'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

452 stemmen
'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

De soap rond de benoeming van Marc Brys tot bondscoach van Kameroen heeft dinsdag een nieuwe en mogelijk laatste wending gekend. Onze landgenoot was in het Afrikaanse land de voorbije maanden in het oog van een orkaan beland, want zijn aanstelling ontketende een politieke oorlog.

Brys was als bondscoach immers de keuze van Minister van Sport Narcisse Mouelle Kombi en daardoor voelde voormalig steraanvaller Samuel Eto'o, tegenwoordig voorzitter van de voetbalbond, zich tekort gedaan. Het bracht de voorbije maanden een heuse soap op gang.

Eto'o bijna neus aan neus met Brys

Uiteindelijk leek Eto'o zich toch bij de benoeming van Brys neer te leggen, tot de Kameroense bond enkele dagen geleden met een statement kwam dat de volledige staf van de Ontembare Leeuwen geschorst werd. Brys wist echter van niets en bleef gewoon verder werken.

Dinsdag werd een meeting gehouden die tot verzoening moest leiden, maar die liep helemaal uit de hand. Op beelden is te zien hoe Eto'o eerst de rechterhand van de Minister van Sport uitkaffert, waarop Brys wil vertrekken. De ex-spits van Barça gaat vervolgens wild te keer tegen de trainer, die zich echter niet onder de indruk toont.

Brys nu wel ontslagen?

Eto'o verwijt Brys onbeschoft te zijn en probeert zijn autoriteit door te drukken. Maar onze landgenoot merkt fijntjes op dat hij als bondscoach de eindbeslissingen neemt, wat Eto'o helemaal niet zinde. Wanneer die laatste opmerkt dat hij ook nog trainer geweest is, reageert Brys kurkdroog: "Ja, voor drie weken." Wanneer Eto'o daarna schreeuwt dat hij wel een grote speler was, feliciteert Brys hem sarcastisch om daarna de meeting te verlaten.

Enkele uren later is de Kameroense voetbalbond met een nieuw statement gekomen, waarin ze laten weten dat Eto'o intussen een nieuwe staf ad interim heeft samengesteld om de wedstrijden van volgende week tegen Kaapverdië en Angola te leiden. Betekent dat nu echt het einde van Brys, of komt er de komende dagen toch weer een wending?

Kan Brys beter wegblijven uit Kameroen?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

8
8
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

18
18
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

115
115
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

407
407
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

128
128
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

170
170
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

481
481
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

434
434
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

463
463
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

332
332
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

170
170
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

545
545
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

947
947
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

318
318
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

626
626
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

450
450
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

719
719
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

241
241
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws