Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

door
Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

De Koninklijke Belgische voetbalbond heeft in het voorbije boekjaar een enorm verlies geboekt. Volgens Het Nieuwsblad werd voor bijna elf miljoen euro aan rode cijfers genoteerd. CEO Piet Vandendriessche zal met een besparingsplan op de proppen komen.

Op de jaarrekening van de voetbalbond staat een verlies van meer dan tien miljoen euro. Eind juni zal er een algemene vergadering plaatsvinden waar CEO Vandendriessche een besparingsplan zal voorstellen. De resultaten werden volgens de CEO niet goed gebudgetteerd. Er werd een verlies van zes miljoen euro verwacht, maar uiteindelijk is dat tot elf miljoen euro opgelopen. 

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Raad van Bestuur

De winsten van grote tornooien worden door de Raad van Bestuur overgedragen aan amateurtakken Voetbal Vlaanderen en het Franstalige ACFF. De afgelopen jaren was er geen groot tornooi waardoor een verlies bij de voetbalbond in de lijn der verwachting lag.

De KBVB kampt nu echter met een recordverlies en volgens Vandendriessche komt dat ook door enkele tegenslagen. Een match achter gesloten deuren tegen Servië en een tegenvallende ticketverkoop in combinatie met de huidige economie maakt het volgens de CEO moeilijk om inkomsten te bekomen. 

Besparingsplan

Vandendriessche werd aangesteld als nieuwe CEO van de KBVB en mag meteen aan de slag. In maart noemde Vandendriessche de KBVB nog een gezonde federatie, maar nu moet er al drastisch worden ingegrepen. Hij zal zijn besparingsplan voorstellen op de algemene vergadering eind juni. Zo wilt Vandendriessche onder meer het bondsgebouw en de terreinen in Tubeke verhuren aan derden om inkomsten te verkrijgen. 

Rode Duivels

Ook zijn de prestaties van de Rode Duivels op het komende EK in Duitsland uiteraard belangrijk. De KBVB krijgt als startgeld 9,25 miljoen euro en per winst in de groepsfase mag daar één miljoen euro bij worden geschreven. Als de 1/8e finale wordt gehaald krijgt de voetbalbond 1,5 miljoen euro en een kwartfinale levert 2,5 miljoen euro. Een deel daarvan gaat aldus wel naar de amateurdivisies, belastingen en spelerspremies.

Is Vandendriessche een goede CEO voor de KBVB?

Meest recent

Genk krijgt nieuws over schrikwekkende blessure Karetsas

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

11
11
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

73
73
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

32
32
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

81
81
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

191
191
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

58
58
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

199
199
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

128
128
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

126
126
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

328
328
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

152
152
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

272
272
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

146
146
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

184
184
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

353
353
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

489
489
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

108
108
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

412
412
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

327
327
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

53
53
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

699
699
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

203
203
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

205
205
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65

Meer sportnieuws