Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

door
Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

De plaatsjes in de EK-selectie van de Rode Duivels waren duur en dus moest bondscoach Domenico Tedesco toch de nodige spelers teleurstellen. Op het middenveld koos hij bijvoorbeeld voor Aster Vranckx en Arthur Vermeeren, waardoor een aantal andere bekende namen uit de boot vielen.

Zo hadden vele supporters graag Hans Vanaken gezien na zijn sterke play-offs bij Club Brugge. Maar ook de naam van Albert Sambi Lokonga viel her en der. De 24-jarige middenvelder werd al meer dan twee jaar niet meer opgeroepen, maar was de laatste weken zeer goed op dreef bij Luton Town.

LEES OOK: Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Sambi Lokonga verlaat Arsenal

Lokonga kon met zijn ploeg de degradatie uit de Premier League echter niet meer afwenden en dus vertrekt hij na één seizoen alweer bij Luton. Hij keert terug naar Arsenal en de vraag stelt zich nu of hij bij de Gunners een nieuwe kans moet krijgen.

Maar zelf spreekt Lokonga duidelijke taal. "Ik denk dat mijn tijd bij Arsenal er zachtesj aan opzit", vertelt hij immers aan VOOsport. "Ik heb een gesprek gehad met de club en ze hebben me gezegd dat het voor mij het beste zou zijn om de club te verlaten. Ik heb nog een contract voor één jaar met optie, dus het is nu aan de club en aan mijn makelaar om de beste oplossing te vinden."

Volgende bestemming onduidelijk

Na drie jaar lijkt Lokonga dus definitief te gaan vertrekken bij Arsenal. Dat betaalde in 2021 nog 17,5 miljoen euro om hem bij Anderlecht weg te kapen, maar de eenmalige Rode Duivel kon de verwachtingen nooit helemaal inlossen. Hij kwam in totaal slechts 39 keer in actie voor de Gunners en werd het afgelopen anderhalf jaar verhuurd. Voor Luton was dat aan Crystal Palace.

Of zijn volgende uitdaging ook in de Premier League zal zijn, laat Lokonga nog in het midden. "Ik weet het niet. Dat zal afhangen van welke aanbiedingen er komen. Ik zal alle opties bekijken en ik zal kiezen wanneer het moment daar is", besluit hij immers.

Zou Sambi Lokonga een nieuwe kans bij Arsenal verdienen?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

24
24
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

24
24
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

132
132
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

65
65
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

108
108
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

115
115
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

57
57
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

60
60
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

99
99
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

124
124
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

306
306
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

334
334
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1083
1083
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

73
73
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

163
163
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

238
238
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

669
669
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

697
697
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

426
426
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

584
584
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

586
586

Meer sportnieuws