Vandenbempt steunt Tedesco: "Zijn sommigen dat al vergeten?"

490 stemmen
Vandenbempt steunt Tedesco:

Domenico Tedesco maakte 25 spelers bekend voor zijn selectie. Er valt daar toch wat op aan te merken. Peter Vandenbempt oordeelde over één vreemde oproepingsbrief.

Arthur Vermeeren zit in de selectie. Dat is bizar, want de middenvelder speelde sinds januari welgeteld 160 minuten voor Atlético Madrid. De jonge middenvelder komt zonder ritme naar de Rode Duivels. Dat is toch zeer nefast op een EK.

LEES OOK: Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Selectie Vermeeren

Hans Vanaken moest thuisblijven. Dat is vreemd volgens Vandenbempt. "De uitleg van Tedesco was dat Vermeeren de man voor de toekomst is bij de Rode Duivels. Ze willen hem deze EK-ervaring geven, terwijl Vanaken het slachtoffer is van de concurrentiestrijd. Je kan daarover redetwisten gezien de vorm van Vanaken, maar de bondscoach koos voor de jeugd en de toekomst. Misschien zijn sommige mensen het ook al een beetje vergeten, maar Vermeeren is een formidabele voetballer met een geweldig potentieel. Mochten er straks jongens uitvallen op het EK twijfel ik er niet aan dat Vermeeren meteen zijn niveau weer kan halen", zei hij aan Sporza.

De toekomst?

Dat is toch zeer twijfelachtig. Vermeeren mocht tegen Ierland meespelen, maar toen miste hij al ritme nadat hij amper speelde bij Atlético Madrid. Hij liet toen geen al te beste indruk achter. Vermeeren zal in de oefenmatchen tegen Luxemburg en Montenegro mogelijk wat minuten krijgen om het noodzakelijke ritme op te doen.

Het is opvallend dat Tedesco daar voor de toekomst kiest. In doel kiest hij wel voor drie dertigers en niet voor één jonge doelman à la Maarten Vandevoordt als derde keeper.

Goed dat Tedesco Vermeeren bij de selectie haalde?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

84
84
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

210
210
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

821
821
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

96
96
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

150
150
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

187
187
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

154
154
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws