Ancelotti overtuigd: "Twee Real-spelers vechten om Ballon d'Or"

door
Ancelotti overtuigd:

Zaterdag kijken Borussia Dortmund en Real Madrid mekaar in de ogen in de finale van de Champions League. In aanloop naar het hoogtepunt van het jaarlijkse Europese kampioenenbal sprak Real-coach Carlo Ancelotti de pers toe. 

De oefenmeester van 'De Koninklijke' sprak met lof over zijn spelers en is er ook van overtuigd dat een Real-speler dit jaar aan de haal zal gaan met de Ballon d'Or. Twee spelers komen volgens Ancelotti in aanmerking: Jude Bellingham en Vinicius Junior. Beide heren speelden het afgelopen seizoen de pannen van het dak. 

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Bellingham

De 20-jarige Bellingham was dit seizoen dé revelatie bij Real Madrid. De Britse aanvallende middenvelder was goed voor 19 doelpunten en zes assists in de Spaanse competitie. In de Champions League wist hij vier keer te scoren. "Bellingham is heel volwassen, hij ziet er niet uit alsof hij twintig jaar oud is. Hij heeft niet zo'n jeugdige uitstraling zoals Arda Güler. Veel ernst, veel professionaliteit, weinig ego", aldus Ancelotti. 

Vinicius

Maar ook Vinicius deed het weer uitzonderlijk goed bij de Spaanse grootmacht. De Braziliaanse vleugelspeler wist 15 keer te scoren in La Liga en was goed voor zes assists. In Europa deed hij de netten vijf keer trillen. "Hij is een zeer gefocust persoon. Hij heeft veel last gehad van beledigingen, maar hij is altijd erg gefocust geweest."

"Het is een gevecht tussen Vinícius en Bellingham" aldus de oefenmeester over de strijd om de Ballon d'Or. "Laten we kijken wat er gebeurt in de Champions League-finale, op het EK en op de Copa América."

Wie wint de Ballon d'Or?

Meest recent

Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

2
2
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

46
46
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

105
105
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

16
16
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

141
141
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

108
108
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

192
192
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

126
126
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

175
175
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

686
686
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

136
136
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

615
615
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

417
417
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

436
436
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

245
245
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

316
316
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

633
633
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

704
704
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

532
532
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

274
274
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

543
543
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

528
528
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

454
454
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

552
552
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

513
513

Meer sportnieuws