Vader Courtois zet deur toch weer open voor Rode Duivels

door
Vader Courtois zet deur toch weer open voor Rode Duivels

De voorbije weken liet Thibaut Courtois al meermaals zien dat hij na zijn maandenlange afwezigheid meteen weer de goede vorm te pakken heeft. De doelman hield in zijn vier competitiewedstrijden telkens de nul en dat leverde hem zaterdag ook een basisplaats op in de finale van de Champions League.

Ook daarin is Courtois weer sterk op dreef, want hij moest alweer uitpakken met enkele belangrijke reddingen tegen een verrassend sterk Borussia Dortmund. Dat het halfweg nog steeds 0-0 staat, is ook in niet geringe mate aan hem te danken.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Tedesco was in Madrid voor Courtois

Het blijft dus zeer jammer dat Courtois deze zomer niet te bewonderen zal zijn op het EK. De doelman sloot zelf in december al de deur voor een selectie en bondscoach Domenico Tedesco leek daarna ook geen moeite meer te doen om die te openen. Al heeft de Duitser mogelijk toch meer moeite gedaan dan aangenomen werd.

Dat mogen we afleiden uit de woorden van vader Thierry Courtois, die vlak voor de aftrap VTM te woord stond. "Er wordt veel geschreven en gesproken door journalisten. De bondscoach, keeperstrainer en technisch directeur zijn naar Madrid gekomen om met Thibaut te spreken, en hij heeft uitgelegd hoe het in elkaar zit", verklaarde hij.

Deur open voor verzoening na EK

Tot dusver werd aangenomen dat enkel technisch directeur Franky Vercauteren naar Madrid afgereisd was om met Courtois te praten, maar ook Tedesco blijkt de afreis dus gemaakt te hebben.

De deur voor de nationale ploeg blijft dan ook openstaan. "Het is belangrijk dat Thibaut naar aanloop van volgend seizoen zijn rust neemt, en dan zullen we zien wat er in de toekomst kan gebeuren. Hopelijk kunnen de plooien nog gladgestreken worden", besluit Courtois senior immers.

Zal Courtois nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

99
99
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

101
101
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

67
67
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

63
63
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

91
91
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

129
129
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

63
63
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1270
1270
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

183
183
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

195
195
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

365
365
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

79
79
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws