'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

452
'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

De soap rond de benoeming van Marc Brys tot bondscoach van Kameroen heeft dinsdag een nieuwe en mogelijk laatste wending gekend. Onze landgenoot was in het Afrikaanse land de voorbije maanden in het oog van een orkaan beland, want zijn aanstelling ontketende een politieke oorlog.

Brys was als bondscoach immers de keuze van Minister van Sport Narcisse Mouelle Kombi en daardoor voelde voormalig steraanvaller Samuel Eto'o, tegenwoordig voorzitter van de voetbalbond, zich tekort gedaan. Het bracht de voorbije maanden een heuse soap op gang.

Eto'o bijna neus aan neus met Brys

Uiteindelijk leek Eto'o zich toch bij de benoeming van Brys neer te leggen, tot de Kameroense bond enkele dagen geleden met een statement kwam dat de volledige staf van de Ontembare Leeuwen geschorst werd. Brys wist echter van niets en bleef gewoon verder werken.

Dinsdag werd een meeting gehouden die tot verzoening moest leiden, maar die liep helemaal uit de hand. Op beelden is te zien hoe Eto'o eerst de rechterhand van de Minister van Sport uitkaffert, waarop Brys wil vertrekken. De ex-spits van Barça gaat vervolgens wild te keer tegen de trainer, die zich echter niet onder de indruk toont.

Brys nu wel ontslagen?

Eto'o verwijt Brys onbeschoft te zijn en probeert zijn autoriteit door te drukken. Maar onze landgenoot merkt fijntjes op dat hij als bondscoach de eindbeslissingen neemt, wat Eto'o helemaal niet zinde. Wanneer die laatste opmerkt dat hij ook nog trainer geweest is, reageert Brys kurkdroog: "Ja, voor drie weken." Wanneer Eto'o daarna schreeuwt dat hij wel een grote speler was, feliciteert Brys hem sarcastisch om daarna de meeting te verlaten.

Enkele uren later is de Kameroense voetbalbond met een nieuw statement gekomen, waarin ze laten weten dat Eto'o intussen een nieuwe staf ad interim heeft samengesteld om de wedstrijden van volgende week tegen Kaapverdië en Angola te leiden. Betekent dat nu echt het einde van Brys, of komt er de komende dagen toch weer een wending?

Kan Brys beter wegblijven uit Kameroen?

Meest recent

Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

3
3
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

14
14
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

29
29
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

68
68
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

163
163
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

355
355
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

159
159
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

139
139
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

309
309
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

58
58
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

331
331
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

112
112
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

268
268
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

143
143
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

21
21
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

378
378
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

212
212

Meer sportnieuws