Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

153
Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

De plaatsjes in de EK-selectie van de Rode Duivels waren duur en dus moest bondscoach Domenico Tedesco toch de nodige spelers teleurstellen. Op het middenveld koos hij bijvoorbeeld voor Aster Vranckx en Arthur Vermeeren, waardoor een aantal andere bekende namen uit de boot vielen.

Zo hadden vele supporters graag Hans Vanaken gezien na zijn sterke play-offs bij Club Brugge. Maar ook de naam van Albert Sambi Lokonga viel her en der. De 24-jarige middenvelder werd al meer dan twee jaar niet meer opgeroepen, maar was de laatste weken zeer goed op dreef bij Luton Town.

LEES OOK: 'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Sambi Lokonga verlaat Arsenal

Lokonga kon met zijn ploeg de degradatie uit de Premier League echter niet meer afwenden en dus vertrekt hij na één seizoen alweer bij Luton. Hij keert terug naar Arsenal en de vraag stelt zich nu of hij bij de Gunners een nieuwe kans moet krijgen.

Maar zelf spreekt Lokonga duidelijke taal. "Ik denk dat mijn tijd bij Arsenal er zachtesj aan opzit", vertelt hij immers aan VOOsport. "Ik heb een gesprek gehad met de club en ze hebben me gezegd dat het voor mij het beste zou zijn om de club te verlaten. Ik heb nog een contract voor één jaar met optie, dus het is nu aan de club en aan mijn makelaar om de beste oplossing te vinden."

Volgende bestemming onduidelijk

Na drie jaar lijkt Lokonga dus definitief te gaan vertrekken bij Arsenal. Dat betaalde in 2021 nog 17,5 miljoen euro om hem bij Anderlecht weg te kapen, maar de eenmalige Rode Duivel kon de verwachtingen nooit helemaal inlossen. Hij kwam in totaal slechts 39 keer in actie voor de Gunners en werd het afgelopen anderhalf jaar verhuurd. Voor Luton was dat aan Crystal Palace.

Of zijn volgende uitdaging ook in de Premier League zal zijn, laat Lokonga nog in het midden. "Ik weet het niet. Dat zal afhangen van welke aanbiedingen er komen. Ik zal alle opties bekijken en ik zal kiezen wanneer het moment daar is", besluit hij immers.

Zou Sambi Lokonga een nieuwe kans bij Arsenal verdienen?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

49
49
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

63
63
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

42
42
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

19
19
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

70
70
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

20
20
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

121
121
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

352
352
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

40
40
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

357
357
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

155
155
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

182
182
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

492
492
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

161
161
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

707
707
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

181
181
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

148
148
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

351
351
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

63
63

Meer sportnieuws