Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

door
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

12
12
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

140
140
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

92
92
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

76
76
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

266
266
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

401
401
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

26
26
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

272
272
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

103
103
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1071
1071
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

35
35
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

97
97
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

172
172
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

33
33
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

176
176
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

130
130
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

247
247
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

200
200
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

76
76
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

29
29
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

301
301
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

369
369
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

31
31
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

391
391
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

48
48

Meer sportnieuws