Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

937
Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

Anderlecht wacht nog steeds op nieuws van Jan Vertonghen, wiens toekomst bij de club nog steeds onzeker is. Hoewel de club graag met hem door wil gaan, neemt Vertonghen pas na het Europees Kampioenschap een beslissing.

Hij voelt zich thuis bij Anderlecht maar wil er zeker van zijn dat hij nog een jaar kan bijdragen op het hoogste niveau. De club wilde eigenlijk in mei al duidelijkheid hebben, maar geeft Vertonghen de tijd om rustig na te denken.

De bal ligt nu in zijn kamp, terwijl de club zich voorbereidt op beide mogelijke scenario's voor het komende seizoen.

LEES OOK: 'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

Anderlecht wil verder: de bal ligt in het kamp van Vertonghen

Het nieuws dat Anderlecht graag nog een jaar wil doorgaan met Jan Vertonghen is begrijpelijk gezien zijn immense waarde voor de club. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers in de Jupiler Pro League te zijn, en zijn invloed strekt zich uit tot buiten het veld.

Zijn ervaring en leiderschap zijn onmisbaar, zowel voor Anderlecht als voor de nationale ploeg, waar hij nog steeds een vaste waarde is. Jesper Fredberg, de CEO Sports van Anderlecht, benadrukte tijdens de vorige Fan Council dat de club vastbesloten is om met Vertonghen door te gaan:

“We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.” De club heeft al verschillende gesprekken gevoerd met Vertonghen en is klaar om een officieel voorstel te doen.

Anderlecht wil de Rode Duivel echter niet onder druk zetten om snel een beslissing te nemen. Vertonghen, die inmiddels 37 jaar oud is, nadert het einde van zijn carrière. Ondanks dat hij nog niet zeker is van zijn plannen voor volgend seizoen, ligt de bal tijdens de contractonderhandelingen duidelijk in zijn kamp.

Jaarsalaris van anderhalf miljoen: “Een oude man is het niet”

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij een belangrijke rol speelt als leider en heerser van de achterhoede, en een mentor is voor de jongere spelers. Jesper Fredberg benadrukte in maart aan VTM NIEUWS hoe tevreden de club is met Vertonghen:

“Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is de enige belemmering voor Vertonghen om bij te tekenen zijn eigen hoge verwachtingen van zichzelf. Hij wil niet alleen op hetzelfde topniveau blijven presteren, maar voelt ook de druk om anderen niet teleur te stellen.

Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal maakt deze situatie complexer maken, omdat een intensiever speelschema extra belasting kan betekenen voor zijn broze linkerenkel. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat anders kan zijn bij meer wedstrijden per week.

Anderlecht wilde in mei duidelijkheid hebben

Jan Vertonghen heeft duidelijk aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst pas na het Europees Kampioenschap wil nemen. Hij wil de tijd nemen om zorgvuldig te overwegen of hij nog een jaar doorgaat of stopt.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Jesper Fredberg liet tijdens de vorige Fan Council echter weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om beslissingen te nemen over mogelijke vervangers.

Anderlecht wil de ervaren verdediger wel de tijd geven om rustig na te denken en hem niet pushen, maar volgens Het Nieuwsblad streeft de club ernaar om al in mei duidelijkheid te hebben, vóór de start van het EK.

Deze situatie plaatst Anderlecht in een delicate positie, omdat ze enerzijds willen wachten op de beslissing van Vertonghen uit respect voor zijn bijdrage en waarde voor het team, maar anderzijds ook hun voorbereiding voor het volgende seizoen tijdig moeten afronden.

Vertonghen wacht nog steeds tot na het EK

Met nog maar enkele dagen te gaan in mei, blijft de toekomst van Jan Vertonghen bij Anderlecht onzeker.

Ondanks de voortdurende speculaties en de vraagtekens in de media, zoals “Wat beslist Jan Vertonghen?” door Het Laatste Nieuws en “Wat met Jan Vertonghen?” door Het Nieuwsblad, heeft de ervaren verdediger opnieuw bevestigd dat hij pas na het Europees kampioenschap een beslissing zal nemen.

Vertonghen heeft wel al een goed gesprek gehad met de club en benadrukt dat hij zin heeft om door te gaan, maar hij wil er zeker van zijn dat hij Anderlecht kan geven wat het verdient.

“Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club”, zei hij in een interview aan De Morgen. “Het is nog niet beslist of ik blijf, en indien ja … Dan moeten we er nog uitraken met Anderlecht.”

Hij wil zich nu volledig focussen op de EK-voorbereiding met de Rode Duivels en wil pas daarna een definitieve beslissing nemen.

De club moet zich dus voorlopig blijven voorbereiden op beide scenario's: een verdere samenwerking met Vertonghen of het zoeken naar een vervanger voor het volgende seizoen.

Speelt Vertonghen volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

28
28
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

17
17
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

22
22
STVV zet stap richting EL, maar Muja stuurt waarschuwing

STVV heeft donderdagavond een grote stap gezet richting de grootste stunt uit zijn clubgeschiedenis. ...

23
23
‘Saudi-paniek om Dams: sjeiks smeken Club Brugge’

Al-Ahli wil Matteo Dams dringend kwijt en heeft Club Brugge nodig om zijn probleem op te lossen. ...

743
743
Anderlecht pakt uit met knap gebaar voor dappere fans

Het was voor Anderlecht een bewogen week, want het stond voor wellicht de verste Europese ...

201
201
'Mannaert alert: Duivels dreigen toptalent te verliezen`

Het is alweer een drukke zomer geweest voor Vincent Mannaert, want eerst kwamen de Rode Duivels in ...

188
188
Zorgwekkende exit Trossard: Besiktas-coach brengt nieuws

Enkele teams hebben donderdagavond meteen een uitstekende zaak gedaan in de Europese play-offs. ...

60
60
'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

370
370
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

320
320
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

123
123
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

487
487
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

193
193
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

149
149
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

98
98
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

139
139
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

566
566
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1410
1410
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

430
430
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

174
174
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1176
1176
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

87
87
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

357
357
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

955
955
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

145
145

Meer sportnieuws