Mertens verklapt: "Ik legde die aanbiedingen naast mij neer"

290 stemmen
Mertens verklapt:

Dries Mertens stopt dan toch niet met voetballen. De 37-jarige aanvaller gaat nog een jaar bijtekenen bij Galatasaray. Een jaar geleden trok hij naar Turkije, maar hij had ook tal van andere opties. Dat verklaarde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Geen MLS of Saudi-Arabië

"In alle eerlijkheid dacht ik twee jaar geleden al aan stoppen. Ik heb verschillende aanbiedingen naast me neergelegd. Tegenover Napoli kon ik het niet maken om bij een andere Italiaanse club te tekenen. Ook uit Saudi-Arabië en Amerika was er interesse, maar dat zag Kat dan weer niet zitten", aldus Mertens.

Het werd dus Galatasaray. "Galatasaray kwam op het juist moment. Ik ben het voorbije seizoen wel ingegaan alsof het mijn laatste zou zijn. Ik voelde ook bij de coach en de club dat het de bedoeling was dat ik minder zou spelen. Ze haalden Ziyech, Zaha en Ndombélé. Grote namen. Maar ik heb me op een bepaald moment toch weer in de ploeg geknokt en ben blijven staan. Ja, ik heb mezelf dit seizoen echt wel verbaasd."

Sterk bij Galatasaray

Het bleek een gouden zet te zijn. Mertens pakte twee keer de landstitel met Galatasaray en is er een zeer belangrijke schakel. De voormalige speler van PSV en FC Utrecht speelde tot op heden 84 duels voor de Turken. Daarin was hij goed voor 19 goals en 23 assists. 

Mertens liet ook verstaan dat een terugkeer naar België er niet van zal komen. Zo zal hij dus nooit in de Jupiler Pro League hebben gespeelde. Zonde.

Had jij dergelijke carrière verwacht van Mertens?

Meest recent

Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

18
18
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

13
13
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

60
60
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

228
228
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

21
21
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

246
246
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

81
81
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

238
238
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

142
142
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

272
272
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

417
417
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

419
419
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

97
97
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

501
501
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

166
166
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

611
611
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

303
303
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

512
512
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

207
207
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

100
100
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

112
112
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

84
84

Meer sportnieuws