Mertens verklapt: "Ik legde die aanbiedingen naast mij neer"

door
Mertens verklapt:

Dries Mertens stopt dan toch niet met voetballen. De 37-jarige aanvaller gaat nog een jaar bijtekenen bij Galatasaray. Een jaar geleden trok hij naar Turkije, maar hij had ook tal van andere opties. Dat verklaarde hij aan Het Nieuwsblad.

Geen MLS of Saudi-Arabië

"In alle eerlijkheid dacht ik twee jaar geleden al aan stoppen. Ik heb verschillende aanbiedingen naast me neergelegd. Tegenover Napoli kon ik het niet maken om bij een andere Italiaanse club te tekenen. Ook uit Saudi-Arabië en Amerika was er interesse, maar dat zag Kat dan weer niet zitten", aldus Mertens.

Het werd dus Galatasaray. "Galatasaray kwam op het juist moment. Ik ben het voorbije seizoen wel ingegaan alsof het mijn laatste zou zijn. Ik voelde ook bij de coach en de club dat het de bedoeling was dat ik minder zou spelen. Ze haalden Ziyech, Zaha en Ndombélé. Grote namen. Maar ik heb me op een bepaald moment toch weer in de ploeg geknokt en ben blijven staan. Ja, ik heb mezelf dit seizoen echt wel verbaasd."

Sterk bij Galatasaray

Het bleek een gouden zet te zijn. Mertens pakte twee keer de landstitel met Galatasaray en is er een zeer belangrijke schakel. De voormalige speler van PSV en FC Utrecht speelde tot op heden 84 duels voor de Turken. Daarin was hij goed voor 19 goals en 23 assists. 

Mertens liet ook verstaan dat een terugkeer naar België er niet van zal komen. Zo zal hij dus nooit in de Jupiler Pro League hebben gespeelde. Zonde.

Had jij dergelijke carrière verwacht van Mertens?

Meest recent

Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

25
25
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

25
25
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

61
61
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

37
37
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

159
159
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

17
17
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

81
81
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

200
200
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

60
60
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

129
129
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

30
30
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

207
207
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

700
700
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

821
821
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

179
179
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

348
348
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

137
137
Hasi out bij Anderlecht? Renard spreekt klare taal

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

137
137
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

378
378
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

401
401
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

118
118
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

117
117
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

147
147
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

262
262

Meer sportnieuws