Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

door
Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

Anderlecht wacht nog steeds op nieuws van Jan Vertonghen, wiens toekomst bij de club nog steeds onzeker is. Hoewel de club graag met hem door wil gaan, neemt Vertonghen pas na het Europees Kampioenschap een beslissing.

Hij voelt zich thuis bij Anderlecht maar wil er zeker van zijn dat hij nog een jaar kan bijdragen op het hoogste niveau. De club wilde eigenlijk in mei al duidelijkheid hebben, maar geeft Vertonghen de tijd om rustig na te denken.

De bal ligt nu in zijn kamp, terwijl de club zich voorbereidt op beide mogelijke scenario's voor het komende seizoen.

LEES OOK: Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

Anderlecht wil verder: de bal ligt in het kamp van Vertonghen

Het nieuws dat Anderlecht graag nog een jaar wil doorgaan met Jan Vertonghen is begrijpelijk gezien zijn immense waarde voor de club. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers in de Jupiler Pro League te zijn, en zijn invloed strekt zich uit tot buiten het veld.

Zijn ervaring en leiderschap zijn onmisbaar, zowel voor Anderlecht als voor de nationale ploeg, waar hij nog steeds een vaste waarde is. Jesper Fredberg, de CEO Sports van Anderlecht, benadrukte tijdens de vorige Fan Council dat de club vastbesloten is om met Vertonghen door te gaan:

“We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.” De club heeft al verschillende gesprekken gevoerd met Vertonghen en is klaar om een officieel voorstel te doen.

Anderlecht wil de Rode Duivel echter niet onder druk zetten om snel een beslissing te nemen. Vertonghen, die inmiddels 37 jaar oud is, nadert het einde van zijn carrière. Ondanks dat hij nog niet zeker is van zijn plannen voor volgend seizoen, ligt de bal tijdens de contractonderhandelingen duidelijk in zijn kamp.

Jaarsalaris van anderhalf miljoen: “Een oude man is het niet”

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij een belangrijke rol speelt als leider en heerser van de achterhoede, en een mentor is voor de jongere spelers. Jesper Fredberg benadrukte in maart aan VTM NIEUWS hoe tevreden de club is met Vertonghen:

“Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is de enige belemmering voor Vertonghen om bij te tekenen zijn eigen hoge verwachtingen van zichzelf. Hij wil niet alleen op hetzelfde topniveau blijven presteren, maar voelt ook de druk om anderen niet teleur te stellen.

Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal maakt deze situatie complexer maken, omdat een intensiever speelschema extra belasting kan betekenen voor zijn broze linkerenkel. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat anders kan zijn bij meer wedstrijden per week.

Anderlecht wilde in mei duidelijkheid hebben

Jan Vertonghen heeft duidelijk aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst pas na het Europees Kampioenschap wil nemen. Hij wil de tijd nemen om zorgvuldig te overwegen of hij nog een jaar doorgaat of stopt.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Jesper Fredberg liet tijdens de vorige Fan Council echter weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om beslissingen te nemen over mogelijke vervangers.

Anderlecht wil de ervaren verdediger wel de tijd geven om rustig na te denken en hem niet pushen, maar volgens Het Nieuwsblad streeft de club ernaar om al in mei duidelijkheid te hebben, vóór de start van het EK.

Deze situatie plaatst Anderlecht in een delicate positie, omdat ze enerzijds willen wachten op de beslissing van Vertonghen uit respect voor zijn bijdrage en waarde voor het team, maar anderzijds ook hun voorbereiding voor het volgende seizoen tijdig moeten afronden.

Vertonghen wacht nog steeds tot na het EK

Met nog maar enkele dagen te gaan in mei, blijft de toekomst van Jan Vertonghen bij Anderlecht onzeker.

Ondanks de voortdurende speculaties en de vraagtekens in de media, zoals “Wat beslist Jan Vertonghen?” door Het Laatste Nieuws en “Wat met Jan Vertonghen?” door Het Nieuwsblad, heeft de ervaren verdediger opnieuw bevestigd dat hij pas na het Europees kampioenschap een beslissing zal nemen.

Vertonghen heeft wel al een goed gesprek gehad met de club en benadrukt dat hij zin heeft om door te gaan, maar hij wil er zeker van zijn dat hij Anderlecht kan geven wat het verdient.

“Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club”, zei hij in een interview aan De Morgen. “Het is nog niet beslist of ik blijf, en indien ja … Dan moeten we er nog uitraken met Anderlecht.”

Hij wil zich nu volledig focussen op de EK-voorbereiding met de Rode Duivels en wil pas daarna een definitieve beslissing nemen.

De club moet zich dus voorlopig blijven voorbereiden op beide scenario's: een verdere samenwerking met Vertonghen of het zoeken naar een vervanger voor het volgende seizoen.

Speelt Vertonghen volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

67
67
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

49
49
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

146
146
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

90
90
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

327
327
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

73
73
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

74
74
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

297
297
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

109
109
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

216
216
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

150
150
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

38
38
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

90
90
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

91
91
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

58
58
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

307
307
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

290
290
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

259
259
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

618
618
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

400
400
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

488
488

Meer sportnieuws