Kompany over Anderlecht: "Toch zagen ze iets in mij"

door
Kompany over Anderlecht:

Vincent Kompany werd deze week voorgesteld als de nieuwe trainer van Bayern München. De Duitse topclub gaf vandaag een interview prijs met de Belgische coach. Daar ging het ook een aantal keren over Anderlecht.

LEES OOK: ‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Anderlecht en Kompany

Kompany is een voorstande van aanvallend combinatievoetbal, zoals hij ook bij Anderlecht liet zien. Hij sprak over zijn filosofie. "Ik weet niet of het een filosofie is, maar het is een idee. Het is een doel. Ik speelde vanaf mijn zes jaar bij Anderlecht altijd in de beste ploegen. Goals maken is voor mij het allerbelangrijkste. Volgens mij past dat perfect wat Bayern wil uitdragen. Dat hoort bij grote ploegen en ik hoop dat we dat volgend seizoen kunnen brengen”, die ook aangeeft dat het harde werken zeer belangrijk is.

Zijn eerste voetbalherinneringen kwamen er ook bij de Brusselaars. "Ik deed op mijn zesde een test bij Anderlecht en ik scoorde een eigen goal. Maar ze zagen toch iets in mij (lacht). Ik speelde er tot mijn 20ste”, zegt hij over zijn eerste voetbalherinnering.

Pep Guardiola

Hij speelde met RSCA ook tegen Bayern München. "Ik weet dat ik met Anderlecht tegen Bayern speelde, met Makaay in de spits. Het was mijn eerste match in de Champions League. Ik speelde best goed, moet ik zeggen (lacht). We speelden gelijk en het was een goede ervaring."

Hij sprak ook over de coach die het meeste invloed had op hem. "Op mijn 30ste ontmoette ik Guardiola. Binnen de week wist ik dat coach wilde worden. Niet zo zeer door wat hij wou, maar door hoe hij het uitlegde en het mij liet begrijpen. Ik vroeg uiteraard ook naar zijn ervaring bij Bayern en hij was zeer behulpzaam. Anderen zoals Pellegrini en Mancini hadden ook hun invloed. Je neemt van iedereen een beetje."

 

Zal Kompany ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

18
18
'Tzolis shockeert Club: spectaculaire exit dreigt plots'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

88
88
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

152
152
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

102
102
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

120
120
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

52
52
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

99
99
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

183
183
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

53
53
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

69
69
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

565
565
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

97
97
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

89
89
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

278
278
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

218
218
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

393
393
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

187
187
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

150
150
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

210
210
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

47
47
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

163
163
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

251
251
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

222
222

Meer sportnieuws