Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

door
Voetbalbond moet drastisch ingrijpen na recordverlies

De Koninklijke Belgische voetbalbond heeft in het voorbije boekjaar een enorm verlies geboekt. Volgens Het Nieuwsblad werd voor bijna elf miljoen euro aan rode cijfers genoteerd. CEO Piet Vandendriessche zal met een besparingsplan op de proppen komen.

Op de jaarrekening van de voetbalbond staat een verlies van meer dan tien miljoen euro. Eind juni zal er een algemene vergadering plaatsvinden waar CEO Vandendriessche een besparingsplan zal voorstellen. De resultaten werden volgens de CEO niet goed gebudgetteerd. Er werd een verlies van zes miljoen euro verwacht, maar uiteindelijk is dat tot elf miljoen euro opgelopen. 

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Raad van Bestuur

De winsten van grote tornooien worden door de Raad van Bestuur overgedragen aan amateurtakken Voetbal Vlaanderen en het Franstalige ACFF. De afgelopen jaren was er geen groot tornooi waardoor een verlies bij de voetbalbond in de lijn der verwachting lag.

De KBVB kampt nu echter met een recordverlies en volgens Vandendriessche komt dat ook door enkele tegenslagen. Een match achter gesloten deuren tegen Servië en een tegenvallende ticketverkoop in combinatie met de huidige economie maakt het volgens de CEO moeilijk om inkomsten te bekomen. 

Besparingsplan

Vandendriessche werd aangesteld als nieuwe CEO van de KBVB en mag meteen aan de slag. In maart noemde Vandendriessche de KBVB nog een gezonde federatie, maar nu moet er al drastisch worden ingegrepen. Hij zal zijn besparingsplan voorstellen op de algemene vergadering eind juni. Zo wilt Vandendriessche onder meer het bondsgebouw en de terreinen in Tubeke verhuren aan derden om inkomsten te verkrijgen. 

Rode Duivels

Ook zijn de prestaties van de Rode Duivels op het komende EK in Duitsland uiteraard belangrijk. De KBVB krijgt als startgeld 9,25 miljoen euro en per winst in de groepsfase mag daar één miljoen euro bij worden geschreven. Als de 1/8e finale wordt gehaald krijgt de voetbalbond 1,5 miljoen euro en een kwartfinale levert 2,5 miljoen euro. Een deel daarvan gaat aldus wel naar de amateurdivisies, belastingen en spelerspremies.

Is Vandendriessche een goede CEO voor de KBVB?

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

16
16
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

101
101
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

89
89
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

83
83
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

208
208
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

84
84
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

158
158
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

175
175
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

248
248
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

232
232
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

127
127
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

796
796
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

391
391
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

210
210
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

101
101
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

156
156
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

198
198
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

217
217
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

241
241
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

181
181
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

771
771
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

343
343
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws