'Eerste naam op schaduwlijst van Tedesco lekt uit'

1192
'Eerste naam op schaduwlijst van Tedesco lekt uit'

Domenico Tedesco maakte dinsdag zijn definitieve EK-selectie bekend. Al is 'definitief' een relatief begrip, want de bondscoach hield voorlopig nog één plekje open. Inmiddels is de eerste kandidaat voor dat laatste beschikbare ticket richting Duitsland bekend.

In een ideaal scenario had Tedesco naar eigen zeggen zelfs maar 23 Rode Duivel opgeroepen, maar omdat een aantal spelers nog met lichte blessures kampen besloot hij toch maar een 25-koppige selectie samen te stellen. Toch nog altijd eentje minder dan het maximaal toegestane aantal.

LEES OOK: ‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Schaduwlijst van Tedesco

Tedesco verantwoordde die keuze door te wijzen op het belang van harmonie en groepssfeer tijdens een toernooi. Volgens hem moet elke speler in de selectie straks het gevoel hebben dat hij aanspraak maakt op een basisplaats. 25 spelers is in dat opzicht volgens hem "het perfecte cijfer".

Toch staat de deur om de groep nog wat uit te breiden op een kier. Tenslotte zullen nog twee jonge reservespelers het oefenkamp in Tubeke vervoegen. Zij krijgen niet alleen op training maar ook in de twee uitzwaaiwedstrijden de kans om de bondscoach te tonen wat ze in hun mars hebben.

Challengers voor Rode Duivels

Wie die zogenaamde 'challengers' dan precies zijn wou Tedesco niet prijsgeven. Volgens hem liggen die vacatures ook nog niet vast: pas wannneer alle internationals medisch zijn gekeurd zal de knoop daaromtrent worden doorgehakt. Wel zou het mogelijk om debutanten kunnen gaan.

Dat blijkt nu ook het geval, want volgens Sacha Tavolieri maakt Mario Stroeykens een goede kans om een van de gelukkigen te zijn. De 19-jarige middenvelder heeft een prima seizoen bij Anderlecht achter de rug. Daarin was hij goed voor zes doelpunten en zeven assists in 40 optredens.

Unieke kans voor Stroeykens

Prestaties die nu mogelijk beloond worden met een kans om zich in de gratie van de bondscoach te spelen, al is de concurrentie op zijn positie uiteraard niet min. Bovendien gaf Tedesco aan dat hij het laatste plekje in zijn selectie enkel zal opvullen indien hij dat ook werkelijk nodig acht.

De kans dat Stroeykens aanspraak maakt op een EK-ticket lijkt dus toch nog steeds gering. Al zou het voor de polyvalente Jonge Duivel al een onvergetelijke ervaring zijn om de voorbereiding op het toernooi mee te maken en wie weet zelfs zijn debuut als A-international te mogen vieren.

Stroeykens is een logische naam op de reservenlijst

Meest recent

Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

0
0
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

37
37
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

8
8
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

180
180
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

110
110
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

44
44
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

144
144
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

232
232
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

25
25
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

112
112
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

185
185
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

131
131
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

159
159
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

99
99
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

568
568
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

57
57
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

142
142
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

150
150
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

403
403
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

225
225
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

564
564
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

52
52
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

335
335
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

107
107
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

84
84

Meer sportnieuws