'Club Brugge vist achter het net bij Belgisch toptalent'

door
'Club Brugge vist achter het net bij Belgisch toptalent'

Op een opvolger voor Igor Thiago blijft het voorlopig wachten, maar Club Brugge blijk toch reeds druk in de weer met de voorbereiding op volgend seizoen. In één dossier kwam Blauw-Zwart zopas van een kale reis thuis.

Om de A-ploeg te versterken wist kersvers directeur voetbalzaken, die op transfergebied de fakkel overneemt van Vincent Mannaert, met Ardon Jashari al een eerste aanwinst te strikken. Daarnaast werd huurling Nordin Jackers langer vastgelegd, en zit er met Zaid Romero ook een nieuwe verdediger in de pijplijn.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Preud'homme vangt bot

Traditiegetrouw denkt men in Westkapelle echter tevens aan de toekomst. In het recente verleden bleek een doorgedreven rekrutering voor het tweede elftal Club tenslotte geen windeiren te leggen. Denk maar aan de lucratieve transfer van Abakar Sylla, een voorbeeld dat Joel Ordonez wel eens snel kan volgen.

In dat opzicht had Guilian Preud'homme, de CEO van Club NXT, volgens transferexpert Sacha Tavolieri graag Jelani Trevisan Dumas naar The Nest in Roeselare gelokt. De 19-jarige Brusselaar, die voordien zijn opleiding genoot bij Standard, ruilde de jeugd van AA Gent drie jaar geleden in voor die van Benfica.

Belg blijft bij Benfica

Deze zomer loopt zijn contract in Lissabon af, een situatie waar men in Jan Breydel van wilde profiteren. Hoewel hij recent aan een exit werd gelinkt weet Tavolieri nu evenwel dat Dumas besloten heeft om alsnog zijn verbintenis te verlengen. De flankaanvaller ligt daardoor voortaan tot medio 2027 vast in Portugal.

De afgelopen jaren ging Club al geregeld in het buitenland op zoek naar aanwinsten voor Club NXT, met wisselend succes. Het voorbije seizoen kroonden de Brugse jonkies zich alvast tot de beste beloftenploeg in de Challenger Pro League. Een prestatie die Robin Veldman straks uiteraard nog eens wil overdoen.

Denkt u dat Club NXT volgend seizoen weer de titel van beste beloftenploeg pakt?

Meest recent

Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

23
23
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

35
35
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

58
58
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

238
238
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

159
159
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

106
106
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

150
150
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

263
263
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

295
295
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

154
154
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

72
72
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

49
49
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

227
227
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

50
50
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

72
72
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

177
177
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

72
72
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

104
104
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

509
509
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

52
52
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

280
280

Meer sportnieuws