'Verrassing bij Anderlecht: revelatie kondigt afscheid aan'

door
'Verrassing bij Anderlecht: revelatie kondigt afscheid aan'

De afloop van de titelrace zorgt nog voor een wrange nasmaak, maar dat Anderlecht nu alweer tot op het einde meedeed voor de prijzen blijft na het seizoen voordien toch een straffe prestatie. En dus wil Jesper Fredberg graag behouden wat goed is.

In het zog van Zeno Debast en wellicht ook Kasper Schmeichel dreigen uiteraard wel nog een aantal sterkhouders andere oorden op te zoeken, maar in het algemeen is het de bedoeling om de selectie zoveel mogelijk bij elkaar te houden. Zo hoopt Paars-Wit dat de drie huurlingen van Sevilla allen op post blijven.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Afscheid van Gattoni?

In het geval van Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson lijkt dat ook aardig te zullen lukken, maar omtrent Federico Gattoni bleef het tot dusver stil. Nochtans leek ook hij open te staan voor een verlengd verblijf in het Lotto Park, waar de Brusselaars zo in één klap al een opvolger voor Debast zouden beet hebben.

Als vervanger van Jan Vertonghen maakte de centrale verdediger alvast een prima indruk in de play-offs, al liet hij in de slotmatch tegen Antwerp wel een flinke steek vallen toen hij Eliot Matazo de gelijkmaker op een dienblad serveerde. Misschien is het wel het laatste wat we van hem op onze velden hebben gezien.

Fredberg schakelt door

Via zijn sociale mediakanalen nam Gattoni namelijk afscheid van Anderlecht. "We hadden gehoopt op een ander einde, maar bedankt voor de mooie maanden die we beleefden", klinkt het op Instagram, waar hij ook de fans in de bloemetjes zet. Een teken aan de wand dat de 25-jarige Argentijn niet meer terugkeert?

Wat de toekomst brengt voor Gattoni, die in Sevilla niet meteen in de plannen lijkt te passen, is voorlopig onduidelijk. Een terugkeer naar Zuid-Amerika valt naar verluidt niet uit te sluiten. Intussen heeft Fredberg met Matte Smets en Taha Altikardes alleszins reeds andere ijzers in het vuur. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

RSCA moet Gattoni proberen houden

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

1
1
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

9
9
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

9
9
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

45
45
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

20
20
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

150
150
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

23
23
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

40
40
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

137
137
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

51
51
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

73
73
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

377
377
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

219
219
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

74
74
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

103
103
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

331
331
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

68
68
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

32
32
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

167
167
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

222
222
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

200
200
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

907
907
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

176
176
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws