Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

83
Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

De Koninklijke Belgische voetbalbond heeft in het voorbije boekjaar een enorm verlies geboekt. Volgens Het Nieuwsblad werd voor bijna elf miljoen euro aan rode cijfers genoteerd. CEO Piet Vandendriessche zal met een besparingsplan op de proppen komen.

Op de jaarrekening van de voetbalbond staat een verlies van meer dan tien miljoen euro. Eind juni zal er een algemene vergadering plaatsvinden waar CEO Vandendriessche een besparingsplan zal voorstellen. De resultaten werden volgens de CEO niet goed gebudgetteerd. Er werd een verlies van zes miljoen euro verwacht, maar uiteindelijk is dat tot elf miljoen euro opgelopen. 

LEES OOK: Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Raad van Bestuur

De winsten van grote tornooien worden door de Raad van Bestuur overgedragen aan amateurtakken Voetbal Vlaanderen en het Franstalige ACFF. De afgelopen jaren was er geen groot tornooi waardoor een verlies bij de voetbalbond in de lijn der verwachting lag.

De KBVB kampt nu echter met een recordverlies en volgens Vandendriessche komt dat ook door enkele tegenslagen. Een match achter gesloten deuren tegen Servië en een tegenvallende ticketverkoop in combinatie met de huidige economie maakt het volgens de CEO moeilijk om inkomsten te bekomen. 

Besparingsplan

Vandendriessche werd aangesteld als nieuwe CEO van de KBVB en mag meteen aan de slag. In maart noemde Vandendriessche de KBVB nog een gezonde federatie, maar nu moet er al drastisch worden ingegrepen. Hij zal zijn besparingsplan voorstellen op de algemene vergadering eind juni. Zo wilt Vandendriessche onder meer het bondsgebouw en de terreinen in Tubeke verhuren aan derden om inkomsten te verkrijgen. 

Rode Duivels

Ook zijn de prestaties van de Rode Duivels op het komende EK in Duitsland uiteraard belangrijk. De KBVB krijgt als startgeld 9,25 miljoen euro en per winst in de groepsfase mag daar één miljoen euro bij worden geschreven. Als de 1/8e finale wordt gehaald krijgt de voetbalbond 1,5 miljoen euro en een kwartfinale levert 2,5 miljoen euro. Een deel daarvan gaat aldus wel naar de amateurdivisies, belastingen en spelerspremies.

Is Vandendriessche een goede CEO voor de KBVB?

Meest recent

Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

5
5
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

97
97
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

68
68
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

44
44
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

127
127
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

49
49
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

43
43
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

14
14
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

33
33
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

288
288
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

215
215
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

555
555
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

274
274
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

55
55
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

339
339
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

236
236
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

144
144
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

52
52
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

94
94
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

130
130
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

159
159
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

114
114
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

473
473
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

75
75
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

71
71

Meer sportnieuws