Kompany over Anderlecht: "Toch zagen ze iets in mij"

346 stemmen
Kompany over Anderlecht:

Vincent Kompany werd deze week voorgesteld als de nieuwe trainer van Bayern München. De Duitse topclub gaf vandaag een interview prijs met de Belgische coach. Daar ging het ook een aantal keren over Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Anderlecht en Kompany

Kompany is een voorstande van aanvallend combinatievoetbal, zoals hij ook bij Anderlecht liet zien. Hij sprak over zijn filosofie. "Ik weet niet of het een filosofie is, maar het is een idee. Het is een doel. Ik speelde vanaf mijn zes jaar bij Anderlecht altijd in de beste ploegen. Goals maken is voor mij het allerbelangrijkste. Volgens mij past dat perfect wat Bayern wil uitdragen. Dat hoort bij grote ploegen en ik hoop dat we dat volgend seizoen kunnen brengen”, die ook aangeeft dat het harde werken zeer belangrijk is.

Zijn eerste voetbalherinneringen kwamen er ook bij de Brusselaars. "Ik deed op mijn zesde een test bij Anderlecht en ik scoorde een eigen goal. Maar ze zagen toch iets in mij (lacht). Ik speelde er tot mijn 20ste”, zegt hij over zijn eerste voetbalherinnering.

Pep Guardiola

Hij speelde met RSCA ook tegen Bayern München. "Ik weet dat ik met Anderlecht tegen Bayern speelde, met Makaay in de spits. Het was mijn eerste match in de Champions League. Ik speelde best goed, moet ik zeggen (lacht). We speelden gelijk en het was een goede ervaring."

Hij sprak ook over de coach die het meeste invloed had op hem. "Op mijn 30ste ontmoette ik Guardiola. Binnen de week wist ik dat coach wilde worden. Niet zo zeer door wat hij wou, maar door hoe hij het uitlegde en het mij liet begrijpen. Ik vroeg uiteraard ook naar zijn ervaring bij Bayern en hij was zeer behulpzaam. Anderen zoals Pellegrini en Mancini hadden ook hun invloed. Je neemt van iedereen een beetje."

 

Zal Kompany ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

1
1
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

36
36
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

82
82
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

114
114
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

65
65
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

146
146
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

639
639
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

273
273
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

175
175
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

192
192
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

327
327
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

303
303
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

63
63
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

273
273
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

345
345
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

455
455
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

223
223
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

354
354
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

197
197
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

168
168
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

351
351
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

339
339
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

144
144
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

109
109

Meer sportnieuws