Vader Courtois zet deur toch weer open voor Rode Duivels

403 stemmen
Vader Courtois zet deur toch weer open voor Rode Duivels

De voorbije weken liet Thibaut Courtois al meermaals zien dat hij na zijn maandenlange afwezigheid meteen weer de goede vorm te pakken heeft. De doelman hield in zijn vier competitiewedstrijden telkens de nul en dat leverde hem zaterdag ook een basisplaats op in de finale van de Champions League.

Ook daarin is Courtois weer sterk op dreef, want hij moest alweer uitpakken met enkele belangrijke reddingen tegen een verrassend sterk Borussia Dortmund. Dat het halfweg nog steeds 0-0 staat, is ook in niet geringe mate aan hem te danken.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Tedesco was in Madrid voor Courtois

Het blijft dus zeer jammer dat Courtois deze zomer niet te bewonderen zal zijn op het EK. De doelman sloot zelf in december al de deur voor een selectie en bondscoach Domenico Tedesco leek daarna ook geen moeite meer te doen om die te openen. Al heeft de Duitser mogelijk toch meer moeite gedaan dan aangenomen werd.

Dat mogen we afleiden uit de woorden van vader Thierry Courtois, die vlak voor de aftrap VTM te woord stond. "Er wordt veel geschreven en gesproken door journalisten. De bondscoach, keeperstrainer en technisch directeur zijn naar Madrid gekomen om met Thibaut te spreken, en hij heeft uitgelegd hoe het in elkaar zit", verklaarde hij.

Deur open voor verzoening na EK

Tot dusver werd aangenomen dat enkel technisch directeur Franky Vercauteren naar Madrid afgereisd was om met Courtois te praten, maar ook Tedesco blijkt de afreis dus gemaakt te hebben.

De deur voor de nationale ploeg blijft dan ook openstaan. "Het is belangrijk dat Thibaut naar aanloop van volgend seizoen zijn rust neemt, en dan zullen we zien wat er in de toekomst kan gebeuren. Hopelijk kunnen de plooien nog gladgestreken worden", besluit Courtois senior immers.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

10
10
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

7
7
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

57
57
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

99
99
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

122
122
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

24
24
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

86
86
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

87
87
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

112
112
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

198
198
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

146
146
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

317
317
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

374
374
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

349
349
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

65
65
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

128
128
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

55
55

Meer sportnieuws