Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

658
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: Fans zien één afwezige bij Rode Duivels: "Waar zit hij?"

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

Van Bommel doet plannen Rode Duivels uit de doeken

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

6
6
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

106
106
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

20
20
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

93
93
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

68
68
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

204
204
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

46
46
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

59
59
Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

RSC Anderlecht heeft een drukke transferzomer achter de rug. Antoine Sibierski heeft heel wat ...

199
199
Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een pijnlijke breuk. De oefenmeester kreeg ...

63
63
Van Bommel verbaast met Duivels duo: “Niét omdat ik hem ken”

Mark van Bommel heeft voor een eerste keer zijn selectie voor de Belgische nationale ploeg ...

188
188
Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

229
229
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

26
26
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

460
460
Fans zien één afwezige bij Rode Duivels: "Waar zit hij?"

Mark van Bommel maakte zijn eerste selectie bekend voor de Rode Duivels. Uiteraard zijn er bepaalde ...

140
140
Van Bommel zéér duidelijk over situatie Courtois

Thibaut Courtois maakt geen deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Dat was de logica zelve, ...

214
214
Selectie Rode Duivels: Van Bommel verrast met nieuwe namen

Mark van Bommel heeft zopas zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meegedeeld. De ...

345
345
TRANSFERUURTJE: Geen Ajax of RSCA, vervanger voor Flick

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

84
84
KAA Gent plukte Anderlecht-target weg: “Andere opties”

KAA Gent wrijft zich in de handen met Mouhamed El Bachir Ngom. De verdediger is dit seizoen een ...

185
185
Vandenbroeck hangt vuile was Zulte Waregem én Vossen buiten

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een mindere periode. Dit seizoen kent Essevee ...

690
690
Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Myron van Brederode werd afgelopen zomer nadrukkelijk in verband gebracht met een knaltransfer. ...

221
221
Anderlecht showt nieuw derde shirt: zwart en zilver

RSC Anderlecht werkt sinds dit seizoen weer samen met Adidas en het thuis en uitshirt werden al een ...

126
126
Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

Union SG maakte enorm veel indruk op de eerste speeldag van de League Phase van de Europa League. De ...

64
64
Verschueren verbaast: Lukaku nooit naar Anderlecht?

Dat Romelu Lukaku ooit terug wil keren bij RSC Anderlecht is geen geheim. Toch koos Big Rom ...

380
380
Van Bommel verjongt: afvaller Rode Duivels lekt uit

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Italië aan een nieuwe campagne in de Nations ...

395
395

Meer sportnieuws