Mertens verklapt: "Ik legde die aanbiedingen naast mij neer"

290
Mertens verklapt:

Dries Mertens stopt dan toch niet met voetballen. De 37-jarige aanvaller gaat nog een jaar bijtekenen bij Galatasaray. Een jaar geleden trok hij naar Turkije, maar hij had ook tal van andere opties. Dat verklaarde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

Geen MLS of Saudi-Arabië

"In alle eerlijkheid dacht ik twee jaar geleden al aan stoppen. Ik heb verschillende aanbiedingen naast me neergelegd. Tegenover Napoli kon ik het niet maken om bij een andere Italiaanse club te tekenen. Ook uit Saudi-Arabië en Amerika was er interesse, maar dat zag Kat dan weer niet zitten", aldus Mertens.

Het werd dus Galatasaray. "Galatasaray kwam op het juist moment. Ik ben het voorbije seizoen wel ingegaan alsof het mijn laatste zou zijn. Ik voelde ook bij de coach en de club dat het de bedoeling was dat ik minder zou spelen. Ze haalden Ziyech, Zaha en Ndombélé. Grote namen. Maar ik heb me op een bepaald moment toch weer in de ploeg geknokt en ben blijven staan. Ja, ik heb mezelf dit seizoen echt wel verbaasd."

Sterk bij Galatasaray

Het bleek een gouden zet te zijn. Mertens pakte twee keer de landstitel met Galatasaray en is er een zeer belangrijke schakel. De voormalige speler van PSV en FC Utrecht speelde tot op heden 84 duels voor de Turken. Daarin was hij goed voor 19 goals en 23 assists. 

Mertens liet ook verstaan dat een terugkeer naar België er niet van zal komen. Zo zal hij dus nooit in de Jupiler Pro League hebben gespeelde. Zonde.

Had jij dergelijke carrière verwacht van Mertens?

Meest recent

Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

1
1
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

4
4
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

78
78
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

19
19
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

81
81
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

142
142
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

263
263
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

236
236
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

73
73
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

73
73
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

262
262
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

122
122
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

442
442
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

335
335
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

251
251
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

407
407
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

207
207
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

329
329
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

185
185
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

185
185
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

54
54
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

90
90
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

105
105
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

224
224
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

30
30

Meer sportnieuws