Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

658
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

1
1
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

14
14
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

76
76
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

32
32
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

159
159
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

116
116
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

178
178
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

96
96
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

110
110
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

73
73
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

25
25
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

43
43
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

162
162
De Mil grijpt in na afgesprongen transfer Max Dean

Max Dean werd afgelopen zomermercato nog nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht, maar ...

226
226
Van Bommel-blunder bij Rode Duivels: “Mislukte gok”

De interlandperiode van de Nations League zit erop voor de Rode Duivels. Mark van Bommel heeft zijn ...

106
106
Extra troef Thorup? Uitblinker Jong Genk heeft plan

Voor KRC Genk is het seizoen niet al te best begonnen, want er wordt toch veel meer verwacht van de ...

91
91
AA Gent baalt hard na veelbelovend internationaal debuut

Dit weekend gaat de Jupiler Pro League weer van start. AA Gent zal daarbij op zijn elan willen ...

43
43
Mbappé-saga: Mourinho haalt verschroeiend uit

De laatste dagen draait de geruchtenmolen op volle toeren rond Kylian Mbappé. De ...

60
60
Ex-Rode Duivel: "Ik had naar Atletico Madrid moeten gaan"

Het kan soms hard verkeren in een carrière. In 2019 en 2020 zat hij nog drie keer op de bank ...

74
74
'De Jong in vizier Premier League-gigant: Barça moet vrezen'

Oranje moest het in de voorbije interlands stellen zonder Frenkie de Jong, want de 29-jarige ...

35
35
Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

120
120
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

42
42
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

96
96

Meer sportnieuws