'Club Brugge vist achter het net bij Belgisch toptalent'

door
'Club Brugge vist achter het net bij Belgisch toptalent'

Op een opvolger voor Igor Thiago blijft het voorlopig wachten, maar Club Brugge blijk toch reeds druk in de weer met de voorbereiding op volgend seizoen. In één dossier kwam Blauw-Zwart zopas van een kale reis thuis.

Om de A-ploeg te versterken wist kersvers directeur voetbalzaken, die op transfergebied de fakkel overneemt van Vincent Mannaert, met Ardon Jashari al een eerste aanwinst te strikken. Daarnaast werd huurling Nordin Jackers langer vastgelegd, en zit er met Zaid Romero ook een nieuwe verdediger in de pijplijn.

LEES OOK: Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Preud'homme vangt bot

Traditiegetrouw denkt men in Westkapelle echter tevens aan de toekomst. In het recente verleden bleek een doorgedreven rekrutering voor het tweede elftal Club tenslotte geen windeiren te leggen. Denk maar aan de lucratieve transfer van Abakar Sylla, een voorbeeld dat Joel Ordonez wel eens snel kan volgen.

In dat opzicht had Guilian Preud'homme, de CEO van Club NXT, volgens transferexpert Sacha Tavolieri graag Jelani Trevisan Dumas naar The Nest in Roeselare gelokt. De 19-jarige Brusselaar, die voordien zijn opleiding genoot bij Standard, ruilde de jeugd van AA Gent drie jaar geleden in voor die van Benfica.

Belg blijft bij Benfica

Deze zomer loopt zijn contract in Lissabon af, een situatie waar men in Jan Breydel van wilde profiteren. Hoewel hij recent aan een exit werd gelinkt weet Tavolieri nu evenwel dat Dumas besloten heeft om alsnog zijn verbintenis te verlengen. De flankaanvaller ligt daardoor voortaan tot medio 2027 vast in Portugal.

De afgelopen jaren ging Club al geregeld in het buitenland op zoek naar aanwinsten voor Club NXT, met wisselend succes. Het voorbije seizoen kroonden de Brugse jonkies zich alvast tot de beste beloftenploeg in de Challenger Pro League. Een prestatie die Robin Veldman straks uiteraard nog eens wil overdoen.

Denkt u dat Club NXT volgend seizoen weer de titel van beste beloftenploeg pakt?

Meest recent

'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

99
99
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

14
14
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

4
4
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

30
30
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

57
57
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

84
84
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

89
89
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

69
69
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

239
239
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

309
309
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

45
45
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

130
130
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

204
204
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

291
291
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

69
69
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

68
68
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

271
271
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

415
415
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

380
380
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

279
279
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

448
448
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

237
237
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

300
300
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

187
187

Meer sportnieuws