was vooral gericht op aanvallen, en daarom zag hij in Hugo Vetlesen zijn gedroomde nummer zes in plaats van Nielsen.

“Het maakt dat Deila spelers als Odoi, Balanta en in mindere mate Nielsen met zin voor overdrijving maar niets vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Na de vorige jaarwisseling kende Nielsen een korte heropleving omdat Raphael Onyedika op de Africa Cup vertoefde. “Toonde zich opnieuw de pitbull van weleer,” schreef Het Nieuwsblad.

Nielsen infiltreerde zoals vanouds en vloog er bij momenten stevig in. “Heeft stilaan zijn plek gevonden bij dit Club,” merkte de krant op. “Casper Nielsen, de grondlegger van het Brugse neorealisme,” analyseerde Het Laatste Nieuws.

Nielsen mag beschikken: Club en de speler hadden meer verwacht

Na het ontslag van Ronny Deila kwam Casper Nielsen nog veel minder in beeld onder Nicky Hayen. Hij bracht wel strijdlust, maar weinig voetballende meerwaarde en kon zich niet opwerpen tot een basisspeler.

“Het mocht soms toch net iets meer zijn,” beoordeelde Krant van West-Vlaanderen zijn seizoen.

De Deense middenvelder had slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden en kwam amper aan 16% van de mogelijke speeltijd. Het Laatste Nieuws stelt daarom de vraag of Nielsen volgend seizoen aan boord wil blijven na een seizoenseinde zonder veel speelminuten.

“Mag, maar moet niet blijven bij blauw-zwart,” aldus de krant.

Volgens De Standaard mocht hij zelfs vorige zomer al vertrekken en het is duidelijk dat zowel Club Brugge als de speler meer van zijn overgang hadden verwacht.

Het is ook geen toeval dat Club Brugge gelinkt wordt aan de komst van Armin Gigovic (FC Rostov), die een concurrent (of vervanger?) zou moeten worden van Nielsen en/of Hugo Vetlesen.

Club Brugg e moet Nielsen verkopen

Meest recent

Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

11
11
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

136
136
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

10
10
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

58
58
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

47
47
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

586
586
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

473
473
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

162
162
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

29
29
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

321
321
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

313
313
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

357
357
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

313
313
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

361
361
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

45
45
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

173
173
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

513
513
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

236
236
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

111
111
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

338
338
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

112
112
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

436
436
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

142
142
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

84
84
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

19
19

Meer sportnieuws