Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

door
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: Michy Batshuayi in diepe rouw na tragische gebeurtenis

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

35
35
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

136
136
Mokerslag voor Nainggolan: 'Jarenlange celstraf boven hoofd'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

48
48
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

37
37
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

211
211
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

259
259
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

219
219
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

39
39
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

41
41
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

19
19
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

107
107
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

175
175
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

97
97
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

142
142
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

336
336
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

215
215
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

112
112
Hayen zéér streng na monsterzege Club Brugge

Club Brugge won in de beker overtuigend van Eendracht Aals-Lede. Blauw-Zwart is ook dit seizoen weer ...

408
408
'Belgische revolutie van 200 miljoen in Champions League'

Er is de voorbije jaren alweer heel wat veranderd in de Champions League, met de invoering van de ...

112
112
Godts reageert op controverse na afhaken bij Jonge Duivels

Tijdens de laatste interlandbreak maakten de Jonge Duivels grote indruk. Ze gingen met maar liefst ...

119
119
Hubert ziet 2 enorme pluspunten na bekerzege Union

Ook woensdagavond liet er weer geen enkele eersteklasser zich in de luren leggen in de Croky Cup. ...

27
27
'STVV troefde Ajax en Juventus af voor goudhaantje'

STVV is bezig aan een sterk seizoen en lijkt dit seizoen een kandidaat voor de top zes. De Kanaries ...

100
100
Mechele onthult pikante reden voor basisplaats

Club Brugge rekende woensdagavond vlotjes af met Eendracht Aalst Lede in de beker. De ...

200
200
Eindelijk weer gescoord: Janssen oordeelt over 'vloek'

Antwerp is er woensdagavond eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Dat was ...

68
68

Meer sportnieuws