Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

door
Sambi Lokonga geeft toekomstplannen prijs

De plaatsjes in de EK-selectie van de Rode Duivels waren duur en dus moest bondscoach Domenico Tedesco toch de nodige spelers teleurstellen. Op het middenveld koos hij bijvoorbeeld voor Aster Vranckx en Arthur Vermeeren, waardoor een aantal andere bekende namen uit de boot vielen.

Zo hadden vele supporters graag Hans Vanaken gezien na zijn sterke play-offs bij Club Brugge. Maar ook de naam van Albert Sambi Lokonga viel her en der. De 24-jarige middenvelder werd al meer dan twee jaar niet meer opgeroepen, maar was de laatste weken zeer goed op dreef bij Luton Town.

LEES OOK: Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

Sambi Lokonga verlaat Arsenal

Lokonga kon met zijn ploeg de degradatie uit de Premier League echter niet meer afwenden en dus vertrekt hij na één seizoen alweer bij Luton. Hij keert terug naar Arsenal en de vraag stelt zich nu of hij bij de Gunners een nieuwe kans moet krijgen.

Maar zelf spreekt Lokonga duidelijke taal. "Ik denk dat mijn tijd bij Arsenal er zachtesj aan opzit", vertelt hij immers aan VOOsport. "Ik heb een gesprek gehad met de club en ze hebben me gezegd dat het voor mij het beste zou zijn om de club te verlaten. Ik heb nog een contract voor één jaar met optie, dus het is nu aan de club en aan mijn makelaar om de beste oplossing te vinden."

Volgende bestemming onduidelijk

Na drie jaar lijkt Lokonga dus definitief te gaan vertrekken bij Arsenal. Dat betaalde in 2021 nog 17,5 miljoen euro om hem bij Anderlecht weg te kapen, maar de eenmalige Rode Duivel kon de verwachtingen nooit helemaal inlossen. Hij kwam in totaal slechts 39 keer in actie voor de Gunners en werd het afgelopen anderhalf jaar verhuurd. Voor Luton was dat aan Crystal Palace.

Of zijn volgende uitdaging ook in de Premier League zal zijn, laat Lokonga nog in het midden. "Ik weet het niet. Dat zal afhangen van welke aanbiedingen er komen. Ik zal alle opties bekijken en ik zal kiezen wanneer het moment daar is", besluit hij immers.

Zou Sambi Lokonga een nieuwe kans bij Arsenal verdienen?

Meest recent

‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

131
131
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

8
8
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

37
37
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

29
29
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

102
102
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

295
295
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

151
151
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

99
99
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

120
120
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

98
98
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

244
244
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

58
58
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

43
43
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

733
733
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

465
465
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

236
236
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

415
415
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

241
241
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

191
191
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

254
254
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1048
1048
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

147
147
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

146
146

Meer sportnieuws