'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

452 stemmen
'Brys ontslagen na hallucinante confrontatie met Eto'o'

De soap rond de benoeming van Marc Brys tot bondscoach van Kameroen heeft dinsdag een nieuwe en mogelijk laatste wending gekend. Onze landgenoot was in het Afrikaanse land de voorbije maanden in het oog van een orkaan beland, want zijn aanstelling ontketende een politieke oorlog.

Brys was als bondscoach immers de keuze van Minister van Sport Narcisse Mouelle Kombi en daardoor voelde voormalig steraanvaller Samuel Eto'o, tegenwoordig voorzitter van de voetbalbond, zich tekort gedaan. Het bracht de voorbije maanden een heuse soap op gang.

Eto'o bijna neus aan neus met Brys

Uiteindelijk leek Eto'o zich toch bij de benoeming van Brys neer te leggen, tot de Kameroense bond enkele dagen geleden met een statement kwam dat de volledige staf van de Ontembare Leeuwen geschorst werd. Brys wist echter van niets en bleef gewoon verder werken.

Dinsdag werd een meeting gehouden die tot verzoening moest leiden, maar die liep helemaal uit de hand. Op beelden is te zien hoe Eto'o eerst de rechterhand van de Minister van Sport uitkaffert, waarop Brys wil vertrekken. De ex-spits van Barça gaat vervolgens wild te keer tegen de trainer, die zich echter niet onder de indruk toont.

Brys nu wel ontslagen?

Eto'o verwijt Brys onbeschoft te zijn en probeert zijn autoriteit door te drukken. Maar onze landgenoot merkt fijntjes op dat hij als bondscoach de eindbeslissingen neemt, wat Eto'o helemaal niet zinde. Wanneer die laatste opmerkt dat hij ook nog trainer geweest is, reageert Brys kurkdroog: "Ja, voor drie weken." Wanneer Eto'o daarna schreeuwt dat hij wel een grote speler was, feliciteert Brys hem sarcastisch om daarna de meeting te verlaten.

Enkele uren later is de Kameroense voetbalbond met een nieuw statement gekomen, waarin ze laten weten dat Eto'o intussen een nieuwe staf ad interim heeft samengesteld om de wedstrijden van volgende week tegen Kaapverdië en Angola te leiden. Betekent dat nu echt het einde van Brys, of komt er de komende dagen toch weer een wending?

Kan Brys beter wegblijven uit Kameroen?

Meest recent

Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

1
1
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

2
2
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

12
12
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

14
14
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

111
111
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

65
65
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

45
45
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

144
144
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

259
259
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

74
74
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

138
138
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

33
33
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

220
220
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

65
65
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

576
576
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

550
550
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

278
278
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

150
150
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

298
298
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

158
158
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

189
189
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114

Meer sportnieuws