'Union siddert en beeft: 11 mogelijke vertrekkers'

door
'Union siddert en beeft: 11 mogelijke vertrekkers'

Voor de derde keer op rij blijft Union op het nippertje met lege handen achter in de titelstrijd, want na een slechte start in de play-offs moesten ze het kampioenschap aan Club Brugge laten. Toch zullen ze met een tevreden gevoel terugblikken op het seizoen, want met de beker wisten ze eindelijk een prijs te pakken. Nu wordt het weer afwachten wat de transferzomer zal brengen.

De voorbije twee zomers brachten telkens een leegloop in het Dudenpark. Vooral een jaar geleden was de uittocht immens met een zevental titularissen én de trainer die vertrokken. Deze keer zal Union zijn coach in principe wel kunnen houden, maar er zouden wel weer de nodige spelers kunnen vertrekken.

LEES OOK: Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Union moet 11 vertrekkers vrezen

La Dernière Heure schrijft dat maar liefst elf spelers in aanmerking komen voor een transfer. Koki Machida, Cameron Puertas en Mohamed Amoura zullen na hun sterke seizoen niet meer te houden zijn. Tottenham trok in januari al aan de mouw van Machida, die nog altijd gegeerd is in Engeland en Italië.

Profvoetballer van het Jaar Puertas zou dan weer belangstelling genieten uit Duitsland, al wil hij zelf liever naar Engeland of Spanje. Amoura werd al gelinkt aan Wolfsburg en Lille, maar ongetwijfeld zullen er nog clubs komen aankloppen voor de prijsschutter.

Interesse voor heel wat sterkhouders

Er zou ook de nodige interesse zijn voor spelers als Vanhoutte, Castro-Montes en Mac Allister, al is Union minder geneigd om hen te laten vertrekken. Vooral die eerste twee zouden echter openstaan voor een goed voorstel uit het buitenland. Ook Gustaf Nilsson is gegeerd en Union zal hem wellicht niet tegenhouden omdat hij nog maar één jaar contract heeft.

Dat laatste is ook het geval voor Loïc Lapoussin, die na vier jaar Union toe is aan een nieuwe uitdaging. Ook Lazare Amani en Dennis Eckert Ayensa zouden azen op een transfer, want zij verdwenen in de tweede seizoenshelft volledig uit beeld. Die laatste was in januari al bijna vertrokken, maar moest blijven omdat Union naast een vervanger greep. Tenslotte zal ook Heinz Lindner vertrekken, want de reservedoelman werd slechts gehuurd.

Zal Union weer zo'n leegloop als een jaar geleden kennen?

Meest recent

Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

1
1
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

31
31
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

36
36
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

138
138
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

86
86
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

135
135
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

93
93
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

159
159
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

199
199
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

156
156
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

150
150
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

35
35
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

225
225
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

440
440
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

315
315
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

165
165
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

63
63
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

159
159
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

127
127
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

467
467
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

154
154
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

301
301
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

76
76
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

419
419

Meer sportnieuws