Kompany over Anderlecht: "Toch zagen ze iets in mij"

door
Kompany over Anderlecht:

Vincent Kompany werd deze week voorgesteld als de nieuwe trainer van Bayern München. De Duitse topclub gaf vandaag een interview prijs met de Belgische coach. Daar ging het ook een aantal keren over Anderlecht.

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Anderlecht en Kompany

Kompany is een voorstande van aanvallend combinatievoetbal, zoals hij ook bij Anderlecht liet zien. Hij sprak over zijn filosofie. "Ik weet niet of het een filosofie is, maar het is een idee. Het is een doel. Ik speelde vanaf mijn zes jaar bij Anderlecht altijd in de beste ploegen. Goals maken is voor mij het allerbelangrijkste. Volgens mij past dat perfect wat Bayern wil uitdragen. Dat hoort bij grote ploegen en ik hoop dat we dat volgend seizoen kunnen brengen”, die ook aangeeft dat het harde werken zeer belangrijk is.

Zijn eerste voetbalherinneringen kwamen er ook bij de Brusselaars. "Ik deed op mijn zesde een test bij Anderlecht en ik scoorde een eigen goal. Maar ze zagen toch iets in mij (lacht). Ik speelde er tot mijn 20ste”, zegt hij over zijn eerste voetbalherinnering.

Pep Guardiola

Hij speelde met RSCA ook tegen Bayern München. "Ik weet dat ik met Anderlecht tegen Bayern speelde, met Makaay in de spits. Het was mijn eerste match in de Champions League. Ik speelde best goed, moet ik zeggen (lacht). We speelden gelijk en het was een goede ervaring."

Hij sprak ook over de coach die het meeste invloed had op hem. "Op mijn 30ste ontmoette ik Guardiola. Binnen de week wist ik dat coach wilde worden. Niet zo zeer door wat hij wou, maar door hoe hij het uitlegde en het mij liet begrijpen. Ik vroeg uiteraard ook naar zijn ervaring bij Bayern en hij was zeer behulpzaam. Anderen zoals Pellegrini en Mancini hadden ook hun invloed. Je neemt van iedereen een beetje."

 

Zal Kompany ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

5
5
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

22
22
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

101
101
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

55
55
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

254
254
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

105
105
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

56
56
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

143
143
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

72
72
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

309
309
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

208
208
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

58
58
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

195
195
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

56
56
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

166
166
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

111
111
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

441
441
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

580
580
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

460
460
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

58
58
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

408
408
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

145
145
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

67
67
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

132
132

Meer sportnieuws