Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

937 stemmen
Vertonghen jaagt Anderlecht de stuipen op het lijf

Anderlecht wacht nog steeds op nieuws van Jan Vertonghen, wiens toekomst bij de club nog steeds onzeker is. Hoewel de club graag met hem door wil gaan, neemt Vertonghen pas na het Europees Kampioenschap een beslissing.

Hij voelt zich thuis bij Anderlecht maar wil er zeker van zijn dat hij nog een jaar kan bijdragen op het hoogste niveau. De club wilde eigenlijk in mei al duidelijkheid hebben, maar geeft Vertonghen de tijd om rustig na te denken.

De bal ligt nu in zijn kamp, terwijl de club zich voorbereidt op beide mogelijke scenario's voor het komende seizoen.

LEES OOK: Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Anderlecht wil verder: de bal ligt in het kamp van Vertonghen

Het nieuws dat Anderlecht graag nog een jaar wil doorgaan met Jan Vertonghen is begrijpelijk gezien zijn immense waarde voor de club. Vertonghen heeft dit seizoen bewezen een van de beste spelers in de Jupiler Pro League te zijn, en zijn invloed strekt zich uit tot buiten het veld.

Zijn ervaring en leiderschap zijn onmisbaar, zowel voor Anderlecht als voor de nationale ploeg, waar hij nog steeds een vaste waarde is. Jesper Fredberg, de CEO Sports van Anderlecht, benadrukte tijdens de vorige Fan Council dat de club vastbesloten is om met Vertonghen door te gaan:

“We willen Jan een nieuw contract bieden. Daar is geen twijfel over, daar is iedereen het over eens.” De club heeft al verschillende gesprekken gevoerd met Vertonghen en is klaar om een officieel voorstel te doen.

Anderlecht wil de Rode Duivel echter niet onder druk zetten om snel een beslissing te nemen. Vertonghen, die inmiddels 37 jaar oud is, nadert het einde van zijn carrière. Ondanks dat hij nog niet zeker is van zijn plannen voor volgend seizoen, ligt de bal tijdens de contractonderhandelingen duidelijk in zijn kamp.

Jaarsalaris van anderhalf miljoen: “Een oude man is het niet”

Jan Vertonghen voelt zich thuis bij Anderlecht, waar hij een belangrijke rol speelt als leider en heerser van de achterhoede, en een mentor is voor de jongere spelers. Jesper Fredberg benadrukte in maart aan VTM NIEUWS hoe tevreden de club is met Vertonghen:

“Hij doet het zeer, zeer goed. Als je hem bezig ziet... een oude man is het niet. Hij oogt fris, hongerig. Dat is het type spelers dat we bij Anderlecht willen. Dusja, de deur staat open. Wij zijn klaar om iets te ondernemen.”

Volgens Het Nieuwsblad is de enige belemmering voor Vertonghen om bij te tekenen zijn eigen hoge verwachtingen van zichzelf. Hij wil niet alleen op hetzelfde topniveau blijven presteren, maar voelt ook de druk om anderen niet teleur te stellen.

Als hij nog een jaar doorgaat in het paars-witte shirt, wil hij minstens op hetzelfde topniveau presteren, wat ook wordt verwacht gezien zijn jaarsalaris van anderhalf miljoen euro netto.

De kwalificatie voor Europees voetbal maakt deze situatie complexer maken, omdat een intensiever speelschema extra belasting kan betekenen voor zijn broze linkerenkel. Momenteel heeft hij elke week de tijd om volledig te herstellen, wat anders kan zijn bij meer wedstrijden per week.

Anderlecht wilde in mei duidelijkheid hebben

Jan Vertonghen heeft duidelijk aangegeven dat hij zijn beslissing over zijn toekomst pas na het Europees Kampioenschap wil nemen. Hij wil de tijd nemen om zorgvuldig te overwegen of hij nog een jaar doorgaat of stopt.

“Ik wil Anderlecht nu niet mijn jawoord geven om dan na het EK vast te stellen dat het toch niet meer gaat. Maar ook het omgekeerde is waar. Ik kan nu niet met zekerheid zeggen dat ik stop om dan na het EK te voelen dat ik er echt nog niet klaar mee ben”, aldus Vertonghen aan Het Laatste Nieuws.

Jesper Fredberg liet tijdens de vorige Fan Council echter weten dat Anderlecht niet kan wachten tot na het EK om beslissingen te nemen over mogelijke vervangers.

Anderlecht wil de ervaren verdediger wel de tijd geven om rustig na te denken en hem niet pushen, maar volgens Het Nieuwsblad streeft de club ernaar om al in mei duidelijkheid te hebben, vóór de start van het EK.

Deze situatie plaatst Anderlecht in een delicate positie, omdat ze enerzijds willen wachten op de beslissing van Vertonghen uit respect voor zijn bijdrage en waarde voor het team, maar anderzijds ook hun voorbereiding voor het volgende seizoen tijdig moeten afronden.

Vertonghen wacht nog steeds tot na het EK

Met nog maar enkele dagen te gaan in mei, blijft de toekomst van Jan Vertonghen bij Anderlecht onzeker.

Ondanks de voortdurende speculaties en de vraagtekens in de media, zoals “Wat beslist Jan Vertonghen?” door Het Laatste Nieuws en “Wat met Jan Vertonghen?” door Het Nieuwsblad, heeft de ervaren verdediger opnieuw bevestigd dat hij pas na het Europees kampioenschap een beslissing zal nemen.

Vertonghen heeft wel al een goed gesprek gehad met de club en benadrukt dat hij zin heeft om door te gaan, maar hij wil er zeker van zijn dat hij Anderlecht kan geven wat het verdient.

“Het laatste wat ik wil is een blok aan het been zijn van de club”, zei hij in een interview aan De Morgen. “Het is nog niet beslist of ik blijf, en indien ja … Dan moeten we er nog uitraken met Anderlecht.”

Hij wil zich nu volledig focussen op de EK-voorbereiding met de Rode Duivels en wil pas daarna een definitieve beslissing nemen.

De club moet zich dus voorlopig blijven voorbereiden op beide scenario's: een verdere samenwerking met Vertonghen of het zoeken naar een vervanger voor het volgende seizoen.

Speelt Vertonghen volgend seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

6
6
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

44
44
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

80
80
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

105
105
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

69
69
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

219
219
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

47
47
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

232
232
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

528
528
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

343
343
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

429
429
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

74
74
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

118
118
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

168
168
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

189
189
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

138
138
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

91
91
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

468
468
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

168
168
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

93
93
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

337
337

Meer sportnieuws