Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

door
Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

Anderlecht wacht nog steeds op nieuws van Jan Vertonghen, wiens toekomst bij de club nog steeds onzeker is. Hoewel de club graag met hem door wil gaan, neemt Vertonghen pas na het Europees Kampioenschap een beslissing.

Hij voelt zich thuis bij Anderlecht maar wil er zeker van zijn dat hij nog een jaar kan bijdragen op het hoogste niveau. De club wilde eigenlijk in mei al duidelijkheid hebben, maar geeft Vertonghen de tijd om rustig na te denken.

De bal ligt nu in zijn kamp, terwijl de club zich voorbereidt op beide mogelijke scenario's voor het komende seizoen.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Anderlecht wil verder: de bal ligt in het kamp van Vertonghen

Het nieuws dat Anderlecht graag nog een jaar wil doorgaan met Jan Vertonghen is begrijpelijk gezien zijn immense waarde voor de club. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers in de Jupiler Pro League te zijn, en zijn invloed strekt zich uit tot buiten het veld.

Zijn ervaring en leiderschap zijn onmisbaar, zowel voor Anderlecht als voor de nationale ploeg, waar hij nog steeds een vaste waarde is. Jesper Fredberg, de CEO Sports van Anderlecht, benadrukte tijdens de vorige Fan Council dat de club vastbesloten is om met Vertonghen door te gaan:

“We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.” De club heeft al verschillende gesprekken gevoerd met Vertonghen en is klaar om een officieel voorstel te doen.

Anderlecht wil de Rode Duivel echter niet onder druk zetten om snel een beslissing te nemen. Vertonghen, die inmiddels 37 jaar oud is, nadert het einde van zijn carrière. Ondanks dat hij nog niet zeker is van zijn plannen voor volgend seizoen, ligt de bal tijdens de contractonderhandelingen duidelijk in zijn kamp.

Jaarsalaris van anderhalf miljoen: “Een oude man is het niet”

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij een belangrijke rol speelt als leider en heerser van de achterhoede, en een mentor is voor de jongere spelers. Jesper Fredberg benadrukte in maart aan VTM NIEUWS hoe tevreden de club is met Vertonghen:

“Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is de enige belemmering voor Vertonghen om bij te tekenen zijn eigen hoge verwachtingen van zichzelf. Hij wil niet alleen op hetzelfde topniveau blijven presteren, maar voelt ook de druk om anderen niet teleur te stellen.

Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal maakt deze situatie complexer maken, omdat een intensiever speelschema extra belasting kan betekenen voor zijn broze linkerenkel. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat anders kan zijn bij meer wedstrijden per week.

Anderlecht wilde in mei duidelijkheid hebben

Jan Vertonghen heeft duidelijk aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst pas na het Europees Kampioenschap wil nemen. Hij wil de tijd nemen om zorgvuldig te overwegen of hij nog een jaar doorgaat of stopt.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Jesper Fredberg liet tijdens de vorige Fan Council echter weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om beslissingen te nemen over mogelijke vervangers.

Anderlecht wil de ervaren verdediger wel de tijd geven om rustig na te denken en hem niet pushen, maar volgens Het Nieuwsblad streeft de club ernaar om al in mei duidelijkheid te hebben, vóór de start van het EK.

Deze situatie plaatst Anderlecht in een delicate positie, omdat ze enerzijds willen wachten op de beslissing van Vertonghen uit respect voor zijn bijdrage en waarde voor het team, maar anderzijds ook hun voorbereiding voor het volgende seizoen tijdig moeten afronden.

Vertonghen wacht nog steeds tot na het EK

Met nog maar enkele dagen te gaan in mei, blijft de toekomst van Jan Vertonghen bij Anderlecht onzeker.

Ondanks de voortdurende speculaties en de vraagtekens in de media, zoals “Wat beslist Jan Vertonghen?” door Het Laatste Nieuws en “Wat met Jan Vertonghen?” door Het Nieuwsblad, heeft de ervaren verdediger opnieuw bevestigd dat hij pas na het Europees kampioenschap een beslissing zal nemen.

Vertonghen heeft wel al een goed gesprek gehad met de club en benadrukt dat hij zin heeft om door te gaan, maar hij wil er zeker van zijn dat hij Anderlecht kan geven wat het verdient.

“Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club”, zei hij in een interview aan De Morgen. “Het is nog niet beslist of ik blijf, en indien ja … Dan moeten we er nog uitraken met Anderlecht.”

Hij wil zich nu volledig focussen op de EK-voorbereiding met de Rode Duivels en wil pas daarna een definitieve beslissing nemen.

De club moet zich dus voorlopig blijven voorbereiden op beide scenario's: een verdere samenwerking met Vertonghen of het zoeken naar een vervanger voor het volgende seizoen.

Speelt Vertonghen volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

2
2
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

76
76
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

152
152
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

263
263
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

139
139
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

152
152
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

99
99
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

255
255
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

630
630
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

183
183
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

143
143
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

132
132
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

194
194
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

291
291
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

35
35
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

270
270
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

344
344
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

101
101
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

220
220
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

190
190
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

195
195
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

499
499
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

477
477
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

31
31
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

84
84

Meer sportnieuws