Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

658
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

6
6
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

66
66
Dure JPL-transfers in de wachtkamer: van Club tot Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

16
16
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

54
54
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

39
39
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

21
21
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

69
69
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

108
108
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

37
37
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

19
19
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

72
72
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

143
143
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

137
137
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

60
60
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

60
60
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

99
99
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

64
64
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

302
302
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

156
156
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

589
589
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

229
229
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

48
48
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

143
143
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

221
221

Meer sportnieuws