Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

door
Club Brugge is het helemaal zat: pitbull mag opdonderen

Casper Nielsen begon sterk bij Club Brugge, maar viel snel uit de gratie onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker, Rik De Mil, Ronny Deila én Nicky Hayen. Dit seizoen verliep dramatisch, met een blessure en concurrentie van Hugo Vetlesen, met als dieptepunt toen hij tegen Besiktas door de eigen fans werd uitgefloten.

Onder  Hayen kwam Nielsen nog minder in beeld. Het einde van zijn seizoen, met slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden, werd als teleurstellend beoordeeld. De mogelijke komst van Armin Gigovic (FC Rostov) als mogelijke vervanger bevestigt de onzekerheid over Nielsen's toekomst bij de club.

LEES OOK: Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Dramatische start van het seizoen: zelfs uitgefloten door eigen fans

In zijn beginperiode bij Club Brugge was Casper Nielsen een van de spelers die niet weg te denken was uit de ploeg bij Club Brugge, maar hij voldeed nadien niet aan de verwachtingen onder coaches Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil.

Dit seizoen kende hij opnieuw een dramatische start en was hij geen eerste keus meer onder Ronny Deila.

Nielsen werd geconfronteerd met enkele ongelukkige omstandigheden, waaronder een buikspierblessure die zijn voorbereiding beïnvloedde, en de komst van zomeraanwinst Hugo Vetlesen als serieuze concurrent op het middenveld.

Bovendien wist de Deen amper indruk te maken in de speeltijd die hij kreeg van Deila. Tegen Besiktas, door onder meer een horrorpass aan de tegenstander, werd hij zelfs uitgefloten door de eigen fans. “Het tribunaal Jan Breydel laat duidelijk horen wat het ervan vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Korte heropleving pitbull-Nielsen: “Deila vindt hem maar niets”

Het was duidelijk dat Ronny Deila niet meteen het nut inzag van een speler als Casper Nielsen in zijn ploeg. De filosofie van de Noorse coach was vooral gericht op aanvallen, en daarom zag hij in Hugo Vetlesen zijn gedroomde nummer zes in plaats van Nielsen.

“Het maakt dat Deila spelers als Odoi, Balanta en in mindere mate Nielsen met zin voor overdrijving maar niets vindt,” schreef Het Laatste Nieuws.

Na de vorige jaarwisseling kende Nielsen een korte heropleving omdat Raphael Onyedika op de Africa Cup vertoefde. “Toonde zich opnieuw de pitbull van weleer,” schreef Het Nieuwsblad.

Nielsen infiltreerde zoals vanouds en vloog er bij momenten stevig in. “Heeft stilaan zijn plek gevonden bij dit Club,” merkte de krant op. “Casper Nielsen, de grondlegger van het Brugse neorealisme,” analyseerde Het Laatste Nieuws.

Nielsen mag beschikken: Club en de speler hadden meer verwacht

Na het ontslag van Ronny Deila kwam Casper Nielsen nog veel minder in beeld onder Nicky Hayen. Hij bracht wel strijdlust, maar weinig voetballende meerwaarde en kon zich niet opwerpen tot een basisspeler.

“Het mocht soms toch net iets meer zijn,” beoordeelde Krant van West-Vlaanderen zijn seizoen.

De Deense middenvelder had slechts twee basisplaatsen in veertien wedstrijden en kwam amper aan 16% van de mogelijke speeltijd. Het Laatste Nieuws stelt daarom de vraag of Nielsen volgend seizoen aan boord wil blijven na een seizoenseinde zonder veel speelminuten.

“Mag, maar moet niet blijven bij blauw-zwart,” aldus de krant.

Volgens De Standaard mocht hij zelfs vorige zomer al vertrekken en het is duidelijk dat zowel Club Brugge als de speler meer van zijn overgang hadden verwacht.

Het is ook geen toeval dat Club Brugge gelinkt wordt aan de komst van Armin Gigovic (FC Rostov), die een concurrent (of vervanger?) zou moeten worden van Nielsen en/of Hugo Vetlesen.

Club Brugg e moet Nielsen verkopen

Meest recent

Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

65
65
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

34
34
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

122
122
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

262
262
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

210
210
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

107
107
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

372
372
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

83
83
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

743
743
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

258
258
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

199
199
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

336
336
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

130
130
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

122
122
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

79
79
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

400
400
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

86
86
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

279
279
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

107
107
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

87
87
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

217
217

Meer sportnieuws