'Union siddert en beeft: 11 mogelijke vertrekkers'

391 stemmen
'Union siddert en beeft: 11 mogelijke vertrekkers'

Voor de derde keer op rij blijft Union op het nippertje met lege handen achter in de titelstrijd, want na een slechte start in de play-offs moesten ze het kampioenschap aan Club Brugge laten. Toch zullen ze met een tevreden gevoel terugblikken op het seizoen, want met de beker wisten ze eindelijk een prijs te pakken. Nu wordt het weer afwachten wat de transferzomer zal brengen.

De voorbije twee zomers brachten telkens een leegloop in het Dudenpark. Vooral een jaar geleden was de uittocht immens met een zevental titularissen én de trainer die vertrokken. Deze keer zal Union zijn coach in principe wel kunnen houden, maar er zouden wel weer de nodige spelers kunnen vertrekken.

Union moet 11 vertrekkers vrezen

La Dernière Heure schrijft dat maar liefst elf spelers in aanmerking komen voor een transfer. Koki Machida, Cameron Puertas en Mohamed Amoura zullen na hun sterke seizoen niet meer te houden zijn. Tottenham trok in januari al aan de mouw van Machida, die nog altijd gegeerd is in Engeland en Italië.

Profvoetballer van het Jaar Puertas zou dan weer belangstelling genieten uit Duitsland, al wil hij zelf liever naar Engeland of Spanje. Amoura werd al gelinkt aan Wolfsburg en Lille, maar ongetwijfeld zullen er nog clubs komen aankloppen voor de prijsschutter.

Interesse voor heel wat sterkhouders

Er zou ook de nodige interesse zijn voor spelers als Vanhoutte, Castro-Montes en Mac Allister, al is Union minder geneigd om hen te laten vertrekken. Vooral die eerste twee zouden echter openstaan voor een goed voorstel uit het buitenland. Ook Gustaf Nilsson is gegeerd en Union zal hem wellicht niet tegenhouden omdat hij nog maar één jaar contract heeft.

Dat laatste is ook het geval voor Loïc Lapoussin, die na vier jaar Union toe is aan een nieuwe uitdaging. Ook Lazare Amani en Dennis Eckert Ayensa zouden azen op een transfer, want zij verdwenen in de tweede seizoenshelft volledig uit beeld. Die laatste was in januari al bijna vertrokken, maar moest blijven omdat Union naast een vervanger greep. Tenslotte zal ook Heinz Lindner vertrekken, want de reservedoelman werd slechts gehuurd.

Zal Union weer zo'n leegloop als een jaar geleden kennen?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

7
7
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

58
58
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

28
28
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

46
46
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

119
119
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

125
125
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

326
326
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

111
111
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

81
81
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

191
191
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

190
190
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

199
199
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

229
229
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

96
96
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

425
425
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

461
461
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

258
258
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

279
279
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws