Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

door
Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

De Koninklijke Belgische voetbalbond heeft in het voorbije boekjaar een enorm verlies geboekt. Volgens Het Nieuwsblad werd voor bijna elf miljoen euro aan rode cijfers genoteerd. CEO Piet Vandendriessche zal met een besparingsplan op de proppen komen.

Op de jaarrekening van de voetbalbond staat een verlies van meer dan tien miljoen euro. Eind juni zal er een algemene vergadering plaatsvinden waar CEO Vandendriessche een besparingsplan zal voorstellen. De resultaten werden volgens de CEO niet goed gebudgetteerd. Er werd een verlies van zes miljoen euro verwacht, maar uiteindelijk is dat tot elf miljoen euro opgelopen. 

LEES OOK: Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Raad van Bestuur

De winsten van grote tornooien worden door de Raad van Bestuur overgedragen aan amateurtakken Voetbal Vlaanderen en het Franstalige ACFF. De afgelopen jaren was er geen groot tornooi waardoor een verlies bij de voetbalbond in de lijn der verwachting lag.

De KBVB kampt nu echter met een recordverlies en volgens Vandendriessche komt dat ook door enkele tegenslagen. Een match achter gesloten deuren tegen Servië en een tegenvallende ticketverkoop in combinatie met de huidige economie maakt het volgens de CEO moeilijk om inkomsten te bekomen. 

Besparingsplan

Vandendriessche werd aangesteld als nieuwe CEO van de KBVB en mag meteen aan de slag. In maart noemde Vandendriessche de KBVB nog een gezonde federatie, maar nu moet er al drastisch worden ingegrepen. Hij zal zijn besparingsplan voorstellen op de algemene vergadering eind juni. Zo wilt Vandendriessche onder meer het bondsgebouw en de terreinen in Tubeke verhuren aan derden om inkomsten te verkrijgen. 

Rode Duivels

Ook zijn de prestaties van de Rode Duivels op het komende EK in Duitsland uiteraard belangrijk. De KBVB krijgt als startgeld 9,25 miljoen euro en per winst in de groepsfase mag daar één miljoen euro bij worden geschreven. Als de 1/8e finale wordt gehaald krijgt de voetbalbond 1,5 miljoen euro en een kwartfinale levert 2,5 miljoen euro. Een deel daarvan gaat aldus wel naar de amateurdivisies, belastingen en spelerspremies.

Is Vandendriessche een goede CEO voor de KBVB?

Meest recent

JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

11
11
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

43
43
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

33
33
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

110
110
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

78
78
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

349
349
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

133
133
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

181
181
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

139
139
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

299
299
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

304
304
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

318
318
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

804
804
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

283
283
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

374
374
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

468
468
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

556
556
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

120
120
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

366
366
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

79
79
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

342
342
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

263
263
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

652
652
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

430
430

Meer sportnieuws