Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

153 stemmen
Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

De plaatsjes in de EK-selectie van de Rode Duivels waren duur en dus moest bondscoach Domenico Tedesco toch de nodige spelers teleurstellen. Op het middenveld koos hij bijvoorbeeld voor Aster Vranckx en Arthur Vermeeren, waardoor een aantal andere bekende namen uit de boot vielen.

Zo hadden vele supporters graag Hans Vanaken gezien na zijn sterke play-offs bij Club Brugge. Maar ook de naam van Albert Sambi Lokonga viel her en der. De 24-jarige middenvelder werd al meer dan twee jaar niet meer opgeroepen, maar was de laatste weken zeer goed op dreef bij Luton Town.

LEES OOK: 'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

Sambi Lokonga verlaat Arsenal

Lokonga kon met zijn ploeg de degradatie uit de Premier League echter niet meer afwenden en dus vertrekt hij na één seizoen alweer bij Luton. Hij keert terug naar Arsenal en de vraag stelt zich nu of hij bij de Gunners een nieuwe kans moet krijgen.

Maar zelf spreekt Lokonga duidelijke taal. "Ik denk dat mijn tijd bij Arsenal er zachtesj aan opzit", vertelt hij immers aan VOOsport. "Ik heb een gesprek gehad met de club en ze hebben me gezegd dat het voor mij het beste zou zijn om de club te verlaten. Ik heb nog een contract voor één jaar met optie, dus het is nu aan de club en aan mijn makelaar om de beste oplossing te vinden."

Volgende bestemming onduidelijk

Na drie jaar lijkt Lokonga dus definitief te gaan vertrekken bij Arsenal. Dat betaalde in 2021 nog 17,5 miljoen euro om hem bij Anderlecht weg te kapen, maar de eenmalige Rode Duivel kon de verwachtingen nooit helemaal inlossen. Hij kwam in totaal slechts 39 keer in actie voor de Gunners en werd het afgelopen anderhalf jaar verhuurd. Voor Luton was dat aan Crystal Palace.

Of zijn volgende uitdaging ook in de Premier League zal zijn, laat Lokonga nog in het midden. "Ik weet het niet. Dat zal afhangen van welke aanbiedingen er komen. Ik zal alle opties bekijken en ik zal kiezen wanneer het moment daar is", besluit hij immers.

Zou Sambi Lokonga een nieuwe kans bij Arsenal verdienen?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

3
3
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

29
29
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

130
130
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

123
123
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

225
225
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

125
125
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

73
73
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

184
184
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

59
59
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

132
132
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

58
58
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

134
134
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

229
229
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

552
552
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

237
237
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

907
907
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

66
66
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

527
527
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1193
1193
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

275
275
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

208
208
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

374
374
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws