Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

door
Rigoureuze Tedesco gooit de boel op zijn kop bij Duivels

Michy Batshuayi verloor terrein bij de Rode Duivels door beperkte speeltijd bij Fenerbahçe en past niet in het tactische plan van Domenico Tedesco. Zijn degradatie als derde keuze achter Romelu Lukaku en Loïs Openda werd bevestigd, maar zijn selectie voor het EK bleef lange tijd hoogst onzeker.

Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd, ondanks kritiek van analisten zoals Philippe Albert en voormalige ploeggenoten zoals Kevin Mirallas. Bondscoach Tedesco legde zijn keuze uit en benadrukte de concurrentie op de spitspositie en de flexibiliteit van de selectie.

LEES OOK: Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

Batshuayi is niet de gewenste spits voor Tedesco

Michy Batshuayi heeft aanzienlijk terrein verloren in de pikorde van de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn beperkte speeltijd bij Fenerbahçe. Loïs Openda heeft zijn plaats als tweede spits ingenomen, achter Romelu Lukaku.

Franky Van der Elst heeft in Het Nieuwsblad al langer aangegeven om Batshuayi thuis te laten voor het Europees Kampioenschap 2024. “Een jaar geleden zou ik het nooit gezegd hebben, maar ik vind dat anderen het op dit moment meer verdienen”, aldus de Fox.

“Je hebt er weinig aan als hij niet scoort en hij zit ook bij Fenerbahçe in een mindere periode.”

Eerder waarschuwde De Standaard ook al dat Batshuayi's EK-selectie in gevaar was. Zijn spel sluit minder goed aan bij de huidige tactische behoeften van het team onder bondscoach Domenico Tedesco.

De speelstijl van de bondscoach vereist spelers die hoge druk kunnen uitoefenen, agressief zijn, snelle diepgang hebben en effectief pressing kunnen uitvoeren. Batshuayi mist deze specifieke kwaliteiten, wat hem minder geschikt maakt voor het huidige tactische plan van de Rode Duivels.

‘Buteur’ Batshuayi minder nuttig buiten de zestien

Domenico Tedesco selecteert zijn spelers niet op basis van een strikte hiërarchie maar eerder op basis van specifieke profielen die in verschillende wedstrijdsituaties nuttig kunnen zijn.

Hij benadrukt het belang van flexibiliteit in zijn selectie om te kunnen inspelen op de verschillende dynamieken van een wedstrijd. “Batshuayi speelt als we een grote man naast Lukaku nodig hebben. Gaat het over druk zetten en uitbreken, dan is Openda de meest interessante optie”, zei Tedesco eerder.

Romelu Lukaku blijft de onbetwiste eerste keuze als spits, dankzij zijn veelzijdigheid: hij kan de bal bijhouden, duels winnen, en gaten trekken, ongeacht of België dominant speelt of op de tegenaanval speculeert.

Loïs Openda daarentegen, is een pure counterspits, ideaal voor situaties waarin België snel wil uitbreken en druk wil zetten op de tegenstander. Michy Batshuayi is een ‘un buteur’ en vooral nuttig binnen de zestien meter, maar biedt minder buiten dit gebied.

Voor de buitenwereld is de hiërarchie duidelijk: 1. Lukaku, 2. Openda, 3. Batshuayi.

Tijdens de interland tegen Engeland vormden Batshuayi en Openda één helft het experimenteel aanvalsduo van de Rode Duivels, maar dit bleek geen geslaagde zet te zijn.

Geen plaats voor Batshuayi in de EK-selectie

In de aanloop naar de EK-selectie van Domenico Tedesco waarschuwde Het Laatste Nieuws dat Michy Batshuayi voor het eerst in lange tijd niet zeker was van deelname aan een groot toernooi.

Dit werd bevestigd door technisch directeur Frank Vercauteren, die benadrukte dat België geen 25 spitsen kon meenemen.

Over een selectie van Romelu Lukaku, Loïs Openda, Dodi Lukebakio, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere bestond niet de minste twijfel, waardoor Batshuayi onder druk kwam te staan.

“Is dat slecht nieuws voor Michy Batshuayi (29), die bij de Rode Duivels, doorgaans als invaller, altijd en overal scoort?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Deze vraag bleek inderdaad op zijn plaats, want uiteindelijk werd Batshuayi niet opgenomen in de definitieve EK-selectie. Tedesco had een persoonlijk gesprek met een teleurgestelde Batshuayi om zijn beslissing toe te lichten.

De bondscoach legde uit dat hij met Lukaku en Openda al twee uitstekende spitsen heeft. Bovendien kunnen Trossard, Lukebakio en De Ketelaere in geval van nood ook als spits fungeren.

“Was het dan opportuun om nog een derde mee te nemen, wetende dat ook Trossard, Lukebakio en De Ketelaere op die plek kunnen depanneren?”, aldus Tedesco. “Wij vonden van niet, en dat betekende dat ik Michy moest thuislaten. Dat is het lastigste aspect van mijn job.”

Onbegrip over niet-selectie Batshuayi: “Ik begrijp het niet”

Philippe Albert heeft in Le Soir verklaard dat hij het persoonlijk erg moeilijk vindt dat Michy Batshuayi niet geselecteerd is voor het Europees kampioenschap, vooral omdat er nog een plaats beschikbaar was in de selectie.

De voormalige Rode Duivel en analist vraagt hij zich af wat er zal gebeuren als Lukaku geblesseerd raakt. “Openda kan geen vergelijkbare rol spelen in een compacte verdediging, waarbij je moet zoeken naar lange ballen”, aldus Albert.

“Ik denk dat Batshuayi zijn plaats als nummer 3 in de hiërarchie zou hebben begrepen en geaccepteerd. Hij is een productieve doelpuntenmaker die al ervaring heeft bij de nationale ploeg. Dit is voor mij de enige ontgoocheling van deze selectie.”

Ook Kevin Mirallas, voormalig ploeggenoot van Batshuayi bij de Rode Duivels, deelt deze gevoelens. “Ik begrijp het niet echt, wat gebeurt er als Lukaku geblesseerd raakt? Hij was nog steeds erg nuttig in de nationale ploeg, zelfs recentelijk.”

Domenico Tedesco heeft toegegeven dat het een moeilijke beslissing was om Batshuayi niet op te nemen in de selectie. Hij erkent dat Batshuayi een geweldige kerel is en een uitstekende speler die vaak bij het nationale team is geweest, en dat Batshuayi erg teleurgesteld was over de beslissing.

Goede beslissing om Batshuayi niet mee te nemen naar het EK?

Meest recent

Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

19
19
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

21
21
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

157
157
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

229
229
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

76
76
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

127
127
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

163
163
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

270
270
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

290
290
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

66
66
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

30
30
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

662
662
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

348
348
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

511
511
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

135
135
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

540
540
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1150
1150
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

328
328
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

712
712
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

341
341
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

236
236
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

157
157
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92

Meer sportnieuws