'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

door
'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

De soap rond de benoeming van Marc Brys tot bondscoach van Kameroen heeft dinsdag een nieuwe en mogelijk laatste wending gekend. Onze landgenoot was in het Afrikaanse land de voorbije maanden in het oog van een orkaan beland, want zijn aanstelling ontketende een politieke oorlog.

Brys was als bondscoach immers de keuze van Minister van Sport Narcisse Mouelle Kombi en daardoor voelde voormalig steraanvaller Samuel Eto'o, tegenwoordig voorzitter van de voetbalbond, zich tekort gedaan. Het bracht de voorbije maanden een heuse soap op gang.

LEES OOK: Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Eto'o bijna neus aan neus met Brys

Uiteindelijk leek Eto'o zich toch bij de benoeming van Brys neer te leggen, tot de Kameroense bond enkele dagen geleden met een statement kwam dat de volledige staf van de Ontembare Leeuwen geschorst werd. Brys wist echter van niets en bleef gewoon verder werken.

Dinsdag werd een meeting gehouden die tot verzoening moest leiden, maar die liep helemaal uit de hand. Op beelden is te zien hoe Eto'o eerst de rechterhand van de Minister van Sport uitkaffert, waarop Brys wil vertrekken. De ex-spits van Barça gaat vervolgens wild te keer tegen de trainer, die zich echter niet onder de indruk toont.

Brys nu wel ontslagen?

Eto'o verwijt Brys onbeschoft te zijn en probeert zijn autoriteit door te drukken. Maar onze landgenoot merkt fijntjes op dat hij als bondscoach de eindbeslissingen neemt, wat Eto'o helemaal niet zinde. Wanneer die laatste opmerkt dat hij ook nog trainer geweest is, reageert Brys kurkdroog: "Ja, voor drie weken." Wanneer Eto'o daarna schreeuwt dat hij wel een grote speler was, feliciteert Brys hem sarcastisch om daarna de meeting te verlaten.

Enkele uren later is de Kameroense voetbalbond met een nieuw statement gekomen, waarin ze laten weten dat Eto'o intussen een nieuwe staf ad interim heeft samengesteld om de wedstrijden van volgende week tegen Kaapverdië en Angola te leiden. Betekent dat nu echt het einde van Brys, of komt er de komende dagen toch weer een wending?

Kan Brys beter wegblijven uit Kameroen?

Meest recent

Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

17
17
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

25
25
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

52
52
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

11
11
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

101
101
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

436
436
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

110
110
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

278
278
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

59
59
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

415
415
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

118
118
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

51
51
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

357
357
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

117
117
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

246
246
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

284
284
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

758
758
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

96
96
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

206
206
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

505
505
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

62
62
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

317
317
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

331
331
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

134
134
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

682
682

Meer sportnieuws