‘Relletje’ bij Duivels: Tedesco heeft het niet voor hem

door
‘Relletje’ bij Duivels: Tedesco heeft het niet voor hem

Hans Vanaken klopte al een tijdje op de deur van de Rode Duivels, maar werd slechts één keer opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco en kreeg geen speeltijd. Tot verrassing van velen behoort de Brugse metronoom niet tot de selectie voor het Europees Kampioenschap.

Analisten zoals Johan Boskamp, Peter Vandenbempt, Jan Mulder en Marc Degryse vinden dat hij in de selectie voor het Europees Kampioenschap hoorde vanwege zijn recente vorm en unieke kwaliteiten.

“Tedesco heeft het niet voor hem, zoveel is duidelijk. Vreemd”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Metronoom Vanaken leidt Club Brugge naar de titel

Hans Vanaken (31) heerst, bepaalt het tempo en is de grote patron bij Club Brugge. Hij legt de ballen neer waar hij wil en strooit met de listige passes. “De metronoom”, schreef Het Nieuwsblad.

“Als Vanaken goed speelt, draait ook Club Brugge”, zei Jan Ceulemans in de krant. Vanaken excelleerde in de play-offs, waar hij Club Brugge in extremis naar de onverhoopte titel leidde.

Opvallend is dat hij zich ook steeds meer laat gelden als kapitein, terwijl zijn leiderschapskwaliteiten nochtans niet als zijn grote sterkte omschreven worden. “De Lommelaar blijft een onderschatte speler”, vertelde Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg.

Vanaken is de spil waar Club Brugge rond draait. Hij is geen spectaculaire voetballer, maar wel voortdurend aanspeelbaar en hij beschikt over een fenomenale techniek en passing.

Waar andere spelers van Club Brugge uit zelfbescherming voor de veilige optie kiezen en een balletje achteruit spelen, zoekt Vanaken steeds naar de snelle passing vóóruit. Dat leerde hij onder Michel Preud’homme, die hem leerde wat voetballen als ‘nummer 10’ betekent in een topclub.

Vanaken haalt EK-niveau: “Hij moet in de selectie zitten”

Hans Vanaken klopte al een tijdje op de deur van de Rode Duivels voor een mogelijke selectie voor het Europees Kampioenschap. Zijn spelintelligentie, technische vaardigheden maakten hem een waardevolle kandidaat om naast zoals Kevin De Bruyne en Youri Tielemans te spelen.

Vanaken kan het spel verdelen, rust brengen aan de bal en Romelu Lukaku en Jérémy Doku in scoringspositie brengen.

Met de uitbreiding van de selectie naar 26 spelers dit jaar, leek Vanaken een serieuze kans te maken om geselecteerd te worden. Toch heeft Domenico Tedesco Vanaken in de voorbije kwalificatiecampagne slechts één keer opgeroepen en hem nog geen minuut laten spelen.

“Toch wat vreemd dat Domenico Tedesco hem helemaal over het hoofd ziet”, stelde Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg, tijdens de interlandbreak in maart. “Voor mij moet hij in de selectie van Tedesco voor het EK zitten”, zei Johan Boskamp aan La Dernière Heure.

“Het vormpeil van Vanaken is al een tijdje bijzonder hoog. Het is een gedachte die opwelt bij mij: moet Tedesco deze Vanaken niet opnemen in zijn EK-selectie als de UEFA selecties van 26 spelers toestaat? Vanaken heeft toch iets speciaals”, bevestigde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Ik ga niet zeggen dat Domenico Tedesco hem moet meenemen naar het EK. Ik ben er wel van overtuigd dat hij het niveau haalt om ook op een EK zijn rol te spelen”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

"Vanaken heeft de trein richting Duitsland allang gemist"

Hans Vanaken past minder goed in het intensieve, krachtige en dynamische spel dat Domenico Tedesco prefereert voor de Rode Duivels. “Rock-’n-roll”, zoals Het Laatste Nieuws schreef.

Hij is namelijk geen explosieve speler die de ene high intensity sprint na de andere trekt. “Hans Vanaken in Club Brugge is een schlager. De oude man en de zee. Vanaken, die in de zomer 32 jaar wordt, heeft de trein richting Duitsland allang gemist”, aldus de krant.

Tedesco is altijd heel correct geweest met Vanaken en hij heeft de spilfiguur van Club Brugge meermaals gebeld om zijn beslissingen te duiden. Vanaken beseft dat hij geen invloed heeft op de keuzes van de bondscoach, maar hij heeft wel het gevoel dat hij iets zou kunnen bijbrengen.

“Ik ben anders dan de andere middenvelders bij de ­Rode Duivels, maar ik moet geen rekening houden met het EK, zo realistisch ben ik wel”, zei hij in april in een interview met Gazet van Antwerpen.

Onbegrijpelijk: “Waarom neem je Vermeeren mee en niet Vanaken?”

Hans Vanaken, dé uitblinker van de play-offs, behoorde in de voorselectie van 40 tot 50 spelers, maar was op voorhand verre van zeker van een deelname aan het Europees kampioenschap.

Domenico Tedesco maakte maandag bekend dat hij effectief geen plaats voor hem had in zijn 25-koppige selectie, maar wel voor Arthur Vermeeren, die al maanden spoorloos is bij Atlético Madrid.

Aster Vranckx wordt de eerste vervanger voor Orel Mangala en Amadou Onana. Onbegrijpelijk volgens Marc Degryse en Jan Mulder in Het Laatste Nieuws.

“Heel raar”, zei Degryse. “Je kiest dan toch voor de spelers die op basis van het voorbije seizoen het meest en best gespeeld hebben?” Mulder vroeg zich af dat Tedesco toch bijna niet anders kon dan Vanaken mee te nemen. “Fantastische play-offs gespeeld, een geheimzinnige grote klassespeler.”

Ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vond dat Tedesco wel een plaatsje had kunnen voorzien voor Vanaken als eventuele vervanger voor Kevin De Bruyne.

Peter Vandenbempt sloot zich eveneens aan bij het kamp-Vanaken. “Als je toch ergens over zou willen discussiëren, zou het misschien dit zijn: waarom neem je Arthur Vermeeren mee en niet Hans Vanaken, toch dé man van de play-offs?”, vroeg hij zich af bij Sporza.

Geen keuze tegen Vanaken maar: “Tedesco heeft het niet voor hem”

Domenico Tedesco koos ervoor om 25 spelers in plaats van de maximale 26 mee te nemen naar het EK, een keuze die voor velen vreemd overkomt, zeker omdat een extra speler zoals Vanaken een waardevolle toevoeging zou kunnen zijn.

Tedesco gaf echter aan dat hij zelfs liever met een kleinere groep van 23 spelers naar het toernooi zou gaan, om de betrokkenheid en harmonie binnen de groep te waarborgen. Hij legde uit dat met een kleinere selectie iedereen perspectief heeft om te spelen, wat de groepsdynamiek ten goede komt.

Frank Raes heeft duidelijk moeite met de afwezigheid van Hans Vanaken in de selectie voor het Europees kampioenschap. Hij benadrukt dat Vanaken nooit teleurstelt en momenteel in uitstekende vorm verkeert.

“Tedesco heeft het niet voor hem, zoveel is duidelijk. Vreemd. Want Vanaken stelt nooit teleur en verkeert in bloedvorm. De mailman, de postbode”, zei Raes in Gazet van Antwerpen.

De bondscoach stelde dat Vanaken overwogen werd na zijn sterke prestaties in de play-offs, maar hij benadrukte ook de sterke concurrentie op Vanakens positie, met namen als Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere.

“Dit is geen keuze tegen Hans”, zei Tedesco. “We moeten beslissingen nemen vanwege de concurrentie. We kunnen niet naar het EK met twee centrale verdedigers en vijf aanvallers, dat is onmogelijk. Het zouden te veel vergelijkbare profielen zijn.”

Vanaken moest mee naar het EK

Meest recent

Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

29
29
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

18
18
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

29
29
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

116
116
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

281
281
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

267
267
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

341
341
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

269
269
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

575
575
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

97
97
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

357
357
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

60
60
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

128
128
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

161
161
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

224
224
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

624
624
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

364
364
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

234
234
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

513
513
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

307
307
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

288
288
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

295
295
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

736
736

Meer sportnieuws