Mertens verklapt: "Ik legde die aanbiedingen naast mij neer"

290 stemmen
Mertens verklapt:

Dries Mertens stopt dan toch niet met voetballen. De 37-jarige aanvaller gaat nog een jaar bijtekenen bij Galatasaray. Een jaar geleden trok hij naar Turkije, maar hij had ook tal van andere opties. Dat verklaarde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Geen MLS of Saudi-Arabië

"In alle eerlijkheid dacht ik twee jaar geleden al aan stoppen. Ik heb verschillende aanbiedingen naast me neergelegd. Tegenover Napoli kon ik het niet maken om bij een andere Italiaanse club te tekenen. Ook uit Saudi-Arabië en Amerika was er interesse, maar dat zag Kat dan weer niet zitten", aldus Mertens.

Het werd dus Galatasaray. "Galatasaray kwam op het juist moment. Ik ben het voorbije seizoen wel ingegaan alsof het mijn laatste zou zijn. Ik voelde ook bij de coach en de club dat het de bedoeling was dat ik minder zou spelen. Ze haalden Ziyech, Zaha en Ndombélé. Grote namen. Maar ik heb me op een bepaald moment toch weer in de ploeg geknokt en ben blijven staan. Ja, ik heb mezelf dit seizoen echt wel verbaasd."

Sterk bij Galatasaray

Het bleek een gouden zet te zijn. Mertens pakte twee keer de landstitel met Galatasaray en is er een zeer belangrijke schakel. De voormalige speler van PSV en FC Utrecht speelde tot op heden 84 duels voor de Turken. Daarin was hij goed voor 19 goals en 23 assists. 

Mertens liet ook verstaan dat een terugkeer naar België er niet van zal komen. Zo zal hij dus nooit in de Jupiler Pro League hebben gespeelde. Zonde.

Had jij dergelijke carrière verwacht van Mertens?

Meest recent

Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

60
60
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

42
42
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

179
179
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

94
94
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

179
179
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

260
260
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

197
197
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

285
285
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

70
70
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

147
147
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

78
78
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

346
346
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

412
412
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

935
935
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

108
108
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

191
191
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

128
128
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

212
212
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

409
409
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

265
265
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

256
256
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

170
170
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

261
261
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

56
56

Meer sportnieuws