‘Relletje’ bij Duivels: Tedesco heeft het niet voor hem

1975 stemmen
‘Relletje’ bij Duivels: Tedesco heeft het niet voor hem

Hans Vanaken klopte al een tijdje op de deur van de Rode Duivels, maar werd slechts één keer opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco en kreeg geen speeltijd. Tot verrassing van velen behoort de Brugse metronoom niet tot de selectie voor het Europees Kampioenschap.

Analisten zoals Johan Boskamp, Peter Vandenbempt, Jan Mulder en Marc Degryse vinden dat hij in de selectie voor het Europees Kampioenschap hoorde vanwege zijn recente vorm en unieke kwaliteiten.

“Tedesco heeft het niet voor hem, zoveel is duidelijk. Vreemd”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Metronoom Vanaken leidt Club Brugge naar de titel

Hans Vanaken (31) heerst, bepaalt het tempo en is de grote patron bij Club Brugge. Hij legt de ballen neer waar hij wil en strooit met de listige passes. “De metronoom”, schreef Het Nieuwsblad.

“Als Vanaken goed speelt, draait ook Club Brugge”, zei Jan Ceulemans in de krant. Vanaken excelleerde in de play-offs, waar hij Club Brugge in extremis naar de onverhoopte titel leidde.

Opvallend is dat hij zich ook steeds meer laat gelden als kapitein, terwijl zijn leiderschapskwaliteiten nochtans niet als zijn grote sterkte omschreven worden. “De Lommelaar blijft een onderschatte speler”, vertelde Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg.

Vanaken is de spil waar Club Brugge rond draait. Hij is geen spectaculaire voetballer, maar wel voortdurend aanspeelbaar en hij beschikt over een fenomenale techniek en passing.

Waar andere spelers van Club Brugge uit zelfbescherming voor de veilige optie kiezen en een balletje achteruit spelen, zoekt Vanaken steeds naar de snelle passing vóóruit. Dat leerde hij onder Michel Preud’homme, die hem leerde wat voetballen als ‘nummer 10’ betekent in een topclub.

Vanaken haalt EK-niveau: “Hij moet in de selectie zitten”

Hans Vanaken klopte al een tijdje op de deur van de Rode Duivels voor een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap. Zijn spelintelligentie, technische vaardigheden maakten hem een waardevolle kandidaat om naast zoals Kevin De Bruyne en Youri Tielemans te spelen.

Vanaken kan het spel verdelen, rust brengen aan de bal en Romelu Lukaku en Jérémy Doku in scoringspositie brengen.

Met de uitbreiding van de selectie naar 26 spelers dit jaar, leek Vanaken een serieuze kans te maken om geselecteerd te worden. Toch heeft Domenico Tedesco Vanaken in de voorbije kwalificatiecampagne slechts één keer opgeroepen en hem nog geen minuut laten spelen.

“Toch wat vreemd dat Domenico Tedesco hem helemaal over het hoofd ziet”, stelde Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg, tijdens de interlandbreak in maart. “Voor mij moet hij in de selectie van Tedesco voor het EK zitten”, zei Johan Boskamp aan La Dernière Heure.

“Het vormpeil van Vanaken is al een tijdje bijzonder hoog. Het is een gedachte die opwelt bij mij: moet Tedesco deze Vanaken niet opnemen in zijn EK-selectie als de UEFA selecties van 26 spelers toestaat? Vanaken heeft toch iets speciaals”, bevestigde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Ik ga niet zeggen dat Domenico Tedesco hem moet meenemen naar het EK. Ik ben er wel van overtuigd dat hij het niveau haalt om ook op een EK zijn rol te spelen”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

"Vanaken heeft de trein richting Duitsland allang gemist"

Hans Vanaken past minder goed in het intensieve, krachtige en dynamische spel dat Domenico Tedesco prefereert voor de Rode Duivels. “Rock-’n-roll”, zoals Het Laatste Nieuws schreef.

Hij is namelijk geen explosieve speler die de ene high intensity sprint na de andere trekt. “Hans Vanaken in Club Brugge is een schlager. De oude man en de zee. Vanaken, die in de zomer 32 jaar wordt, heeft de trein richting Duitsland allang gemist”, aldus de krant.

Tedesco is altijd heel correct geweest met Vanaken en hij heeft de spilfiguur van Club Brugge meermaals gebeld om zijn beslissingen te duiden. Vanaken beseft dat hij geen invloed heeft op de keuzes van de bondscoach, maar hij heeft wel het gevoel dat hij iets zou kunnen bijbrengen.

“Ik ben anders dan de andere middenvelders bij de ­Rode Duivels, maar ik moet geen rekening houden met het EK, zo realistisch ben ik wel”, zei hij in april in een interview met Gazet van Antwerpen.

Onbegrijpelijk: “Waarom neem je Vermeeren mee en niet Vanaken?”

Hans Vanaken, dé uitblinker van de play-offs, behoorde in de voorselectie van 40 tot 50 spelers, maar was op voorhand verre van zeker van een deelname aan het Europees kampioenschap.

Domenico Tedesco maakte maandag bekend dat hij effectief geen plaats voor hem had in zijn 25-koppige selectie, maar wel voor Arthur Vermeeren, die al maanden spoorloos is bij Atlético Madrid.

Aster Vranckx wordt de eerste vervanger voor Orel Mangala en Amadou Onana. Onbegrijpelijk volgens Marc Degryse en Jan Mulder in Het Laatste Nieuws.

“Heel raar”, zei Degryse. “Je kiest dan toch voor de spelers die op basis van het voorbije seizoen het meest en best gespeeld hebben?” Mulder vroeg zich af dat Tedesco toch bijna niet anders kon dan Vanaken mee te nemen. “Fantastische play-offs gespeeld, een geheimzinnige grote klassespeler.”

Ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vond dat Tedesco wel een plaatsje had kunnen voorzien voor Vanaken als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne.

Peter Vandenbempt sloot zich eveneens aan bij het kamp-Vanaken. “Als je toch ergens over zou willen discussiëren, zou het misschien dit zijn: waarom neem je Arthur Vermeeren mee en niet Hans Vanaken, toch dé man van de play-offs?”, vroeg hij zich af bij Sporza.

Geen keuze tegen Vanaken maar: “Tedesco heeft het niet voor hem”

Domenico Tedesco koos ervoor om 25 spelers in plaats van de maximale 26 mee te nemen naar het EK, een keuze die voor velen vreemd overkomt, zeker omdat een extra speler zoals Vanaken een waardevolle toevoeging zou kunnen zijn.

Tedesco gaf echter aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi zou gaan, om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen. Hij legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt.

Frank Raes heeft duidelijk moeite met de afwezigheid van Hans Vanaken in de selectie voor het Europees kampioenschap. Hij benadrukt dat Vanaken nooit teleurstelt en momenteel in uitstekende vorm verkeert.

“Tedesco heeft het niet voor hem, zoveel is duidelijk. Vreemd. Want Vanaken stelt nooit teleur en verkeert in bloedvorm. De mailman, de postbode”, zei Raes in Gazet van Antwerpen.

De bondscoach stelde dat Vanaken overwogen werd na zijn sterke prestaties in de play-offs, maar hij benadrukte ook de sterke concurrentie op Vanakens positie, met namen als Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere.

“Dit is geen keuze tegen Hans”, zei Tedesco. “We moeten beslissingen nemen vanwege de concurrentie. We kunnen niet naar het EK met twee centrale verdedigers en vijf aanvallers, dat is onmogelijk. Het zouden te veel vergelijkbare profielen zijn.”

Vanaken moest mee naar het EK

Meest recent

'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

13
13
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

81
81
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

111
111
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

91
91
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

56
56
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

39
39
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

244
244
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

22
22
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

95
95
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

194
194
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

590
590
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

430
430
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

56
56
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

528
528
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

581
581
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

277
277
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

262
262
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

50
50
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

375
375
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

266
266
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

721
721
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

113
113
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

93
93

Meer sportnieuws