Mertens verklapt: "Ik legde die aanbiedingen naast mij neer"

door
Mertens verklapt:

Dries Mertens stopt dan toch niet met voetballen. De 37-jarige aanvaller gaat nog een jaar bijtekenen bij Galatasaray. Een jaar geleden trok hij naar Turkije, maar hij had ook tal van andere opties. Dat verklaarde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Geen MLS of Saudi-Arabië

"In alle eerlijkheid dacht ik twee jaar geleden al aan stoppen. Ik heb verschillende aanbiedingen naast me neergelegd. Tegenover Napoli kon ik het niet maken om bij een andere Italiaanse club te tekenen. Ook uit Saudi-Arabië en Amerika was er interesse, maar dat zag Kat dan weer niet zitten", aldus Mertens.

Het werd dus Galatasaray. "Galatasaray kwam op het juist moment. Ik ben het voorbije seizoen wel ingegaan alsof het mijn laatste zou zijn. Ik voelde ook bij de coach en de club dat het de bedoeling was dat ik minder zou spelen. Ze haalden Ziyech, Zaha en Ndombélé. Grote namen. Maar ik heb me op een bepaald moment toch weer in de ploeg geknokt en ben blijven staan. Ja, ik heb mezelf dit seizoen echt wel verbaasd."

Sterk bij Galatasaray

Het bleek een gouden zet te zijn. Mertens pakte twee keer de landstitel met Galatasaray en is er een zeer belangrijke schakel. De voormalige speler van PSV en FC Utrecht speelde tot op heden 84 duels voor de Turken. Daarin was hij goed voor 19 goals en 23 assists. 

Mertens liet ook verstaan dat een terugkeer naar België er niet van zal komen. Zo zal hij dus nooit in de Jupiler Pro League hebben gespeelde. Zonde.

Had jij dergelijke carrière verwacht van Mertens?

Meest recent

Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

27
27
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

79
79
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

32
32
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

170
170
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

34
34
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

417
417
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

229
229
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

230
230
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

202
202
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

320
320
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

150
150
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

185
185
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1324
1324
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

499
499
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

571
571
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

774
774
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

60
60
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

272
272
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

468
468
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

536
536
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

111
111
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

133
133
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

415
415
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

78
78

Meer sportnieuws