Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

door
Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

De Koninklijke Belgische voetbalbond heeft in het voorbije boekjaar een enorm verlies geboekt. Volgens Het Nieuwsblad werd voor bijna elf miljoen euro aan rode cijfers genoteerd. CEO Piet Vandendriessche zal met een besparingsplan op de proppen komen.

Op de jaarrekening van de voetbalbond staat een verlies van meer dan tien miljoen euro. Eind juni zal er een algemene vergadering plaatsvinden waar CEO Vandendriessche een besparingsplan zal voorstellen. De resultaten werden volgens de CEO niet goed gebudgetteerd. Er werd een verlies van zes miljoen euro verwacht, maar uiteindelijk is dat tot elf miljoen euro opgelopen. 

LEES OOK: KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

Raad van Bestuur

De winsten van grote tornooien worden door de Raad van Bestuur overgedragen aan amateurtakken Voetbal Vlaanderen en het Franstalige ACFF. De afgelopen jaren was er geen groot tornooi waardoor een verlies bij de voetbalbond in de lijn der verwachting lag.

De KBVB kampt nu echter met een recordverlies en volgens Vandendriessche komt dat ook door enkele tegenslagen. Een match achter gesloten deuren tegen Servië en een tegenvallende ticketverkoop in combinatie met de huidige economie maakt het volgens de CEO moeilijk om inkomsten te bekomen. 

Besparingsplan

Vandendriessche werd aangesteld als nieuwe CEO van de KBVB en mag meteen aan de slag. In maart noemde Vandendriessche de KBVB nog een gezonde federatie, maar nu moet er al drastisch worden ingegrepen. Hij zal zijn besparingsplan voorstellen op de algemene vergadering eind juni. Zo wilt Vandendriessche onder meer het bondsgebouw en de terreinen in Tubeke verhuren aan derden om inkomsten te verkrijgen. 

Rode Duivels

Ook zijn de prestaties van de Rode Duivels op het komende EK in Duitsland uiteraard belangrijk. De KBVB krijgt als startgeld 9,25 miljoen euro en per winst in de groepsfase mag daar één miljoen euro bij worden geschreven. Als de 1/8e finale wordt gehaald krijgt de voetbalbond 1,5 miljoen euro en een kwartfinale levert 2,5 miljoen euro. Een deel daarvan gaat aldus wel naar de amateurdivisies, belastingen en spelerspremies.

Is Vandendriessche een goede CEO voor de KBVB?

Meest recent

'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

0
0
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

36
36
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

58
58
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

60
60
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

70
70
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

37
37
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

30
30
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

78
78
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

129
129
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

137
137
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

43
43
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

268
268
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

98
98
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

107
107
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

166
166
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

76
76
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

393
393
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

172
172
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

492
492
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

126
126
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

120
120
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

315
315
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

415
415

Meer sportnieuws