Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

door
Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

Anderlecht wacht nog steeds op nieuws van Jan Vertonghen, wiens toekomst bij de club nog steeds onzeker is. Hoewel de club graag met hem door wil gaan, neemt Vertonghen pas na het Europees Kampioenschap een beslissing.

Hij voelt zich thuis bij Anderlecht maar wil er zeker van zijn dat hij nog een jaar kan bijdragen op het hoogste niveau. De club wilde eigenlijk in mei al duidelijkheid hebben, maar geeft Vertonghen de tijd om rustig na te denken.

De bal ligt nu in zijn kamp, terwijl de club zich voorbereidt op beide mogelijke scenario's voor het komende seizoen.

LEES OOK: Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Anderlecht wil verder: de bal ligt in het kamp van Vertonghen

Het nieuws dat Anderlecht graag nog een jaar wil doorgaan met Jan Vertonghen is begrijpelijk gezien zijn immense waarde voor de club. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers in de Jupiler Pro League te zijn, en zijn invloed strekt zich uit tot buiten het veld.

Zijn ervaring en leiderschap zijn onmisbaar, zowel voor Anderlecht als voor de nationale ploeg, waar hij nog steeds een vaste waarde is. Jesper Fredberg, de CEO Sports van Anderlecht, benadrukte tijdens de vorige Fan Council dat de club vastbesloten is om met Vertonghen door te gaan:

“We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.” De club heeft al verschillende gesprekken gevoerd met Vertonghen en is klaar om een officieel voorstel te doen.

Anderlecht wil de Rode Duivel echter niet onder druk zetten om snel een beslissing te nemen. Vertonghen, die inmiddels 37 jaar oud is, nadert het einde van zijn carrière. Ondanks dat hij nog niet zeker is van zijn plannen voor volgend seizoen, ligt de bal tijdens de contractonderhandelingen duidelijk in zijn kamp.

Jaarsalaris van anderhalf miljoen: “Een oude man is het niet”

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij een belangrijke rol speelt als leider en heerser van de achterhoede, en een mentor is voor de jongere spelers. Jesper Fredberg benadrukte in maart aan VTM NIEUWS hoe tevreden de club is met Vertonghen:

“Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is de enige belemmering voor Vertonghen om bij te tekenen zijn eigen hoge verwachtingen van zichzelf. Hij wil niet alleen op hetzelfde topniveau blijven presteren, maar voelt ook de druk om anderen niet teleur te stellen.

Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal maakt deze situatie complexer maken, omdat een intensiever speelschema extra belasting kan betekenen voor zijn broze linkerenkel. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat anders kan zijn bij meer wedstrijden per week.

Anderlecht wilde in mei duidelijkheid hebben

Jan Vertonghen heeft duidelijk aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst pas na het Europees Kampioenschap wil nemen. Hij wil de tijd nemen om zorgvuldig te overwegen of hij nog een jaar doorgaat of stopt.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Jesper Fredberg liet tijdens de vorige Fan Council echter weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om beslissingen te nemen over mogelijke vervangers.

Anderlecht wil de ervaren verdediger wel de tijd geven om rustig na te denken en hem niet pushen, maar volgens Het Nieuwsblad streeft de club ernaar om al in mei duidelijkheid te hebben, vóór de start van het EK.

Deze situatie plaatst Anderlecht in een delicate positie, omdat ze enerzijds willen wachten op de beslissing van Vertonghen uit respect voor zijn bijdrage en waarde voor het team, maar anderzijds ook hun voorbereiding voor het volgende seizoen tijdig moeten afronden.

Vertonghen wacht nog steeds tot na het EK

Met nog maar enkele dagen te gaan in mei, blijft de toekomst van Jan Vertonghen bij Anderlecht onzeker.

Ondanks de voortdurende speculaties en de vraagtekens in de media, zoals “Wat beslist Jan Vertonghen?” door Het Laatste Nieuws en “Wat met Jan Vertonghen?” door Het Nieuwsblad, heeft de ervaren verdediger opnieuw bevestigd dat hij pas na het Europees kampioenschap een beslissing zal nemen.

Vertonghen heeft wel al een goed gesprek gehad met de club en benadrukt dat hij zin heeft om door te gaan, maar hij wil er zeker van zijn dat hij Anderlecht kan geven wat het verdient.

“Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club”, zei hij in een interview aan De Morgen. “Het is nog niet beslist of ik blijf, en indien ja … Dan moeten we er nog uitraken met Anderlecht.”

Hij wil zich nu volledig focussen op de EK-voorbereiding met de Rode Duivels en wil pas daarna een definitieve beslissing nemen.

De club moet zich dus voorlopig blijven voorbereiden op beide scenario's: een verdere samenwerking met Vertonghen of het zoeken naar een vervanger voor het volgende seizoen.

Speelt Vertonghen volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

28
28
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

51
51
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

24
24
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

49
49
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

234
234
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

274
274
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

177
177
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

212
212
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

251
251
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

479
479
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

96
96
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

209
209
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

112
112
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

61
61
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

158
158
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

50
50
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

80
80
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

227
227
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

619
619

Meer sportnieuws